FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Elegance Max, tylne głośniki, instalacja fabryczna
  • To samo jest u mnie. Od strony pasażera nie mogę ich ruszyć :(
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Kurde u mnie to samo, nowe auto z 2015 i jest przeciwfaza :-(
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Skoda to chyba seryjnie źle zapina we wszystkich rapidach :) Ja poprawiałem głośniki w ASO w ramach gwarancji. Radio gra dużo lepiej.
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Ale przeciwfaza występuje z tyłu czy z przodu, a może tu i tu?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • Jakby było i tu, i tu nie byłoby problemu, tylko basy by grały odwrotnie :)
    Problem występuje z tylnymi, poczytaj ten wątek, @jercen zrobił gdzieś tutorial jak to naprawić i tam wszystko ładnie widać, poszukaj na forum...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Czy w modelu MY2016 też nie ma przewodów do głośników w tylnych drzwiach?
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Jak nie zamawiałeś dodatkowych głośników do tyłu - to zapomnij o kabelkach. Na wyświetlaczu radia masz tylko balans Prawa - Lewa - ale bez podłączonych głośników nie masz regulacji Przód - Tył. Dopiero po podpięciu tylnych głośników masz dodatkową regulację. Piszę o tym - byś łatwo sprawdził czy masz/nie masz tylne głośniki.

    PS>uzupełnij stopkę. Każdy szanujący się (i innych też) forumowicz ma podane info o swoim modelu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Hmm zastanawiałem się cy są głośniki no to już wiem że nie ma, radio Swing z Blutaczem i obsługą telefonu, w tym schowku pod klimą mam USB i AUX, w radiu też mam regulację tylko prawo-lewo.
    Kolego jercen czyli w MY16 kabelków nie będzie?:( czy tylko nie ma głośników.
    Gdyby to nie nowe służbowe auto to bardzo bym się wkurzył - jakby było moje prywatne... no co jak co ale za ok 70kPLN to już powoli jest przesada.
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM | MY16 | Ambition MAX | Biały perłowy | 1100km | Rybnik
  • Nie masz się co wkurzać ... :)
    Ja też się dałem nabrać: 4 głośniki w standarcie - no to kwadrofonia ... A w praktyce - jak odebrałem - to zwykłe stereo.
    Okazało się, że w ofercie jest opcja: dodatkowe głośniki w tyle. Ale kto zwraca na to uwagę - jak mam mieć 4 głośniki ... no to chyba ful wypas ?
    Ogólnie: nie masz dodatkowych głośników - nie masz więc i kabelków do nich.
    Chcesz mieć dodatkowe wrażenia akustyczne - dopłać!
    Jest opcja - doinstalowania samemu (czy przez firmę) głośników. Sporo opisów jest na forum. 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • ok forum czytam sukcesywnie.... no myślałem jak ty 4 głośniki to 4 a tu sie okazuje że lipa....
    Cóż mam ASO 100m od firmy więc ich w najbliższym czasie odwiedzę.
    W zasadzie nie powinienem pytać w tym temacie... ale macie w SB te osłonki plastikowe tych kieszeni bocznych bagażnika bo u mnie nie ma i w plastikach są tylko podłużne dziurki... pewnie full wypas chcesz mieć to zapłać za nie :)
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM | MY16 | Ambition MAX | Biały perłowy | 1100km | Rybnik
  • jak będziesz miał informację ile kosztuje montaż głośników w ASO to napisz na forum. Też obserwuję temat.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Są 4. Bo liczą dwa wysoko tonowe (gwizdki/syczki). Ciekawe jestem czy stosowali zwrotnice dla nich.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Głośniki midbasowe nie mają żadnej zwrotnicy, wysokotonowe tylko szeregowy kondensator.
  • @grzesik1 odpowiedź od ASO w Gorzowie Wlkp.
    "Jeśli chodzi o głośniki tylne, to proszę do nas podjechać, aby sprawdzić czy radio ma wyjście na dodatkowe głośniki ( nie wszystkie Swingi je miały). Koszt 4 głośników na tył,  2 wysoko tonowe i 2 nisko tonowe  600 zł plus robota 150-350  zł w zależności czy jest położona fabryczna instalacja czy trzeba ją dorobić."
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • dzięki @mskrapi1980  chyba zrobię to jednak sam   -  co to za serwis który nie wie, że w rapidach nie ma instalacji do tylnych głośników :)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Panowie mam pytanie  mam rapida z 2016 z nowym dotykowym swingiem i też będę montował głośniki, czy to możliwe że ten swing niema wyjścia na tył, czy też jedynie brakuje instalacji. Coś mi się nie chce wierzyć żeby swing wychodził w opcji 2 głośnikowej :(.
    Rapid LB | 1.2 110KM | 2016 | Ambition Max | Śląsk
  • Mam dodatkowe pytanie: pociągnąłem instalację do tylu podłączyłem głośniki ale na radio nie pokazuje opcji fader pomimo ze głośniki z tylu grają ok.
    Rapid LB | 1.2 110KM | 2016 | Ambition Max | Śląsk
  • Trzeba zakodować radio vcdsem
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • @Jercen, pisałeś ze dokładałeś sam tylne głośniki. Chce zrobić to samo. Jakie dokładnie kopiłeś (marka, model)? Jak je podłączałeś? Przez oryginalne złącze w słupku, dokładałeś tam piny? Trzeba rwać plastiki ze słupka w środku wnętrza, duży jest z tym problem? Mam proste radio blues, w którym nie wyświetla funkcji fader. Czy to radio obsłuży tylne głośniki? Z góry dzięki za wszelką pomoc.
    RAPID SB / 1,2 MPI 55kW CGPC / MY13 / AMBITION / SREBRNY / 104 000km / Kielce /Spalanie - Motostat.pl
  • Radio Blues jest prostym radiem stereo, ma 2 kanały wyjściowe. Stąd nie można podłączyć do niego dodatkowej, tylnej pary głośników.
    W radiach z 4 kanałami wyjściowymi, po 2 na przód i tył, jest f. Fader, która umożliwia regulację natężenia dźwięku Przód/Tył.
    Niezależnie od posiadanego odbiornika, możesz poprowadzić instalację do tylnych drzwi, do podłączenia głośników, możesz założyć głośniki, a przy okazji wymiany odbiornika, będziesz miał już gotową instalację i możliwość słuchania muzyki czy programów z wszystkich 4 drzwi.
    Co do tylnych głośników, nie pamiętam, co tam montowałem. Niemniej do każdych drzwi poprowadziłem 2 przewody, a podział na tony wysokie i niskie już załatwia sam głośnik (niskotonowy mam razem z wysokotonowym) albo można zamontować w jednych drzwiach dwa głośniki niezależne, wysoko i niskotonowy.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?