FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wskaźnik braku płynu do spryskiwaczy
  • Zadziałał wskaźnik końca płynu do spryskiwaczy.
    Mam Elegance ( + ksenony i spryskiwacze na reflektory).
    Rok produkcji i modelowy to MY14.
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • To w takim razie ja poczekam aż u mnie się skończy bo mam Elegance ale bez ksenonów.. (więc już czuję że dupa będzie). A przepraszam że wtrącę ale to też nie jako związane z wyświetlaczem czy pokazuje wam się diodka zapalonych świateł do jazdy (mijania, krótkich) przy zegarach? Bo dla mnie to było oczywiste że zawsze gdzieś sie pokazuje że mam światła zapalone a tu dopiero mi pokazuje długie przeciwmgielne itd...
  • ja byłem przyzwyczajony, że się nie pokazuje, więc nie zdziwił mnie brak diody o światłach :) Głównie zamiast tej diody podświetlają się zegary i włącznik świateł. W poprzednim aucie miałem to samo. Kwestia przyzwyczajenia ;)
  • @Sheikho-kontrolki świateł brak. W Lagunie miałem taki "wynalazek", ale już w Daewoo i Kia brak. Więc pewnie skoda zmałpowała od skośnookich :)
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ja miałem C-klasę z 98 i jak pisałem wcześniej - nie miała kontrolki ;) 
  • No i dupa. Elegance MY14 z ksenonami ale bez spryskiwaczy reflektorów - płyn skończył się niespodziewanie (tzn. spodziewanie ale bez ostrzeżenia).
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Jak to ksenony bez spryskiwaczy reflektorów ? Co stacja kontroli pojazdów na to ?
    Mój młody znajomy "tuning'er" swoich bryczek hehe założył sobie ksenony (jakaś stara Honda) więc w OSKP na przeglądzie kazali mu zrobić do nich spryskiwacze , inaczej nie podbiją mu w dowodzie ...
    Musiał pojechać tam jeszcze raz z podpiętymi spryskiwaczami do przedniej szyby heheheh
  • Te akurat ksenony w Rapidzie to światła o obniżonej mocy. Dzięki czemu nie ma konieczności montowania spryskiwaczy oraz automatycznego poziomowania reflektorów.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • O taka oto odpowiedź na nasze rozmyślania:
    Zapytanie.png
    493 x 442 - 42K
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • tak samo jest z zabezpieczeniem, że nie odpalimy auta bez sprzęgła, jest w instrukcji tak napisane, a w praktyce, wiadomo jak jest :)
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • A mi powiedzieli że wszystkie najbogatsze wersje mają tą informację dziwne że są takie rozbieżności. Ale z drugiej strony jest to irytujące że tylko w wybranych wersjach jest taka informacja a we wszystkich pojemniki są czarne i nie mamy możliwości sprawdzić stan płynu.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  •  Ja osobiście czuję się zrobiony przez Skodę w ch.ja, bo Rapid jest okrojony  z wszystkiego czego nie widać. Brak czujników poziomu płynu (chłodzącego i spryskiwaczy),automatycznie otwieranych i zamykanych szyb, domykanie szyb, słabe wyciszenie drzwi, nie zamykana klapka wlewu paliwa. O tych wszystkich rzeczach i jeszcze pewnie kilku innych  użytkownik dowiaduję się dopiero po zakupie.
  • Czyli co kontrolki o niskim poziomie płynu chłodzącego też brak??? Kurna, to nawet w mojej starej octcie 1 była
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • a myslicie ze da sie dolozyc czujnik i aktywowac w ASO jak w octawi 2FL
    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=43025
    ???
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • no ale na zegarach  na pewno to sie może wyświetlać raczej przy dołożeniu spryskiwaczy ksenonow nie wymieniaja chyba licznika komputera itd
    jezli w Octawce sie da to moze i w Rapidzie
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Pewnie nie wymieniają bo np. ikona wskaźnika jest na desce. Komputer też przygotowany, kwestia czujnika i zhackowania ;-)
  • no to kto pierwszy ??? :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Witam
    Mam Rapida wersję Elegance z maja 2013 bez ksenonów i spryskiwaczy przy reflektorach i niestety jak płyn się skończył nic się nie działo, żadnej kontrolki informacji o braku płynu :(
  • krisr77 nie ma takiej opcji by zainstalować tak owy czujnik już pytałem się w aso czy coś takiego jest możliwe i dostałem odpowiedź negatywną. Temat właczenia i zainstalowania niektórych "gadżetów" spali na panewce dlatego ci co zastanawiaja się nad kupnem samochodu powinnni dobrze przemyśleć wybór wyposażenia.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Koniec świata z ta kontrolką, tak demonizujecie ten fakt jakby to było przynajmniej brak jednego koła. Z "pewnością" poważnie rozważyłbym zakup tego auta jakbym wiedział wcześniej że nie ma kontrolki od spryskiwaczy :-)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?