FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Wady
  • @mito @kros wydaje mi się że to jest kwestia "odciążenia" przeniesienia napędu i skrzyni biegów podczas postoju. Przykładowo, gdy parkujemy i zatrzymujemy auto hamulcem na biegu, wrzucamy P, zaciągamy ręczny i dopiero odpuszczamy hamulec to występują jeszcze naprężenia w układzie przeniesienia napędu, które przekładają się na późniejszy rozruch auta. Wsiadając i przełączając z P na D (przy hamulcu) dalej da się te naprężenia odczuć - właśnie może być odczuwalny opór(w ekstremalnych przypadkach blokada ).

    Parkując sugeruję zatrzymać się, wrzucić na sekundę N i popuścić trochę hamulec. Niech się auto stoczy(jeżeli jest na górce) ten 1-2 cm, ale wszystko ładnie się rozłączy i "poluzuje". Później hamulec, P i ręczny. Przy ponownym odpalaniu auta wszystko będzie gładko i cacy ;)
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • @kros dzięki za info. Przyznaję, że nie widziałem i nie próbowałem, muszę zajrzeć do instrukcji.
    @hust nie zawsze dam radę pamiętać o tym schemacie ale może to jest sposób..:) Gorzej, że jak pisałem zdarzyło się też raz, w trakcie manewrowania z D na N. Przy czym na starcie tych manewrów najpierw z P na R. Coś jest jednak nie tak i mam nadzieję, że wyjdzie na tyle jasno żeby serwis coś z tym zrobił przed końcem gwarancji;) 
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • @simplyclever u mnie to samo, zero problemów ze statecznością nawet i przy 150 km/h, a opony mam 185R15, wiąże to z tym że diesel jest cięższy:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Witam,dziś zauważyłem dziwny objaw pracy sprzęgła w swoim Rapidzie,a mianowicie stojąc na postoju przy załączonym silniku da się słyszeć dziwny szmer,po wciśnięciu pedału sprzęgła szmer ustaje,po ponownym zwolnieniu pedału sprzęgła szmer powraca.
    Jak koledzy sądzą,czy jest to poważny objaw niesprawności sprzęgła,czy może wystarczy regulacja cięgna pedału sprzęgła.Jutro chyba odwiedzę swój serwis ASO Skody i niech skontrolują co się dzieje.Chce tylko dodać,że jest to naprawdę bardzo mały szmer i dla zwykłego laika,nawet i moja żona nic nie zauważyła innej pracy sprzęgła,a dla mnie jako kierowcy z długim stażem jest to wyczuwalne.Czy ktoś miał podobny problem ze sprzęgłem z takimi objawami ? - proszę podzielcie się uwagami - dziękuję !!!
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  •  Jak dla mnie, jest to głośna praca łożyska oporowego, ale czy to oznaka szybszego zużycia, to nie powiem.
  • dodan a ja myślę, że jeździsz spokojnie i alufelgi moga mieć inne ET
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku co to znaczy spokojnie przy prędkości 150 km/h/:)) Po prostu tak jak pisałem już wcześniej. Nie czuje żadnych problemów ze stabilnością w swoim R. do 160 km/h. Powyżej jest już trochę...inaczej:) Nadmienię też, że alufelgi mam crime czyli prawidłowe ET:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • prawidłowe może być tylko czy jest inne od stalowego?
    O tuż to czyli jest nie stabilny przy wyższych prędkościach 150 to nic szczególnego przecież mamy DWUDZIESTY PIERWSZY WIEK 150 lat rozwoju motoryzacji. czas zacząć jeździć szybciej.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • A gdzie chcesz jeździć szybciej? W Polsce!? Przy tak dużych restrykcjach , w tak dużym ruchu przy kiepskich drogach, oraz innych kierowcach bez wyobraźni?!
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • Tak w Polsce bym chciał.

    Gdy na początku XIX wieku wprowadzano kolej to mówili że 40 km/h rozerwie czowieka...

    Potem był człowiek z czerwoną chorągiewka przed autem. I jakoś ludzie dobrnęli do XXI w.

    Właśnie w Polsce mamy najmniejsze ograniczenie prędkości na świecie. (Niemieckie autostrady nie mają). Swoją drogą w Polsce jakość naszych autostrad jest lepsza od niemieckich! bo są nowe i szersze pasy ruchu. Większośc niemieckich autostrad kiedyś nazwana Autobahn dzisiaj w Polsce była by co najwyżej drogą szybkiego ruchu.

    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Otóż to!
    Dokąd zmierza ten świat?!
    Samochody wymyślono i udoskonalano po to, by coraz szybciej móc przemieszczać się z punktu A do B. Tymczasem wprowadza się coraz większe ograniczenia. I jeszcze wmawia się ludziom, że mają pierwszeństwo na jezdni!
    Wszystko na opak...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Supermajku czy ty zrobiłeś chociaż kilometr niemiecką autostradą? 
    Rapid LB/ 1.2 MPI + LPG / MY 2015/ Ambition MAX
  • @maroslaw - nie czepiaj się supermajka. On przecież zjeździł kule ziemską od Alaski po Kamczatkę. Zna wszystkie samochody i wszystkie remontował. A po drugie nie podskakuj bo on jest taksówkarzem z Wrocławia i może Cię zawieźć tam gdzie byś tego nie chciał :)
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • czy ktoś słyszał lub miał problem z wycierającymi sie skórzanymi elementami (kierownica gałka lewarka zmiany biegów) dowiedziałem się w serwisie że będzie problem z reklamacją tego elementu. Czy naprawdę producent jest na tyle głupi i nie uznaje takiej reklamacji?
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • @amiskiew Wspaniały tok rozumowania oby tak dalej...
    @maroslaw tak zarówno tymi nowymi tymi starymi i tymi małymi jak i dużymi.

    Może to jest kontrowersyjne ale przeczytaj dane liczbowe. pozat ym w niemczech jest tłok na tych drogach. I zacznij dostrzegać w Tej naszej Polsce to co dobre.


    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku, mam takie ET jakie podaje producent odnośnie felg aluminiowych, więc wychodzę z założenia, że jest ono prawidłowe.
    Nie powiedziałem, ze jest niestabilny powyżej 150, powiedziałem, że jest trochę mniej... powiedzmy mniej pewny po wyżej 160, nie 150, a to już jest różnica:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan piszemy "powyżej"
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A zdanie zaczynamy wielką literą i kończymy kropką.
    Gross, nie czepiaj się. Jestem pewny, że ta spacja wpadła dodanowi niechcący.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • tak niechcący, sorry nawet nie zauważyłem:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Tak jako ciekawostka napiszę, że dzisiaj chciałem otworzyć maskę...no i niestety mechanizm się popsuł :)

    Albo linka spadla/zerwała albo coś z samą dźwignią się stało, lata luźna w każdą stronę :) a auto ma przejechane 12 tys....trochę słabo.

    P.S
    Najbliższy wolny termin wizyty w serwisie w Łodzi u Zimnego - 11 grudzień, no comment.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?