FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Wycieraczki szyb
  • Na wstępie witam wszystkich, gdyż jest to moja pierwsza wypowiedź na Forum :)
    Około dwóch tygodni temu trafiłem do ASO dokładnie z tym samym problemem - tylna wycieraczka nie zbierała wody ze środka szyby. Po weryfikacji stwierdzono, że ramię nie dociska pióra. Zamówiono zestaw naprawczy i w poniedziałek byłem na jego montażu. W skład zestawu wchodzą podkładki, które nakłada się na trzpień. Teraz wycieraczka zbiera wodę idealnie. Mam jednak obserwować jej zachowanie. W przypadku ponownego wystąpienia problemu będzie wymieniane całe ramie. Nie zrobiono tego od razu, gdyż według ASO Skoda próbuje najpierw wyeliminować problem "łatkami".
    Naprawa była gwarancyjna. Jeżeli problem jest zgłoszony w okresie jej trwania, to nie ważne czy mamy 5 000 km, czy 59 000 km - i tak muszą to naprawić. Takie zapewnienie dostałem w ASO Gall-ICM we Wrocławiu.
    Rapid Spaceback | 1.2 CBZH 105KM | MY15 | Ambition MAX | Błękit Race | 86000km | Wrocław
  • To miło. Taki zestaw należący to poprawienie fabryki. Skoro działa jest dobre.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ludzie jeszcze raz, nie mylmy faktów! Wymiana PIÓRA nalezna do 10 tys, wymiana czy naprawa RAMIENIA przez cały okres gwarancji jesli wystąpi uszkodzenie!
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Amen.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Dziś w ASO Plichta Gdańsk robiłem tylną wycieraczkę (powszechny problem - nie zbierała ze środka szyby).  Zestaw naprawczy+40 min. roboty i jest idelanie. 
    Oczywiście naprawa gwarancyjna.
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • U mojego dealera nie mogę doprosić się o naprawę gwarancyjną. Stwierdzają zużytą wycieraczkę (samochód nawet roku nie ma ile razy użyłem 70?). Jakich argumentów można użyć?(jutro znów jadę) Widzę ,że to powszechny problem ale jakoś do mojego ASO taka informacja nie dotarła.:) nic o tym nie wiedzą.... chciałbym mieć jakieś argumenty.
    Jedynie mogę zapłacić za nową(co jest bezsensu) i im udowodnić.. ale problem może wrócić po tygodniu po założeniu , a nie od razu i znów powiedzą, że zużyta.

    Piszecie o wytycznych skody można gdzieś je znaleźć? Dzwoniłem do skody polska i powiedzieli,że wymiana zależy od indywidualnych przekonań serwisu..
    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek
  • Nie wiem czy te wytyczne ktore pokazywal mi serwisant sa obligatoryjne we wszytkich aso ale wiem tez ze infolinia skody polska praktycznie nie wiele wie, wiec wymienilem wycieraczke we wlasnym zakresie, szkoda na to zdrowia.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Chyba tak zrobię. Kupie u nich wycieraczkę jak nie będzie docierać to zażądam zwrotu pieniędzy za niepotrzebnie kupioną wycieraczkę. Jeśli będzie docierać to wyjdę na "idiotę" .... który się kłócił bezpodstawnie;)

    Ogólnie zawiodłem się bardzo na serwisie nowego auta co telefon to od razu ile będę płacił najlepiej jak by gwarancja nie istniała dla nich.
    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek
  • Ja tez bardzoooo jestem zawiedziony obsługa gwarancyjną, jak do tej pory nie zostało mi nic naprawione z rzeczy które zgłaszałem. Ciagle zbywanie tekstem ze tak ma byc, kłótnie zmiany aso nic nie dają, załuje ze wykupilem gwarancje na 4 lata, pewnie pierwsze i ostatnie nowe auto jakie zakupilem
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Masakra jak dzwonie to ledwo co zacznę zdanie to już krzyczą kasę nie wiem po co ta gwarancja... z auta jestem zadowolony z obsługi nie. Nie wiem czy w innym serwisie nie zmienię oleju bo tu to już na mnie krzywo patrzą....
    Naprawdę jestem spokojnym człowiekiem ale jutro chyba będę musiał wybuchnąć na nich.
    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek
  • Wszystko Panowie zależy od tego z czym jeździcie. Jak z pierdami, które są normalne dla tej klasy budżetowego auta to nie robią, bo się nie da tego zrobić. Jak mi skrzynia biegów się wysypała, to wymienili bez problemów.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Wiesz , niezdjęcie zabezpieczeń z amortyzatorów od nowości czy chociaż wycieraczka ,która nie dociska i można to zrobić... to raczej nie pierdoły. Nie po to człowiek daje kasę by głupia wycieraczka źle działała, czy to jest taka klasa czy wyższa.
    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek
  • O dziwo naprawili wycieraczkę zobaczymy na jak długo. Wszędzie jest to samo... jak będzie ładna skoda za parę lat to czemu nie.
    SB/1.2 85/2014/Ambition Max/Beż Cappuccino/14000km/Włocławek
  • Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Problem z wycieraczką dotyczy także mojego SB, do tej pory to ignorowałam bo boczne lusterka mi wystarczają, ale zima się zbliża więc muszę coś z tym zrobić. Inwestować sama nie będę, podjadę dzisiaj do ASO i niech panowie działają :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 75KM | MY15 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 15700km | Częstochowa
  • Zawsze się zastanawiałem, na ile km wystarczą poszczególne podzespoły w samochodzie, pomijając upływ czasu, a licząc tylko km. Tak więc wycieraczki przednie 71 tys km. Do rapida 600 (20") i 400mm (16"). Kupiłem hella ok 40 zl. Z doświadczeń wiem, że najlepsze to Valeo, Bosch, Swf i dołączyła do nich hella.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Witam Panowie pisze pod tym wątkiem żeby nie powielać watków
    Pytanie odnosnie pracy mechanizmu wycieraczki .... nie o samą wycieraczke mi chodzi
    tu jest akurat ok. Prz włączeniu wycieraczki jest taki jakby "tik" ( wnioskuje ze to jakis stycznik załaczajacy wycieracki. slychc go po lewej stronie od kierownicy a jak wiemy wycieraczki wlaczamy po prawej. jakos wczesniej nie slyszalem tego dzwieku ale teraz przy pracy na pierwszym ustawieniu czyli pracy wycieraczki od 5-40 sek. co zalczenie tak mi "tyka" przy ciaglej pracy juz nie co oczewiste... pytanie czy ten dzwiek naprawde jest tak bardzo slyszalny czy to moze ten stycznik juz zaczyna "padać"?? idzie zima deszcz i niechcial bym zostac bedz przednich wycieraczek... jechac do aso z takim czyms czy tak to juz jest>>???
    Rapid SB/ 1,2 / 85KM/2014/Ambition/
  • Tablica przekaźników elektromagnetycznych jest pod kierownicą, powyżej panelu bezpieczników elektrycznych. Bezpośrednio nie jest dostępna. Sam krótki odgłos załączania przekaźnika jest zjawiskiem normalnym.
    Możesz tak samo sprawdzić działanie przekaźników w swoim Rap, załączając np. ogrzewanie tylnej szyby czy też ogrzewanie lusterek. Podejrzewam, że będziesz miał podobne wrażenia akustyczne.
    Nie masz się co martwić o takie pojedyncze odgłosy. Przy "awarii" przekaźnika, odgłosy są zupełnie inne, lub ich wogóle nie ma.
    Jeszcze jest jedna metoda, porównać z innym, takim samym pojazdem. U znajomego czy też w ASO. Wtedy sam najlepiej się przekonasz.
    Pozdrawiam 

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen Dzieki za informacje sprawdze z innymi, pozdrawiam.

    Rapid SB/ 1,2 / 85KM/2014/Ambition/
  • No i moi drodzy Panowie, pojechałam do ASO żeby mi wyregulowali wycieraczkę to zmienili pióro i skasowali... genialną fuchę mają... no comment
    Rapid SB | 1.2 TSI 75KM | MY15 | Ambition MAX | Beż cappuccino | 15700km | Częstochowa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?