FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Wady
  • TPM - czyli czujnik ciśnienia w oponach pojawił się jako zmiana w roku modelowym 2015 od 22 tygodnia produkcji i dostępny jest w każdej wersji Rapida. Co do wlewu paliwa to chyba od grudnia 2013 r. chyba wszystkie Rapidy (nie tylko SB) mają ryglowany zamek ale chyba to jest jak masz kluczyk z pilotem (tego nie jestem pewien). Poza tym w MY2015 do Rapida doszła nowa kierownica sportowa dla pakietu Dynamic (trójramienna spłaszczona u dołu), Light Assistant w skład którego wchodzi Comming Home, Leaving Home, Tunnel Light oraz automatycznie ściemniające się lusterko dla Ambition i Elegance. Pojawiły się też jakieś zmiany w pakietach Style, doszedł dekor Piano White oraz lakier Biel Laser a dekor Silver nie jest już standardem w Ambition tylko jakiś szary i takiego samego koloru są wstawki na kierownicy, którego nie pamiętam nazwy. Za Silvera trzeba teraz płacić.

    A tak wracając do niektórych wad o których w tym wątku mowa to jest kwestia też czym ktoś wcześniej jeździł. Dla mnie użytkownika F1 największą może niedogodnością a nie wadą będzie chyba tylko to sterowanie szybami czyli brak automatyki w obie strony i z kluczyka, gdyż u siebie obie przednie szyby mogę tak sterować i przekręcając kluczyk w zamku do oporu zamknąć lub otworzyć szyby. Do tego będę musiał przywyknąć.

    Co do wlewu paliwa to też nie mam zamykanego i nie płaczę z tego powodu.
    Siedzenia też nie mam jakoś bardzo osłoniętych i też widać prowadnice więc nie wiem o co chodzi bo dla mnie normalne.

    No może jeszcze ten podnóżek by się przydał bo zimą może być nieźle ubłocona wykładzina. 

    A światła zostawione w pozycji świateł mijania też nie gasły i trzeba było ręcznie gasić. Po to jest ten dźwięk informujący aby człowiek pamiętał. Też tak maiłem i nawet bym o tym nie pomyślał. 

    Jak mówiłem, kwestia z czego się człowiek przesiada. Jeździłem O3 i chciałbym ją mieć ale portfel weryfikuje i przeskok z obecnej F1 HTB na Rapida LB i tak będzie duży plusem dla mnie ze względu na pakowność auta no i w końcu będę miał klimatyzację :)

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • To oznacza tylko, że nie ogarniają produkcji no i różnica w cenach dodatków jest praktycznie żadna. A klient buli jak za zboże.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • @grzesk
    Co do wlewu paliwa to ja mam produkcję w z końca kwietnia 2014 r, Rapid LB, Ambition i mam zamykany na kluczyk. Mam fabryczny alarm i dwa piloty.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • A przy zamykaniu klapy bagażnika też wam trzaska ramka z tablicą rejestracyjną? Zrobiliście coś z tym?
  • To do spejsbekowców chyba tylko
  • Wlew paliwa zamykany z centralnego zamka jest tylko w spacebacku a w liftbacku jest na kluczyk
  • @piotrkro Ja wkręciłam jeszcze po jednym blachowkręcie na końcach ramki i pomogło.
  • panowie ryglowane wlewy były dodawane do alarmu fabrycznego i wyższych wersji wyposażenia razem z niektórymi dodatkami tak jak pisałem w jednym temacie np. wskaźnik poziomu i braku płynu do mycia szyb jest tylko dodawana do najwyższej wersji. Więc reasumując wszystko jest ale dla wybranych zmieniają cały czas poziom wyposażenia by testować kiedy to wszystko pierdnie a my będziemy równie zdziwieni jak oni.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Ja mam ryglowany wlew paliwa a nie mam maksymalnej wersji i alarmu fabrycznego. Teraz już nie pamiętam dokladnie ale byla o tym wzmianka w instrukcji ze SB ma ryglowany a LB na kluczyk
  • cezar ja mam fabryczny autoalarm i mój wlew paliwa nie jest ryglowany przez centalny.
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • @cezar Ja tak samo mam fabryczny alarm i wersje Elegance, ale wlew jest na kluczyk, także o co innego tu chodzi. A jeśli chodzi o wskaźnik płynu to jeszcze nie wiem bo dolewałem zanim sie skończył, teraz poczekam żeby zobaczyć czy pojawi się komunikat.
  • Ja też czekam na koniec płynu żeby sprawdzić. Dziś Piotrex mi aktywował automatyczne ryglowanie drzwi po 15km/h i odryglowanie po wyjęciu kluczyka.
  • To ja już nie wiem jak o jest może chodzi o wersję rocznikową. Chodź jak patrzę to też nie ma tu reguły ja mam wyprodukowany w 17 tygodniu tego roku i nie mam najbogatszej wersji a mam ryglowane wszystkie drzwi i wlew. Pytałem się o niektóre opcje w salonie też mi powiedzieli to co napisałem że "jest to dodawane do tylko niektórych wersji" tylko bądź tu mądry których.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Z tymi czujnikami to moze byc jakas porazka. W ukladzie chłodzacym plyn spadl mi po nizej poziomu, bo tak malo wlali przy sprzedazy, a mimo to kontrolka zadna sie nie zapaliła, dobrze, ze sam zajrzalem w odpowiednim momencie pod maske, ciekawe czy przy oleju bedzie tak samo?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan - miałem dokładnie to samo. Poniżej minimum i zero sygnalizacji. Dolałem 250 ml i jest dokładnie po środku. Silnik się nie przegrzewał i nagrzewał się w takim samym czasie jak po dolewce.
    Odnośnie centralnego na klapce.
    Ja mam LB, rocznik 2013, wrzesień i wlew na kluczyk. Z tego co pytałem w salonie to miesiąc po wejściu LB miały być montowane centralne zamki w LB. Ale pewnie zostalo im sporo na stanie korków z zamkiem to montowali dłużej :)
    @
    piotrkro 
    - stukająca ramka tablicy to wada typu TenTypTakMa :)
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Ja swoją Rapidke kupiłem w maju 2014 r i tez mam wlew na kluczyk:-) Wersja Ambition.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • ja moją odebrałem w połowie kwietnia i wlew bez kluczyka. Wersja Elegance.
    Rapid Spaceback | 1.2 TSI 105km | 2014 | Elegance | Błękitny Race | 33000 | Sosnowiec
  • Elegance z XI 2013 wlew zamykany automatycznie
    Rapid SB | 1.4 122 KM DSG | MY14 | Elegance | Czarny Magic perłowy | 57000km | Warszawa
  • Elegance z V.2014 i też kluczyk. Pewnie dobór był na podstawie rzutu monetą w fabryce ;)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Albo na zasadzie nie ma części do Rapida, bierzcie od Octavii ;-)
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?