FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Elegance Max, tylne głośniki, instalacja fabryczna
  • auto w poznaniu było 13.11.2014 produkcja jakiś tydzien wcześniej, wersja ambition max 1.2 105 km podłokietnik już nowy bardziej kwadratowy, klapka wlewu blokuje się razem z centralnym w zegarach nie zauważyłem jakiejś zmiany, radio blues i wyraźnie słyszalne w pzeciwfazie tylne głośniki. Mam zamiar zmienić radio i może uda mi się za jednym zamachem zrobić te dwie rzeczy. ps. ciekawe czy serwis przetnie przewody i chociaż je zalutuje czy tylko je zaplotą i zaizolują lepcem. Szczerze to wolał bym sobie sam z kostek powyciągać piny i zamienić je miejscami ale boje się o gwarancję.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Srebrny metalik | 21000km | Przesławice
  • Ok, to jeśli w obecnych Rapidach tak nadal jest to może podpowiecie, o które kable chodzi, które trzeba zamienić we wtyczce radia lub po otwarciu drzwi w okolicach słupka aby zmienić je samemu?
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • dzis sprawdziłem i na 100 % jestem pewien że tył gra w przeciwfazie do przodu (dwa mikrofony + mikser + oscyloskop + generator akustyczny) tylko zastanawia mnie czy to błąd w instalacji czy może radio blues jest tak zrobione i po zmianie na inne będzie wszystko w porządku proszę napiszcie jakie macie radia w swoich R i czy też słyszycie gorszy dźwięk przy 6 głośnikach niż gdy gra sam przód. Po niedzieli jadę wyjaśniać to w serwisie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Srebrny metalik | 21000km | Przesławice
  • Przy swingu jest tak samo.
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Ja mam blues i jest u mnie ok
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Był ktoś z tą przeciwfazą w serwisie? Andrzejn który rok i miesiąc twojego rapida?
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Sierpień 2013
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • Napisałem w tej sprawie do Skody, pozwoliłem nawet sobie dać link do wątku na naszym forum. Niestety napisali, żebym kontaktował się w "kwestii mojego problemu" bezpośrednio z dealerem. Radio Swing.
  • @nichicon czyli typowa spychologia
  • Ja byłem (Warszawa Modlińska Wimar)posiedzieliśmy z gościem, posłuchaliśmy i powiedział, że to tak musi być (drugi rapid grał identycznie). Ale posiedziałem też w roomsterze z takim samym swingiem i grał o wiele lepiej.
    Powiedzieli mi że trzeba by było rozbierać całe boczki, ble ble ble.

    W tym tygodniu ma zamiar pojechać do Bohemii, bo mają mi założyć BT, więc jak już będą wyjmować radio to wspomnę im o głośnikach i może na chwilę zamienią kabelki w kostce w radiu
    Rapid SB | 1.2 85KM| MY14 | Ambition MAX | Szary metalik
  • Może ktoś miał ten problem i go rozwiązał, bo wydaje mi się, że też mnie dotyczy ?
  • Czy u kogoś oprócz Andrzejn fabryczne tylne głośniki grają prawidłowo? Mój rapid jest z maja 2014 i przeciwfaza występuje. 
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Odświeżam temat. Czy ktoś próbował już zmieniać biegunowość tylnych głośników i czy ewentualnie poprawiło to cokolwiek w kwestii basów?
    U mnie, jak u większości chyba, głośniki tylne ewidentnie grają w przeciwfazie. Czy po zmianie biegunowości jest duża i odczuwalna poprawa?
  • Dodam, że mam Admudsena, więc to jednak chyba instalacja, skoro na Swingu jest to samo. Zresztą u ojca (blus) też tak jest.
  • Udało mi się znaleźć względnie dobre, to znaczy akceptowalne ustawienie korektora dla mojego auta: (wysokie -2 (sic!) średnie +3 niskie +6 przy fed na 0). Może komuś się przyda, przy tych ustawieniach da się słuchać. Nie wiem czy problemem w naszych samochodach nie są zbyt intensywne soprany.
  • jasiu24 niestety głośniki jakie sa wszyscy wiemy co do ustawień raczej zależy to czego słuchamy. choć przy 17 na amundsenie nieważne co słuchamy zaczyna charczeć przy ustawieniu wszystkiego na zero wcześniej tego nie miałem czy u ciebie też tak jest ?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Powyżej 17 - raczej tego nie zaobserwowałem. Ogólnie głośniki charczą, a właściwie nie charczą tylko hmm... mam wrażenie jakby wokaliści mieli wadę wymowy. Troszkę lepiej jest gdy wyłączymy głośniki tylne. Ogólnie głośniki w Rapidzie nadają się tylko do jedenego: do wymiany na nowe niefabryczne. Właśnie wstępnie umówiłem się na wymianę w salonie caraudio. Przy okazji zamienię bieguny z tyłu i dołożę dodatkowe gwizdki z tyłu.
  • Hmm... tak się zastanawiam. Czy fabryka nie wie o tym problemie czy z jakiegoś powodu ma tak być? 
    Przecież o tym Wy i inni piszą już od długiego czasu, więc dlaczego nie odwrócą tych kabli? 
    Chyba, że w MY15 jest to poprawione bo nie widzę osób w tym wątku z autami z tego roku modelowego. U mnie jakoś to gra bo jak pisałem w innym temacie w F1 i F3 jest lepiej niż u nas nawet zostawiając sam przód.

    Pytanie jak to sprawdzić bez rozbierania drzwi czy gra u mnie poprawnie czy nie ?
    Jak to będę wiedział i sprawdzę to będzie wiadomo czy w MY15 jest lepiej.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Ustawiasz BASS na max i faderem jedziesz, najpierw przód, potem tylko tył. W jednym przypadku są tylko basy np z przodu, a tyłu nie masz podbicia basów pomimo fadera na tył.

    Przeczytałem to raz i nie wiem czy sam rozumiem to, co piszę.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • @grzesk ojciec ma MY2013 ja od niedawna MY2015 ta sama kiszka tyle, że ojciec praktycznie nie słucha radia więc mu nie przeszkadza. Żeby zmienić biegunowość trzeba wyjąć radio lub zdjąć boczek ewentualnie rozbierać kostkę przy drzwiach. Zdjęcie boczku wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Z tym, że jak mam już rozbierać boczek to niejako przy okazji wymieniam głośniki, bo fabryczne są kiepskie i podejrzewam, że nawet zamiana biegunów nie wiele pomoże.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?