FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wycieraczki szyb
  • Ja miałem dokładnie taka przypadłość jak Ty i też już chciałęm kupić nowe pióra ale pojechałem do ASO i się okazało że całę ramię wycieraczki jest do wymiany bo nie dociska jak powinno ale wymienili na gwarancji.
  • Dokładnie miałem to samo, a w zasadzie mam bo ramie dawno mi już zamówili, ale jeszcze nie byłem wymienić :-)
    Rapid SB | 1.2 85KM| MY14 | Ambition MAX | Szary metalik
  • Jak to jest z gwarancją na wycieraczki? Kiedy wymienią, a kiedy stwierdzą, że zużyte?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Tu pojawia się problem bo to z reguły indywidualne odczucie kierowcy i mechanika.
    Jak się maże i zostawia smugi czyli do wymiany, przynajmniej ja tak robię, chodź to chyba nie są jedyne argumenty które klasyfikują element do wymiany.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • czy ktoś reklamował wycieraczki?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Reklamować wycieraczki ?? to tak jak byś reklamował zużyte klocki hamulcowe
    Rapid SB /1.2 CBZB 105KM / MY15 / Elegance Max / Czarny Magic perłowy / 131kkm / Dąbrowa Górnicza
  • Mozna reklamowac, uznaja gwarancje do przebiegu 10 tys
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Ja reklamowałem zapchaną duszę spryskiwaczy i uznali, chociaż w ASO byli zaskoczeni tym faktem. Przebieg miałem około 10kkm.

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ja też mam problem z wycieraczkami. Od strony kierowcy w kwietniu wymieniłem na nową, jeszcze przez pierwszy tydzień wycierała dobrze, ale krótkim czasie w środkowej części wycieraczki, szczególnie gdy wycieraczka wykonuje ruch powrotny - pozostaje niewytarte miejsce - akurat na wysokości oczu kierowcy. W przypadku pasażera wycieraczki nie ma tam takiego problemu. Niestety dramat jest też w przypadku tylnej wycieraczki. Po 2 miesiącach maże tylko po szybie - nowa wycieraczka !! W ASO coś mogą z tym zrobić ?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM | 2013| MY14 | Srebrny | 46 tys | Poznań
  • @konwel musiales miec przebieg ponizej 10 tys, mi nie wymienili ostatnio, przebieg 10500
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 sprawdzę dokładnie jak będę w domu, ale całkiem możliwe, że było poniżej 10 tys . U mnie jedną dyszę udało się przepchać drugą musieli wymienić.

    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Moim zdaniem to kwestia ASO, a nie procedur obsługi auta w koncernie...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Serwisant pokazywał mi na monitorze wytyczne skody
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Importer zatwierdza każdą reklamacje. Sprawy oczywiste ASO przyklepie od ręki, bo wie czego się spodziewać z Poznania, sprawy powtarzające się są opisane w systemie i procedurach, a sprawy nieoczywiste podlegają indywidualnej ocenie speca w Poznaniu.
  • po 15 tys zgłosiłem wycieraczkę tylna do sprawdzenia bo  nie była wstanie wyczyścić szyby (dokładnie zostawia pasek na środku jakieś 15-20 cm) i ASO sprawdzało przez godzinę i po godzinie stwierdzili że trzeba wymienić ramię. Czekam bo musza zamówić ramię do wymiany.
    Rapid SB |1,2 TSI 86KM | MY15 | Elegance Max | Biały |
  • @Gross81 ma rację w kwestii wytycznych do reklamacji wycieraczek. Do 10 tys km i (chyba) 3 miesięcy. Potem traktują jak eksploatację.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @cubable w którym ASO ci zatwierdzili taka reklamacje przy 15tys?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • ASO w Mielcu. Powiedzieli ze ramie zamówią i jak będą mieli będą dzwonić.
    Rapid SB |1,2 TSI 86KM | MY15 | Elegance Max | Biały |
  • Ramię to ramię. Pióra to co innego
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • No tak ale winne było ramie a nie wycieraczka. Ramie wymienione i wycieraczka zbiera poprawnie wodę.
    Rapid SB |1,2 TSI 86KM | MY15 | Elegance Max | Biały |

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?