FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opcje wyświetlacza MAXi-DOT i inne elementy licznika VCDS
  • Trochę odkopię temat. Parę stron wcześniej opisywaliśmy rzeczy z obsługi radia Swing i Amundsen z aut MY12-MY15, o których była cisza w instrukcji. Chociażby możliwość włączenia i wyłączenia radia z rolką głośności na kierownicy przez jej dłuższe przytrzymanie przy włączonym zapłonie.
    Okazuje się, że jeżdżąc już prawie 3 lata samochodem nadal można jeszcze czegoś nie wiedzieć z obslugi auta :-D.
    Dziś odkryłem kolejną rzecz w radiu Swing (tym z mono wyświetlaczem). Otóż ściszając radio do poziomu 0 lub wyciszając krótkim naciśnięciem rolki na kierownicy podczas słuchania muzyki z USB/pendriva, radio automatycznie zatrzymuje odtwarzanie lub jak kto woli pauzuje odtwarzany materiał.
    Nigdy na to nie zwróciłem uwagi bo często na wyświetlaczu mam pokazaną nazwę utworu i nie wsłuchiwałem się czy coś mnie ominęło z utworu. Dziś akurat miałem na wyświetlaczu czas utworu. Stojąc na parkingu potrzebowałem zmniejszyć głośność i obniżyłem do 0. Wtedy zorientowałem się, że licznik czasu utworu zatrzymał się. Po zwiększeniu głośności utwór zaczyna odtwarzać sie dalej. 
    Jutro z ciekawości sprawdzę czy tak samo jest przy odtwarzaniu płyt CD choć ich nie słucham ale jedna jest z bajkami dla małego szkraba :-). 
    Ciekawe czy tak samo jest w innych i nowszych modelach sprzętu audio w Rapidach. 
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Dokładnie tak samo jest przy cd też mam to stare radyjko ;)
  • W RM 2016 w nowym Swingu jest to samo.
    Dodatkowo gdy włączamy wsteczny i radio przyciszy się na cześć czujników cofania tak by buzzer był słyszalny wciśnięcie tej rolki od głośności powoduje powrót radia to poziomu przed włączeniem sygnalizacji czujników parkowania a buzzer dalej nadaje jak jest przeszkoda za nami z tym że radio nie gra ciszej :)
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • O ile mnie pamięć nie myli, to ikonka tempomatu świeci się na zielono, gdy zadamy i jedziemy taką prędkością. Gdy przyhamujemy lub przyspieszymy, ikonka świeci się na biało do czasu powrotu na zadaną prędkość poprzez przyciśnięcie przycisku z boku na dźwigni tempomatu.

    Ma nadzieję, że dobrze zapamiętałem nie namieszałem ;-)
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Przyspieszanie nie zmienia stanu tempomatu (nie wyłącza go - nie zmienia koloru ikony). Naciśnięcie pedału hamulca już tak. U mnie dodatkowo jeszcze zadziałanie Front Assist-a (on wymusza hamowanie).
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Nie chciałbym zakladać nowego tematu, czy jest jakaś opcja żeby wyłączyć błąd ciśnienia opon bez SWINGa? Wrzuciłem inne radio, zmieniłem cisnienie w oponach i teraz sie z tym bujam. Mozna z menu maxidot wejsc do menu auta, ale nie można tego ustawić. W serwisie nie wiedzieli jak VCDSem wykasowac :D
    IMG_20170723_184117.jpg
    1280 x 719 - 121K
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Witam wszystkich i proszę wszystkich o poradę.Sprawa dotyczy wyświetlacza MAXIDOT,a dokładniej usterki jaka wystąpiła na jego wyświetlacza,a mianowicie zauważyłem,że wyświetlanie średniego zużycia paliwa nie zmienia się podczas jazdy na różnej szybkości,pozostaje cały czas 6,2 l/km,zużycie chwilowe działa prawidłowo i zmienia się wraz ze zmianą szybkości jazdy.Nie wiem jaki jest powód tego zawieszenia się tej opcji wyświetlania.Czy przywrócenie ustawień fabrycznych na wyświetlaczu MaxiDot poprawi sytuację i wszystko wróci do poprzedniego stanu ? - bardzo bym prosił o komentarze,czy ktoś spotkał się z taka usterką na wyswietlaczu MaxiDot - dziękuję !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • @andrew61k jesteś chyba pierwszy, który coś takiego zgłasza. Ja nie słyszałem o takiej przypadłości a i u mnie działa to prawidłowo.
    Aby wykluczyć jeden zbieg okoliczności zadam dodatkowe pytanie. Czy to średnie zużycie paliwa sprawdzasz na pozycji 1 czy 2? Jeśli na 2 to jaką masz przejechaną ilość kilometrów na tej drugiej pozycji i czas przejazdu?
    Może średnią masz włączoną na 2 i tam też masz sporo przejechanych kilometrów (np. z kilku tankowań) to wtedy zmiany średniej będą odbywały się z dużym opóźnieniem i będzie tak, że podana wartość nie będzie się zmieniała często gdyż komputer wtedy liczy z tych dużych wartości czasu i kilometrów. Musiałbyś doprowadzić do sytuacji, że przez dłuższy czas masz np. bardzo duże spalanie aby tam się zmieniło.
    Sprawdź to na jakiej pozycji masz i ewentualnie przełącz na 1.
    Możesz też wyzerować jedna i drugą pozycję i zobaczyć czy wtedy zacznie liczyć poprawnie.

    Na chwile obecną inne pomysły mi nie przychodzą do głowy przed podjęciem kroku przywracania do ustawień fabrycznych czy VCDS.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Maxi Dot pokazuje prawidłowo. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @andrew61k - na którym wskaźniku sprawdzasz? 1 czyli ten krotkoterminowy, który resetuje się po ok 2h postoju, czy 2 który resetujesz ręcznie.
    Jeśli zatrzymał Ci się pierwszy to jakaś usterka. Jeśli drugi to oznacza że dawno go nie resetowałeś i musialbyś np wyjechać w trasę aby zmieniło się wskazanie.
    Nie podejrzewam, że nie wiedziałeś o konieczności resetowania drugiego licznika ręcznie
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • nie potrzeba resetowac drugiego licznika on pokazuje wynik z ostatnich 10 000km i sam sie resetuje po przejechaniu tej odleglosci
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • @Kezcoks-andrew61k ma przebieg 12,8 kkm więc drugi licznik prawdopodobnie pokazuje mu spalanie prawie od nowości
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Witam ponownie i dziękuję wszystkich za udzielenie wskazówek dotyczących mojego problemu.Postanowiłem trochę się pobawić z tym wyświetlaczem MaxiDot i doczytałem jak się resetuje i już wszystko wróciło po staremu,czyli mam na 1. zużycie chwilowe,które cały czas się zmienia podczas jazdy w zależności od szybkości i przyśpieszenia samochodu, a na 2. zużycie średnie,które maleje wraz ze wzrostem przejechanych kilometrów i umiarkowanym obchodzeniu się z pedałem gazu.Jeszcze raz dzięki wszystkim za te wskazówki,które mi pomogły,w końcu po to mamy te forum,żeby sobie pomagać nawzajem.Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • To kiedy i gdzie  ;) ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Po kilkudniowym postoju w garażu zresetował mi się stan licznika "od tankowania".
    Napięcie akumulatora - 11,9 V
    Ki diabeł?
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • W ASO rozłożyli ręce.
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?