FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wskaźnik braku płynu do spryskiwaczy
  • Tak, kontrolka od spryskiwacza to w sumie bzdura, ale dlaczego nie ma kontrolki od niskiego poziomu płynu chłodzącego tego już nie mogę zrozumieć! Oszczędność ponad wszelką miarę. A czy ktoś się orientuje czy jest kontrolka sygnalizująca niski poziom oleju? Bo mam podejrzenia, że na tym też oszczędzili barany!
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • no od oleju to musi być, to nie jest juz jakiś dodatkowy bajer
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • no nie wiem czy nie mozna trzeba by sie zapytac gosci ktorzy podpinali juz rapida pod soft serwisowy(pytanie czy jest taki co go w pełni obsługuje) - jeżeli jest taka opcja do aktywowania to musi sie dac.
    jeżeli nie ma tzn ze razem z ksenonami i spryskiwaczami do samochodu idzie tez inne ecu ....
    a w aso to na większość trudniejszych pytań dostaniesz odpowiedz - nie można :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Być może jest ta funkcja tylko w wer. ELEGANCE
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • @thomas mam wersję Elegance i niestety też nie ma.
  • Nie wiem, dlaczego tyle wszystkich irytuje ten wskaźnik. Ktoś ruszył taki wątek - w porównaniu do innych marek, gdzie taka informacja była dostępna na wyświetlaczu.
    Ja podam spojrzenie na temat z innej strony: w katalogu jest uwzględniony czujnik poziomu płynu w zbiorniku, którego jednak firma nie stosuje, nie wprowadziła do montażu (tak jak np. uruchamianie silnika z wciśniętym sprzęgłem). Chociaż takie rozwiązania stosowała w innych modelach, w naszym R fizycznie tego nie ma. Stąd też jakiekolwiek przypuszczenia, że można poprzez ustawienia komputera taki sygnał czy informację otrzymać - są na razie bezpodstawne. Dalsza sprawa - to doprowadzenie instalacji do takiego czujnika przy zbiorniku jak i sama graficzna interpretacja na wyświetlaczu - czy taka kontrolka jest wśród innych. Nawet jakby samemu dołożyć taki czujnik - to pozostaje kwestia - czy da się podłączyć do istniejącego systemu komputera pokładowego - czy też samemu założyć dodatkową diodę (sygnalizator) braku płynu na tablicy rozdzielczej? Pytanie - czy warto? Sam raz na 3 - 4 miesiące dolewam płyn - i mam po problemie. A nawet jakby w trakcie jazdy pompka przestała podawać płyn na szybę - to nie blokuje to pracy wycieraczki - i przy jeździe po mokrej nawierzchni lub opadach deszczu za innym pojazdem - wycieraczka też sobie radzi ze ścieraniem szyby. A jest to sygnał do uzupełnienia płynu przy najbliższym postoju.
    Pozdrawiam    
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen było pytanie, że może wersja Elegance ma taki czujnik, więc mając taką wersję po prostu napisałem jak jest. A idąc Twoim tokiem rozumowania, to po co climatronik skoro można mieć manuala, po co nawigacja jak można mięć osobną, po co alufelgi jak można mieć stalowe itd, itd. Skoro producent pisze coś w instrukcji to chyba powinien się z tego wywiązywać, tu chodzi o podejście do klienta.
  • Żadna wersja tego nie ma ... A co toku rozumowania - to chodziło mi o coś innego. Jak przeczytasz jeszcze raz - to pisałem - o możliwości doróbki samodzielnie. Ale z tym wiąże się jednak więcej spraw technicznych niż się wydaje na pierwszy rzut. Dlatego też pisałem - że sam co jakiś czas po prostu uzupełniam zbiornik płynem ...
    (Clima, alu, czy nawi mam)
    Pozdrawiam    
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Co do kontrolki od niskiego poziomu płynu chłodzącego to powinna działać, bo jest o tym napisane w instrukcji i jak byłem w salonie oglądać Rapida i otworzyłem maskę to czujnik był podpięty (przy silniku 1,2 TSI 105). Myślę, że to raczej powinno działać, to miały nawet Fabie...
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • podobno przy spryskiwaczach świateł jest większy zbiornik płynu i czujnik, ale to informacja z salonu. a co do kontrolki to jest taka przewidziana i podejrzewam, że zestawy kontrolek są we wszystkich wersjach takie same, tyle, że część opcji jest nieaktywna. ja w poprzednim samochodzie nie miałem świateł przeciwmgielnych a jak się zrobiło zwarcie to kontrolka się zapaliła;) 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @konwel, ja wiem że przy spryskiwaczach jest czujnik, ja sobie zamówiłem samochód z nimi, więc o obecność czujnika w moim aucie się nie martwię, gdybym był chamem, wszystkim narzekającym jego brak napisałbym "trzeba było nie dziadować 500 zł na spryskiwacze i czujnik by był", ale najgorsze jest to, że instrukcja tego nie uwzględnia, tylko wynika z tego, że mają to wszyscy, czy są spryski, czy nie, bo gdyby była gwiazdka i objaśnienie na dole, że czujnik występuje tylko ze spryskiwaczami reflektorów, to każdy by sobie domówił, ale pewnie nawet niektórzy sprzedawcy nie wiedzą o tym, że tak jest, ja wiedziałem bo kolega w Fabii się na tym przejechał też i żałował że nikt mu nie powiedział w salonie przy zakupie, a dokupiłby spryskiwacze, nie ma najmniejszego problemu... Szkoda, że są byki w instrukcji, albo na nasz rynek trafiają auta drugiej kategorii, bo w Niemczech jest to pewnie nie do pomyślenia, pewnie tak samo jak to odpalanie bez sprzęgła, czy kontrolka płynu chłodzącego.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • wydaje mi się, że jak ja zamawiałem to nie było opcji żeby zamówić same spryskiwacze, to był komplet z ksenonami . co do instrukcji to już o tym rozmawiałem ze Skodą, na początku jest napisane, że instrukcja dotyczy różnych wersji i nie wszystkie elementy występują w każdej wersji, więc Skoda nikogo nie oszukuje;) uważam jednak, że bardziej uczciwe było by stawianie gwiazdki albo przypisu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • dokladnie - spryski sa chyba tylko z ksenonami - wiec jak masz ksenonu i spryski masz czujnik i tyle.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Chłopy, można zamówić same spryskiwacze bez ksenonów, koszt 500 zł i ksenony bez spryskiwaczy. Właśnie to mi się podoba że nie trzeba mieć ksenonów żeby założyć spryskiwacze, ale z drugiej strony jak ktoś się nie dopatrzy, to weźmie ksenony bez sprysków, bo w Rapidzie są ksenony o ograniczonej mocy świecenia i zarówno spryskiwacze, jak i samopoziomowanie nie są obligatoryjne.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  •  Ja mam po prostu wrażenie, że Skoda sama się gubi w tych wszystkich opcjach, bo tak samo jest z blokowaniem klapki wlewu paliwa przez centralny. Też nie wiadomo od czego to zależy. Myślę, że niestety tak jak pisze @Maciek_1991 są różne wersje w zależności na jaki rynek idzie dany model.
  • Panowie to że salon czasami nie wie co sprzedaje i jakie są zależności w wyposażeniu, pisaliśmy już wcześniej ku przestrodze by przed zakupem i odbiorem sprawdzać wszystko co się zamówiło.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Przeczytałem cały temat, ciężko było mi uwierzyć w to co tutaj wyczytałem.
    Przed skończeniem płynu zapala się ikonka, następnie pojawia się stosowny komunikat
    Czyli wszystko jest jak należy.
    20141123329.jpg
    1574 x 1108 - 259K
  • @pawelkoralus jaką masz wersję wyposażenia? masz spryskiwacze reflektorów?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • oczywiscie ze ma :)

    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • ma na 100%


    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?