FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Rapid - dlaczego TAK/NIE
  • Panowie panowie, chwila. Po pierwsze to ja wcale nie twierdze że liczników sie nie cofa( sam mam znajomego handlarza:) po drugie nie mówie ani o komisach ani tymbardziej o autach z niemiec! Chodziło mi wyłącznie o auta które sprzedaja dilerzy w programach zwykle z np roczna gwarancją. I tylko  to mi wlasnie chodzi ze wg mnie oni sie w te klocki nie bawią jak stwierdzil Mikołaj. Bo jesli ktos nie wierzy w to ze ogolnie liczniki sa cofane to pewnie nie odroznia diesla od benzyny :)
  •  To ja Ci powiem, że u dilerów auta 2-3 letniego z przebiegiem 50-60 tyś. nie dostaniesz. A jak tak im ufasz to poczytaj sobie na różnych forach, jak potrafią oszukiwać. Nowe auta potrafią być już malowane po przygodach w transporcie.

  • @lukasz13 malowane to pikuś ale po wymianie takich podzespołów jak sprzęgło bo się spaliło przy wjeździe na lawetę do transportu. Wszyscy myślą, że z ich autem każdy obchodzi się jak z jajkiem, a tu niestety nie, trzeba piorunem załadować i rozwieźć do salonów. Nikt nie będzie się cackał, w końcu to tylko towar.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Miałem wczoraj okazję być w salonach Renault,Peugeot,Seat,VW. Muszę niestety, albo stety stwierdzić, że wszystkie nowe auta idą coraz bardziej w twardy plastik.Co prawda jest on pokryty cieniutką warstwą gumy i stwarza wrażenie miękkiego, ale jak się to mocniej naciśnie to giąć jest trudno.Na prawdę miękkie są tylko góry od kokpitu, ale i to nie zawsze i w kilku miejscach, nie na całej długości.Boczki to już prawie wszędzie twardy plastik plus kawałek cienkiego materiału,który nie wiadomo jak długo wytrzyma. A co do porównania z Rapidem to na prawdę nie wypada tak źle.Seat Leon pełnoprawny przedstawiciel klasy C, a z tyłu miejsca na nogi mniej, a na szerokość wcale nie więcej.Plastiki tak jak pisałem wyżej gumowane, a nie miękkie.Z przodu jest szerszy tunel i podłokietnik,to plus w porównaniu z Rapidem.Najbardziej zaskoczony jestem Peugeot 308,Car of de Year 2014,powtórzę się, ale miejsca w środku tak samo jak w Rapidzie, a na dodatek zderzaki tak źle złożone do błotników, że wygląda jak by był bity.Captur fajne autko, "kosmiczne" może sie podobać, ale z tyłu o jeździe we trójkę można zapomnieć, nie wytrzymał bym 1o km.Autko tylko dla ludzi z co najwyżej małymi dziećmi i z małym bagażem. Jedynym autem które mi odpowiadało (porównując ceny)była Jetta. Duży w środku, duży bagażnik bez zbędnych udziwnień, ale bo musi być jakieś ale, dostęp do bagażnika fatalny.Bagażnik jest długi, a otwór załadunkowy bardzo mały, trzeba się nieźle naćwiczyć żeby tam włożyć duże walizki, jeżeli w ogóle się da.Po za tym zawiasy mocno zachodzą w dół.
    Z tego mojego opisu wynika, że najlepszym autem jest Rapid :-) Nic z tych rzeczy, Rapid ma wiele wad i chyba większość z nich jest celowo zrobiona przez Skodę, żeby nie zagroził Octavi i to chyba jest najgorsze. Mógłby być to pełnoprawny samochód segmentu C, ale na siłę zrobiono z niego B, głównie wykorzystując gorsze materiały.A nie każdy potrzebuje tak wielkiego auta jakim jest Octavia III. Mnie osobiście przeszkadza najbardziej zbyt twarde zawieszenie.Jest można by powiedzieć "sportowe", mogę w chodzić w zakręty dużo szybciej niż inne auta, ale jest to przecież auto rodzinne i trochę więcej komfortu kosztem trzymania w zakrętach wyszło by mu na dobre. Wszystko też oczywiście zależy od tego czego oczekuje się od auta i jakie się ma zasoby finansowe.

  • Dorzucę swoje 3 grosze. Mam generalnie podobne spostrzeżenia, też koniec końców wybór był między Rapidem, a Jettą. Oprócz bagażnika do VW odrzucił nas (z żoną) zapach plastików. Pewnie,że każdy samochód trochę cuchnie, ale tamto to był kosmos. Jak toksyczne klocki z Chin :P
    Ponoć te Jetty składają w Meksyku, więc może to to?
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @lukasz13 jednak odczucia ilości miejsca są bardzo subiektywne, bo dla mnie w 308 jest go więcej niż w rapidzie- mówię o przodzie.
  • Jak dla mnie to Jette raczej trudno porównywac z Rapidem, jakby inna bajka... Rapid moze stanąc w szranki co najwyżej z Citroenami, Peugotami, Dacią, ale Jetta to troche za wysoko.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Chyba żartujesz? Jetta? Szczerze mówiąc to VW równa w dół do Seatów i Skody. Popatrz na plastiki na desce, zajrzyj jak wyglądają osłony pod silnikiem i sam się przekonasz. Elektronika trochę bogatsza, radia dostępne ciut lepsze, ale nie urywa d**y :) Co do porównania to one jak najbardziej są porównywalne, ten sam segment: kompaktowe sedany (porównuję z Liftbackiem, oczywiście). Wymiary podobne.
    Generalnie to nie wiem jaki mają pomysł na VW w VAGu. Nie mówię tutaj jako fanatyk Skody, staram się być w mojej ocenie obiektywny...

    P.S. Chociaż VW Up! jest dużo lepszy (i podobny cenowo) do Skody Citigo, więc tutaj to Skoda ma problem... Poza tym - w moim odczuciu - Passat jakością i wyposażeniem trochę przewyższa Octavię, lub nawet Superba (szczególnie wersja Limusine), ale już nie ceną...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @mikołaj Z przodu  to się zgadzam, robi swoje szerszy tunel, ale z tyłu wcale szerszy nie jest. A bagażnik też dużo mniejszy niż w Rapidzie. Poza tym porównaj ceny obydwu aut.
  • @gross81 Oczywiście, ale wszystko zależy co będziemy porównywać bo każde auto ma swoje plusy i minusy. A co się tyczy Daci, to w ogóle nie chciałem zabierać głosu, bo dla mnie to auto technologicznie sprzed 20 lat. A precyzję montażu plastików jak i blach
    można porównać do Poloneza :-)  Nie obrażając właścicieli tych aut, wiedzieli co kupują.
  • @halif nie żartuje a Ty kolego bardzo subiektywnie przedstawiasz swoje argumenty a do tego częściowo nie sa one prawdziwe. Jetta to segment C a Rapid B i nawet gołym okiem to widac w wymiarach. W reszcie arumentów częsciowo sie zgodze, przegladalem go dokladnie i odnosze wrazenie ze jest to ta sama polityka co w skodzie. Jetta to taki gorszy Passat a Rapid gorsza Octavia wiec nie doszukuj sie wielkiego szału bo auto musi byc z założenia troche gorsze od wspomnianego passata. Jednak moje subiektywne zdanie jest takie ze auto lepiej wyglada, lepiej sie prowadzi jest troche lepiej wykonane a przede wszystkim jest wieksze co przekłada sie automatycznie na plus przy kilku innych rzeczach. Cena to inna sprawa, płaci sie za marke, za widly na masce ale i na to koncern musiał latami zapracowac.

    @lukasz13 zgadzam sie co do Daci, po wizycie w salonie odniosłem podobne wrażenie no ale dałem taki przykład bo cenowo np Logan przy dobrym wyposazeniu jest porównywalny z Rapidem
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @halif Czeski błąd .Chyba miały być mm, a nie cm. A tak w ogóle to uważam ,że to pozycjonowanie aut jest trochę sztucznie robione. Bo w takim razie  Octavię II z 2013 trzeba by teraz cofnąć do segmentu B. Z zewnątrz trochę większa, za to w środku taka sama jak Rapid, z tyłu  nawet 5 mm węższa.Rozstaw osi 24 mm mniejszy.
     Czy sprzedając taką Octavię będzie można zaliczyć ją do C, czy nie?
    A czy pojemność bagażnika nie jest brana pod uwagę, bo jeżeli tak to Rapid łapie się nawet do D :-). Także wszystko to jest bardzo umowne i zależy kto dane auto pozycjonuje.
    Z resztą zobaczmy na takiego SuperB, jest dłuższy od Octavi III, ale w środku to samo,a bagażnik aż o 15 l większy od Rapida :-) Rozstaw kół większy w Octavi przód o 4mm, a tył o 2mm.
     Stawiam piwo temu kto to obiektywnie wytłumaczy.Tylko bez takich jazd, że to stara płyta, stary model i takie tam Segment to segment tak ? Jak tak dalej pójdzie to za 5 lat Citigo wkroczy teoretycznie do segmentu C, a limuzyny dojdą do wymiarów busów.
  • Jak biegałem przed zakupem po salonach i wsiadłem do Daci Duster, w najwyższej wersji 4x4, to byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Środek 100 razy fajniejszy niż wygląd zewnętrzny... ale jak "pachniały" plastiki... no comment ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Przy zakupie mojej Rapidki mówili mi ze Rapid to segment C, Octa III to już segment D, a fabia to segment B. Taką teraz maja oficjalną klasyfikacje.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja też słyszałem, że Rapid LB to segment C natomiast SB to B+, chodzi o pojemność bagażnika.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Skoda od zawsze celowała między segmenty z Rapidem jest tak samo. Powstał już nowy segment B+ i do niego należy Rapid. Zresztą sama klasyfikacja segmentowa puchnie w oczach. Z roku na rok.. Jak napisał Lukasz powyżej tylko czekać na nowe Citigo :P
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Nie ma czegoś takiego jak B+. W Europie chodzi tylko i wyłącznie o rozstaw osi i rozstaw kół (szerokość). Oba Rapidy to segment B, a Ocavia III to segment C i to się pewnie nigdy nie zmieni. Napiszcie maila do Skody, najlepiej po czesku to się przekonacie.
  • @gross81 Widzę ,że poprawiłeś swój wpis dotyczący długości Jetty, bo twierdziłeś, że jest dłuższa od Rapida 0 161 cm. :-)
    @bounty Dacia Duster, może i fajna ale w tej najwyższej wersji to już z 80 tyś dochodzi.
    @piotrkro jeżeli tak to jak wyjaśnisz, że rozstaw osi Rapid ma większy od Octy II, a Octavia III ma większy rozstaw kół od SuperB. Ktoś coś kiedyś ustalił, ale czas nie stoi w miejscu i wszystko się zmienia. I czy co roku te wymiary zostają powiększane, tak jak kolejne modele. Kto się tym zajmuje, producenci samochodów, dziennikarze, czy jeszcze jacyś inni specjaliści.
    Jaki jest więc rozstaw kół i osi dla segmentu C obecnie ?
  • No nie wiem jak to jest z tymi segmentami ale w salonie mocno upierali sie przy tym ze Rapid to segmet C, a Octa III awansowała do segmentu D. I tak nawet o tym piszą w tych ich pisemkach.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Właściwie to można nieużywać autosegmentów. euroNCAP się z nich wycofała w 2009 i w zasadzie w Europie Zachodniej się ich nie używa. W Internecie sa tylko szczątkowe informację na stronie Komisji Europejskiej na 6 stronie: http://ec.europa.eu/enterprise/sectors/automotive/files/projects/report_scrapping_schemes_en.pdf
    Poza tym Wikipedia pokazuje, że one się przenikają i nie ma wymiernej granicy:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Euro_Car_Segment

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?