FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Skoda Rapid - Wady
  • no cóż, może i powinien ale widocznie w kwestii siedzeń nie jest:)
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • dodan otóż nie jest jak się okazuje....
    byłem w salonie, siedziałem i jechałem rapidem z siedzeniami sportowymi w wersji style czarne dekor piano czy jakoś tak i to jest niebo a ziemia !!! TZN do ideału brakuje ale subiektywnie i organoleptycznie jest masakryczna różnica choćby w oparciu pleców i podtrzymania uda.
    Spadłem z krzesła i myslałem że chłop żartuje mówiąc mi że fotel kierowcy kosztuje jakbym chciał go kupić prawie 7.700 zł a w wersji MCarlo prawie 10000 tyś !!!
    Byłem w Seacie i fotele są inne... tzn dół bardziej płaski i boczki mniejsze ale i fotel bardziej ma wysunięty środek podparcia pleców do przodu, siedzi się inaczej..... nawet w nowej fabii. Co do przełożenia fotel to wg dyrektywy nie można montować części na gwarancji zatem założenie nie kupionych jako nowe w grę nie wchodzi - utrata gwarancji.
    O dziwo ja jako duży chłop śląski spokojnie usiadłem w każdym fotelu w seacie nawet w Cupra R i dopasowałem go do siebie bez problemu mając podparte uda a i zarazem plecy leżały na części fotela do tego przeznaczonej.
    Nigdy nie miałem samochodu z grupy VW i chyba już nigdy miał nie będę. Niestety po 1000km już Rapidki nie lubię a wręcz nienawidzę... i tak już chyba pozostanie.
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM | MY16 | Ambition MAX | Biały perłowy | 1100km | Rybnik
  • żebym ja miał problem tylko z niewygodnym fotelem to bym kochał rapida do szalenstwa ;)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @tomii1 strasznie Ci współczuje takiego podejścia do życia, a jak kupowałeś R to nie przyszło Ci do głowy żeby w nim usiąść i zobaczyć jak będzie?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Ja pierwszy raz w rabidzie gdy go odbierałem :)
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • dodan dostałem takie służbowe a siedziałem w Rapidzie jakiś czas temu, ale tylko siedziałem....
    siedzenie czy jazda testowa 5 km to nie to samo co 300-500 km niestety.
    a moje podejście do życia jest zarąbiście pozytywne i optymistyczne. Przez ostatnie 8 lat zrobiłem francuzami głównie Peugeotami różnymi ponad 600 tyś km, mniej więcej pomiędzy 70000 - a 100000 w roku. Miałem takie Berlingo III przez ok 5 miesięcy zrobiłem nim jakieś 28 tyś km miało niewygodny fotel, jak kupowałem był inny wygodniejszy jak zamówiłem auto + poduszki boczne dodatkowo do fotela został dospawany przez fabrykę taki uchwyt który trzymał poduszkę - była na zewnątrz taka plastikowa. Po 200 km wbijał się w łopatkę - nabawiłem się problemów z barkiem itd....

    Co do R - już wiem że na polski rynek idą takie badziewne fotele, gadałem z tapicerem i on od razu mi to powiedział. Skoda z PL "no ja takie gówniane fotele tam są, jedz do Czech i tam se synek siednij do auta obejrzysz różnice". Sorka że trochę po śląsku to napisałem mam blisko do Ostrawy i w sobotę się przejadę do jakiegoś salonu i sprawdzę.
    Jak faktycznie będzie inny to trzeba będzie z Dealerem lub Skodą Polska pogadać - jeśli z tej samej wersji auta w PL a w Czechach fotel się różni w budowie to choćbym miał go za te 7000 kupić i rozebrać na czynniki pierwsze i im udowodnić jak nas robią w jajo i kantują to to zrobię. Niestety na dziś nie polecam....
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM | MY16 | Ambition MAX | Biały perłowy | 1100km | Rybnik
  • Chyba że ktoś jest z Rybnika lub okolic to się chętnie spotkam i obejrzę co ma za fotele u siebie - sportowe kubełki poznałem. Przyszła mi jeszcze myśl do głowy że może MY 16 coś się zmieniło, lub że fotel po prostu jest zrąbany fabrycznie, jest jakiś strasznie cienki jak go ścisnę palcami to wyczuwam jeden pod drugim + te sprężyny z tyłu, w seacie tak nie było, dziś sprawdzałem.
    Rybnik i okolice +- 50 km.... jakby co to piszcie.
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM | MY16 | Ambition MAX | Biały perłowy | 1100km | Rybnik
  • @yunior81 piszesz, że Corsa ma lepsze fotele od R.
    Ja mam akurat odmienne zdanie. Zrobiłem kilka tyś, km. służbowymi corsami i stwierdzam, że na gorszych fotelach nie siedziałem. 
    Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • Napisze konkretnie: trzymanie boczne jest tak samo słabe w Corsie jak w Rapidzie natomiast siedząc w Corsie całe udo leży a nie wisi w powietrzu ( dlatego w droższych samochodach jest dodatkowo zamocowane przedłużenie siedziska, stałe bądź wysuwane - oczywiście nie porównuje tycgh aut do Rapida ;) ) jak w Rapidzie i przez to jest dla mnie większy komfort.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Pewnie wielu z Was uzna to za pierdołę ale przyzwyczaiłem się do tego że w poprzednim aucie było a teraz nie ma i dla mnie wadą jest brak kontrolki zapalonych świateł mijania i ogrzewania tylnej szyby - na zegarach. Generalnie większych zastrzeżeń nie mam :) Chociaż jak dla mnie trochę za wolno nagrzewa się wnętrze przy temperaturach poniżej zera...
    Rapid LB | 1.0 110KM CHCZ | MY18 | Ambition Max | 163200km | Sosnowiec
  •  Flash jeździłeś wcześniej dieslem ?
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @Flash miałem ostatnio możliwość porównania szybkości nagrzewania się wnętrza (Rapid TSI vs Octavia II TDI) przy zewn. temp. -12st.C, oba auta zmarznięte stały pod chmurką...w Rapidzie po 5km było ciepło, Octavia TDI potrzebowała 15km, czyli 3 razy dłuższy dystans, więc nie jest źle, plus dla TSI.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Krótkie siedziska? Mam 182cm wzrostu, pomiędzy kolanem a siedziskiem mam odstępu na 4 palce czy to u was rodzi taki problem?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Ja mam 195cm i mogę sobie odsunąć fotel. Jest OK. W sumie to akurat miejsca na nogi i z tyłu, i z przodu jest dużo. Fotel mógłby być lepiej wyprofilowany, albo mieć więcej regulacji, ale w wakacje zrobiłem autem 15 tyś i żyję. Da się jeździć...
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Jeśli by przód siedziska był  1/1,5 cm wyżej sprawa byłaby załatwiona.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Jak poszukasz - to znajdziesz opis, jak podnieść fotel kierowcy o 1,5 cm na stałe.
    Mam taki mod - i jestem zadowolony.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @yunior81 - nie... 
    @bounty czyli zdecydowanie plus na TSI :) 

    Rapid LB | 1.0 110KM CHCZ | MY18 | Ambition Max | 163200km | Sosnowiec
  • TSi przy TDi to, jak powiedział klasyk, RAKIETA w nagrzewaniu ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Cześć, okazuje się że chyba te cholerne fotele są inne w LB i inne w SB - trzeba by to było pomierzyć ale mam dwa ciekawe rysunki skody :)
    siedziałem w LB i moim zdaniem inaczej się siedzi, tzn wygodniej, z rysunków też wynika że LB ma wyższe oparcie i to nie mało bo 2,5 cm i dłuższe siedzisko o 1 cm. W zasadzie ta niewygoda może wynikać z tego właśnie. Co wy na to? ja swoje zmierzę i napiszę jak by się komuś chciało i ma LB to może zerknąć.
    jercen - ja mam do Katowic niedaleko mógłbym wpaść po robocie gdzieś na jakiś parking.
    LB wym.jpg
    780 x 397 - 66K
    SB wym.jpg
    1024 x 493 - 168K
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM | MY16 | Ambition MAX | Biały perłowy | 1100km | Rybnik
  • @tomii1 - chyba masz rację bo używałem teraz jako zastępczego Rapids SB i miałem problem z dopasowanie fotela. Niby ustawiłem tak jak w moim LB, a jednak siedziało się mniej wygodnie. Myślałem, że to obcy samochód powoduje dyskomfort, ale to mogły być też częściowo fotele.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?