FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Wady
  • Najczęściej elementy z tworzywa mają tolerancję do miejsc mocujących. Stąd poprawne osadzenie elementu w jego miejscu nie może być przyczyną odgłosów. Albo jest to spowodowane wadliwym montażem (może być już na linii produkcyjnej - co w przypadku "statycznej" kontroli pojazdu na końcu linii montażowej nie ujawni się) albo już podczas eksploatacji serwis lub użytkownik po zdemontowaniu konkretnego elementu, niewłaściwie go osadził. Sam demontowałem już sporo elementów w swoim R, ale po ponownym założeniu - nie mam potrzeby poprawiania osadzenia elementu.
    Mam R ponad 20 miesięcy - i jak na razie - nie występują u mnie problemy z dopasowaniem czy montażem elementów z tworzyw.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • U mnie jak naradzie nic nie trzeszczy. Mam nadzieje, że mój model pozbawiony jest tego typu atrakcji dźwiękowych
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Wydaje mi sie że mój Rapid ma dość słabe ogrzewanie - w zasadzie zaczyna grzeć gdzieś po przejechaniu 8 - 10 km. Klimę mam manualną o ile to ma jakikolwiek wpływ na nagrzewanie. Wcześniejsza Astra F robiła ciepło zdecydowanie szybciej.
    Rapid LB | 1.2 MPI LPG 75KM | MY14 | Ambition Komfort |Corrida |W-wa
  • Mam Climatronic i nie mogę narzekać... Po paru chwilach z nawiewów leci ciepłe powietrze. Na pewno nie jest 10 km, czyli pewnie jakieś 15-20 min jazdy.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Dokładnie, nie potrzeba jakiś wielkich odległości. U mnie po 1 - 1,5 km zaczyna ciepłym dmuchać. Nie wiem czy to ma znaczenie ale też mam automatyczną klimatyzację.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @bounty, nie wiesz co ci ASO z tymi drzwiami zrobiło? U mnie zrobiło się teraz to samo trzeszczy coś w prawych drzwiach i strasznie mnie to wku....
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @bronco taka sytuacja nie jest normalna. A jak klimatyzacja - działa poprawnie? Tu już pozostaje ASO. Albo podpiąć się do kompa i sprawdzić Climatronic albo to mechaniczo-hydrauliczna sprawa. W każdym razie nie ma co czekać.
    Pozdr
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Wracając do mnie.... Rapid jest dobrym kompromisem pomiędzy budżetem a wielkością. Mój Rapid przejeżdża 100-350km dziennie. od 20 stycznia 15r 12 tys km. W życiu jeździłem sporo ponad 200 modelami aut i widzę i wiem co jest tanie i tandetne, oraz co jest za przystępną cenę, a co za drogie. Podłoga w bagażniku ma kilka funkcji akurat pełni rolę również wyciszenia. Stąd wszelakie maty pomagają. Fotele mogły by być dopracowane lepiej. Nie mają regulacji lędźwi to jest fakt. Owszem Rapid w skali 1-10 jest na 5 i takie miałem oczekiwania. I spełnia w pełni moje oczekiwania. Jest rozmiaru Octavii, ale rozwiązania ma z fabii dzięki czemu jest TANI w pełnym znaczeniu tego słowa. Traktuje go jako narzędzie do pracy i świetnie się do tego nadaje. Lecz gdybym miał nim prywatnie jeździć jest nie wygodny. Nie ma duszy. Jest tylko przemieszczadłem z A do B, ba! Nawet robi to sprawnie. Ja oczekuję od życia więcej i mam większe wymagania co do samochodów.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • U mnie przy mrozach ciepelko leciało już po ok 1,5 km. Climatronic... 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • U mnie też ciepłe powietrze leci dość szybko, czasem do pracy jadę R, mam 5 km i w połowie leci już bardzo ciepłe. Też mam Climatronic.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @dodan nie wiem dokładnie co zrobili, czy rozbierali, czy nie... ale na spodzie drzwi zauważyłem, jakiś smar na uszczelce... ciekawe jest to, że jak wczoraj testowałem głośniki, w szczególności trzeszczą tylne (wystarczy dotknąć boczki drzwi i jest cisza, brak wibracji), to jedynymi drzwiami, które wolne są od trzasków, to są właśnie te drzwi, którymi zajmowało się aso... dało mi to do myślenia ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • u mnie ciepło czuć już po ok kilometrze, a może nawet ciut wcześniej. Do pracy mam niecałe 1,5 i pod pracą mam już ciepło w samochodzie.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • 1,5 km jeździsz autem do pracy? 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Ja jezdzilem niecaly kilometr :) fakt faktem ze to byla służbowa fabia :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • pisałem już kiedyś o tym bo to śmiesznie wygląda, ale płacą mi za używanie samochodu prywatnego w pracy, więc nawet jak go nie używam to muszę go mieć, a po drugie po pracy robię zakupy i odbieram dziecko ze szkoły i wszystko prawie ustawione co do minutki. Więc samochód to konieczność w moim życiu.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • tak to ok. Myslalem ze tylko do pracy i z powrotem... bo to już nieprzyzwoite:)
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Dzięki @bounty. W takim razie jak będę na przeglądzie to też każe im zajrzeć do tych drzwi, niech poprawiają:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • maroslaw ja mam do pracy 900 metrow i tez jezdze autem po to jest :)
    w lato rowerkiem ale zima tylko auto 
    Rapid LB | 1.2 tsi 105KM | MY14 |ambition max | bialy candy | 30000km | szczecin
  • 900 metrów i auto??? chyba bym się wolał przejść nawet w zimę:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja mam 8 km i jeżdżę rowerem :) - inaczej bym zardzewiał...
    Skończmy off-topic i wróćmy do tematu ew. WAD.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?