FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
LPG do 1.2 TSI 85KM!
  • Wg firmy: dla silnika o temperaturze roboczej - poziom płynu chłodzącego w zbiorniku wyrównawczym ma być na "MAX", dla silnika zimnego poziom płynu powinien mieścić się pomiędzy znakami "MIN" i "MAX".
    Wynika to choćby z własności płynów - ich rozszerzalności termicznej. 

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak. Z czego najlepiej mieć max już na zimnym. Jak gorący silnik to może przekraczać max wszystko ok
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • jak to jest z tym dodatkiem do benzyny, do silnika 1,2 tsi lpg,dolewamy co 5000 na pełny bak benzyny,? 
  • Żeby LPG miało sens w TSi to musi być to np. taka instalacja :
    https://www.youtube.com/watch?v=3wR5sSBBGuk
    Natomiast montaż "sekwencji" do bezpośredniego wtrysku to moim zdaniem kiepski pomysł.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Planuje zakup Rapida z silnikiem 1.2 TSI 66kW z instalacja LPG...nie moge uwierzyć że aż tyle spala 95pb lacznie z LPG to są jakieś jaja rzucające cień w sens gazowania auta...Dlatego pomyślałem że może założyc instalacje przez fachmenów Skody a później zawieźć do zaufanego gazownika żeby dał ubogi dotrysk benzyny.
    Co o tym myślicie?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Czy jesteś pewien, że do 1.2 TSI 66kW można zamontować LPG? Do starszych 1.2 TSI
     63 kW były instalacje ale domontowane u dealera, nie oryginalne ze Skody. Drugie pytanie - czy warto wchodzić w LPG przy stosunkowo niewielkim zużyciu benzyny dla samochodu bez gazu - i jaki planujesz roczny przebieg km?
    We wcześniejszych wpisach była polemika (przeglądnij je) - montować czy nie montować LPG?
    Nie mam zamiaru nawiązywać do tej polemiki, każdy nowy nabywca musi zdecydować sam. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Instalacja LPG jest dostępna dla silników 1.2 TSI 66kW i 81 kW .
    Bez nazwy 1.jpg
    1600 x 900 - 580K
    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt
  • Kupowałem Pande w 2010roku dwa pierwsze lata robiłem po 20tys km w 3 roku założyłem LPG i robie średnio 35tys km rocznie teraz mi stuka 140tys i marzy mi sie Rapid. Dostałem dziś oferte od dilera silnik 1.2 TSI 66kW 90KM 5 bieg instalacja Rapid 1.2 TSI/66kW/CJZC za 2600 zł 
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Dealerzy sugerują nie montować.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Przejechałem już ponad 14000 km bez komplikacji. Ostatnia trasa 1100 km autostrady, średnia prędkość prawie 130km/h koszt podróży 230 zł. 
    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt
  • To bardzo dobry wynik ekonomiczny.
    Gdzie macie umieszczony wlew gazu w zderzaku czy za klapką?
    Czy montować instalacje zaraz po kupnie czy za namową dilera po dotarciu silnika?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Wlew niestety umieszczony jest w zderzaku, instalacja była instalowana przed odbiorem Rapida. Rejestracja samochodu odbyła się już po zamontowaniu instalacji LPG.

    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt
  • A jaka to jest konkretnie instalacja ? Nie chodzi mi o nazwe. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Czy instalację LPG montowaną w aso, przy zakupie auta, mogą tylko oni serwisować? Byłem u dwóch autoryzowanych gazowników Landi Renzo i obaj stwierdzili, że nie mają dostępu.
    Rapid LB | 1,2 CBZA 63kW LPG | MY15 | Ambition Max | Srebrny Brilliant | 182500km | Kołobrzeg
  • Sterownik nie jest zablokowany. Bez problemu można się z nim połączyć i edytować mapę gazu i inne ustawienia nawet w domowych warunkach.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • kiedy w końcu zaczną stosować wtrysk gazu w fazie ciekłej przez te same wtryski co benzyna? dotrysk benzyny to rozwiazanie połowiczne
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Dzięki @chrisol 
    Rapid LB | 1,2 CBZA 63kW LPG | MY15 | Ambition Max | Srebrny Brilliant | 182500km | Kołobrzeg
  • Już się pojawiają instalacje wtrysku ciekłego LPG przez wtryskiwacze Pb https://autokult.pl/3872,zegnaj-benzyno-instalacje-prins-direct-liquimax-2-0
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Juz sa takie instalacje na rynku od kilku lat. Teraz cena spadla do circa 4000pln. Ja sie pytam czemu fabrycznie tego nie montują
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • No i mam problem.
    Po uruchomieniu zimnego silnika, kiedy auto po krótkim czasie automatycznie przełącza się na gaz, następuje powrót do zasilania benzyną i pisk komputera. Jadę więc na benzynie, póki olej w silniku nie pokazuje temp. pow. 50 stopni. Wtedy bez problemów przełączam na LPG. W promieniu 80 km żaden serwis Landi Renzo (poza ASO) nie chce dotykać tej instalacji a ci zdzierają skórę.
    Ostatnio, gdy na zimnym silniku i benzynie zbyt mocno nacisnę pedał gazu, szarpie silnikiem i wyskakuje na wyświetlaczu błąd stabilizacji toru jazdy. Ponowne uruchomienie i spokojna jazda nie dają takich objawów. Testowanie komputerem wskazuje na błąd ubogiej mieszanki P0171. I to przy pracy silnika na benzynie.
    Rapid LB | 1,2 CBZA 63kW LPG | MY15 | Ambition Max | Srebrny Brilliant | 182500km | Kołobrzeg

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?