FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Wady
  • Po niecałych trzech miesiącach i 6800 tyś. km w moim odczuciu słaba ogólna jakość wykonania albo taka sztuka;)

    - w ciepłe dni trzeszczy deska rozdzielcza - zostawiam,
    - pukało stukało z prawych przednich drzwi (poluzowany zamek) - naprawione,
    - to samo zaczyna z kierowcy,
    - stukało pukało z lewego słupka (wypiął się zaczep lub był niedopięty) - naprawione,
    - skrzypi tylne zawieszenie albo hamulce przy hamowaniu gdy jest mokro - na razie zostawiam,
    - też u mnie gwiżdże od dwójki nawiew przy ustawieniu na klatę - kilka osób o tym pisało, zostawiam
    - okresowo (czyli raz dobrze raz źle) nie działa tylna wycieraczka (powrót z szarpaniem na raty) - będzie wymiana silniczka na podstawie filmu,

    teraz poważniejsze:

    - cztery razy zablokowała się skrzynia DSG (daleko od domu, trochę popsuło mi to nastrój na wakacyjnym wyjeździe). Przełączenie z parkingu w tryb jazdy po kilku
    włączeniach auta, dodatkowych kilka razy lewarek wszedł ze sporym oporem, teraz (jakieś 2 tyś km) jest znowu ok. (w serwisie nie zdiagnozowali usterki, jak się wydarzy mam nagrywać filmik),
    - wymiana zaworu rozprężnego klimatyzacji po ponad trzech tyg. czekania na część- zrobione,
    - będzie wymiana sprężarki klimy (też jedzie z fabryki w Kessel więc będzie czekanie)

    (jedno i drugie ma związek z szeleszczeniem, ćwierkaniem z klimy i miarowym chrobotaniem o którym kilka osób pisało w różnych wątkach - to sprężarka)

    Na pocieszenie przy najbliższej wizycie dostanę jako zastępczego nowego Superba z DSG;) Oglądając w salonie bardzo przyjemne auto.

    Wolałbym tak trafiać w totolotku ;) Nie tracąc (jeszcze) optymizmu, pozdrawiam!
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • 1,2 turbo ma zintegrowana chłodnicę oleju. Droga w przypadku wymiany. Skomplikowany i zagmatwany układ chłodzenia.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @mito w jakich okolicznościach miałeś problemy ze skrzynią czy możesz opisać jak wyglądała jazda/manewrowanie bezpośrednio przed awarią? i czy jak parkujesz zostawiasz tylko na P, czy zaciągasz również ręczny?
  • już wiem rapid hamulce ma w porządku wszystkiemu winne słabe amortyzatory z przodu i nie najlepiej dobrana harakterystyka zwieszenia z tyłu.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku Moim zdaniem zawiecha z tyłu musi być taka twarda, bo jak załadujesz ten przepastny bagażnik to iskry by szły spod niego.
  • no właśnie!
    Z racji tego, że rapid jest jak taczka i ma ciężki przód i są bardzo duże różnice przy obciążeniu tylnej osi co widać po zalecanych ciśnieniach od 2,3 do 3,1 na tyle, to jest strasznie gumowy. moim zdaniem jest za słaba sprężyna, bo gdy wsiądzie nawet jedna osoba to dupa mocno siada. natomiast amortyzatory co do średnicy czyli przejmowanego obciążenia sa ok ale mają za duże zaworki które pozwalają na szybkie dobicia i odbicia. powinny mocniej tłumić z tą samą siłą. ew może być też ich zły kąt montowania, ale tutaj nie poszalejesz.
    Wiem czarna magia, trzeba przestudiować możliwe charakterystyki amortyzatorów.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • przy jeździe na autostradzie średnio 130km/h strasznie denerwuje szum można sie przyzwyczaić do podmuchów bocznych ale ten "świst"
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Niestety to wynika z kształtu bocznej krawędzi szyby czołowej i dachu. Powtórzę kieruje się na boki i do góry stąd świst. Gdyby tylko do góry bylo by ciszej. Do tego cienkie szyby.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @kros dopadło mnie to zazwyczaj po postojach przy delikatnym pochyleniu (za pierwszym razem krótki postój po dłuższej trasie i chwili kręceniu się po centrum miasta).
    Do prawidłowej zmiany konieczne jest wciśnięcie hamulca a pod górkę przy działaniu hhc od jakiegoś czasu serwo zaczęło działać z bardzo głośnym sykiem i czasami gwałtownie puszczać. Myślałem, że może ma to jakiś związek ale podobno nie a hhc i serwo wg. serwisu działa prawidłowo.
    Ostatnio, po dłuższej przerwie zablokowała się kilka dni temu i co ciekawe nie mogłem przełączyć z drive na neutral (wyjeżdżałem z parkingu na trzy), poszło po kilku próbach. Tradycyjnie do tej pory blokowało się tylko przełożenie z P na R.
    Inna sprawa, że poza zablokowaniem, czasami z P przechodzi na wsteczny z dużym oporem i chrupnięciem. Podobno sprawdzili wszystko, nie było zapisanych błędów więc nic nie zrobili.
    Co do hamulca, zawsze zaciągam.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • supermajku
    Możliwe ale jak wiesz irytuje to niesamowicie jak jedziesz kilka godzin. to samo dotyczy wygłuszenia samochodu mogli sie postarać dosłownie wystarczyło natrysnąć więcej masy wygłuszającej lub zastosować jakieś inne rozwiązanie.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Wygluszenie to porazka w R
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  •  Ogólnie Rapid mógłby być bardzo fajnym autem, ale Skoda musi trzymać go w szeregu. Octavia jest najważniejsza.
  • Moi drodzy współposiadacze rabidów. Jak ja widzę superba larent&cement to mi się nóż w kieszeni otwiera! Próbują mi mówić ze to luksus..... Zobaczcie ten model po 4 latach i postawcie to obok c lub e klasy. Skoda to skoda nie ma co się oszukiwać dopasiona czy większa zawsze to skoda. Budżet i tyle. Skóra skórze nie warta. I widząc max wersje superb to wole nawet nieco skromniej doposażoną c klasę. I wygląda i ma prestiż i łatwiej sprzedać i lepszy serwis i lepsze traktowanie. Grupa vag świadomie sprzedaje to co sprzedaje, lecz mercedes nigdy sobie nie pozwoli na szarganie reputacji takim wyrobem.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Skode i tak najlatwiej sprzedac
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @mito - hmmm ciekawe...
    z Twoich obserwacji, czy to blokuje się wybierak, lub blokada wybieraka? czy "coś głębiej"
  • @kros, trudno powiedzieć, stawiałem na sprzęgiełko mechanizmu lewarka (chyba tak się nazywa), które demontowano do sprawdzenia w serwisie ale jest ok, robili też pełny test skrzyni. Myślę jednak, że coś z wybierakiem.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • @supermajku mrecedes to sobie pozwolił na jeszcze większy badziew, choćby Klasa A, kupel na gwarancji praktycznie całą blachę wymienił bo wszystko w rdzy.
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @mito, wiesz że na wypadek braku prądu, a co za tym idzie braku możliwości zmiany położenia wybieraka w "normalny" sposób, mamy możliwość "awaryjnej zmiany położenia" - próbowałeś tego?
  • Przepraszam za wtręt, ale czy ta dyskusja nie powinna zostać przeniesiona do innego wątku?
    np. tego: http://rapidklub.pl/discussion/57/rapid-co-sie-psuje-przebieg-usterka
    albo tego: http://rapidklub.pl/discussion/145/co-padlo-w-rapidzie-i-przy-jakim-przebiegu#Item_92
    Wszak ten jest o WADACH a nie USTERKACH...
    Zaśmiecacie temat Panowie.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • nie wiem ale u mnie w rapidzie powyżej 145 km/h statecznośc daje wiele do życzenia a mam porównanie bo smigam na co dzien focusem 2014r z silnikiem 2.0 tdci :) powiem wam że skoda pod wzgledem wyciszenia jest porównywalna ale ja mam opony 215R16
    Rapid LB |1.2 TSI | 110KM-6B | MY2016 |Style Max-Pakiet Dynamic | Błekit Race | 12000km | Katowice

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?