FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opcje wyświetlacza MAXi-DOT i inne elementy licznika VCDS
  • O jakim kompasie myślisz ? Nie chodzi o komp - komputer?
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • samochody z nawigacją wyświetlają w lewym górnym rogu Maxa informację w jakim kierunku zmierzamy, nawet gdy nie kieruje nas nawigacja
  • dokładnie patrzyłem i raczej nie ma innej opcji wyłączenia tego

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Czy ktoś kto już trochę więcej diagnozował nasze Rapidy i ma kabelek mógłby się wypowiedzieć czy jest możliwość aktywowania programowo na cyferblacie obrotomierza kontrolki od włączonych świateł mijania ?
    Taka mała rzecz a jakby była pomocna zwłaszcza w dzień, głównie pochmurny. W F1 mi się odpowiednia lampka świeci jak mam światła mijania włączone. W Rapidzie co chwile zerkam na włącznik czy jest ustawiony na 0 i świecą dzienne czy w pozycji świateł mijania czy może pozycyjne.

    Niby w nocy jest wszystko jasne, bo nie mamy podświetlonych zegarów ale w dzień deszczowy, mglisty ogólnie taki kiedy mamy jechać na światłach mijania to zegary są podświetlone bo jest widno i jedynym sygnałem jakie światła mamy włączone to włącznik.
    Jedyny minus to chyba tylko estetyczny bo mamy ładne białe zegary, gdzie wyglądu nie zaburza jakaś lampka innego koloru ale chyba informacja na desce jest ważniejsza niż wygląd.

    Sprawdzałem i symbol świateł mijania jest na cyferblacie tylko nie świeci. Pytanie jeszcze czy jest tam wlutowane źródło światła. Jeśli nie ma to może dlatego nie świeci. Jeśli jest to może tylko to jakoś wyłączyli. 
    Co ciekawe w O3 też nie ma tej lamki.

    Jeszcze jedno. Mamy liczniki te same (w każdym razie z wyglądu) co w F2 FL i Roomsterze FL a tam sygnalizacja włączonych świateł mijania jest.
    Dla przykładu poniżej wrzucam zdjęcie jednej F2 FL z forum Fabii gdzie ta lampka się świeci.

    PS. 1. Ktoś może próbował jeszcze aktywować informacje na Max-Dot o ustawionej prędkości na tempomacie tak jak pisałem w pierwszym poście tego wątku ?
    Też pierdoła ale informacyjna pierdoła.

    PS. 2. Ma ktoś jakiś sprawdzony kabelek co działa z autami MY15 (najlepiej po 45 tygodniu produkcji) a jeśli tak to gdzie taki można nabyć. Na Aliexpress są różne ale tam podają informację, że na pewno działają z autami wyprodukowanymi do stycznia 2014 r. /Teraz patrzyłem jeszcze raz i pojawiają się 04.2014 i 10.2014. Poczekam trochę to jeszcze pojawi się pewnie coś co będzie 11.2014 i nowsze/
    PNU6Pw.jpg
    800 x 450 - 84K
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Sprawa kontrolki włączonych świateł mijania na pierwszy rzut oka wydaje się banalna. Jednak nie do końca. Chodzi o to, że cały panel elektroniki tablicy jest podpięty do kompa. Czas indywidualnych kontrolek podłączanych do danego obwodu elektrycznego już się skończył. Dalej - w panelu nie ma lampek - są na stałe wlutowane diody ...
    Ja już pogodziłem się z tym, że przy łączonych dziennych świecą tylko same wskazówki prędkościomierza i obrotomierza, natomiast przy włączeniu świateł mijania masz podświetlony cały panel, wraz ze skalą i cyframi. Może to kwestia przyzwyczajenia?
    W moich poprzednich pojazdach takie kontrolki miałem. Tu musimy się przyzwyczaić na trochę inne podejście do tematu, inną, nową logikę firmy.
    PS>Na upartego dało by się podciągnąć cienki dodatkowy przewód (np. od przełącznika czy tablicy bezpieczników) do panelu w tablicy, fizycznie odizolować diodę pod zieloną kontrolką i podłączyć do kabelka.
    Ale to już każdy sam musi podjąć decyzję o takim radykalnym zabiegu.
    Chyba, że okaże się, że można tą funkcję ustawić programowo. Na razie ale nikt nie wspominał o tym ...
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @grzesk
    "PS. 1. Ktoś może próbował jeszcze aktywować informacje na Max-Dot o ustawionej prędkości na tempomacie tak jak pisałem w pierwszym poście tego wątku ?
    Też pierdoła ale informacyjna pierdoła."

    Ja próbowałem wg instrukcji kodowania do Octavii - nie działa u nas... tj są bloki ale po ich przestawieniu efekt pozostaje niezmienny. Brak info na Maxie o tempomacie.
  • @jercen
    "Ja już pogodziłem się z tym, że przy łączonych dziennych świecą tylko same wskazówki prędkościomierza i obrotomierza, natomiast przy włączeniu świateł mijania masz podświetlony cały panel, wraz ze skalą i cyframi. "

    Jeśli by to tak działało za każdym razem to OK. Mamy wtedy jasną informację na jakich światłach jedziemy. Ale jak wspominałem wyżej taki efekt mamy tylko jak jest ciemno. W dzień nawet pochmurny, deszczowy cały panel czy na na dziennych czy mijania świeci tak samo. Sprawdź to w dzień.

    Do tego jak teraz myślę dochodzi jeszcze jeden aspekt i widać wielu kierowców to myli obserwując drogi głównie w mieście gdzie ulice są dobrze oświetlone w nocy.
    Jak słusznie piszesz na dziennych w nocy mamy wskazówki tylko podświetlone a jak włączysz światła mijania mamy wszystko i to jest OK, można przeboleć brak lampki. 
    Jest jednak pewne ale... cały panel zapala się też przy przełączeniu na światła pozycyjne i to też może mylić widzą czasem wielu maruderów jeżdżących na "postojówkach" po mieście (nie mówię tu tylko o Rapidach). Zegary się zapaliły a my wszystko widzimy przed drogą bo latarnie nam drogę oświetlają na tyle mocno, że ludziom może czujność odbiera.

    Jakby lampka była jednoznacznie by pokazywało na jakich światłach właśnie jedziemy.

    Wiem sygnalizacja świateł to może i pierdoła i się czepiam bo auto ogólnie jest mega praktyczne i fajne choć to tylko Skoda :) ale staram się na nie chłodnym okiem patrzeć co jest dobre, co można poprawić i co czasem jednak drażni a taka pierdoła do tego grona pasuje i wg. mnie była by jednak wielkim pomocnikiem aby nie zerkać na włącznik na jakich światłach jedziemy i czy czasem nie są to postojówki.

    Fajnie jakby była możliwość programowo jej uruchomienia :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • odgrzeje trochę, grzesk, w My2016 i MaxiDot tempomat działa tak jak w golfie z filmu, nie mam kabla żeby zeskanować ustawienia VCDS, ale możliwe że włączenie info na MaxiDot to kwestia programowa (liczniki w My2015 i MY2016 wyglądają identycznie
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • grzesik1 i tu jesteś w błędzie. Liczniki z 2015 i 2016 różnią się od siebie.
    Czcionka na MAXI DOT oraz czcionka na zegarach jest inna. Inaczej są wykończone wskazówki. No i w 2016 jest pokazywana prędkość z tempomatu za to nie ma kontrolki świateł mijania czego brakuje.

    PS. Zdjęcia z mojego MY 2016

    DSC_0595.jpg
    2592 x 1944 - 1M
    DSC_0570.jpg
    2592 x 1944 - 309K
    DSC_0589.jpg
    2592 x 1944 - 1M
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Sory, mam kontrolke swiatel mijania. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81, w 2016 ?

    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Tak jak w stopce. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 na spocie zweryfikujemy ;P Jakoś nie przypominam sobie aby w tych zegarach była sygnalizacja świateł mijania. Jeździłem F3 i O3 na światłach mijania i nie pamietam aby to było ale mogę się mylić bo było to dawno.

    @grzesik1 potwierdzam słowa @maciektsi. Zegary z Maxi-Dot z okresu MY12-MY15 są inne niż te w MY16 jak u Ciebie. Ty masz takie jak w F3 i jak się nie mylę w O3.
    Więc kwestia zaprogramowania odpada. Kolega @kros próbował i ja jak dorwałem kabelek też już próbowałem. Niby się programuje, przyjmuje zmiany ale efektów brak.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Potwierdzam że kontrolka jest u mnie na 100% ale tylko od długich i p.mgłowych przednich a jeśli chodzi o normalne światła to tylko od pozycyjnych i znaduje się ona na włączniku tzn. po zapaleniu pozycji albo mijania świeci się zdecydowanie mocniej pierwsza pozycja świateł na włączniku.

    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Wg dokumentacji Skody 11/2015 nie ma wprowadzonej kontrolki świateł mijania. Nadal są kontrolki świateł drogowych, przeciwmgielne z przodu i z tyłu.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @yunior81 możesz zrobić i wrzucić zdjęcie Twojej kontrolki ?
    RAPID LB | 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 39000 km | Olsztyn
  • Panowie zwracam HONOR, trochę namieszałem !!! Nie mam kontrolki w zegarach świateł mijania. Chyba za często zmieniam samochody ;)
    Pewnie dlatego nie ma kontrolki, że sa one bardzo dobrze widoczne przy włączniku.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Witam ja mam takie pytanko, Rapid z 2015- X badz XI
    Chodzi mi o maxi dot, widać tylko na nim pokazywanie zmiany biegów i informacje "brak wpisów" reszta informacji o spalaniu, dystansie, wyłączanie ESP, świateł itp..  wszytsko jest dostępne w radiu. Idzie to jakoś opanować aby te informacje o spalaniu itp. były pokazywane na maxi dot ??
    maciektsi w swoich foto pokazuje jak fajnie to wygląda, ostatnie foto jest takie same u Ojca po czym znika logo i zostaje trip i "brak wpisów"
    z góry dzięki za pomoc/pozdro !
  • A czytałeś instrukcje obsługi samochodu? 
    Jeśli masz sterowanie( przyciski w kierownicy ) to aby wejść w opcje komputera trzeba w prawej  grupie przycisków wcisnąć strzalke (wstecz) a potem za pomocą rolki wybrać dane i " nacisnąć rolke (jak w myszy komputerowej) później wszystko robisz rolką.
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Ja tym autem nie śmigam, pytam z ciekawości tata już jest starszy i go to az tak nie interesuje, tylko mnie zaciekawiło, instrukcji nie czytałem, bo nie moje auto...
    dzięki za info, kiedyś sprawdzę...

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?