FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opcje wyświetlacza MAXi-DOT i inne elementy licznika VCDS
  • @velson, rozumiem, myślę że zostało wyjaśnione, że na Bluesie to nie działa, a na Swingu działa. Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • No nie do końca tak jest. Mam firmowego SWINGA, R MR 2013. Włączanie i wyłączanie odbywa się u mnie tylko poprzez załączenie i wyłączenie stacyjki lub ręcznie, lewym przyciskiem na radiu. Na kierownicy przełączanie stacji w górę i w dół działa, regulacja siły głosu to standard, naciśnięcie rolki powoduje natychmiastowe ściszenie radia, powtórne naciśnięcie włącza głośniki, ale na niższym, cichym poziomie. Lewy przycisk z symbolem słuchawki jest martwy.
    Wynika stąd, że starsze R mają inny software do sterowania radiem z kierownicy, w nowszych funkcje sterowania zostały rozszerzone.
    Ciekawe - czy jest opcja poprawienia czy też dodania tych funkcji.
    Pozdrawiam

    PS. Jest zmiana - treść w moim poście z 23 stycznia.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen, a ile masz rolek na kierownicy, były kierownice z guzikami tylko w lewym ramieniu, aktualnie sa guziki na obu ramionach.

    "Lewy przycisk z symbolem słuchawki jest martwy." bo to do obsługi telefonu jest.

    " naciśnięcie rolki powoduje natychmiastowe ściszenie radia, powtórne naciśnięcie włącza głośniki, ale na niższym, cichym poziomie." pewnie na takim jak masz ustawiony startowy poziom głośności. w swingu możesz zaprogramowac na jakim poziomie głośności radio ma się włączać.
  • @jercen A masz bluetooth, bo jeżeli nie to normalne, że słuchawka jest martwa, ale jeżeli masz B to powinno się pojawić menu telefonu.

  • Na kierownicy mam zestaw sterowania radia tylko po lewej stronie z jedną rolką. BT nie mam. Także dzięki Wam. Teraz mam komplet info o przyciskach na kierownicy.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Nie wiem jak sprawa wygląda w "swingu"  posiadam amundsena i głośność "startową" można ustawić jaką sobie życzę.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • W "swingu" można ustawić dowolna głośność "startowa"
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • Zgadzam się z andrzejh 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Dziś przypomniałem sobie o tym przyciśnięciu rolki i u mnie ścisza radio a nie wyłącza go, radio Swing MY 2015 auto odebrane pod koniec pazdziernika, morał z tego taki ze jak w większości przypadków w Rapidzie i tu również jest loteria...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 spróbuj przytrzymać dłużej bo jedno przyciśniecie wycisza głośnik na zero a dłuższe przyciśniecie /przytrzymanie/ powoduje wyłaczenie
  • tak jak napisałem wcześniej u mnie trzeba trzymać 2-3 sekundy w swingu pewnie też tak jest
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Ja odbierałem w grudniu i wciśnięcie wycisza a dłuższe przytrzymanie wyłącza Swinga. Co ciekawe jak auto jest zgaszone i gra tylko radio, to nie działają przyciski na kierownicy do jego regulacji - jakoś to przeżyję :)
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • U mnie jak u kolegi haust, a włączyć można też przez dłuższe przytrzymanie rolki. Mam starego Swinga.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Eureka! Jeszcze raz sprawdziłem działanie lewej rolki na kierownicy. Po 3 sek trzymania rolki włącza i wyłącza Swinga (przy włączonym zapłonie). Krótkie naciśnięcie wycisza głośnik. Czyli działa (u mnie) jak chyba u wszystkich.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • no tak, ja tez za krotko trzymałem i tez sie wyłącza, @chris dzieki za sugestie;) Choc pewnie nigdy tego nie wykorzystam ale co tam ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Mój Blues, nie czuje bluesa... i wyłączenie rolką nie działa... jakoś będę musiał z tym żyć ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • może powinieneś trzymać dłużej nie wiem minute ;-)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  •  A u mnie krótkie przyciśnięcie lewej rolki uaktywnia obsługę głosową BT, a nie wycisza radia. Radio Swing.
  • a to ciekawe :)
  • Czy u was wyłączenie radia powoduje wyłączenie informacji kompasu?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?