FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Wady
  • Wycieraczkę można podnieść poprzez ustawienie serwisowe. Było to już opisywane na forum.  Instrukcja obsługi str.41.
  • dokładnie temat z wycieraczkami przerabiany był jakiś czas temu nie ma z tym problemu takie wykonanie trzeba się przyzwyczaić że to nie polonez czy stara skoda.

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Odnoszę wrażenie, że dla niektórych inne, może nawet lepsze rozwiązania są wadami. Dla mnie schowane wycieraczki pod pokrywą silnika są zabezpieczeniem przed innymi, chętnymi nabycia moich wycieraczek oraz przed zbyt "agresywną" myjką automatyczną. W innym modelu (wycieraczki dostępne) wirujący wałek myjki był w stanie poderwać i pokrzywić wycieraczki. Dlatego jestem zadowolony z takiego rozwiązania a do mycia szyby czy przy pracach z wycieraczką trzeba tylko małego zabiegu, do którego można (i należy) się przyzwyczaić.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak jak jercen tutaj pisze. Oraz to też jest podyktowane przepisami do homologowania, ze wycieraczki dla bezpieczeństwa potrącanych pieszych są osłonięte.

    Dla tych co nie doczytali po wyłączeniu zapłonu daj manetką od wycieraczek raz w dół impuls to wycieraczki pojadą do pionu w pozycję serwisową. W grupie PSA nazwana pozycją zimową i słusznie bo woda nie zamarznie na piórach, a spłynie zanim zamarznie.

    Nie zalecane jest traktowanie gum czy to piór wycieraczek, czy opon bardzo wysokim ciśnieniem z małej odległości. Np przy użyciu kärchera.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Co do przejęcia twojego mienia w postaci wycieraczki to raczej miał by problem, co najwyżej mógł by narobić szkód taki delikwent.
    Wycieraczki montuje się nie tylko dla estetyki ale i kwestie bezpieczeństwa, chodzi tu o pieszego którego możemy przyjąć na maskę, co by sie za mocno nie poobijał.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Witam,jak uważacie,czy nakładka na rączce zmiany biegów w SKODZIE RAPID powinna posiadać bardziej czytelne oznaczenia numerologiczne biegów,np.w kolorze białym czy srebrnym,bo te obecne w kolorze czarnym  przy słabym oświetleniu,czy w nocy są niewidoczne,a może w wersji najbogatszej ELEGANCE są już zastosowane inne ?
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • No nieźle :) Jak w nocy chcesz szukać oznaczenia na nakładce ...
    Przecież jeździmy patrząc przed siebie, a wybieranie biegów jest już niejako automatyczne ...
    No albo to też propozycja do modu - podświetlenie cyferek gałki biegów.
    Bardziej brakuje nam podświetlenia - czy też dodatkowej sygnalizacji włączenia ogrzewania lusterek, ale wydaje mi się, że oznaczenie poszczególnych biegów na nakładce to nie jest element potrzebny w czasie jazdy. Jak już - to bardziej w czasie postoju, jako element np. tuningu. Albo np. wykonanie gałki biegów z rzeźbionej kości słoniowej ...
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mozesz sobie wymienic, chyba z Octavii pasuje, w elegance sa takie same jak w nizszych wersjach
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Oczywiście w pełni się zgadzam z kolegą @jercen,nie chodzi tu przecież o patrzenie na gałkę podczas wrzucania biegów,bo to kierowca z 35 letnim stażem ma już we krwi,ale tylko czysty zabieg upiększajacy,wśród tak pięknego dekoru metalicznego zastosowanego w aucie,a co do podświetlenia brakujących klawiszy to w pełni się zgadzam,że taka sygnalizacja cieszyła by oko kierowcy.
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • A pamiętacie takie gałki z zatopionym w masie automobilem w złotym kolorze?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • I koniecznie na tylnej półce piesek z kiwającą główką :)
  • A na lusterku plyta cd w wiadomo jakim celu ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • i pasek na przedniej szybie np CAMEL :D
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @gross81 No to już całkiem nie dawne lata. Ale chyba zbaczamy z tematu :)
  • Witam,czy ktoś z kolegów próbował już w swoim Rapidzie schować okulary przeciwsłoneczne w schowku na okulary w podsufitce ? - bo mnie się nie udało,schowek jest za płytki,albo okulary są za szerokie,po prostu nie można domknąć schowka - jak to u Was wygląda ?
    Pozdrawiam !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Idealnie pasuje na moje spore okulary pilotki ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Moje okulary się mieszczą.
    Rapid SB | 1,2 CBZB 105KM | MY14 | Elegance Max beżowy | Beż Cappucino | 56 kkm
  • @andrew61k
    A próbowałeś te okulary przed włożeniem do schowka złożyć?
    ;)
    Pozdrawiam.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van-daal,myślę,że kolega zażartował,ale serio,to przy jednych okularach przeciwsłonecznych schowek się nie zamyka płynnie,dlatego dałem inne i jest już okey !
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • U mnie też był problem, ale jakoś dało się upchnąć. Schowek jest niesymetryczny i nieco głębszy od strony maski, więc muszę swoje chować "szkłami do przodu" i jakoś wchodzi. Cóż ten schowek to spadek po Golfie IV z czasów, gdy wchodziły okulary z Matrixa, a nie wracały zasłaniające pół twarzy szkła a'la Cobra ze Stallonem... :)
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?