FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Wady
  • dzięki to wiem ale co teraz kupić i gdzie, wszędzie ciu.....ą
  • Ostatnio jechałem taksówką, Otavią II z silnikiem 1.6 MPI 102 konie (czyli jak to mówią ostatni mohikanin) i rozmwiając z taksiarzem okazało się że auto jest z 2012 roku (niecałe 2 lata) i ma przejechanie 102 tyś km! Non stop jeździ.. zmieniają się tylko kierowcy. I jak do tej pory nic się nie dzieje, oczywiście poza standardową obsługą (filty, rozrząd, olej itp.) To tak w temacie niezawodności starszych dobrych silników...
  • W Betlejem (tak, w tym, gdzie urodził się Pan Jezus) wszystkie taksówki to octavie.
    http://lh5.googleusercontent.com/-9PKx7sgZ1Uw/USVJSZEahQI/AAAAAAAARRE/S3XmdIZzm_Q/s720/DSC_8898.JPG
    Rapid LB|1.2TSI 105KM|
  • Witam, ja bym do wad dodał:
    - wyciszenie przy wyższych prędkościach
    - duża podatność na podmuchy bocznego wiatru
    - twarde zawieszenie (dobrze się prowadzi, ale na dłuższą metę to trochę męczy)
  • Tylne oświetlenie wnętrza części pasażerskiej nie jest połączone z przednim i żyje swoim życiem. Za każdym razem należy je włączać i wyłączać ręcznie. Nie ma to jak rozwiązanie z poprzedniej epoki.
    Brakuje podnóżka lewej nogi kierowcy.
    W wyposażeniu gniazdo AUX na kabelek w konsoli centralnej zamiast wejścia USB. Znowu rozwiązanie z poprzedniej epoki.
    Tylko jedno gniazdo 12V w panelu centralnym, które obsłużyć musi zarówno zapalniczkę jak i ładowarkę. Swoją drogą jak używamy nawigację, to podłączony kabelek przeszkadza w zmienianiu biegów. Nie do końca spece ze Skody przemyśleli temat.
  • @gerald - wielka racja z tym gniazdem zapalniczki. Zrobić je za lewarkiem biegów to chyba debilizm skody. Zarówno GPSa, kamerkę i telefon montuje się na szybie co niestety zmusza do:
    - kupienia dłuższego kabla (standardowy w moim GPSie ma 0,7 m)
    - uważania, aby kabel nie wkręcił się w lewarek biegów.
    Odnośnie większej ilości gniazd to ja kupiłem ładowarkę USB na dwa gniazda. Spokojnie wystarcza do podpięcia GPSa i tabletu/komórki.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Oprócz wymienionych już wad, dodam od siebię za małą przestrzeń nad pedałem gazu, zdarza mi się kopać w materiał po prawej stronie...
  • Dzisiaj dostrzegłem jeszcze jedną istotną wadę Rapida. Oświetlenie bagażnika jest fatalne! Doświetla go mizerna lampka z lewej strony, która jest po prostu za słaba! Na folderach wygląda pięknie, jest oświetlenie, ale od strony praktycznej jest prawie bezużyteczne.
  • Kolego Gerald, w poprzednim aucie tj. Octavi miałem takie samo oświetlenie i było dla Mnie wystarczające - rzecz gustu. Dodałbym wadę - brak gumowej "podstupki" pod lewą stopę kierowcy.
    Rapid LB / 1.2 CBZA 63 kW / MY 14 / Ambition + pakiet Komfort + pakiet na bezdroża / Czerń Magiczna / 76000km / Katowice
  • to co mi sie nie podoba to to ze klapka wlewu paliwa nie jest zamykana centralnym zamkiem. Gniazdo zapalniczki jest aktywne mimo wyjęcia kluczyka ze stacyjki (zostawisz coś włączone i aku może paść po jakimś czasie). Brakuje mi wskaźnika temp płynu chłodzącego. Położenie gniazda AUX i zapalniczki to totalne nieporozumienie
    Rapid LB | 1.2 MPI LPG 75KM | MY14 | Ambition Komfort |Corrida |W-wa
  • padobno teraz klapka wlewu palwa jest ryglowana, a wskaźnik temp. płynu chłodzącego jest przy wyświetlaczu MAXI DOT
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • To dobrze, że gniazdo zapalniczki ma stałe zasilanie. Dzięki temu nie ma skoku napięcia przy odpalaniu silnika i np. nawigacja nie zalicza zwiechy lub uszkodzenia. @bronco - nie masz wskaźnika płynu chłodzącego bo pewnie masz uboższa wersję bez MAXI DOT. Co do położenia AUX i zapalniczki to żeczywiście porażka.

    Rapid SB | 1.4 DSG CAXA 122KM | MY14 | Elegance | Biel Candy | 112000km | W-wa
  • Klapka wlewu paliwa jest ryglowana centralnym zamkiem
    RAPID SB | 1.2 TSI | MY2014 | STYLE PLUS | CZERWIEŃ CORRIDA | 47 500 km | SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
  • A ja niestety mam jeszcze bez blokady centralnym zamkiem (VI 2013 liftback).
    Jeszcze jedno co mnie irytuje, to brak nawiewu na tylną kanapę, nawet w wyposażeniu elegance,co można było zrobić  w biednej wersji na Indie.
    New-2014-Skoda-Rapid-India-016.jpg
    1024 x 768 - 217K
    New-2014-Skoda-Rapid-India-019.jpg
    1024 x 768 - 242K
  • Zgadza się denerwuje brak możliwości domykania szyb z kluczyka i wycieraczka od strony kierowcy jest trochę za krótka. Jestem ciekaw jak wygląda wersja wypuszczana dla naszych zachodnich sąsiadów:)
  • Mam do was pytanie. Kupiłem swoją skodę w listopadzie ubiegłego roku z silnikiem 1.6 tdi jednak w momencie odbioru auta po podniesieniu maski coś mnie ruszyło. Nie było osłony silnika, myślałem że zwyczajnie zapomnieli ale ich tłumaczenie było jak dla mnie jeszcze ciekawsze że od tego roku już nie montują osłon a samo wygłuszenie pod maską. U was też tak jest?
  • Ja przed odbiorem pytałem o tą osłonę. Otrzymałem taką odpowiedź:
    W benzynach montujemy osłony.
    W dieslach osłon nie montujemy.
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Ja odebrałem swojego Rapid 1.6 TDI i tez bez osłony na silnik z góry..próbowałem wyjaśnić w Salonie a potem w Skoda Poznań wiec dostałem odpowiedz ze w modelach TDI nie są montowane od czerwca ub roku ..a już przyczyny nie wyjaśnili dlaczego nie montują, sam osobiście uważam ze pewnie jakiś problem z chłodzeniem i przegrzewaniem jakiegoś elementu czy podzespołu w silniku ale to tylko mój domysł. Osobiście uważam ze silnik wygląda obskurnie bez tej osłony 
  •  A mnie się wydaje, że to niestety dalsze szukanie oszczędności.
  • mój z marca 2014 r nie ma blokowania klapki wlewu paliwa centralnym zamkiem. Nawiew na tylna kanapę znajduje się pod fotelami przednimi (może to zastępuje ten centralny nawiew w wersji indyjskiej ?). Natomiast bardzo mnie zdziwiło że zamawiając pełne koło zapasowe (można je tylko zamówić w kompletacji fabrycznej) dostałem je z zupełnie inna oponą jak na pozostałych kołach - to wg. mnie  jakieś totalne nieporozumienie a salon twierdzi że to część zamienna i nie musi być takie sama. Czy też się z czymś takim spotkaliście ?
    Rapid LB | 1.2 MPI LPG 75KM | MY14 | Ambition Komfort |Corrida |W-wa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?