FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zakup Rapida na kredyt oraz odbiór - formalności, kolejność itd
  • Dzięki Panowie za szybkie i konkretne odpowiedzi :)
    @atsuki, o ubezpieczeniu wiem.
    @andrzejn, wiem o tym, ale chodzi mi o zwykłe tablice :)

    Przy okazji jeszcze jedno pytanie, pewnego pięknego dnia auto przyjeżdża do salonu i chcę je odebrać dopiero po montażu akcesoriów, czyli pewnie zajmie to kilka dni, albo i więcej zanim sprowadzą. Czy muszę rejestrować od razu po przyjeździe do salonu, czy może stać ten czas do odbioru na placu jako niezarejestrowane?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Masz na odebranie samochodu z salonu chyba 2 tygodnie, wiec w tym czasie może sobie stać niezarejestrowany.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • maciek jest prosta zasada auto nie zarejestrowane nigdzie nie wyjedzie chyba że na lawecie ale jesli masz kredyt to nie wiem czy bank zgodzi się byś je załadował na lawetę i w ten sposób transportował.
     Tablice w wydziale komunikacji mają w paczkach po 100 szt. jak się dogadasz z panią z wydziału tak jak ja to zrobiłem i dostałem nawet ciekawy numer (czyt. prosty) .
    Co do numerów specjalnych takich jak np.  "XX RAPID"
    czyli "XX" dwie cyfry lub litery "urzędowe" i pięć twoich "RAPID" (nie wulgarnych), czekasz około miesiąca w trakcie jeździsz na numerach tymczasowych. Cena takiej tablicy jesli się nie mylę to około 1 tysia.
    Napewno dostaniesz info że auto jest gotowe do zarejestrowania a oni zanim wrócisz z tablicami już wszystko przygotują pamiętaj tylko by auto przed odbiorem dokładnie sprawdzić, wiem łatwo powiedzieć jak czeka się na nie prawie pół roku ;-)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @cezar, dzięki za wyczerpującą odpowiedź :). Co do dokładnych oględzin przy odbiorze to wiem, przynajmniej teraz wydaje się to oczywiste :P, ciekawe jak to będzie kiedy nadejdzie dzień odbioru. Chyba wezmę ze sobą kogoś "neutralnego", kto bez emocji pomoże mi sprawdzić wszystko. Na pewno wezmę miernik lakieru :)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Jutro odbieram mojego Rapidka :) na co mam zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Czarny Magic perłowy | 9000km
  • Przede wszystkim bez emocji, może weź ze sobą kogoś, kto z chłodną głową pomoże Ci obejrzeć wszystko. Najpierw czy auto zgadza się z zamówieniem, czy nie jest uszkodzony lakier (miernik lakieru to wcale nie przesada), czy wszystko działa, czy nie zapomnieli włożyć jakiegoś akcesorium, czy jest porządek w papierach, bez literówek.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @isema ja poprosilem o podniesienie auta i obejrzałem go sobie od spodu dokładnie, najbardziej balem sie przygody na lawecie, trzeba sprawdzi całą elektrykę, klime, lakier dokładnie od góry do dołu, no i czy wszystko jest wg zamowienia, wnętrze, bagażnik (koło), sprawdz czy płyny wszystkie są uzupełnione, zagłowki z tyłu które bywaja wadliwe ja osobiscie nie sprawdziłem ale był tu temat o tym ze same sie rozpadaja 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • U mnie z płynów to tylko benzyny brakowało ;)
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  • hehe miałem to samo, z salonu prosto na stacje a pytam dilera; jest benzyna, no pewnie, jeszcze przed chwilą piątkę wlaliśmy :D
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Hehe pamiętam te czasy jak się na praktykach w serwisie Volvo latało z kanistrem na stację i lało się aby aby do zerówek... Ile wtedy punktów sobie nabiłem na kartę :D
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • jedyna właściwa rada to bez nerwów i schematycznie wszystko sprawdzić od lakieru do dywaników
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Ja jak wyjeżdżałem z salonu, to komp. pokazywał zasięg = 0 km :(
    RAPID SB | 1.2 TSI | MY2014 | STYLE PLUS | CZERWIEŃ CORRIDA | 47 500 km | SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  • I dojechałeś do stacji?
    Rapid SB |1.2 TSI 105KM| MY14 | Active Max | White Candy
  • stacje zazwyczaj sa przy salonach :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • A pierwsze tankowanie jak nigdy boli najbardziej.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Ja już odebrałem :)
    zasięg - też 0km - sprzedawca powiedział że wlali z karnistra 3litry,
    ale stacja była tuż za rogiem ;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX | Czarny Magic perłowy | 9000km
  • Zapominają dodać że mamy zaprzyjaźnioną stację benzynową ;-)
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Mam pytanie odnośnie finansowania z Skoda Finance- 50% w gotowce reszta w ratach
    Sprzedawca zaproponował mi promocyjny pakiet przedłużenia gwarancji (0 zl) + przeglądów za 25% ceny i zniżka na ubezpieczenie
    Pytanie:promocje mają to do siebie, że się kończą- decyzja która przeważa za wyborem skody to własnie sposób finansowania z bonusami. Samochód w konfiguracji , którą jestem zainteresowana musi być wyprodukowany . A co jeśli promocja, która skłoniła mnie do wyboru skody przestanie obowiązywać przed odbiorem rapci i podpisaniem umowy kredytowej?Kiedy następuje "załapanie się" na promocję.
    Jakoś nie przemawia do mnie wersja "jakoś to będzie" i jak przyjdzie samochód to się zobaczy....

  • Powiedz mu żeby Ci przygotował ofertę kredytu i wydrukował :) jeśli Ci się podoba ta oferta to przynieś zaświadczenia o dochodach i poproś żeby wysłali zapytanie do banku o możliwość kredytu na tych warunkach. Odpowiedz banku jest ważna przez cały czas oczekiwania na samochód. 
    Mała szansa jest żeby zaoferowali Ci coś co nie będzie obowiązywało przy odbiorze. Lecz przy odbiorze mogą zaoferować Ci coś lepszego, tak jak było to u mnie.
    Zresztą zamawiając samochód nie masz obowiązku go odebrać. Jeśli coś pozmieniają to zaprzesz się ofertą przygotowaną przez pracownika skody, bierzesz kasę i odchodzisz. 

    Ogólnie moim zdaniem nie masz co się obawiać. Odbierzesz samochód na takich warunkach na jakich zamówiłaś :)
  • Zamawiając samochód podpisujesz umowę. W niej masz m.in. datę odbioru (trzeba dopilnować żeby wpisali) i wszystko co wynegocjowałeś. Również warunki kredytowania. Możesz zawsze poprosić o pisemną ofertę i podpis/pieczęć sprzedającego. Nie martw się, Skoda raczej nie nacina "na nieuważnego klienta", chyba, że trafi Ci się niesolidny diler. Poczytaj wątek o polecanych salonach, aby się uspokoić...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?