FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wskaźnik braku płynu do spryskiwaczy
  • Mam pytanko, jaką macie pojemność zbiornika na płyn? W instrukcji piszą, że może być 3,5 lub 5,4 litra. Ja mam 3,5
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Ja mam 3,5 litra, 5,4 to w autach ze spryskiwaczami reflektorów.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Zgłaszał już ktoś brak sygnalizowania niskiego poziomu płynu w serwisie? Co oni na to?

    Rapid LB | 1.2 TSI 85KM | MY15 | Ambition MAX | Szary Metal Metalizowany | 13000km | Białystok
  • Ja sobie robię listę i zgłoszę przy pierwszym przeglądzie.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Byłem dziś w serwisie w sprawie wskaźnika poziomu płynu, brak sygnalizacji przy ruszaniu bez wciśniętego sprzęgła oraz brak sygnalizacji przepalonej żarówki. Powiedzieli, że moja wersja tego nie ma a instrukcja jest uniwersalna do wszystkich wersji. Powiedzieli, że mam skontaktować się z handlowcem, który realizował zakup. Mam pytanie czy komuś działają te funkcje w wersji Elegance?? Ja mam wersję Ambition, rok modelowy 2014.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Właśnie takiej diagnozy spodziewam się usłyszeć i w moim serwisie niestety :(
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • @konwel raptem tych wersji jest trzy, więc mogliby się wysilić. Obawiam się, że handlowiec też nie będzie miał wiedzy większej niż instrukcja i specyfikacja ofertowa. Dla mnie skoro w instrukcji nie ma gwiazdek i odnośników to funkcja jest dostępna w każdej wersji wyposarzenia. Brak oznacza nie spełnienie specyfikacji i tyle.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • jak czytam to co piszecie to też jestem rozczarowany, w instrukcji jak byk napisane że jest i kontrolka od przepalenia się świateł czy kontrolka od braku płynu do spryskiwaczy, nie ma żadnych "gwiazdek" jakich to wersji modelu dotyczy, więc zakładałem że wszystkie to mają a tu niemiły zonk
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • też tak zakładałem
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Panowie na sorki ale bzdury piszecie. 
    Każdy z nas ma konkretną wersję modelową i ewentualne opcje (pakiety dodatkowe za które zapłacił) Instrukcja jest jedna dla wszystkich  - zastanówcie się w jednej instrukcji jest opisana klimatyzacja Climatic (manual) i Climatronic - i co macie dwie??
    To samo dot. skrzyni biegów manual i automat. Każdy z nas wie jaką ma wersję wyposażenie. W szczegółach zamówienia (w specyfikacji ) było napisane dokładnie co jest w samochodzie, dlatego dziwią mnie wasze rozważania. Czy ktoś kto ma bodajże wersję Activ może mieć pretensje do sprzedawcy, że w instrukcji jest opisany sposób działania szyb elektrycznych a jego auto tego nie ma?? 
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • @kazikkasp - W końcu jest jakaś wersja podstawowa (goła i wesoła) i potem do tej podstawy dokupujesz wersję wyposażenia + pakiety. W żadnej wersji, ani jako opcji nie widziałem kontrolek przepalonych świateł, czy kontrolki płyny spryskiwacza. Kontrolkę świateł miałem nawet w Lagunie z 99 roku, więc w Rapidzie można spodziewać się tego w standardzie. To skąd użytkownik końcowy ma wiedzieć co będzie miał a czego nie, skoro nawet w specyfikacji tego nie ma.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @kazikkasp - nie jest do końca prawdą to co piszesz, bo w momencie kupna nie można było sobie dokupić osobno kontrolki od przepalonych świateł, czy brak płynu do spryskiwaczy, każdy zakładał że takie podstawowe rzeczy należą do podstawowej wersji samochodu, bo dziś wydaje się to standardem czyż nie ? Nie mylmy takich rzeczy jak klimatyzacja czy skrzyni biegów bo przecież to wiadomo co jest ponad standard
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • Zwłaszcza że do wersji Ambition dokupujemy pakiet Komfort, w skład którego wchodzi wyświetlacz Maxi Dot inie piszą że okrojony w stosunku do wersji Elegance
  • Fragment instrukcji
    instr.jpg
    541 x 271 - 46K
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @kazikkasp Masz poniekąd rację, model to model i w instrukcji są zapisy identyfikujące model, skrzynie, silnik, klimatyzacje. Ale są też zapisy, że dotyczy modelu, wersji na różne rynki albo o różnym wyposażeniu. W tym konkretnym przypadku jest zapis nie rozróżniający konkretnych specyfikacji modelowych czyli dotyczy wszystkich modeli z danym wyposażeniem, niestety.
    @konwel coż, mogę coś uzgodnić o ile wiem, że jest to opcja :)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Rozmawiałem z salonem gdzie kupowałem samochód, powiedzieli, że czujnik poziomu płynu jest przy ksenonach oraz przy spryskiwaczach reflektorów. Odnośnie zabezpieczenia konieczności wciśnięcia sprzęgła przy uruchamianiu silnika, to nie wiedzą i nigdy nie mieli na salonie Rapida, w którym to działa. Sprawdzali nawet, te która mają na salonie w żadnym to nie działa, niezależnie od wersji wyposażenia. To trochę dziwne, bo po co umieszczali to w instrukcji. Zastanawiam się czy nie dotyczy to samochodów z systemem START-STOP.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Sprawdziłem konfigurację z ksenonami i spryskiwaczami reflektorów oraz ze zwykłymi światłami i bez spryskiwaczy, za każdym razem jest tylko powiedziane, że jest wyświetlacz MAXI-DOT, nie ma nic na temat wskaźnika poziomu płynu.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Sprawdziłem w instrukcji z 05/213, czyli przed wprowadzenim pakietu ksenon i też są kontrolki poziomu płynu jak i przepalonej żarówki. Wychodzi na to, że instrukcja jest do d...
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Nie, to nie instrukcja, tylko ordynarne robienie klienta w jajo na każdym kroku.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Panowie napiszcie tylko kiedy wasz samochód był wyprodukowany i wersję ja mam kwiecień 2014 specbec activ na dzień dzisiejszy jeszcze nie zużyłem całego płynu postaram sie was poinformować jaki był efekt testu. Ale  coś mi się wydaje że jest to dodatek do najbogatszych modeli.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?