FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Wady
  • @pawlik23 na jeden segmencik na wyświetlaczu przypada 7 litrów paliwa
    Rapid SB 1.2 75km 2014 Ambition Czerwień Corrida 15600 Wodzisław Śląski
  • A ja taka wadę /nie wadę. Po pierwszym myciu. Mam sb i ciężko jest dobrze domyć wszystkie zakamarki na tylnej klapie, szczególnie miedzy tablica rejestracyjna a występem gdzie jest otwieranie.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Mycie rozwiązałem spryskiwaczem po "płynie do szyb" i wlałem tam aktywną pianę
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @pawlik23
    Czujnik cisnienia dziala na felgach stalowych. Zresztą Dlaczego mialby na nich nie dzialac?
    Rapid SB | 1.2 105KM | MY15
  •  No cóż, jesteśmy królikami doświadczalnymi. Może za dwa trzy lata Rapid zostanie pozbawiony tych wad jak producent dojdzie w końcu do wniosku, że taka kastracja z podstawowych funkcji jest bez sensu. Dopisz jeszcze o której dokładnie piszesz żarówce, z przodu czy z tyłu ?
  • @kakaroto - czujnik zastosowany w Skodzie Rapid działa niezależnie od rodzaju felgi. Do pomiaru ciśnienia komputer wykorzystuje sygnały elektroniczne z każdego koła, porównuje je i sygnalizuje, gdy ilość obrotów się zmieniła w odniesieniu do pozostałych kół (lub wcześniej odczytanych wartości). Dane jest to tym, że przy zmniejszeniu ciśnienia - zmienia się promień koła i jego obroty wzrastają (w stosunku do koła o nominalnym ciśnieniu).
    @
    Aras - światło w tylnej lampce możesz samemu dorobić - będzie świeciło równocześnie z przednim. Jest to kwestia jednego dodatkowego przewodu.
    Pozdrawiam

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Całe szczęście ... Bo już myślałem, że będziesz zakładał wątek typu Jak sprzedawałem mojego Rapida   :)
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @Aras mam Rapida, tak jak koledzy, rozumiem Ciebie doskonale... mnie też często dopada ten typ myślenia, pomijając jego wady, w szczególności jak chce czasem pojeździć w ciszy... kurcze zawsze coś stuka, piszczy, trzeszczy... plastiki jak dla mnie mogłyby być twarde jak kamień, tylko czemu ciągle coś trzeszczy... to klapa, której serwis nie umie, nie chce, nie potrafi wyregulować... to coś w schowku trzeszczy... to jakiś duperel (filc) pod schowkiem... ostatnio miałem usuwany z drzwi w ASO jakiś upierdliwy "groszek"... dzisiaj coś trzeszczy przy kierownicy... jednym słowem, brak komfortu podróżowania w ciszy i gdyby nie to, że zdaję sobie sprawę, że jest to auto budżetowo wykonane, byłbym wkurzony, a tak jestem trochę zawiedziony... ale jutro wstanie słońce i będzie nowy dzień, może będzie lepiej... ps. no i się wyżaliłem ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • u mnie nic nie trzeszczy nic nie puka. może dlatego ze przez miesiąc zrobił only 600km :)
    a gilotynki, domykanie z pilota, czujniki płynu czy spalonych żarówek to cos czego nie miałem i tak w Yarisie lub nie używałem wiec mogę to przeboleć. 

    jest duży, wygodny, pachnie nowością :) mógłby byc tylko trochę cichszy przy wkręcaniu na obroty no i mam nadzieje ze z czasem unormuje sie spalanie.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Rozumiem was panowie mnie też dopada czasem taka chandra i też musiałem sobie ulżyć w wątku ze skodą octavią:(
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Dobrze panowie ale żyjemy w takich czasach że nawet dacia czy kia jest w podobnej cenie jak rapid a ma więcej "detali" które pomagają i ułatwiają życie.
    Choć wcześniej miałem felcie fajne autko ale kupując nowy samochód chciałem mieć auto na kilka lat, więc wziąłem samochód z nawigacją klimą i elektryką tylko nie wiedziałem  że będą takie niedoróbki i braki. Tylko zacząłem tego nie zauważać bo po co się denerwować mam nauczkę na przyszłość by przed kupnem dopytać się o wszystkie szczegóły i mieć pretensje tylko do siebie.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Co do Kia to się nie zgodzę, najtańsza Kia Cee'd kosztuje 55tyś, a w Kii o rabaty ciężko o ile w ogóle jakiś wynegocjujecie. W wersji podstawowej jest równie uboga jak Rapid, albo bardziej nie ma nawet czujników parkowania. Aby ją rozsądnie doposażyć cena idzie mocno w górę, fakt że plastiki ma o niebo lepsze niż skoda. Kia już nie jest takim budżetowym autem jak kiedyś. Zawieszenie ma za to chyba jeszcze głośniejsze niż Rapid. W Rio jest jeszcze uboższe w wyposażenie niż Rapid, za to mniejsze, ale cenowo fakt porównywalne. Co do Dacii to o jakości tych aut nawet pisać szkoda, plastiki to już u nas lepsze, a do tego Renault tak konfiguruje te auta, że pewnych rzeczy u nich nie uświadczysz nawet za dopłatą. np klimatyzacji elektronicznej nie ma w Dacii w żadnych pieniądzach w żadnym modelu. Regulacja wysokości świateł mechaniczna, ostatni raz widziałem chyba taką w Polonezie. Są wersje Dustera w których nie można montować haka, a to ponoć terenówka.
    Ale trzymając się wątku, fakt Rapid ma wiele wad, ale te wynikające z budżetu choć czasem wkurzają, potrafię zrozumieć, wiadomo kasa. Są jednak wady które, nie wynikają z budżetu i tych pojąć nie potrafię. Np. kontrolka świateł mijania. W desce jest, tylko jest nieaktywna. Sporo rzeczy co prawda poprawili. Jak porównuję do MY2013 ojca, a mój MY2015 to np. podświetlenie nie żyje już tylko własnym życiem, jest ciszej i w/g mnie lepiej się prowadzi, choć to może kwestia szerszych opon i wersji SB (ojciec ma LB) o wyglądzie wnętrza nie wspomnę - dekor dużo poprawił. Dalej jednak są rzeczy, których w tym samochodzie pojąć nie mogę. Kolejna rzecz umiejscowienie gniazda 12V i brak współpracy z zapłonem, pozamieniana biegunowość w instalacji radiowej z tyłu, coming/leaving home na światłach mijania zamiast na halogenach, przy xenonach to śmierć dla żarników, do tego brak możliwości wyłączenia ustawienia tych funkcji przez MaxiDot itd... to nie kwestia kosztów tylko.... no właśnie czego.
    Z innej strony patrząc to nie ma samochodów pozbawionych jakichś dziwnych wad. Np. w  nowej Mazdzie 3 podświetlenie w podsufitce co prawda współpracuje z podświetleniem przednim, ale za to nie da się go włączyć osobno. Chcesz zapalić tył, przód musi być włączony, a samochód z całkiem innej półki.
  • @Aras widzę, że za te samo autko dałeś tysiaka mniej niż ja, a zawsze mi się wydawało, że ładnie z ceną zjechałem;-) Powiedz mi czy po modzie, bez obciążeń nadal masz spalanie na poziomie 0,5-0,6l/h ?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • jasiu24 nie sposób się nie zgodzić przy takich argumentach lecz co do daci chodziło mi bardziej o rozwiązania typu słoneczko czy oświetlenie ale nie ważne.
    Zastanawia mnie dlaczego jeszcze nie ma możliwości otwierania zdalnego klapy bagażnika, dobra teraz konkret mają skode O3 i inne czy nie można zapożyczyć niektórych "detali" z pozostałych aut? Tak zrobili z pokrętłem np. lusterek
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Cezar Klapa otwiera się z kluczyka!:-) 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @maroslaw
    Otworzysz zamek, ale dalej musisz ją sam podnieść.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • aaa... szkoda ze kibel nie podciera...:)
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • dzięki @Aras, sprawdź i daj znać:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • ja jestem bardzo zadowolony z zakupu co prawda przejechalem dopiero 5tys to wade znalazlem jedna ktora mnie dobija gdy wieje boczny wiatr nie da sie jechac ponad 120 jakas masakra nawet raz wlaczyl sie czujnik cisnienia opon 
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • marosław to jest takie połowiczne otwarcie szkoda ale co tam można się przyzwyczaić.
    kubelec zależy z czego się przesiadłeś do rapcia z reguły każdy porównuje do poprzedniego auta i z tego wynika całe "narzekanie" na braki.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?