FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Wady
  • @piotrkro nie odczuwasz bo pewnie nie miałes jeszcze okazji jechac w takich warunkach, efekt bocznego wiatru jest nawet na kolach 215/16/45, jest to jakis tam minus ale po pierwszym razie juz sie wie jak jechac i kiedy sie spodziewać gorszego prowadzenia auta. Sprawy o których pisze kolega @supermajku to w wiekszosci bzdety ale dla jednego bzdura jest dla innego dramatem...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 - uwaga na słownictwo :)  Były Już wątki z niektórymi słowami, (które nie wszyscy rozumieją) a potem niektórym wyskoczyła adrenalinka :)
    Sam traktuję niektóre wypowiedzi tak, jakby ich nie było. Czy warto na niektóre wpisy reagować? Może lepiej, jak pozostaną bez naszych odpowiedzi. 
    Pozdrawiam


    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • O jaką dyktę w bagażniku wam chodzi, bo nie bardzo rozumiem.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Podłogę.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Jest to kwestia gustu. Jednemu wystarczy goła blacha (w bagażniku), inny ma sprasowaną tekturę pokrytą materiałem a inny jeszcze ma na tym wszystkim koc z misia. Ale to już każdy sam sobie "wykańcza" elementy samochodu, które mu nie odpowiadają czy też chce je przerobić.
    Sam nie bardzo nawet wyobrażam sobie widoku koła zapasowego w otoczeniu gołej blachy. Tak też podeszła do tego Skoda. Na koło (wnękę) nałożyli dyktę, pokrytą tapicerką. Nie bardzo by mi się chciało (przy zmianie koła) podnosić ciężką płytę np. z drewna czy jakiegoś profilu blaszanego. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Ja do takiego rozwiązania nic nie mam, jestem przyzwyczajony z wcześniejszych samochodów. Nie widzę tego jako wadę Rapida.
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Może nie zwróciłem na to uwagi. Mam jeszcze gumowa wykładzinę. Rozwiązanie zastosowane w R wydaje mi się nie odbiegające od konkurencji. Szczerze mówiąc to zastanawia mnie jak często podnosi się podłogę bagażnika? Mi ogólnie to nie przeszkadza i nie widzę w tym problemu. @supermajku pytam z ciekawości, jak miałaby być wykonana podłoga bagażnika, żeby Cię zadowoliła?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ja w spacebacku (1.2 TSi 85) widzę w sumię jedną wadę, która jest niekomfortowa, otóż z rana, po za terenem zabudowanym, 5 osób na pokładzie, bagażnik w miarę wypełniony, przy 100km/h na oponach 185 zimowych, przy mijaniu jakiegoś tira, większego auta, ściągało mnie do środka, trochę nieprzyjemna rzecz, jednak czasem się zdarza jak mocno wieje, i spalanie dosyć spore było bo ponad 7l,
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  •  Ja bym jednak sprawdził drzwi. Mnie też się wydawało, że przelewa się paliwo, a tu niespodzianka w drzwiach.
  • niewielki wysiłek odgiąć uszczelkę
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Co do wygody foteli: trasę Bydgoszcz - Ełk jeździłem różnymi autami (Mondeo, Modus, Fabia, Saxo). Jedynie jadąc Rapidkiem nie musiałem robić przerwy na prostowanie kości. Co do wszelkich drobnych hałasów: zawsze słucham radia lub CD i po temacie!
    LB 1,2 TSI 105 KM 2015 Active Max Błękit Pacific 30,5 kkm Bydgoszcz
  •  Co do drobnych hałasów, to mnie drażniło trzeszczenie plastiku na słupku B, ta część dolna, do tego stopnia, że w końcu zdjąłem tę część i założyłem z powrotem. Od tego czasu cisza :)
  • A ja myślałem że w Astrze 3 są wygodne fotele a okazuje sie że przy jednakowych dystansach da się odczuć plus na korzyść R.

    Podłoga bagażnika,  braki wygłuszenia, brak osłon fiteli, silnika  ... to nie tylko można zaliczyć do tandety i oszczędności ale jako odchudzanie samochodu co się przekłada na masę całkowitą no i w efekcie na spalnie
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • Pomijając oczywiste wady, które były opisane i mając na uwadze, że jest to auto budżetowo wykończone, wszystko jest ok, oprócz jednego... wszystko trzeszczy... jak jest zimno to rozumiem... ale są trzaski (wibracje) w głośnikach... a przede wszystkim trzeszczące plastiki... klapę miałem regulowaną, niestety dalej stuka... schowek pasażera stukał, to podkleiłem... trzeszczało coś w prawych przedni drzwiach, aso coś na to poradziło... stukał luźny element przy filtrze powietrza, wyjąłem... aktualnie pozostał trzask w okolicy prędkościomierza oraz trzeszczący lewy słupek B, tak jak pisał @lukasz13, element dolny i skrzeczenie ustrojstwa, przy fotelu, w które wpinamy pas bezpieczeństwa... jednym słowem, nie nadążam z usuwaniem tego trzeszczenia, jedne wyeliminuje, pojawiają się kolejne, część robię sam, a część hurtowo zgłaszam w aso... już sam nie wiem czy jechać z tym do aso po raz kolejny, czy robić to samemu... ręce opadają ;-(
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • To chyba masz taczki! U mnie nic nie trzeszczy...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Spoko, spoko, idę o zakład, że nie jestem jedyny... będzie spot, to przy okazji porównamy... widzę, że masz MY15... u mnie też trzaski wychodziły powoli, więc nie chwal dnia przed zachodem słońca ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Zrobiłem już 10000 tysiakow,  nic nie wychodzi. Co do plastików, uważam że są lepiej zrobione niż w Yaris,  którego miałem wcześniej...
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • U mnie jak pozbyłem się stuków przewodu od MDI to teraz jeszcze słyszę coś z prawej strony deski rozdzielczej a mam MY15 z listopada i słyszę to od jakiś 2500 km.
    Mam już podejrzanego ale nie wiem jak z nim zawalczyć. 
    @bounty u Ciebie może być to samo ale w Twoim przypadku po lewej stronie.
    Zastanawiam się czy to czasem dekor nie wprowadza delikatnych trzasków jadać nawet na dość równej drodze ale z bardzo chrapowatego asfaltu czy podobnej nawierzchni.
    Czemu podejrzewam dekor? Bo jak go palcami naciskam to wydaje takie same dźwięki.
    Co najlepsze, to im cieplej tym ten dźwięk pojawia się częściej tak jakby dekor ocierał się resztę deski i z w jakimś miejscu przeskakiwanie z innym elementem i stąd pojawiają na szczęście na razie ciche trzaski.

    Jeśli to to to nie mam pojęcia jak temu zaradzić i obawiam się, że to się nasili z pojawieniem się naprawdę dużych temperatur, ewentualnie zniknie ale zimą zacznie dopiero trzeszczeć jak się wszystko pokurczy.

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @bounty też zauważyłem niedawno trzeszczenie (szczególnie mocno nie przeszkadza) i dochodzi od przednich lewych i prawych drzwi, samochód jest garażowany.
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • Z tego co piszecie to niektórzy opisują przerażająco uporczywe dolegliwości spasowania plastików.Przebieg mam na razie mały ale po waszych wypowiedziach już się boje.
    Dla porównania Astra 3 po przebiegu 85 tys i 5 latach w wnętrzu żadnych odgłosów źle spasowanych plastików, zawieszenia... jedynie co to silnik "informuje że jest"
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • @thomas
    Tylko weź poprawkę, ile osób trzeszczenia nie zgłasza. Nie generalizujmy.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?