FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Nowe radio Swing
  • @krisr77 widziałeś w ogóle na żywo obecny SWING z Rapida czy tylko na obrazkach? Nie uważam żeby był on mały, więc podejrzewam ze określenie "duży" ma się własnie do niego, to taki odnośnik do BLUESa czy innych wyświetlaczy ze starszych aut...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 - nie, nie widzialem w ogole samochod cały kupuje patrząc jedynie na foldery :) - po co ten sarkazm..
    swing ma maly jakby nie patrzec 3 wierszowy wyswietlacz. ale jak to zawsze bywa gdzie 2 osoby tam trzy opnie -  wiec jest to bardzo subiektywne stwierdzenie. tez powoli dochodzę do wniosku ze znajomy dealer kolegi @maroslawa tak nazwał starego swinga.
    tak czy owak teraz piłeczka po stronie @maroslawa - jeżeli kolorowy 5 cali to nowy - jeżeli monochromatyczny - to case closed.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Panowie, konkret: czarno biały... Czyli pewno stary swing. Dla mnie to nie ma znaczenia, wole bez fajerwerków kokpit...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • szkoda :(  narobiłeś nadziei :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • A jednak fakty z cennika, ETKI, zdjęć z Paryża się potwierdziły. 
    Za pięknie by było dlatego pisałem aby się nie nakręcać. A "stary" Swing i tak fajnie gra a dzięki dwóm antenom lepiej łapie stacje. Jedynie co mi brakuje to wyświetlanie RDS-Text razem z informacjami RDS tak jak to jest na radiu Blues czy Starym Swingu w O3. Tam w górnym wierszu jest RDS stacji a poniżej RDS-Text. W naszym Swingu RDS-Text, trzeba wywoływać osobno poprzez przycisk INFO.

    Razem da się wyświetlić tylko w Amundsenie+

    Ale to tylko jeden z bajerów, bo przecież podczas jazdy nie będę patrzył na wyświetlacz :) Ma dobrze grać.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • do gross81: nie podałem że jest super - natomiast jest to spore ułatwienie dla kierowcy. Nie wmawiajmy sobie tego czego nie było.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak na koniec tematu trochę podniosę ciśnienie ;-). Okazuje się, że właściwie tylko my z Rapidem i przyszli właściciele Roomsterow pozostajemy ze starymi systemami audio. Skoda dąży do ujednolicenia systemów ale chwilowo modele na R pomija (chyba SuperB też ale ten będzie nowy w przyszłym roku). Nowe radia ma już Octavia 3, Fabia 3 i teraz dostanie je Yeti bo na czeskim konfiguratorze już je widać w Yeti a do tego potwierdzają je nasi sprzedawcy.

    Pewnie MY2016 przejdzie gruntowną zmianę elektroniki i silników. O ile silnika nie zmienimy to może uda się przeszczep systemu audio jeśli nie będzie z tym dużo zachodu bo może się okazać, że pół auta trzeba będzie wymienić aby jakieś tam kolorowe radio ruszyło :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • jakos nie widze Swinga w kolorze w konfiguratorze  (chyba ze ten system mirrok link)
    w ETCE na razie po staremu. 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Czy warto aż tyle zachodu dla wymiany wizerunku czoła radia czy systemu akustycznego (może połączonego z nawigacją) bo w nowszych modelach jest coś innego - niekoniecznie lepszego? Jak zamawiam auto z radiem - to przecież ono gra, spełnia swoje zadanie.
    Więc przy zachowaniu możliwości nagłośnienia kabiny - wydawać całkiem całkiem sumę na zmianę modelu radia - uważam to za nieporozumienie. To tak jak na wczorajszym pokazie w pałacu prezydenckim samochodu z lat 30 - chcieć dorobić np współczesne radio, oświetlenie kseno czy klimę ...
    Szanuję i jestem zadowolony z tego co mam.
    A co do samej wymiany sprzętu audio na inny - kwestia podłączenia elektroniki - to jedno. Natomiast zawsze będzie widać zmianę wyglądu nowego radia - ani to stylistycznie - czasem kolor no i sam materiał nie musi być dobrany. Czy to wszystko będzie pasować?
    Każdy jest właścicielem swoich kółek i decyduje o jego wyglądzie i walorach. Tylko warto jeszcze do tego dodać - co warto a co już jest przesadą.
    Pozdrawiam
       
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • SLUSZNIE!!!!!!!!!
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @krisr77 małe sprostowanie. Tymi nowymi radiami są Bolero i Amundsen dlatego nie widziałeś Swinga w innej wersji. Na zdjęciach wyglądają jak te z O3 (chodzi o zawartość wyświetlacza bo obudowę musieli zmienić).
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Witam
    Aktualnie czekam na nowego Rapidka 1,2 TSI 105kM Liftback miało to być na koniec grudnia ,a diler poinformował mnie ,że to będzie już w połowie lutego 2015,trochę się wkurzyłem tym.
    Proszę napiszcie,czy można jakoś przyspieszyć odbiór auta?
    Pytałem dilera o nowe radio Swing powiedział mi,że w tym roku nie,ale w przyszłym roku istnieje taka móżliwość.
    Pozdrawiam wszystkich.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Nie można przyspieszyć.... To jest uzależnione od fabryki i układów dilera... Skoro wydluzyli,  twój diler jest gdzieś, daleko w piramidzie...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • w środę mój diler powiedział, że jakbym teraz zamawiał litbacka z 1.2 MPI to do obioru byłby dopiero w maju. SB byłby szybciej a na LB tak długo się czeka. Mój podobnież został wyprodukowany wczoraj lub przedwczoraj :)
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Moj wyprodukowany 5 listopada juz jest na placu importera w poznaniu a zamawialem 13 czerwca
  • Panowie to nie jest watek o terminie oczekiwania na auto :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • grzesk wspomniałeś, że stary swing dzięki dwóm antenom lepiej łapie stacje... u siebie mam blues i planuje zmianę... na oko swing i blues różnią się wyglądem i wielkości, a technicznie są jakieś różnice? np. ilość anten, jakieś filtry, chodzi mi o jakość dźwięku radia...

    ps. już wiem, że blues ma jedną antenę... to jakbym robił przekładkę... to wkładam swing'a i mam dwie anteny, czy muszę jeszcze coś dodatkowo przerabiać... gdzie jest ta druga antena ;-) ;-) ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Jak będziesz robił przekładkę to Swing będzie działał Ci na jednej antenie. Niech mnie ktoś skoryguje jeśli się mylę ale jak masz fabrycznie montowanego BLUES'a to podłączają tylko jedną antenę gdyż Blues ma pojedynczy tuner. Gdy fabrycznie masz montowanego SWINGa, który ma podwójny tuner podłączane są dwie anteny. 
    Jedna to ta tradycyjna na dachu w postaci krótszego lub dłuższego bacika a drugą antenę masz zatopioną w tylej szybie w postaci dwóch pionowych pasków takich jak ogrzewanie szyby.

    W opcjach SWINGa da się to sprawdzić ile anten jest przypiętych i czy działają ale na jednej antenie SWING też będzie grał i są osoby np. w O2 FL co robili takie przekładki i też nie narzekali na jakość odbioru tylko na jednej antenie.

    Nie wiem jak to jest przy radiu BLUES czy jest wtedy inna szyba z tyłu (czy ma anteny czy nie) ale chyba nie masz wtedy do radia pociągniętej instalacji od drugiej anteny i tak czy siak podłączysz tylko jedną.

    Co do reszty Twoich pytań to nie bardzo jestem w stanie coś więcej powiedzieć ale SWINGa na pewno lepiej dostroisz pod swoje ucho, gdyż ma więcej ustawień korektora i ma opcję LOUDNESS podbijającą niskie tony przy niskim poziomie głośności. Radio radiem ale większe znaczenie mają tu głośniki, które i w jednej i drugiej konfiguracji są te same. Bardziej różnice wyłapiesz porównując instrukcje od jednego i drugiego modelu. Mi osobiście bardziej podał się dźwięk ze SWINGa porównując dwa takie same auta w salonie różniące się tylko radiem i niby tak samo ustawionymi korektorami dźwięku. Ogólnie dźwięk w Rapidzie jest jak z puszki ale na Swingu dało się jakoś jeszcze go ustawić aby grało przyjemniej. Na BLUES już mi było ciężko coś przyjemniejszego ustawić. 
    Po drugie Swing jest przyjemniejszy dla oka no na i radu BLUES nie mógłbym używać USB.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź... wręcz, oświeciłeś mnie ;-)

    sprawdziłem i u mnie na tylnej szybie, są te dwa pionowe paski, o których piszesz, więc jeśli się nie mylę, to antena jest, ale pewnie bez pociągniętej wiązki... będę w aso, a bywam ostatnio często ;-) to się podpytam jak to dokładnie wygląda... (chyba, że ktoś ma wiedzę w tej kwestii, to może się wypowie)

    jak zamawiałem mojego R to brałem tylko niezbędne rzeczy (traktując R budżetowo), teraz myślę o większych alu kołach (głównie ze względu na lepszą trakcję) i właśnie o lepszym radiu, a jak jeszcze można na swingu usb używać (blues tego nie ma), to już w ogóle żałuję, że się nie skusiłem ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • tak piszecie ze do swinga mozna usb podpiac ??? ale to chyba po po dokupieniu mdi tylko ???
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?