FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Problemy z klimatyzacją
  • @marcinzolnirz7 wentylator przy takich upałach jak były ostatnio będzie chodził na max przy włączonej klimie i będzie go słychać. Nie przejmuj się nie tylko Skody tak mają.
  • Tylko, że to buczenie występuję już na niższym biegu wentylatora. Wcześniej tego nie było (w zeszłym roku latem).
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Ale my nie mówimy o biegu wentylatora dmuchawy tylko wentylatora przy chłodnicy. Jak ten włączy sobie drugi bieg to chodzi dość głośno i to jest niezależne czy ty włączysz dmuchawę na pierwszy bieg czy czwarty. Przy ostatnich upałach włączenie klimatyzacji od razu dawało taki efekt. U mnie na Climatroniku jest to samo a właściwie było bo teraz jest chłodniej
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • ja zaobserwowałem ostatnio dziwny objaw związany z klimą, od czasu do czasu wydobywa się zapach podobny do octu, nie zawsze, czasami. Jeździłem poprzednio autem z klimatronikiem, używałem tak samo jak teraz w Rapidzie i nigdy nie miałem problemu z takim czymś. Nie wiem czy układ kanałów klimatyzacji w Rapidzie jest jakiś zakręcony że gdzieś się gromadzą grzyby nie mam pojęcia
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań

  • Przemo74 
    w poprzednim aucie (leon) miałem to samo zapach jakby octu po włączeniu np: po nocy silnika lub po kilku godzinach postoju, zapach się gubił po ok. 15-20 sekundach. Ocet zdarzał się tylko w sezonie letnim a klimę miałem  przez cały rok ustawioną w trybie automatycznym.
    Pomagało czyszczenie klimy. Dodatkowo przypadłość nie występowała każdego lata tylko losowo. 
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • grzesk ja też nie. Buczenie występuję już na niższym biegu wentylatora chłodnicy. Po rozmowie telefonicznej z ASO zalecili nie włączać klimatyzacji do czasu przyjazdu do nich.

    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Wczoraj byłem w ASO buczenie uznali jako objaw nienaturalny. Sprawdzili poziom czynnika i jest ok. Na razie nie potrafią zlokalizować co powoduję ten dźwięk (prawdopodobnie kompresor). Mam do nich przyjechać jak dźwięk się nasili. Będę ich atakował pod koniec lata chyba, że klima padnie wcześniej. W innym rapidzie którego sprawdzaliśmy też było bardzo lekkie buczenie, ale to już przy naprawdę wytężonym słuchu. 
    LB|1.2 CBZB 105KM|MY14|AMBITION Komfort|Srebrny metallic| 107000km|Nieciszów k. Oleśnicy
  • Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Grafitowy Metalic | ok 80 kkm | DW | Ø 6,7 l/100 km
  • trochę słychać prawie w każdym aucie, choć w wewnątrz już nie powinno chyba być słychać. Może wrzuć nagranie porównamy ze swoimi samochodami
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Dzisiaj u siebie doświadczyłem coś podobnego. Wentylator (chyba?) zasuwał jak szalony, że przy mniejszej prędkości (około 20-30 km/h) nawet w środku było słychać. Aż się rozglądałem na boki, czy czasem jakiś robotnik nie boruje młotem pneumatycznym :-) Wysiadłem z auta i zobaczyłem, że zderzak wręcz lekko wibruje. 
    Dodam tylko, że miałem za sobą przejażdżkę kilkunastu km w upale prawie 30 stopni, a wcześniej auto stało kilka godzin na słońcu, więc klima pracowała z prawie maksymalną wydajnością i zapewne stąd ten hałas.
    Pod wieczór, jak już temperatura trochę spadła (około 24-25 stopni) zrobiłem przejażdżkę i nie było już takich objawów. Jednakże wrażenie piorunujące, można się lekko wystraszyć.
    Rapid LB | 1.2 TSI 86 KM | MY2013 | Ambition | Czerń Magiczna | Białystok
  • Witam, u mnie 2 tyg temu przeprowadzono serwis klimy. Przez tydzień waliło ozonem, ale zapach zniknął. Tylko że od 3 dni jak włączam samochód i odpali się klimatronik to idzie para na szyby przez chwile, potem smród na parę sekund i dalej już wszystko gra. Klima serwisowana przez prawie 1h więc chyba ozonowanie zrobione poprawnie, filtr Filtrona nowy. Samochód stoi w garażu gdzie ma kolo 10-12 st. Wina pogody na pewno to nie jest bo przez 2,5 roku klima nie była ruszana i działała ok nawet w najgorsze deszcze.
    O co mu chodzi?!

    Kolejne pytania mam:
    1) jak można wyczyścić parownik?
    2) gdzie się znajduje wylot od klimy pod samochodem
    3) gdzie jest wlot powietrza, może coś w siedzi w którejś dziurze?
    Rapid LB | 1.6 CAYC 105KM | 2014 | Elegance Max | Srebrny Brilliant metalizowany | 41000 | Toruń
  • Także mam problem ze smrodkiem z klimy. Granat nie pomógł, jak się dobrze ociepli jadę na porządne odgrzybianie mocną chemią. Mam nadzieję na rozwiązanie problemu.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Co do smrodu z klimatyzacji to u mnie się tez pojawił w ostatnich dniach. Teraz mam pytanie. Mam samochód jeszcze przez rok na gwarancji. Czy z tym problemem mogę się udać tylko do ASO i czy jakieś ewentualne wymiany jeśli będą konieczne (jakieś filtry itp.) odbędą się na gwarancji czy nie. Od razu zaznaczam, że jestem kompletnie lewy jeśli chodzi o jakieś samodzielne wymiany. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Błękitny Denim | Warszawa
  • Gwarancja Ci tego nie obejmuje, musisz udać się do jakiegoś zakładu robiącego odgrzybianie klimatyzacji i wymianę filtra kabinowego. Możesz próbować samemu we własnym zakresie dostępnymi na rynku środkami. Odradzam Ci granaty, bo ja użyłem u siebie i smród jest nadal. Dużo lepsze są pianki z rurką. Podłączam się do pytania o umiejscowienie wylotu skroplin z parownika, widział ktoś to kiedyś? :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • W ASO robią mycie parownika pod ciśnieniem 10 barow metodąTunap i jedynie to pomaga, psikanie nie pozbędziesz sie zanieczyszczeń z parownika tylko na chwile zabijesz bakterie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja w poprzednich samochodach zawsze czyściłem piankami do klimatyzacji podając ją zarówno do kratek wylotowych, jak i psikając bezpośrednio na wentylator przez miejsce po wyjętym filtrze.
    Pomagało. Nigdy nie byłem w żadnym serwisie dezynfekującym.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Witam serdecznie szybkie pytanie odnosnie klimatyzacji. Posiadam manulalna i przy wlaczeniu jej oraz nastawieniu pokretla na pozycje najzimniejsza wlacza sie zamkniety obieg i utrzymuje sie caly czas czy tak ma byc ? gdy pokretlo przesune lekko do gory gasnie ten wewnetrzny obieg...
    Skoda Rapid Liftback | 1.2TSI 90KM | MY17 | active MAX | beż cappucino metalizowany | Łódź
  • Tak - dokładnie tak jest. Takie usprawnienie na wielki gorąc, żeby szybko schłodzić wnętrze (taka chyba idea za tym stoi...).
    Rapid LB | 1.2 90KM | MY 2016 | Ambition MAX | Błękit Pacific | 41000 km | Brzoskwinia | śr. 5,5 l/100 km
  • W skodzie Rapid po włączeniu klimatyzacji po około 5 minutach z kratki wentylacyjnej pluje woda,po paru minutach wszystko jest dobrze,co to jest???
  • Zrobiło się ciepło, więc pojawiła się konieczność użycia klimy. Mam jednak wrażenie, że powietrze z nawiewu nie jest zimne, tylko ledwo chłodne. Klima manualna.
    Rapid LB/ 1.2 110KM / MY17/ Active Max + dodatki / Czerwony Corrida / Siedlce

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?