FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Elegance Max, tylne głośniki, instalacja fabryczna
  • Ok, narazie podlacze dodatkowe tylne glosniki razem z przednimi przy kostce iso radia.Lewy przod i tyl razem i prawy przod i tyl razem. Nie bedzie poki co regulacji głośności przod-tyl.
    Czy u siebie instalację do tylnych głośników ciagnales tak jak w oryginale, czyli z uzyciem kostki w slupku dokladajac dodatkowe dwa piny ?
    Jakiej grubosci kable zastosowac do tych glosnikow ? Moze byc to zwykły przewod elektryczny czy musi byc glosnikowy ?
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Nie stosuj kabli elektrycznych. Zdecydowanie kable głośnikowe. Generalnie im grubsze tym lepsze. Na cienkich kablach występuje duży spadek mocy. Wszystko zależy od mocy głośników. Najlepiej stosować z czystej miedzi OFC.
    Skoda Rapid Spaceback Style / 1.0 TSI, 110KM / MY18 / 2017 / Pakiet Komfort /Pakiet Emotion / Refelktory B-Xenon / felgi Evora 16" / SmartLink / Blue Race Metalic/40000km / Zielona Góra
  • Planowalem wpiac sie w oryginalne zlacze / kostkę na slupku więc zbyt
    grube chyba byc nie moga.Jakiej grubości sa oryginalne ? Chyba cos okolo
    1,5 mm srednicy ?
    Potrzebuję jeszcze informacji jaki rodzaj pinow siedzi w tym zlaczu na slupku drzwi, ponieważ chciałbym je wcześniej kupić.
    Z gory wielkie dzięki za wszelkie info i pomoc.
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Podłączenie dwóch głośników równolegle na jeden kanał nie jest dobrym pomysłem. Jest to podwójne obciążenie wzmacniacza końcowego.
    Warto poczekać do wymiany na inny model radia, z samodzielnymi, niezależnymi 4 kanałami. Nie grozi przeciążenie wzmacniacza czy nawet jego spalenie.
    Co do pinów: we wtyczce do radia potrzebne są 4 dodatkowe piny. Po podłączeniu (zaciśnięciu lub dolutowaniu) przewodu, pin wraz z przewodem wciskasz do plastikowej wtyczki.
    Do kostki na słupku B potrzebujesz 4 pary pinów (męski i żeński). Takie rozwiązanie jest może i bardziej pracochłonne, ale nie ma komplikacji z prowadzeniem po za przelotką przewodów głośnikowych.
    Do takiej instalacji przewodów do tylnych drzwi warto ściągnąć jak plastikową osłonę słupka B tak i plastik z progów.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zdaję sobie sprawę z większego  obciążenia wyjść, więc będę uważał. Montowałem już podobnie głośniki w autach i nic się jeszcze nie spaliło. Poza tym nawet  jeśli się spali to takiego blusa nie żal. Docelowo planuję jakiegoś chińczyka dotykowego z bt.
    U siebie tez podłączałeś tylne głośniki przez gniazdo w słupku B?
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Tak, mam podłączenie przez gniazdo w słupku B. W przypadku R, jak nie ma sporo wolnego czasu, montaż instalacji można podzielić na etapy, np. jeden dzień prawa strona, następny dzień lewa strona, kolejny wolny dzień to założenie głośnika i instalacji w jednych drzwiach, ...   
    Przy okazji prowadzenia przewodów do drzwi: warto rozważyć pociągnięcie równolegle kolejnych przewodów na dodatkowe mody, typu oświetlenie, ...
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jercen, gdzie kupowales piny które dokladales do zlacza w słupku B, w serwisie ? To nie są typowe plaskie konektorki tylko takie z koncowka kwadratową.
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Jercen , po wyjęciu z deski radia BLUES , okazało się że to radio jednak ma wejścia na cztery głosniki - przód i tył.Wiec funkcja fader uaktywnia się w radiu dopiero po podłączeniu dodatkowej pary głośników.
    W między czasie już zakupiłem Swinga więc tak czy inaczej go podmienię.

    Mam tylko pytanie o kod do radia.Po wyjęciu BLUES'a z auta będę chciał go sprzedać tylko nie mam do niego kodu.Dzwoniłem do poprzedniego właściciela i okazuje się ze nie dostał kodu przy zakupie auta.
    Dzwoniłem do salonu Skody i odzyskanie kodu to koszt 100 zł bo trzeba podłączać auto  pod komputer.
    Takie radio używane kosztuje niewiele więcej niż cena w ASO za odzyskanie kodu.
    Chyba postawię je sobie na telewizorze, będzie ładnie wyglądać.....
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Widocznie w starszych modelach ciągle wprowadzają zmiany, stąd masz Bluesa z wyjściem na 4 kanały.
    Tak jak było wcześniej podane, f. Fader uaktywnia się automatycznie, po wykryciu podłączonych dalszych głośników na tył pojazdu.
    Co do kodu, taniej będzie znaleźć dojście do kompa poza ASO, a może u kogo i prywatnie?   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Arthek właśnie że funkcja fader nie pojawia się automatycznie po podpięciu głośników do radia. Może ktoś wie jak to aktywować vcds-em?
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16/7.10.2015 | 81000 km | Małopolska zachodnia, Ziemia Chrzanowska

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?