FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zakup Rapida na kredyt oraz odbiór - formalności, kolejność itd
  • Pytania do osób które kupowały skodę na kredyt i już odebrały. Jaka jest kolejność, wymagania, formalności przy takiej operacji:
    1. Zdolność kredytowa -  jak jest liczona (czy potrzebne jest wtedy już zaświadczenie o zarobkach czy na tak zwana gębę), czy jest liczona na miejscu w salonie ??? Ile trwa ??. Czy ważna jest na przyszły rok (dla osób które zamówiły w tym roku ale juz nie zdąża odebrać). Ja przy zamawianiu auta nie miałem tego badanego bo nie znamy jeszcze końcowej kwoty (chociaż zdolność na 850-950 zl na pewno mam)

    Samochód załóżmy jest w salonie

    2. czy najpierw podpisuje umowę ??? Przystępuje o przyznanie kredytu w salonie ??? Ile to trwa ??? jakie formalności?? Jak wpłacam 50% wartości ??? Przelew, gotówka ??
    3. dostaje papiery do zarejestrowania auta, udaje sie do urzędu rejestruje z tablicami wracam do salonu 
    4. podpisuje odbiór auta, ubezpieczam auto w salonie i wyjeżdżam ???

    Czy da sie to załatwić w jeden dzień ?? Nie chciał bym brać więcej urlopu a zarejestrować auto muszę w swojej rodzinnej miejscowości wiec będę miał jakieś 300km do zrobienia w ciągu dnia.

    PS jak jest w końcu z tymi akcesoriami za kupony. Czy powiększają one wartość auta na fakturze ?? (czy nie równa to sie z powiększeniem wartości kredytu???). Czy może dostajemy osobna fakturę ??? Czy zawiera sie to w wartości auta do ubezpieczania ?
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Ad. 1. Ja dosłownie wczoraj wysłałem sprzedawcy dokumenty, żeby sprawdzili mi zdolność, żebym do dnia odbioru auta miał możliwość ew. wyboru innej metody finansowania auta, gdyby mi nie wyszła... Musisz mieć tzw. informację własną jako osoby fizycznej, czyli wpisujesz dane, łącznie z dziećmi na utrzymaniu itd. itp plus zaświadczenie z pracy o zatrudnieniu i zarobkach plus skany/xero dwóch dokumentów (DO + prawko). Zaświadczenie też ich, nie swojego pracodawcy. Jak chcesz, podaj mi maila na PW to Ci wyślę te papiery. Wysłałem dzisiaj rano i nie dostałem odpowiedzi, poczekam do końca tygodnia, jak nie odpisze mi, to zapytam czy mi wyliczali już. I tak będę musiał drugi raz to powtarzać przed samym zakupem, bo zaświadczenie z pracy jest ważne miesiąc, ale chcę wiedzieć teraz czy będę miał zdolność.

    Ad. 2-4. Nie pomogę Ci...

    Czy uda się w jeden dzień? Moim zdaniem nie..., nie wiem w jakim mieście mieszkasz i jaki jest ruch w wydziale komunikacji, ale będzie bardzo ciężko... Salon, kredyty i ubezpieczenia są czynne na ogół od 9-10, myślę, że zabraknie czasu. Co do kredytu, to w dzisiejszych czasach na ogół załatwiają od ręki.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Najpierw wybierasz sobie samochód model wyposażenie itd.
    Bierzesz zaświadczenie o zarobkach lub inaczej o dochodach nawet żona musi takie wziąć nikt nie da tobie nic na buzię.
    Idziesz do salonu dajesz sprzedawcy on załatwia formalności.
    W ciągu max tygodnia masz odpowiedź z banku.
    Jeśli wszystko jest dobrze (czyli dostałes kredyt) podpisujesz umowę.
    Wpłacasz zaliczkę/przedpłatę i czekasz.
    za jakiś czas dzwoni do ciebie pan z salonu informuje że ma dla ciebie niespodziankę i masz już auto do odbioru i zaprasza ciebie po dokumenty niezbędne do rejestracji.
    Jedziesz do wydziału komunikacji i wracasz do salonu z tablicami.
    Prawdopodobnie pan Kazio (bo tak zapewne sie nazywa) ma już wszystkie papiery z banku u siebie.
    Kaziu bierze tablice i idzie do Stasia (kierownik serwisu)
    Stasiu mówi mechanikowi by przygotował auto czyli sprawdził wszystkie punkty według schematu.
    Jak Stasiu sprawdza samochód ty razem z Kaziem wybierasz ubezpieczenie.
    na koniec mały instruktarz odnośnie obsługi samochodu.
    Czyli masz jakieś 1 dzień salon 1 dzień wydział komunikacji, 1dzień salon
    jeśli masz dalej do salonu to poproś by dokumenty odnośnie kredytu przesłał tobie na maila dla żony jeśli masz też.
    Ostatni dzień czyli odbiór trwa najdłużej możesz tam posiedzieć nawet kilka godzin.
    Zapytaj Kazia on powie dokładnie ile to będzie trwało, u mnie było to dokładnie trzy dni załatwiania nie licząc oczekiwania na auto.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @cezar, czyli jak teraz wysłałem dokumenty i tfu, tfu, będzie wszystko ok, to nie muszę wysyłać tego drugi raz przy odbiorze auta?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • no to lipa, trochę sobie poczekam jeszcze na auto myślałem ze odbiorę zaraz po nowym roku a w moim przypadku cala procedurę będzie można rozpocząć jakos 6 stycznia.

    @cezar - w którym momencie i w jakiej formie  wpłacamy polowe wartości auta (jesli przelew to chyba wydłuża to operacje) ??? (bo napisałeś tylko o zaliczce która w moim przypadku nie została pobrana)

    ps. do salonu mam blisko do wydziału komunikacji mam prawie 150 km :(
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Połowę wartości wpłacasz gotówką, lub przelewem w momencie wystawienia faktury, bo na jej podstawie płacisz, tak jak ogólnie praktykuje się w handlu. Przelew wydłuża operację o jeden dzień, chyba że masz konto w tym samym banku co dealer, to kasa jest od razu, nie wiem ile zajmuje zaksięgowanie kasy już przez księgowe u dealera. Dziwi mnie, że zamówiłeś auto bez wpłaty zaliczki. Co do czasu na załatwienie spraw lepiej weź kilka dni urlopu, bo jak napisał @cezar, odbiór może trwać pół dnia, zanim oblukasz zewsząd, czy nie spadł z lawety :P
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • ciekawe co miałby tam robić pół dnia, chyba modły odprawiać nad tym autem :) godzina góra 1,5 i jedziesz juz nowym samochodem z bananem na ustach
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • a lacznie potrzebowalam 2x pol dnia wolnego, wydzial komunikacji (Gdansk) + fromalnoci kredytowe zajely mi 2,5 godziny, odbior auta 1,5 godziny (reszta byla zeby sie cieszyc autem;))
  • czy 1,5h czy półtora dnia to i tak trzeba brać dzień wolnego. cale szczęście ze to po nowym roku będzie juz nowa pula urlopowa
    najbardziej martwi mnie ta decyzja kredytowa - rozumiem ze to nie TV za 5 kilo ale myślałem ze w miarę od reki (tzn tego samego dnia po kilku godzinach będzie decyzja)

    muszę obgadać to ze swoim handlowcem ale cos ostatnio nie mozemy sie umowic ( w gre wchodza tylko soboty) a nie jest to temat na telefon
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • ogolnie w moim przypadku bylo tak, ze juz ogladajac auto rozmawialismy o kredycie, zostala sprawdzona moja zdolnosc. Zamawiajac auto, mialam ze soba zaswiadczenie o dochodach i na drugi dzien rano mialam info, ze decyzja kredytowa jest pozytywna i moge wplacac zaliczke.
  • U mnie było tak, że przy rozmowie o zamówieniu sprzedawca powiedział że o finansowanie będziemy się martwić później, dlatego zamówiłem, wpłaciłem zaliczkę, a dopiero teraz wysłałem papiery kredytowe. Ponawiam pytanie, jeżeli już teraz bank uzna, że mam zdolność to od razu mam przyznany kredyt, czy znowu muszę składać dokumenty w momencie odbioru auta?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jak będziesz odbierał rok później to tak, w innym wypadku, nie powinieneś i jest to na twoją rękę. Każde sprawdzenie kredytu powoduje odjęcie twoich punktów z historii kredytowej i w efekcie twoja zdolność kredytowa ulega zmniejszeniu.

    Kredytu nie masz przyznanego dopóki nie masz podpisanej umowy. Jak sprzedawca wyślę twoje dokumenty do banku, bank wystawia Ci promesę przyznania kredytu. Reszta jest przy odbiorze auta. Przez resztę rozum podpisanie umowy.

    W moim wypadku, sprawdzenie historii kredytowej nastąpiło w październiku. Zgodnie z zapowiedziami z salonu, powinni potrzymać promesę do stycznia jak będę odbierał auto, zobaczymy.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Rozumiem, i to jest konkretna odpowiedź. Dzięki, @atsuki :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @atsuki a czy do tej promesy potrzebna jest dokładna kwota kredytu czy do stycznia może sie cos zmienić (jeśli już to w dol)?? 
    bo jeśli może byc później na kredycie inna (mniejsza) to może i ja załatwił to w tym miesiącu ... 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • kris osobiście wybrałem przelew nie opóźnia żadnych formalności i nie musisz wozić większej kwoty przy sobie pokazujesz kwitek z banku sprzedawca potwierdza fakt zaksięgowania i po problemie. A co do wpłaty 50% kwoty kredytu to przy odbiorze lub wyznaczonego dnia przez bank nic trudnego.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Wybaczcie za głupie pytanie, ale zastanawia mnie to bardzo i postanowiłem zapytać: Idziemy do wydziału komunikacji celem zarejestrowania auta i urzędnik wydaje nam tablice i tu pojawia się pytanie: czy możemy sobie wybrać jakieś tablice? U mnie jest układ trzy litery oznaczające powiat i potem kombinacja 2 litery i 2 cyfry. Czy dostaję pierwszą z brzegu i nie ma gadania, czy oglądam sobie kilka i wybieram układ który mi się najbardziej podoba? Wiecie jak to jest, czasami jakaś liczba jest dla nas szczęśliwa, a czasami te 2 litery kojarzą się z jakimś śmiesznym lub brzydkim słowem itp. :) :P Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @krisr77
    Mi się kwota cały czas zmienia, a to większy rabacik, a to coś dołożę, a to zmienię. Nic mi salon nie wspominał, że będą jakieś problemy. Czy to jest już jak u mnie 54 czy 52 tyś. wartość na fakturze to różnica dla banku IMO żadna...

    @Maciek_1911
    Zależy od Pana/Pani urzędnika i jego/jej dobrego humoru. Pamiętaj też o tym, że jak już zarejestrujesz samochód, musisz tego samego dnia go ubezpieczyć. Samochód nie może być zarejestrowany a bez OC nawet jeden dzień, i nie ma znaczenia czy stoi w salonie czy też nie. Jak bierzesz ubezpieczenie w salonie to dajesz numery do salony, nawet telefonicznie, i oni go ubezpieczają. Jak gdzieś indziej to do agenta tak samo.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @Maciek_1991 Ja dostałem pierwsze z brzegu jak leca ale czesto mozna sobie wybrac z powiedzmy 3-5 numerów
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @Maciek_1991
    Tablice możesz sobie zamówić indywidualne (pięć znaków) np imię, ale ta przyjemność kosztuje tysiala
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • @Maciek_1991
    Jak rejestrowałem to pani dała mi do wyboru kilkanaście, ale nie było nic ciekawego więc zacząłem ją bajerować i wyciągnęła "spod lady" ciekawszą rejestrację.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • hehe a jak stary Janusz z wąsem wydaje tablice to manewr z bajerem niestety przepada :P
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?