FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Wady
  • tak miałem w fabii, w rapidce mam te same opony, ale nie przejmuj się tym, bo zimą i tak nic nie poradzisz
    Rapid LB/ 1.2 85 KM / MY 13 / Ambiente/ srebrny / 199 600km/ Śląsk - okolice Gliwic
  • Z tego jaką informację uzyskałem w salonie to może to wynikać z tego, że koło zapasowe mogło nie być uwzględnione w zamówieniu do produkcji a dołożone później. Wynika to z faktu, że czasem tak jest taniej i salony dzięki temu mogą dać większy rabat. Sytuacja taka nie dotyczy jedynie koła, ale również innych elementów dodatkowych.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  •  Nawiewy na nogi pomagają zimą, ale latem zimne powietrze lepiej chłodzi tylnych pasażerów dmuchając im na kanapę.A swoją drogą to ciekawe czy Indyjska wersja jest wykastrowana z tych nawiewów na nogi ?
  • Mam pytanie czy przycisk na kierownicy ze znaczkiem "ronda" (i z wykorzystaniem radia Blue) do czegoś u Was służy, bo mnie nic nie robi a gdzieś wyczytałem (tylko nie mogę znaleźć gdzie) że służy do zmiany źródła dźwięku (co aż by się prosiło żeby je do tego wykorzystać)
  • protek
    Zgłosiłem ten problem w marcu br. Mój serwis kontaktował się z centralą w Poznaniu, gdzie zalecili wymianę przełączników w kierownicy. Po sprowadzeniu i wymianie przełączników, okazało się że radio blues nie ma takiej funkcjonalności. Powiedzieli mi także abym co jakiś czas przy ojazji wizyt serwisowych, przypominał się z tematem, że może opracują jakiś upgrade, to wtedy wgrają.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 86 KM | MY14 | Ambition Komfort | Błękit Pacyfic | 11000 km | Mińsk Mazowiecki
  • mam Rapida bez multimedialnej kierownicy - czy ktoś się orientuje czy wystarczy takową dokupić (mam takową na oku za 250 zł) czy też wiązkę trzeba zmieniać lub inną "drutologię" uskuteczniać ? czy poduszka jest taka sama w obu typach ?
    Rapid LB | 1.2 MPI LPG 75KM | MY14 | Ambition Komfort |Corrida |W-wa
  • no dzięki andrzejn ale ten przycisk aż się prosi żeby go do tego zastosować już 16 lat temu to wymyślili  czekamy ;)

  • @bronco nie licz na to, że fabrycznie masz wiązkę pod multimedialną kierownicę, producenci liczą kasę i darmo nic nie dają. Skoro skonfigurowałeś auto pod zwykłą kierę to teraz drutować będziesz musiał. Co do poduszki to w multimedialnej i niemultimedialnej, skodowskej, mają taki sam kształt.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Zacznę od lift mod 2014 Ambition + komfort

    1.brak domykania/otwierania okien kluczem
    2.brak automatycznego domykania okien włącznikiem
    3. brak martwego pedału (pod lewą nogę)
    4. brak ryglowania wlewu paliwa wraz z zamkami
    5. oświetlenie w bagażniku tylko z lewej strony
    6. brak osłony na silniku (wszystkie flaki na wierzchu TDI)

    7. drastyczna podatność na boczne podmuchy wiatru

    Jeszcze jedna sprawa, którą mam nadzieję uda się zmienić po podłączeniu pod kompa, mianowiście po wyłączeniu zapłonu i pozostawieniu włączonych świateł drze japę i pozostaje na pozycyjnych.
    W wcześniejszych wersjach zawsze światła włączone i kluczykiem załatwiałem temat, teraz trzeba pamiętać, tylko po jaką cholerę. Niby są światła dzienne, ale .... nawet kontrolki niema, tylko pozycja włącznika za informator :(

    to tyle na dwa dni eksploatacji i zaledwie 900km przejechane.
    o materiałach nic pisał nie będę bo sprawa wiadoma ;)
    w oczekiwaniu na nowego Rapida
    Rapid LB/1,6 TDI 90KM/2014r/215000km/Ambition
  • Kolejna wada: nie można odchylić do pozycji pionowej wycieraczki po stronie kierowcy. Pasażera można podnieść, a kierowcy tylko jak się otworzy maskę. No chyba że to tylko mój model.
  • U mnie wlew paliwa się rygluje wraz z centralnym zamkiem, sprawdzałem pierwszego dnia.
  • @piotrko odchylisz wycieraczkę tylko w pozycji serwisowej ;-)
    Ale klapkę wlewu otwierasz przez jej naciśnięcie bliżej tyłu auta? Czy inaczej?
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • @piotrkro
    Co do wycieraczki to po wyłączeniu silnika musisz manetkę regulacji wycieraczek dać na pozycję do góry, czyli jakbyś chciał włączyć wycieraczki, spowoduje to ustawienie wycieraczki w pozycji serwisowej. Na tą operację masz chyba 30 sekund od wyjęcia kluczyka.

    @Jacek
    Co do ryglowania wlewu paliwa. To ja mam samochód wyprodukowany na koniec kwietnia 2014 i nie mam ryglowania, mam zamek na kluczyk. Mój znajomy ma produkcję z końca maja albo początku czerwca i ma już ryglowanie, ale nie ma zamka na kluczyk no i ma też czujnik poziomu ciśnienia powietrza w oponach, chociaż ma wersję Activ i nie zamawiał czujników. To są zmiany, ale nie wiem czy to jest już rok modelowy 2015. Z tego co słyszałem to od jesieni tego roku wszystkie nowo produkowane samochody muszą być wyposażone w czujniki ciśnienia w oponach, taki pomysł UE;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ja mam wyprodukowany między 23-27 czerwca 2014 i nie mam kluczyka we wlewie tylko rygluje się z centralnym zamkiem jaki pisałem wyżej. W tych Rapidach to co kilka miesięcy coś zmieniają.
  • Mój rapid był wyprodukowany w II połowie lutego i ma ryglowany wlew paliwa.
  • Moj jest wyprodukowany również w lutym i nie ma ryglowanego wlewu z centralnym zamkiem tylko zamykany korek na kluczyk
  • Mój był wyprodukowany w końcu kwietnia i niema ryglowanej klapki wlewu paliwa, trochę takie oszczędności denerwują.
    Rapid LB/1.2 MPI/MY14/Ambition/Czarny Magic/Toruń
  • To nie oszczędności tylko niezły bajzel...
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  •  Zgadza się, niezły bajzel.Właściwie to nie wiadomo jaka wersja i kiedy wydana ma ten "bajer", a która nie.Myślę ,że sam producent nie odpowie na to pytanie.
  • U mojego znajomego była też inna ciekawa sytuacja. Nie zamawiał tzw "małego pakietu skórzanego", ale akurat takie elementy mieli w fabryce i dostał samochód ze wspomnianym pakietem, chociaż go nie zamawiał. Oczywiście sprzedawca też był zaskoczony i nie trzeba było za niego płacić. Skoda tłumaczyła to tym, że czekanie na dostawę konkretnych części opóźniło by produkcję, więc jeśli akurat mają coś lepszego to montują nie pytając klienta o zdanie.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?