FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
LPG do 1.2 TSI 85KM!
  • Bez przesady. Jeden spokojnie ze srednia zejdzie poniżej 6 litrow inny kierowca nie bedzie mial mniej jak 8... kazdy jezdzi inaczej, w innym miescie na innej trasie...
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • Napisałem same fakty z MOICH obserwacji.

    jak ktoś nie zauważa różnicy jazdy z wiatrem/pod wiatr czy tego, że podaję parametry tylko z 500km pokonanych w zimie i sporo w mieście ... jego sprawa :P

    mnie to guzik obchodzi, czy to świetne czy tragicznie wyniki :)
  • gross81 przeważnie jeżdżę spokojnie, ale czasami lubię depnąć. 205 km/h na liczniku już było.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • No to tym bardziej jest to "wiarygodny" wynik ktory podales ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • gross81 mogę dla Ciebie wstawić zdjęcie z wynikiem z kompa.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Nie musisz, tez jezdze rapidem i to z silnikiem 86 km, ktory wg producenta pali najmniej z tsi do tego jazda zawsze spokojna prawie nigdy ponad 120
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • na razie mam zamiar utrzymać wskazania na 2-gim zestawie danych w komputerze (po 2, 5 czy 10 tyś. km będzie już w miarę "dobra" średnia") a pierwszy zestaw danych słuzy do badania różnych warunków atmosferycznych czy drogowych i mojego stylu jazdy na spalanie.

    na 2 zestawie średnie spalanie cały czas mi spadało, nawet jeśli na 1 zestawie po 30 km miałem średnio 7,5 z tendencją malejącą (zrozumiałe, im więcej km w średniej na 2 zestawie i spada zużycie chwilowe, to maleje tyż średnia na 1 i 2 zestawie danych jednocześnie)

    generalnie "żre" więcej benzyny niż oczekiwałem - powód to prawdopodobnie i nówka silnik, i mrozik przez parę dni (trzymam pod chmurką), praca na postoju przez kilkadziesiąt minut w sumie, korki we Wrocku :)

    dla mnie starego gazownika LPG jest do samochodów i kuchenek turystycznych bardzo dobry :) hehe
  • A jak przełączasz wskazania w komputerze między 1 a 2 wskazaniami?
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Naciskasz rolke na prawej stronie kierownicy
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dzięki,  sprawdzę za chwilę. 

    Sprawdzilem. Działa :-)
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • joguras - albo jest przetalentem w ekojeżdzie, ale coś kręcisz. Ja mam 86 KM i w trasie przy jeździe do 120 średnia wychodzi 5,5. Jak faktycznie wlekę się np nocą max 90 km/h to zejdę nawet do 4,8. Ale średnia z 500 km i tak wyjdzie ok 6. Nie ma w Polsce drogi, na której przejedziesz 500 km i osiągniesz spalanie takie jak Ty. Wychodzi na to że Twój Rapid spala mniej niż fabryka podała?
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • czemu mniej? (28 LPG + 16 Pb) / 5 (ilość setek km) ~= 8,8 (możliwe że 8,5 średnio, bo zawyżyłem zużycie LPG i PB w górę - dane z faktury LOTOS, Obornicka, Wrocław :) )

    fakt, że sporo czasu stałem i dogrzewałem szyby w mrozy (lekkie, ale zawsze to mrozy ;) ) i ze 150 km po mieście + w miarę szybko po trasie (powiedzmy 200 km przejechałem między 120 a 140 wg GPS)

    także komputer swoje a tankowanie swoje ;) - jak 2 raz zatankuję na tej samej stacji, w podobnej temperaturze i nie będą oszukiwać na liczniku przy dystrybutorze - będą dość miarodajne wyniki ;)

    ACHA - na poprzedniej stronie się pomyliłem i poprawiłem ! - dane z kompa na 2 zestawie podaje z przejechanych 300 km a nie 500 - moja wina, że nie sprawdziłem

    dopiero od tych 300 km podaje mi średnią na 2 zestawie ok 6,5 - 6,7 - dziś tylko krótkie odcinki po mieście i od razu średnia mocno rośnie (mało km najechanych to od razu zużycie dzienne na poziomie 8 l podwyższa średnią na 2 zestawie danych :) )
  • Czyli wszystko w normie :)

    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • no takie spalanie to juz realne jest zdecydowanie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • hej, mam wgraną mapę wtrysku LPG taką, która co jakiś cykl wymusza wtrysk benzyny - silnik ciepły, 100 km/godz. z Oleśnicy do Wrocka S8 - ok. 2000 obr/min., ok. 35 km trasy

    wskazówka Pb spadła o niecałą podziałkę (czyli mniej niż 1/32 ? baku - jakoś tak)
  • słyszałem ostatnio od mechaników, że LPG do TSI to uwstecznianie silnika:(
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • lepiej czy gorzej Ci z tego powodu?

    na razie na 1600 km przejechanych (2 zestaw danych ;) spalanie - 6,6 L/100 km
    prawie cały czas po Wrocławiu (czasem w korkach, czasem luźniej), 2-4 razy na trasie Wrocław-Oleśnica

    po 2 tyś. km przejechanych podam dane z faktur za Pb i LPG

    pozdro :)
  • Witam,
    widziałem artykuł, w którym napisane było ze co 5000 km trzeba dolewac stabilizator, 
    Czy mógłby  to któryś z kolegów/koleżanek to potwierdzić? 
    jaki jest koszt tego stabilizatora?

    Pozdrawiam
  • Jak możesz - podaj link na ten artykuł.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Na przykład ten
    m.superauto24.se.pl/auto/skoda-doklada-do-silnika-12-tsi-85-km-fabryczna-instalacje-lpg_419532.html

    odnoszę wrażenie ze jest to marketingowy artykuł skody, Bo widziałem podobny na różnych stronach, ale nic poza tym nie mogę znaleźć. 

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?