FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Wady
  • A jaki to problem wymienić belkę w Rapidzie ? Tylko się zastanawiam po co ? A wymiana tulei nie jest jakimś problemem i zajmuje mniej niż godzinę ( w ostatnich 3 m-cach wymieniałem 2 razy w poprzednich autach w ASO ). Jak się ktoś za to weźmie w garażu to i tydzień można wymieniać te tuleje....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  •  Przecież belkę w klasie C stosują teraz prawie wszyscy, dopiero przy mocniejszych silnikach jest wielowahacz. Nie chodzi tu więc o jakieś strasznie biedne zawieszenie, tylko małe kółka. Np. citroen Elysee ma w standardzie opony 185/65/15.
  • Auris ma wahacze, tylko przy 1,3 belka jest.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Wyjątek nie czyni reguły.
  • Witam wszystkich, analizowałem rysunki producenta i liftback ma podane długość siedziska 500 a SB 490 i podobnie z wysokością fotela - chyba że rysunki nie są zbieżne z rzeczywistością.
    Wczoraj odebrałem nowy służbowy i po 300 km już Rapida nienawidzę! Co to wogole ma być te fotele? Nie da się tego ustawić ani tak ani siak, nawet moja szczupła żona mówi po 20 km że ją coś rżnie w plecy, ja jestem po prostu złamany. Przy 5000 km miesięcznie chyba stracę plecy albo się nabawię jakichś problemów....Ponoć toledo IV ma te same fotele, nie wiem jak sportowe z zintegrowanym zagłówkiem. Kto to widział zwężać fotel z przodu jak wiadomo że jadąc nogi są wygodnie na boki. Pół życia jeździłem francuzami i to różnymi od 10 lat Peugeotami - i  po 300 km prysł czar Grupy VW....Jestem dużym facetem i powiem że te z OKT 3 też nie są wiele lepsze i wygodniejsze....ale chociaż opuszczone do dołu przód siedziska mają uniesiony w górę podpierając udo oraz ku przodowi się rozszerzają podpierając nogi podczas jazdy.
    Obawiam się że w tym głupim plastikowym aucie nie da się nic z tym zrobić chyba że u tapicera poszerzyć siedzisko i oparcie zachowując matę airbag itd... lub spróbować zaadaptować z OKT 3...

    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM | MY16 | Ambition MAX | Biały perłowy | 1100km | Rybnik
  • Toledo IV to to samo....
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM | MY16 | Ambition MAX | Biały perłowy | 1100km | Rybnik
  • Chyba jesteś pierwszy, kto tak zdecydowanie jest niezadowolony z foteli w R.
    Na pewno próbowałeś ustawienia kierownicy w 2 płaszczyznach...
    To samo próbowałeś z fotelem na wysokość jak i na odległość od koła kierownicy.
    Przy opuszczeniu fotela maks. w dół, jego przednia krawędź jest "wyższa" niż tył siedziska w porównaniu do ustawienia na maks. w górę. Każdy musi znaleźć swoje miejsce w samochodzie wraz ze wszystkimi nastawami. Wtedy da się jeździć.
    Jak na razie wiele z nas (R) przejeździło po kilkadziesiąt tys. km i żyjemy.
    Może to tylko kwestia dopasowania i przyzwyczajenia?
    Powodzenia 
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • kolego jercen, może..... i oby może tak było, mam MR16 i wydaje mi się że te fotele ciut inaczej wyglądają muszę to sprawdzić z jakimś innym rapidem.
    Dół jeszcze ujdzie ale oparcie to masakra jak ponaciskam ręką w połączenie boczka z oparciem to czuć tam "lecącą" rurkę oparcia fotela która po 20 km wbija mi się w moje plecy...
    Jak narazie jestem na wielkie NIE. 
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM | MY16 | Ambition MAX | Biały perłowy | 1100km | Rybnik
  • Fotele nie sa zle. Mozna sie przyczepic do slabego trzymania bocznego ale kiepsko to jest w sytuacji gdzie udo w moim przypadku " wisi w powietrzu" zamiast leżeć na siedzisku, z tym to pojechali. Tak na szybko to przod fotela jest za nisko ustawiony. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @jecen masz dobrą pamięć, lecz krótką!
    Byłem pierwszym co pisałem o tym fotelu. Krókie siedzisko i nie wypchnęty ocinek lędźwiowy= Fotel dla garbatych. Taka sama konstrukcja fotela jest w golfie 3 z 93 roku.
    "sportowe" "fotele" mają tylko inną górę.
    Może lepiej sprawdzać z audi A1. Taka sama płyta podłogowa.
    P.S. Gąbka fotela zapadła/zagniotła się po 9 miesiącach i 85 tys km.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Może mam i dobrą ... :)
    Pisałem do kol. tomii1 że po tak krótkim czasie jest tak zdecydowanie niezadowolony. A to nie oznacza równocześnie, że nie pamiętam o Twoich uwagach. 
    Niezależnie jakie mamy fotele, zawsze jest (teoretycznie) możliwość ich poprawienia, dostosowania do wzrostu, wagi. Jednak w rzeczywistości - mamy do czynienia z jedną uniwersalną wersją fotela, jednego wymiaru i o skromnych możliwościach nastaw.
    Szkoda, że dealer przy zamawianiu nie zapyta o wielkość fotela. Np. I, II i III albo S, L i XL. Może i taka opcja by była do zrealizowania - trzy typy foteli, różniące się np. o 2 - 3 cm między sąsiednimi wielkościami w każdym kierunku ...
    Przynajmniej pomarzyć wolno ... :)   
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • supermajku mam namysli sprawdzenie foteli z toledo IV - mam info że to to samo.
    Ogólnie widzę że te materiały nie są najwyższych lotów.
    JA mam MR 2016 TDI 115 PS jezdzi spoko tylko jest głośna.... nawet osłony silnika nie ma wy też tak macie?
    Zmierzyłem to siedzisko i to jest fotelik o ile z dołu jest jako tako i jak pisze yunior81 przód za nisko i moje udo też wisi to w srodku oparcie jest jakby deczko inne niż w mr 2015 I ma w sordku u mnie tylko 31 cm między przeszyciami, w moim poprzednim aucie było 35 cm a to bardzo dużo jesli chodzi o "włożenie" pleców w oparcie.
    Jest też z gąbkami węższe o 4 cm....
    W zasadzie dla garbatych...
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM | MY16 | Ambition MAX | Biały perłowy | 1100km | Rybnik
  • Do TDI mozna dokupić osłonę silnika, ponoć jest troche ciszej, juz ktos to robił na forum. Niestety jest głośno, jest to jedna z kilku najwiekszych wad Rapida jak dla mnie
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • W seacie to samo z kształtu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • szalu nie ma jesli chodzi o fotele - w Yarisie drugim  bylo wygodniej.
    ale bez przesady nad morze sie dojchalo jakos szczegonlego zmeczenia nie czulem
    na pewno sa lepsze niz w Fabi I generacji :)
    ta sama trasa nad morze w Fabiance to juz katorga (nawet 100-150 km juz dawalo w kosc)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Za to z tylu w rapidzie jest wygodniej
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Heh, a mi właśnie z przodu siedzi się bardzo dobrze a z tyłu nie mogłem sobie znaleźć pozycji.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Z tyłu jeszcze nie jechałem, ale siedziałem i jest sporo miejsca na nogi ;-) z przodu natomiast, po zrobieniu paru kilometrów, stwierdzam, że pozycja za kierownicą nie jest dla mnie idealna i takiej nie mogę znaleźć... rozwiązaniem, może być poprawienie fotela wg instrukcji kolegi @jercen'a (wątek Poprawienie ustawienia fotela)... jak zrobi się ciepło i miło na zewnątrz, zrobię to.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Mam te same odczucia co @bounty, też nie mogę znaleźć idealnej pozycji za kierownicą, ale da się jeździć, siedziałem już na gorszych siedzeniach:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • dodan trzeba rownac do lepszych nie gorszych. Mnie jednak boli, ze sluzbowy Yaris zony ma lepsze fotele czy nawet Corsa D. Rapid chyba powinien stac wyzej od  tych aut. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?