FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wycieraczki szyb
  • Witam, jako że fabrycznie moja tylna wycieraczka mazała zamiast usuwać wodę. Postanowiłem kupić nową i tu pojawił się problem. Kupiłem niby dedykowaną Bosch o nr 3397008998 i nie pasował zaczep. Wie ktoś gdzie kupię prawidłową wycieraczkę tylnej szyby Rapid SB? Pozdrawiam
  • na pewno w serwisie, za każdym razem mi proponują, a tak serio to trochę dziwne z tym zaczepem
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Możesz kupić w ASO nr kat. 5JJ 955 425, cena w/g ETKI 41,09 zł lub tu: http://sklep.auto-wimar.pl/rapid-rapid-spaceback-piora-wycieraczek-c-935_978_1168.html też ASO, ale ciut taniej.

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brillant | 84000km | Warszawa
    Spalanie - Motostat.pl
  • Poza ASO nie  kupisz, przerabiałem to już z inną Skodą
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Taka tam możliwość. Możesz wymienić samą gumę w wycieraczce. Kupujesz najtańszą wycieraczkę w miarę na długość, wymontowujesz gume, docinasz jak masz potrzebę i wymieniasz w wycieraczce w aucie.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • @atsuki, błagam, kupujesz nowe auto, a nie stać Cię na pióro wycieraczki? Poza tym ten myk chyba nie przejdzie w bezprzegubowych piórach, tylko w klasycznych..
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • @Maciek_1991
    Nie ma najmniejszego znaczenia czy mnie stać na wycieraczkę, czy też nie. Padło pytanie, nie pasuje dedykowana od bosha, prosty i szybki sposób na wymianę jak trzeba a aso nie po drodze. A czy w bezprzegubowych... kwestia jak jest guma pióra mocowana.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • no ja tez bym juz wolał cos pokombinować zamiast jechać z takim duperelem do aso i zostawić ze 150... chyba zapomina tu ktoś ze nasze auta są budżetowe wieć o ten budżet trzeba dbać cały czas
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ok, niech każdy robi jak mu pasuje:)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • A tak swoją drogą. Ja raz w ASO (inne autko) powiedziałem, aby wymienili wycieraczki (w rozumieniu pióra...) i mi wymienili całe ramie i nowe pióra... na szczęście firmowy. W sumie jakoś drogo nie wzieli, z tego co pamiętam to 50 zł za sztukę. (całość wycieraczki)
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • velson umieścił linka do sklepu, gdzie cena wycieraczki 33 zł + ewentualne koszty wysyłki 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • W bezprzegubowych też się da. Stosowałem to w swoim 10-letnim Scenicu gdzie wycieraczki w ASO kosztowały 185 zł a zamiennik w innym sklepie 100 zł.
    Rapid LB | 1.2 MPI + lpg 75 KM cgpc | MY 2015 | Ambition MAX | biały | 333 000 km | mazowieckie
  • Witam, ponownie. Wiece może czy można regulować spryskiwacze szyb przednich, bo leją płyn na dach zamiast na szybę? Możne można je samemu ustawić zamiast jechać do ASO.
  • Możesz się bawić cienkim śrubokrętem, ale zdaje się, że ASO ma przyrząd regulacyjny. Skoro masz gwarancję to podjedź, niech ci wyregulują. W końcu za to płaciłeś... :)
    Jak się uśmiechniesz to pewnie jakiś serwismen ci to od ręki, na poczekaniu zrobi...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Sam se wyregulowałem na parkingu i to bez żadnego śrubokreta.Wystarczy tylko palcem poregulować.
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • A co dokładnie tam regulowałeś? Wyjście spryskiwacza ma przekrój prostokąta z czymś w środku.
  • Własnie to w srodku delikatnie paznokciem poregulowałem
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • @piotrkro końcówka dyszy w tym prostokątnym ma regulację góra, dół. Wystarczy podnieść lub obniżyć.
  • Dysza ma regulację góra dół.u mnie miałem zapchaną duszę prawą, a teraz mam zapchaną duszę lewą i też pryska na dach albo robi dużo piany która nie dolatuje do szyby.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Regulacja spryskiwaczy przednich jest bajecznie prosta i nie potrzeba żadnego przyrządu i tak jak zanaczyłTomcio wyregulować to paznokciem.Sam miałem w nowym R żle/wcale/nie regulowane spryskiwacze/,a zajęlo mi to kilka sekund.
    Rapid LB 1,2 CBZB 105 KM MY14 Ambition+climatronic+swing Czarny Magic perłowy 29000km lubelskie
  • Mam pytanko odnośnie wycieraczki tylnej szyby.
    Zostawia mi plamę wody o średnicy 25cm , na samym środku więc pomyślałem czas zmienić wycieraczkę. Pojechałem do ASO i kupiłem nową za 43zł i założyłem.
    Dziś (wymieniałem w poniedziałek) rano w drodze do pracy trochę popadało więc była okazja sprawdzić i co ? Dalej to samo ! Telefon do ASO a oni żebym przyjechał jak to nie pióro to zmienią mi rapie wycieraczki. 

    Szybka decyzja z ich strony , miał ktoś taki problem ? (może nie doczytałem na forum) 
    Rapid SB

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?