FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Wady
  • Co do celów 900k vs 1 mln to drobny cel większego. To dobre jest. Wyznaczania celów i jak to zrobić uczę ja i Bryan Tracy. NP książka "maksimum osiągnięć"
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Ech widzę że pewien delikwent dalej szuka dziury w całym.
    Ale odpowiem w skrótach.
    Corolla koszt 70 tys, rapid 60tyś.
    Sedan dla mnie niepraktyczny a ja potrzebowałem namiastkę combi.
    450l kufra przy długości 462cm to beznadzieja.
    Osiągi silnika 1.33 Dual VVT-i 99KM  do setki ponad 2 sek. gorzej od Rapida.
    Większa waga pojazdu to i większe spalanie.
    Gorsze blachy łatwiej korodują.
    Atut  Japończyka to bardziej liberalny serwis.

    Nie pisałem ze jestem wstanie dać dodatkowo 10 kilo papiera za miękkie plastiki.
    Uważam taka opcja powinna kosztować w granicach  3-5tyś zł i na to bym poszedł.

    supermajku myślałem o OIII combi niestety wersje które mnie interesowały czyli elegance kosztują troszkę ponad 70tyś a to ponad moje możliwości finansowe, dlatego kupiłem Rapida wiedząc że jest w środku twardzielem :)




    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Dla wtajemniczonych - i chętnych dalszych wpisów nt. filozofii Skody i jej negatywów:
    Jest nowy dział Hyde Park - miejsce dla dowolnych, luźnych rozważań wszelkiego typu. Warto by tam przenieść całą filozoficzną dysputę, która tu nie za bardzo nawiązuje do tematu.
    Niech dział ten pozostanie dla dalszych wpisów konstruktywnych, konkretnych, związanych z Rapidem.
    Pozdrawiam  

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • A ja prosiłbym, żeby nie krytykować tych którym coś w naszym kochanym R nie pasuje :)
  • Wado-zaletą rapida jest to, że jest. (i że jest nie dopieszczona)

    Skoda vs Toyota. Ekonomia zakupowa vs ekonomia eksploatacyjna!
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A ja kocham Rapida zakochałem sie w nim od pierwszego wejrzenia czyli w grudniu 2012 kiedy to stał przed marketem na wystawie reklamowej w Salzgitter w DE (byłem tam właśnie na delegacji). Pomyślałam, że fajnie by było takie autko mieć, wtedy jeszcze nie osiągalny a teraz od 5 m-cy jest i cieszy gębę w każdy dzień  :-D
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105 KM | MY15 | Elegance Max | Beż Cappuccino | 11000 km | dolnośląskie
    • Ja mam Rapida parę dni i na razie wady to drobiazgi jak odbijające słońce z ozdobnych listew na desce rozdzielczej do innych rzeczy muszę się po prostu przyzwyczaić bo zdecydowałem się na mniejszy samochód świadomie . Przesiadłem się z Hondy Accord i nie ma co porównywać nie ta klasa i nie te pieniądze. Dziwi mnie że za ok.60 tys. niektórzy chcą mieć poziom AUDI  czy BMW a z  opisu wynika że nie kupili nawet tego co jest w wyższych klasach wyposażenia proponowanych przez Skodę. PS. David ja też się cieszę jak ty i wiem że radość  ma miejsce na pewno dwa  razy teraz po zakupie i potem jak będziemy to auto sprzedawali  
  • @supermajku kolego to ze ty akurat wybrales rapida do swojej pracy to nie powod by okreslac go mianem kiepakiego narzedzia i porownywac do mlotka bo dla duzej czesci spoleczenstwa to bylo by super auto z ktorego byli by dumni gdyby tylko mogli takowym wyjechac z salonu. Wybrales najtansza wersje ktora mimo tego dobrze ci sluzy i nie odstrasza klientow a wypisujesz bzdury o nim jakby to byla najgorsza kara ze go masz. Auto nie jest najgorsze, taki sredniak na rynku a wady znajdzie sie w kazdym nawet najdrozszym samochodzie wiec nie wiem co masz za satysfakcje przy ciaglym pastwieniu sie nad tym modelem...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Jak ja miałbym tyle narzekać to wolałbym go sprzedać i mieć święty spokój;)Zgadzam się,że każdy samochód ma swoje wady i zalety niezależnie od swojej ceny. Jedne mają więcej wad inne mniej. Wybrałem R bo w tej cenie uważa że nie ma nic lepszego i byłem świadom tego,że to Skoda a nie VW i że to Rapida a nie Octavia itp.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Dajcie się chłopakowi wypłakać. Zaraz pewnie napisze, że znowu go hejtujemy, a dzień bez hejtu to ....  bleble ble.
    Może ma jakieś problemy i w ten sposób chce się dowartościować, a my biedaki od Rapidów go nie lubimy :-) 
    Rapid jest do dupy i tylko desperat kupuje Rapida, żeby mieć powód do narzekania.

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Widać brak umiejętności czytania ze zrozumieniem. Pisałem ze jest świetnym narzędziem i prostym. Jeżeli nie wiesz co to ekonomia to nie uzasadniaj swojego wyboru moim.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Szkoda, że Rapidy mają takie małe kółeczka.
  • @supermajku - mam wrażenie, że w zależności od dnia Rapid jest zajebistym narzędziem pracy lub budżetowym samochodem dla biedoty.
    Zacytuję Twój wpis:
    " Traktuje go jako narzędzie do pracy i świetnie się do tego nadaje. Lecz
    gdybym miał nim prywatnie jeździć jest nie wygodny. Nie ma duszy. Jest
    tylko przemieszczadłem z A do B, ba! Nawet robi to sprawnie. Ja oczekuję
    od życia więcej i mam większe wymagania co do samochodów. "

    Ja pracuję przy komputerze ok 8-10 godzin dziennie. Dla mnie miejscem pracy są pokój, biurko i krzesło obrotowe, a narzędziem laptop. Dlatego kupując ten sprzęt wydałem sporo kasy, aby kupić wygodne krzesło dopasowane do biurka i mojego ciała.
    Laptop kupiłem z wyższej półki, aby był wystarczająco wydajny, szybki, cichy i żeby nie marnował mojego czasu.3

    Zakładam, że spędzasz w samochodzie kilka godzin dziennie i jeśli kupiłeś sobie narzędzie, które nie sprawia Ci przyjemności, jest niewygodne to mam wrażenie, że nie masz pojęcia co w życiu jest ważne. Poszedłeś na ekonomię, kosztem swojego zdrowia i wygody. Gratuluję marnowania zdrowia kosztem kasy.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew tak tylko dla ciebie zakup sprzętu 20-30% droższego nie nadszarpuje tak portfela jak w przypadku @supermajku

    Nie jeździjcie tak na @supermajku może dla niego jest to "sprzęt" który ma na celu zarobienie pieniędzy na coś bardziej i prestiżowego podobnego segmentu jak np. Mercedes CLA w kolorze kości słoniowej ;-)
    Rapid LB I TDI 105 KM I MY15 I Elegance MAX I Blue Denim I61290 km I Żnin
  • @thomas - jak miałbym wydać jakąkolwiek kasę i marudzić tak jak supermajku to wolałbym jeździć Tico z LPG. Miałbym na co narzekać, a wygoda i bezpieczeństwo podobne (czytając supermajku), a kasy zostałoby na kilka następnych Tico :-) 

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Taa akurat na taksowce zarobi na Rolls Royce'a majac na uwadze ze nawet rapid wziety w leasingu ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • >CLA nie kupię,choć jest ładne, ew schooting brake, szybciej kupię A klasę, następnie C.
    >Fotel jest ok na krótki czas. po 4 godzinach męczy, choć i tak nigdy tyle ciągiem nie siedze. Najwygodniejsze fotele (projektowany kształt przez ortopedów) są w volvo, bmw i mercedesie, w nich trasa 9 godzin ciągiem nie męczy. irytuje brak dobrego podparcia lędźwi i brak regulacji tego podparcia, oraz brak regulacji kąta fotela.
    niedoskonałość fotela wyszła z czasem.
    >Czy samochód jest doposażony, czy nie, to stawka jest taka sama. do biznesu ma się ni jak.
    >zakup podyktowany był czasem, kryterium 4 drzwi większe od auta klasy B, LPG i gwarancja, nie francuskie i nie dacia i nie fiat. Na merivę czekał bym 3 miesiące nie dni i kosztowała 15k więcej. ( Swoją drogą opel daje super rabaty dla taxi, polecam).
    >taxi to nie jest jedyna moja działalność

    amiskiew


    Rapid jest zajebistym narzędziem pracy i budżetowym samochodem. Dobry stosunek cena/jakość, ale nic więcej bez fajerwerków. Jest zwykły.

    OT dla porównania golf III miał domykanie szyb, kształt fotela ten sam!

    Oceniając auto, jego fotel, właściwości jezdne etc oceniam FAKTY, które zauważyłem. Z faktami się nie dyskutuje. Na temat designu nic nie mówię 1. o gustach się nie dyskutuje, 2. Rapid LB jest ładny a SB w porządku.

    " nie masz pojęcia co w życiu jest ważne. " CO wg Ciebie jest ważne??
    A ja mam wrażenie, że dla Ciebie zajebiste poczucie własnej zajebistości jest ważne.

    Rapid jest moim 28 samochodem, który kupiłem dla siebie. Dostarczając samochody po Polce i Europie przejeździłem kilkusetoma modelami/wersjami/silnikami i wiem co oczekiwać od samochodu co jest miłe, co beznadziejne, co inne, co jest rozwiązane klasycznie, co nietypowo, co alternatywnie. Ogół standardu w projektowaniu aut jest mniej więcej taki sam, ale tutaj chodzi o te drobne różnice... Również znam bardzo dobrze zagadnienia związane z projektowaniem pojazdów, napraw, diagnostyki czy elektroniki. Od lat jestem związany z branżą CFL.

    I tłumacząc: " Traktuje go jako narzędzie do pracy i świetnie się do tego nadaje. Lecz
    gdybym miał nim prywatnie jeździć jest nie wygodny. Nie ma duszy. Jest
    tylko przemieszczadłem z A do B, ba! Nawet robi to sprawnie. Ja oczekuję
    od życia więcej i mam większe wymagania co do samochodów. "

    Traktuje go jako narzędzie i nie wiążę się z nim emocjonalnie.
    Dla mnie jest aktywem i mi przynosi pieniądze do kieszeni, dla innych jest pasywem i je wyciąga z kieszeni. BA! nawet już zdążył zrobić na siebie. W biznes planie ma być zysk jak największy przy jak najmniejszym koszcie i nakładzie.

    Jest jaki jest i takim go przyjmuje. Jako auto jest w porządku. Sprawnie przemieszcza się z A do B.
    ALE
    tylko tyle, nie oferuje nic więcej, nie poszalejesz i panienek nie powyrywasz, nie ma tego czegoś. Po prostu jest.

    gross81 jeżeli nie znasz zagadnień związanych z kwestiami podatkowymi i finansowaniem w inny sposób, to poprostu nie hejtuj. ok?




    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • supermajku - chyba zaczynam Cię trochę rozumieć. Ale może bardziej Cię zrozumię, jak pochwalisz się czym poruszasz się po za pracą. Mam wrażenie, że używasz samochodu klasy wyższej z dobrym wyposażeniem, którego na TAXI po prostu szkoda i dlatego porównywanie Rapida wychodzi Ci tak negatywne. Chyba większość z nas ma Rapida na potrzeby prywatne i kupowaliśmy najlepszy nowy samochód w przedziale cenowym 48-60 tys, dlatego jest dla nas więcej warty niż dla Ciebie.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Witam wszystkich w niedzielne popołudnie,jestem krótko po umyciu swojego samochodu w warunkach domowych i zauważyłem jedną wadę w SKODZIE RAPID a mianowicie brak możliwości odchylenia i pozostawienia wycieraczki przedniej od strony kierowcy podczas mycia samochodu.Myślę,ze problem również bedzie miał miejsce w sezonie zimowym podczas zeskrobywania szronu z szyby przedniej.
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Nie tylko w Skodzie Rapid występuje ten problem.
    U szwagra w Audi 6 też wycieraczki są umiejscowione w podobny sposób.
    U mnie przy odbiorze auta wspominał o tym handlowiec.
    Z wad wymienię dywaniki gumowe oryginalne: są za krótkie, łatwo się brudzą i nie chodzi mi o błoto. Na gładkiej powierzchni dywanika widać ślady butów.


    RapidLB/1.2 CBZB 105KM/MY15/AmbitionMax/SzaryMetal/Sulejówek

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?