FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid - dlaczego TAK/NIE
  • No ok wiec nie upierajmy sie przy segmentach które sie przenikaja ale Jetta jest zwyczajnie większym samochodem wizualnie co jej daje niewątpliwie przewagę w porównaniu z Rapidem, oczywiście w moim odczuciu.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No matulu... chce mi się wyć... 
    Oto chodzi od mniej więcej jednej strony tej dyskusji, że wewnątrz wymiary ma takie same (miejsca na nogi Rapid ma nawet więcej), bagażnik Jetta ma mniejszy o 40l z dużo gorszym dostępem. 
    Skończmy tę dyskusję, bo zaczynamy tutaj robić wyjazdy w stronę rozprawy o wyższości świat Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Jeżeli chodzi o wykończenie to Rapid ma gorsze plastiki od Jetty, mimo że jej straszni śmierdzą. Wyposażenie w VW jest wyższej klasy, ale wielkość samochodu i jego funkcjonalność przemawia moim zdaniem za Skodą. No i mimo wszystko prestiżu nie można porównywać... (obawiam się, że "na razie" i tutaj dziwią mnie działania VW szkodzące swojej marce).

    Fajne jest to, że każdy może znaleźć dla siebie na rynku taki samochód, o jakim marzy. Być może jeszcze jest go na niego stać :P
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @piotrkro No więc sam widzisz, że upieranie się przy pozycjonowaniu aut od pewnego czasu nie ma sensu. W sieci pełno jest domorosłych "fachowców" którzy wszystko wiedzą, ale gdy spyta się ich o konkrety, to zjeżdżają bardzo na linię subiektywną zamiast trzymać się konkretów, których jak sam wiesz nie znajdziesz nawet w sieci. Dlatego tylko zawiść ludzka spycha niektórych do wypisywania bzdur.Ja sam oceniam to tak-Rapid jeżeli chodzi o wymiary wewnętrzne i bagażnik, jest jak najbardziej w klasie C, natomiast
    materiały wykończeniowe i i komfort jazdy klasa B. I jak to obiektywnie wypozycjonować ?
    Myślę, że każdy powinien sobie sam odpowiedzieć.
  • Halif też tak uważam...
    temat rzeka i ogólnie do zamknięcia... wróćmy do meritum... Rapid - dlaczego TAK/NIE
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @halif no to powyj sobie troche... Jak robimy juz jakies porównania to ze wszystkimi za i przeciw. Co z tego ze miejsca jest porównywalnie w obu autach jak w Rapidzie osiagieto to kosztem gorszego wyciszenia kabiny i do tego wspomniany juz przeze mnie aspekt wizualny. To co dla ciebie jest głownym argumentem (bagaznik) dla wielu jest mało waznym elementem, zgodzie sie natomiast z tym ze to temat rzeka i zawsze beda w nim przemawiac nasze subiektywne odczucia.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @piotrkro Dzisiaj wszedłem na stronę którą przesłałeś wcześniej http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/automotive/files/projects/report_scrapping_schemes_en.pdf
    i z tego wynika, że są dwie klasy C- C1 LOWER MEDIUM CLASS i C2 MEDIUM CLASS. Brane są pod uwagę tylko długości auta i cena. Octavia II jest w klasie C2, a że Rapida jeszcze nie było (raport z 2010 r.) to go nie uwzględnili, ale ewidentnie wynika, że łapie się do C1. To chyba wyjaśnia sprawę. Pewnie też stąd takie wysokie ceny na Rapida, które po negocjajach schodzą w dół :-)


  • No tak, długość ma znaczenie i kasa ;-)
  • @kodaro a sprawdzales nissana pulsara albo kie ceed? moim zdaniem ciekawsze auta niz rapid. Na pewno lepsze materialy uzyte we wnetrzu. Pulsar ma z tylu ogrom miejsca. Nie wiem dokladnie jak to cenowo w pl wychodzi ale u mnie np za rapida na full wypasie w dieslu trzeba dac ok 22 tys euro. Za pulsara w max wersji gdzie ma o wiele wiecej niz rapid (kamery 360st. martwe pole itp) ok 20 tys euro, nawet niecale. Ceed kombi w wersji gt-line wyglada tez super. Ze 136 dieslem koszt ok 22 tys euro.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Przeważnie jest tak, że do podstawowej wersji należy dodać połowę i wówczas mamy świetnie wyposażone auto. Podstawowe wersje są aby prospekt był ładny lub dla flot.
    Jest tez inny biegun p.t."drożej się nie da"
    W podstawie Rapid wychodzi cenowo dobrze z wyposażeniem gorzej choć klimę już ma. Jego bezpośrednią konkurencją jest Tipo, c-ellise/301, Logan/sandero, Toledo. Natomiast gdy dodamy trochę wyposażenia i dojdziemy do 60-65 tys jest już w czym wybierać. A o pełnej opcji nie wspominając.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Przy konkurentach ktorych wymieniles po dodaniu jakiegos tam sredniego wyposazenia rapid pewnie cenowo wypadnie najslabiej.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Patrząc na wyposażonego rapida można już zastanawiać się nad Octavia, astra Meriva, renault, ford, toyota, czymś z segmentu C
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Po pierwsze ciesze się, że rozruszałem ten temat.
    @Fredi88 Nissan albo Kie ceed to już nie ta półka cenowa 20 czy 22 tyś euro to ponad 80 tys. zł niestety przekraczało to mój budżet. Patrzyłem na Kie, ale tyle kasy nie miałem.
    @Supermajku samochodów na F lub z Francji się nie kupuje, wiec w przedbiegach odpada Fiat Tipo, Peugeot 301, Citroën C-Elysée. Rumuńska Dacia jest straszliwie wykonana i za te pieniądze już warto jeździć czymś lepszym. Toledo brałem pod uwagę tylko cenowo był po prostu droższy. Cenie niezawodność Skody, więc chyba dlatego wolałem ten samochód. Octavia 7-10tyś droższa w tym wyposażeniu, Astrą jeździłem koszmarny słupek A widoczność zła, czujniki cofania tragedia i parę innych drobiazgów mi nie pod pasowało po drugie 6 tys. droższa w tym wyposażeniu, Meriva nie mój styl, Renault odpada, Forda patrzyłem, bo to był mój pierwszy samochód cenowo nie powala, Toyotę też oglądałem, ale też o wiele droższa. Wiec padł wybór na Skodę w końcu Rapid jest 8 w Polsce najlepiej sprzedającym się samochodem, a Octavia 1, Fabia z Golfem wymieniają się 2 miejscem w 2015, w 2016 Rapid jest już 7, ale to dopiero początek roku. Szukałem samochodu w benzynie z gazem i to już zawężało pole do popisu, wyboru aż takiego nie było. Myślę, że zakup samochodu to rzecz gustu i już. Pozdrawiam zaangażowanych w temat.
    Skoda Rapid Liftback | 1.2 TSI 110 KM + LPG | Rok produkcji 2016 | Style Max Czarny | Błękit Pacyfic | Łódź
  • @kodaro dlatego napisalem ze nie wiem jak wypada takie porownanie w pl :) bo tu wystepuje tylko rapid w wersji sport do ktorej dolozyc mozna zaledwie kilka rzeczy. Jest to chyba cos jak style w pl ale duzo bogatsza na starcie. Dlatego bezposrednie porownanie z taka kia i rapid wypada blado. A jakas biedniejsza kie z benzyniakiem to za 15 tys e sie kupi. Podobnie jak pulsara wersje acenta 1.2 115ps. Jak skofnigurowalem takiego R w pl konfiguratorze to 100 tys nie starczylo :/
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • @kodaro z tą niezawodnością w przypadku akurat tej skody może nie być tak różowo ;) Taka opinie zrobyły glownie OII i FII, obawiam sie ze rapid moze być duzo bardziej zawodny.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Niestety ale silniki TSI to zabawka na dłuzszą metę
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @kodaro przez to samo przechodzilem co Ty...bylem w kilkunastu salonach różnych firm...ford.honda.opel. vw.seat.skoda kia. Licze kilkanaście ponieważ pare modeli mialem upatrzone i jeździłem po kilku salonach tych samych marek. Po jeździe próbnej w końcu został model kia ceed który mega mi się podobał i rapid. Potem zostały rozmowy z dilerami z ofertami aut. Jeśli chodzi o kia były pytania w sosnowcu w dwóch salonach katowic, Kraków i Bielsko w żadnym nie dostałem ciekawej oferty. Głównie chodziło mi o: Climatronic, LPG,duży bagażnik,dobra sylwetka za kierownicą a także jej rozmiar, Tempomat, bagażnik na rowery. Pierwsze prioritety każdy powie że to jest już standard (wyłączając LPG) i rarytas bagażnik na rowery. Za 60tysi ceeda nie kupisz w takim wyposażeniu no i powiedzieli ze LPG jest niedostępne. @kodaro w pełni się z Toba zgodzę że ciężko znaleźć za tą kase takie auto wyposażone a wady ma każdy model...przykładowo ceed notoryczne problemy z chodzby światłami dziennymi LED które migaja jak podupcone (bo takieź są ☺) lub jedno z nich nie świeci..
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Rapid to dobrze skrojone auto za normalną cenę, Czy obecne TSI to zabawka ? czas pokaże bo owszem start miały fatalny ale po poprawkach może być ok. Blachy oraz zabezpieczanie antykorozyjne w Rapidzie są bardzo dobre Francuzy,Koreańczyki  i Fiaty mogą tylko pozazdrościć. Co do Fiata Tipo no to może być niezły hicior  w swojej klasie.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @Rick w moim wychodzą punktowe rdzawe piegi na drzwiach przednich po obu stronach!!!!!!!!!!!!!!! Myślałem,że to od magnesów przyczepionych, noc bardziej mylnego, dach, tylne błotniki, wszędzie tam gdzie magnesów nie było są piegi z rdzy. Znikają od coca-coli, czyli to jest rdza.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Dlaczego TAK ? :

    - zawieszenie
    - wyposażenie
    - cena
    - ilość miejsca w kabinie
    - bagażnik


    Dlaczego NIE ? :

    - silniki TSI

    Jak by zostawili w Rapidzie silnik 1,4 16V z Fabi, trochę go podkręcając lub wsadzili silnik 1,6 MPI z Octavii 3 ze wschodniego rynku to byłby prawie ideał. Nie ma się co oszukiwać ale sekwencyjna instalacja w silniku TSi to jakiś żart i raczej mało opłacalna "inwestycja".
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja pomimo jego przeszłości jeszcze z przed Rapida świadomie go wybrałem bo podoba mi się jego charakterystyka i jakoś nie słychać aby padały. Jeśli silnik byłby wadą takiego auta bym nie kupił.
    Owszem Rapid ma wady ale jestem ich świadomy i są to w porównaniu do silnika pierdoły, z którymi można żyć lub można sobie poradzić a całokształt auta i tak wychodzi na plus bo wiecej jest w nim praktycznych i fajnych rzeczy niż wad.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?