FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opcje wyświetlacza MAXi-DOT i inne elementy licznika VCDS
  • Ech... strona 26 instrukcji obsługi... (czy nikt jej nie czyta?):
    "Wyświetlacz wielofunkcyjny jest wyposażony w dwa różne, automatyczne rodzaje
    pamięci 1 i 2. Wybrana pamięć jest wyświetlana na wyświetlaczu » rys. 9.

    Pamięć pojedynczej jazdy (pamięć 1)

    Pamięć pojedynczej jazdy zbiera informacje o jeździe trwającej od włączenia do
    wyłączenia zapłonu.
    Jeśli jazda będzie kontynuowana w ciągu 2 godzin od wyłączenia zapłonu, nowo
    nadchodzące informacje zaktualizują dane dotychczasowej jazdy.
    Gdy przerwa w jeździe jest dłuższa niż 2 godziny, pamięć jest automatycznie zerowana.

    Pamięć wszystkich jazd (pamięć 2)

    Pamięć wszystkich jazd zbiera informacje o dowolnej liczbie pojedynczych jazd o
    łącznym czasie trwania do 19 godzin i 59 minut lub przebiegu do 1 999 km, albo w
    samochodach wyposażonych w wyświetlacz MAXI DOT99 godzin i 59 minut lub
    przebiegu 9 999 km.

    Gdy następuje przekroczenie jednej z podanych wartości, pamięć jest zerowana i
    obliczenia zaczynają się od nowa.
    Pamięć wszystkich jazd, inaczej niż pamięć pojedynczej jazdy, nie jest automatycznie
    kasowana po przerwie dłuższej niż 2 godziny."
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • pamięć 1 resetuje się po 2h bezczynności- wygodne do analizowania bieżącego odcinka, pamięć 2, w fabce resetowała się po po 100h jazdy lub 10 tys km, czyli gdy "skala osiągnęła koniec" zakładam że w R-ce będzie tak samo - wygodne do analizowania baku lun innej dłuższej wycieczki z postojami :)
  •  W maxi-dot jest 100h lub 10 k.km. A mam pytanie czy można zresetować pamięć 2 przed upływem tych 100 godz. ?
  • no własnie klikam klikam i nic się nie zmienia, ciągle pamięć 1 (krótki klik wchodzi w opcje - coś jak enter) Dłuższe naciśnięcie resetuje dany licznik.  Może trzeba kliknąć mając wyświetlony jakiś konkretną opcję maxidota? Guzika na dźwigience nie mam.
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • @lukasz13 można, sam przez przypadek to zrobiłem,
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • @Hust ale musisz pokrętłem kliknąć, zeby zmienić z 1 na 2, i możesz to zrobić przy np. spalaniu srednim 

    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • @lukasz13 oczywiście resetujesz tak samo jak pamięć 1, czyli przytrzymując dłużej reset, lub prawą rolkę w kierownicy
    @hust spróbuj jak to wyżej było napisane w dowolnym ustawieniu MFA które pokazuje pamięć 1 - wtedy możesz przełączyć się na pamięć 2
  • zaraz pójdę do samochodu, ale mam wrażenie kros że już to przerabiałem i nic sie nie zmieniało

    edit: no i oczywiście że działa :) co ja klikałem wcześniej to nie wiem... dzięki
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Witajcie, podepnę się pod ten temat bo też dotyczy MaxiDot. Jak miałem jazdę próbną to pamiętam, że wyświetlały się też na MaxiDot nazwy stacji radiowych jakich się w danym momencie słuchało. Ja odebrałem swojego Rapida to tej opcji nie ma. Mam radio Blues ale w środę mają zmienić mi na Swing. Pytanie czy to zależy od radia, konfiguracji czy to jakaś dodatkowa opcja?

    Z góry dzięki za informacje
    Rapid LB | 1.2 MPI z LPG | MY15 | Ambition Max | Magiczna Czerń | 1900km | Warszawa
  • Jest ta opcja ale trzeba przelaczyc w menu na radio, ja mam swinga
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dzięki za szybką odpowiedź. Mam jeszcze pytanie w instrukcji jest napisane:

    "Punkty menu Audio i Nawigacja pojawiają się tylko wtedy, gdy jest włączony fabrycznie
    wbudowany radioodtwarzacz lub układ nawigacji."

    Rozumiem, że jeśli u nich zmieniam radio z Blues na Swing to nadal jest to fabrycznie wbudowany radioodtwarzacz? ;)
    Rapid LB | 1.2 MPI z LPG | MY15 | Ambition Max | Magiczna Czerń | 1900km | Warszawa
  • Raczej tak bo chodzi tu o dedykowane do auta radio czy nawigacje czyli np swing albo amundsen
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Musi być radio z CAN obsługiwane przez moduł komfortu (albo to, co Skoda nazywa MK w tej wersji :P ). Zatem Swing, jak się przekoduje moduł będzie dobrze działał.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Witam, jestem po wymianie radia i jeśli chodzi o funkcje wyświetlania stacji radiowych na MaxiDot to zadziałało zaraz po zamianie i uruchomieniu radia. Nie działał natomiast podgląd czujników parkowania (fabryczne) więc trzeba było dodatkowo do programować. To info dla tych co po wymianie chcieliby za szybko wyjechać z serwisu ;) Aha mi oczywiście nikt nie powiedział, że tak jest sam zauważyłem i zwróciłem uwagę.
    Rapid LB | 1.2 MPI z LPG | MY15 | Ambition Max | Magiczna Czerń | 1900km | Warszawa
  • Ale wszystkie funkcje działają bez problemu tj. sterowanie?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Tak, bez zarzutu. Sterowanie radiem jak i przełączanie wskazań MaxiDot. Zastanawia mnie tylko czy jest opcja włączania i wyłączania radia z kierownicy. Człowiekowi ciągle mało ;) 
    Rapid LB | 1.2 MPI z LPG | MY15 | Ambition Max | Magiczna Czerń | 1900km | Warszawa
  • Radio można włączyć albo wyłączyć z kierownicy naciskając dłużej lewe kółeczko. Krótkie wciśnięcie wyłącza / włącza dźwięk 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @maroslaw u mnie ta opcja nie działa. Sprawdzałem kilka razy. Działa tylko wyciszanie. Dłuższe trzymanie nic nie daje.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @maroslaw a to ciekawe, nie wiedziałem o tym. Instytucje kilka razy czytałem i nic takiego nie wpadło mi w oko.

    W każdym razie u mnie to działa i cieszy, choć szybciej jest pacnąć we włącznik radia :-). Może w jakiejś sytuacji się to przyda.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • W instrukcji wiele rzeczy nie jest opisane... Przez przypadek to wyczailem...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?