FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid - dlaczego TAK/NIE
  • Ja zawieszenie uznaję in minus, tak jak materiały, skrzynia biegów, oraz liczne drobne oszczędności producenta. In plus praktyczność i wygląd szczególnie liftback, ekonomiczność tylko spalanie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

  • yunior81
    jeśli masz problem z Rapidem to po co go kupowałeś, weź go zezłomuj, rozbij albo niech go ukradną i masz problem z głowy.
    Co do 1.8T jeździłem trochę  A3 Quatro 2001r s-line kręconym z 150 na 204 KM wiadomo petarda niezła  w zimie napęd na 4 łapy wymiata ale spalanie ponad 11L/100km to norma poza tym na obecna chwile auto ma 15 lat a wiec sporo i powoli rdza go już zbiera. Poszedł w 2015r do żyda za 13,5 tyś zł,  czekał na nowego właściciela niecałe 2 dni od wystawienia ogłoszenia.

    A do reszty ekipy skończcie to biadolenie za i przeciw Rapidowi.

    Fakt jest taki że to skoda a wiec grupa VAG i kupiłem go dlatego że znam te auta i spełnia on w 90% moje potrzeby  oraz wiem że nie będę miał problemu przy sprzedaży go za przyzwoitą kasę, następne auto jakie kupie też będzie należało do grupy VAG czy będzie to skoda nie wiadomo na 90% mówię teraz że tak wszystko zależy od finansów. 
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • @yunior81 Coś Ty się tak uczepił tego Tsi? Na prawdę nie rozumiem po co kupowałeś samochód z tym silnikiem, skoro uważasz, że jest taki beznadziejny? 

    Mnie to ani grzeje, ani ziębi co myślisz o R i o Tsi, ale musisz przyznać, że kupując auto wybór silnika jest podstawową sprawą, więc po prostu Ci się dziwię, że go kupiłeś i tylko tyle. Pozdrawiam i życzę miłej jazdy Tsi, może się w końcu do niego przekonasz :)
  • Pozwólcie człowiekowi mieć zdanie. Jednym nie można prawdy o faktach powiedzieć, a racja drugich jest" mojsza niż twojsza" Rapida jest jaki jest. Tutaj nie piszemy o opiniach. Piszemy o faktach. Wszyscy macie rację! Swoją drogą mało tekotania na dzień dobry? Silniki bez tsi nie wydają takich dźwięków, to jest normalne! Nie normalne: terkot. TerkotaSkrzypI...tsi
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

  • yunior81
      ja swojego rapida sprzedam za 5-6lat o ile go wcześniej  nie rozbije lub go nie ukradną. W 90% spełnia moje potrzeby a nie zadowolenie. Te 10 % to mógłby mieć trochę większy bagażnik tak z 450l przy zachowaniu kształtu, i silnik jakby generował ok. 130KM  ale to jest do zrobienia jak będzie chipowany za 3 lata :).
    Reszta w tym aucie jest ok.
    A zadowolenie z auta jest bardzo dobre  do szczęścia brak tylko chyba napędu 4x4 i miękkich plastików w środku. Dlatego następnym autem jakie będę kupował o ile budżet pozwoli to Octavia Combi
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Dla mnie Rapid na TAK przede wszystkim za pojemność bagażnika. Z żoną miałem nie raz scysje na temat ilości branego bagażu i problemu jego załadowania. Stwierdziłem więc, że kolejny samochód musi mieć duży "kufer". Rapid spełnia ten wymóg w 100%. 
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Błękitny Denim | Warszawa
  • Tak czytam koledzy drodzy i chyba mało wymagający jestem bo mi się w nim wszystko podoba. Za 60k mam fajnie wyposażone auto no i przede wszystkim nowe. Odpowiadał mi system ratalny zaproponowany przez skodę no to kupiłem. Baaaardzo podobała mi się KIA Ceed, Hyundai X30, Astra w sedanie (1.6 turbo mmmmm), Ford Focus. Ale niestety cenowo były dużo droższe od wersji wyposażenia proponowanej mi do sprzedaży. Fakt że miałem świadomość, że kupuję ubogiego VW więc może stąd nie było rozczarowania. przejechałem nim 15k i jest spoko. Nie mówię że nie chciałbym mocniejszego silnika, lepszego audio itp. Ale szyłem na tyle na ile materii było. :) i nie narzekam bo się sprawdza i w trasie i w koło komina. 
  • @suchypolek dobrze prawisz, moje zdanie jest takie samo ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Witam! Decyzja zapadła pod koniec stycznia, autko zamówione, czekam ;-) Dlaczego Rapid? Przez ostatnie 8 lat jeździłem VW Polo 1.2 w wersji Comfortline zakupionym przeze mnie w salonie VW, nie jeżdżę dużo, zrobiłem raptem 100k km. Na autko nie narzekałem, nic się nie działo, natomiast stwierdziliśmy z żoną, że czas zmienić autko zanim zaczniemy w nie inwestować. "Wizję lokalną" w salonach zaczęliśmy od VW, będąc posiadaczem marki, uderzyłem jak w dym. Zdziwienie straszne (byłem u 3 łódzkich dilerów tej marki), totalna olewka, brak zainteresowania odkupem i idącym za tym jakimkolwiek rabatem, cena do kupna (skoncentrowany byłem na Golfie) - niemalże taka jak z cennika, myślę, trudno, idziemy dalej. Po drodze były salony Kia (rozglądałem się za Ceed'em), Seat (tu w grę wchodził Leon) oraz Hyundai (z modelem i30), Dacię (tu mam na myśli Dustera) odpuściliśmy po perypetiach osób z rodziny i znajomych "zaopatrzonych" w owy model (opinie biegunowo odległe od pochlebnych). Za Rapidem przeważyły: cena a przede wszystkim wysoki system rabatów i ustępstw w negocjacjach, przestronność wnętrza (co prawda jeździmy raczej w 3 osoby ale czasem jadą teście), bagażnik (jeden z największych w tej klasie), bryła auta (o dziwo tu zgodziliśmy się z żoną w 100%), prostota deski i konsoli (bez zbędnych pierdół, czyli mam autko a nie statek kosmiczny) no i spalanie (najlepsze z konkurentów). Co do samej jazdy i użytkowania obiecuję odzywać się na forum, jak już odbierzemy z salonu. Pozdrawiam!
    Rapid SB I 1.2 TSI 90KM CJZC I MY16 I Ambition MAX+Audio+Sunset+Climatronic I Czarny Magic perłowy I Na dotarciu ;-) I Łódź
  • Siemka, zastanawiam sie nad Rapidem 1,2 90 KM lub 110 KM. Z tego co wiem pojawiły się w połowie 2015 r. z paskiem zamiast łańcuszka. Niestety nie mogę znaleźć info od kierowców ktorzy przejechali wiecej niz 30 tys. km..Moze jest ktos, kto zechce się podzielić spostrzezeniami nt auta? Nie ukrywam, ze dosyc mocno mi doskiwiera fakt, ze na poczatku byl pasek, ktory został zmodernizowany, potem byl lancuszek i znowu powrot do paska...Ktos coś?
  • Mała podpowiedź: silnik 1.2 TSI w wersji 90 i 110 KM montowany był nie tylko w Rapidzie ale tez w innych autach grupy VAG, także możesz szukac informacji także na innych forach.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 wiem, ale generalnie jest mało info...tak jak i tu zresztą...wypowiadaja się przewaznie osoby, ktore maja po 3-5 tys. km...
  • Bez przesady, na forum octavii jest gosc, ktory uzytkowal 1,2 tsi na TAXi ale jaka wersja to nie pamietam. Jest sporo aut z silnikami 1,2 tsi ze sporymi przebiegami, wystarczy poszukac. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81  mi chodzi o tsi 1,2 z paskiem (zatem produkcja w I kwartale 2015)..
  •  https://www.youtube.com/watch?v=P2Pm_gGKfb0&feature=youtu.be porównanie konkurencji do Toledo - bliźniaka Rapida 
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Dlaczego tak? 
    Podoba mi się ilość miejsca zarówno z przodu jak i z tyłu. Pakowny bagażnik nawet w Spacebacku.
    Prosta obsługa bez udziwnień. Pamiętacie poprzednią Astrę i Focusa? Tam dopiero była klawiszologia, a tera wrócili do tego co mamy w Rapidzie.
    Spalanie i dynamika przy silniku 1,2 akceptowalne.
    Konkurencja z podobnym wyposażeniem chciała ok. 10 tys. więcej.
    Dlaczego nie?
    Trochę słabe wyciszenie.
    Brakuje jakieś 8-10 cm szerokości.
    Czy twardy plastik to wada? Nie siedzę na podszybiu, co chwila nie macam więc nie mam z tym problemu.
    Blisko dwa lata z Rapidem utwierdzają mnie, że był to dobry wybór.
    Skoda Rapid SB|1.2 105KM|MY14|Elegance Max + Emotion|Czerwony Corrida|10800km
  • Jako, że użytkuję Rapida SB prawie miesiąc podzielę się swoimi spostrzeżeniami:
    Dlaczego tak?
    - wygląd (chociaż to sprawa subiektywna - uważam, że jest bardzo zgrabny zarówno w wersji SB jak i LB)
    - spalania (1.2 TSI 110 KM) - zejście do 4,5 w trasie (jadąc przepisowo) nie stanowi problemu. W mieście poniżej 7 l/100 km.
    - dynamiczny silnik (w końcu wyprzedzanie nie stanowi dla mnie problemu ;) ) dający sporo przyjemności
    - bardzo dużo miejsca na tylnej kanapie (dziecko w foteliku nie będzie kopać w siedzenia przednie ;) )
    - całkiem dobre zawieszenie (chociaż niektórzy piszą, że za twarde) - auto prowadzi się pewnie, świetnie wchodzi w zakręty
    - wnętrze - poukładany, przemyślany kokpit (może bez fantazji i wodotrysków ale mi się podoba. Uważam, że skórzana kierownica (mały pakiet skórzany) oraz dekor wyglądają w miarę elegancko - oczywiście jak za taką cenę!)
    - bagażnik - bardzo ustawny (regularne kształty) Jesteśmy po jednym 3 dniowym wyjeździe, w który zabraliśmy wózek, torby podróżne i sporo zakupów (miejsca zostało jeszcze sporo)
    - świetna widoczność (szerokie pole widzenia w lusterkach bocznych oraz w tylnej szybie)

    To co mi przeszkadza (uważam, że mogłoby być lepiej zrobione, przemyślane)
    - ściany bagażnika nie są obite welurem (plastik zapewne się porysuje)
    - podłokietnik utrudniający korzystanie z hamulca ręcznego (można się przyzwyczaić)
    - brak osłony na podstopnicę w fabrycznych wycieraczkach gumowych (które zapewne zmienię)
    Generalnie jestem bardzo zadowolony :) Zapewne są samochody lepsze, praktyczniejsze, mające lepsze osiągi -  ale za tę cenę jest to bardzo dobry wybór. Mam auto, które mi się podoba i spełnia moje oczekiwania.
    Poszedłem do salonu z zamiarem zakupu Fabii III Kombi a wybrałem Rapida i nie żałuję ;)

    Pozdrawiam
    Rapid SB | 1.2 110KM | Ambition Plus

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?