FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
1.2 TSI spalanie LPG i koszt przejechania 100 km
  • Czyli potwierdzają się moje przemyślenia odnośnie opłacalności montażu LPG do silnika tsi.
    1300km 170zl za lpg i 50 pb = 220zl.
    Samej benzyny na tej trasie spalimy 5,5 x 1300= 71,5 co daje jakieś 290zł. Zysk 70zł na korzyść LPG. Wg. Mnie biorąc pod uwagę koszt zakupu instalacji, przeglądy, regulacji itp. - nie warto. Chyba, że ktoś miesięcznie robi po 10k km.
    Już to kiedyś pisałem, że dziwi mnie tak duże zużycie pb przy instalacji LPG ?
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Nie do konca...
    Dystans 610km na butli...dziś byłem na stacji 38l zatankowałem do wybicia co daje 6.3L spalania...benzyny dotankowałem 5l benzyny do pełna...
    Może kolega z Tychów szaleje na swojej super obwodnicy...na krajowej jedynce...aaa czwórce lub trasie do Kato...przy dużych predkosciach wysoki dotrysk benzin jest konieczny...chyba że jakiś instalator pojechał z ustawieniami kompa LPG 
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • MDMA66 przy twoich danych wychodzi podobnie... co nie zmienia faktu, że przy dużych przebiegach miesięcznych jest to opłacalna inwestycja ale robiąc 2-3k km miesiecznie to już nie warto... podobnie jest z diesel'em. (Biorąc pod uwagę całkowity koszt zakupu i potem eksploatacji).
    A jak z przeglądami i wymianą oleju świec? Jaki interwał?
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • U mnie to wygląda tak, że po przejechaniu pierwszych 500 km, weszło mi 31 litrów gaz i 4 litry benzyny.
    Komputer pokazał mi średnie spalanie 6,8l
    Moja droga to 70% miasto, 30% trasa.
    Z racji tego, że były to pierwsze kilometry nowym samochodem i czasami zapominałem o 6 biegu, to liczę że spokojnie jestem w stanie zejść poniżej 6,5l.
    Rapid LB | 1.2 110KM LPG | MY17 | Ambition + dodatki| Szary Quartz | Mazowsze
  • uuu się wywiązała dyskusja po moim poście
    ostatnio tak sobie spisuje ile przejechałem i ile wydałem na paliwo i wychodzi mi że spalanie gazu na poziomie 6,8-7,0l na 100km i benzynki od 0,7 do 1,2l
    niby sporo ale jeżdząc w zeszłym roku dieselkiem do pracy na paliwo wydawałem około 140 zł więcej
    co do szaleństw na drodze to S1 Tychy-Imielin to średnio lece tak 110-130km/h więc bez szału - najgorsze jest ostatnio to że wyjazd z Tych zajmuje mi prawie 10 minut takie koreczki na KSSE że szok
    @MDMA66 tak musiałem już dolewać specyfiku ciekawi mnie tylko ile mi zaśpiewają na serwisie za niego bo nie ma go w wolnej sprzedaży chyba że do Cieszyna jechać

    @grzesik1 - co do twojego wyliczenia to proponuje Ci wziąść jedna rzecz pod uwagę - ja w 4,5h byłem nad morzem (ok 550km) cały czas klima włączona, potem "jazda" w korku do trójmiasta z Władysławowa -1,5h korku - to nie wiem czy twoje załozenie 5,5l pb95 uda się osiągnąć - proponuje to zweryfikować na 7l/100 albo nawet 7,5
    7,5l/100km*1300=97,5 załóżmy 97*4,4zł/l=426,8zł
    różnica 200zł tylko że ja śmigam bo autostradzie a nie blokuje lewy pas (wiem wiem kiedyś za to zapłacę spory hajs ale póki można trzeba śmigać)

    jak dla mnie miesieczna oszczędność w postaci 150zł na paliwie sprawia że zamiast płacić za dojazd do pracy rocznie prawie 3000zł płace 1200zł mniej minus przeglady i ine pierdoły to zostaje mi w kieszeni pewno ładne kilka stów:)
    Spaceback | 1.2 TSi+LPG 110KM | 2016 | Style Maxx | Race Blue 8X8X | 32000 km | Imielin/Tychy
  • Pierwsze 1,5tyś za mną więc się pochwalę spalaniem.
    I tankowanie do pełna  PB + LPG, - 14km
    II tankowanie do pełna LPG, - 513km - spalanie LPG 6,68 l/100km
    III tankowanie do pełna PB + LPG (na tej samej stacji co I tankowanie), - 959km - spalanie PB 1,36 + LPG  7,77 l/100km
    IV tankowanie do pełna LPG, - 1 442km - spalanie  LPG 6,83 l/100km
    Osobiście jestem zadowolony zważając, że auto jest jeszcze na dotarciu oraz w miedzy czasie panowały -20 stopniowe mrozy. oraz trasa to 50/50, miasto (2x15km dziennie do pracy w korku) oraz trasa (autostrada 100km, prędkość 110-120km/h).
    Komputer pokazuje średnio spalanie na poziomie 8,0 - 8,2l więc też jest w miarę dokładny.
    Rapid SB | 1.2 CJZD 110KM + LPG| MY17 | Ambition MAX | Blue Race | 15000km | Kraków
  • Czyli macie takie samo spalanie jak u mnie. Wynik świetny i wielu nie dowierza...
    Mam teraz zastępczego Kia Ceed szybkość opadania wskazówki benzyny jest szokująca. Silnik 1.4 105km spalanie 8l benzyny...mój portfel tęskni już za Skoda :)
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Hej wszystkim zaglądającym do tego wątku...

    Ostatnie dwa miesiące przyszło mi jeździć "pomidorem F2"(tak z kuzynem nazwaliśmy czerwone Fabie jakimi przyszło nam się poruszać) chociaż to też "Skodinka" ale niestety była na PB (jak się okazuje pojemność mniejsza niż Rapid ale apetyt większy).

    Refleksje z tego okresu - różnica w portfelu około 200zł miesięcznie - Fabia była najsłabszą wersją bodajże 60KM - osiągi z zakresu "setka" na szybkiego ruchu czy autostrada bo inaczej wir w baku, ogólnie przesiadka do F2 dla mnie to było jak poruszanie się samochodem napędzanym nie koniami mechanicznymi ale chyba "chomikami elektrycznymi" .

    Gdy odzyskałem Rapida z naprawy - niestety nówka sztuka już po stłuczce ale to samochód do pracy i oszczędzania na dojeździe a nie "do kościoła i na pokaz" więc z jednej strony szkoda było zdarzenia z drugiej płakać nie miałem zamiaru.

    Wracając do meritum tego postu

    Fabia - niecałe 3000km przebiegu w 2 miesiace - koszt benzynki około 830 zł (mogło by być więcej ale benzyna z Tesco gdzie kilka groszy na litrze można urwać). ogólnie Fabia w okresie użytkowania zachowała się jak świnia po poście i wpieprzyła mi prawie 180l PB95
    Rapid - od powrotu z serwisu zrobiłem 1500 km w tym czasie dwa zbiorniki gazu po 70 zł + benzynka za 98zł bo z naprawy wróciło pół baku (troszkę mnie tam spuścił jakiś Czesiu lub Sebix) - ostatnie tankowanie zbliżone bo  około 20l Pb za 90 zł - jak można szybko policzyć 140+90=230 zł/1500km

    Podsumowanie:

    Fabia 60KM - koszt przejechania 1000 km to około 275 zł
    Rapid 110 LPG - koszt przejechania 1000 km to 153 zł

    styl jazdy Fabią - do 100 km/h i noga z gazu... ;(
    Rapid - 120...140 km/ trasa + miasto do 60;) km/h

    Różnica prawie 12 zł na 100 km to jednak sporo zwłaszcza przy innych czasach przejazdu:D

    Do zobaczenia w trasie!
    Spaceback | 1.2 TSi+LPG 110KM | 2016 | Style Maxx | Race Blue 8X8X | 32000 km | Imielin/Tychy
  • Zatankowałem do pełna i wyszło:
    51,62 l LPG x 1,75 = 90,34
    15,17 l Pb   x 4,34 = 65,84        Σ 156,18 zł
    __________
    66,79 l paliwa na 985 km, co stanowi 6,78 l/100 km ~ 15,85 zł/100 km. 
    Komputer pokazał średnie spalanie 5,7 l/100 km. Czego, to on sam najlepiej wie ;)
    ===============================
    Nowa zabawka, więc trochę się pobawiłem (jak za młodego) [sorry, za młodego nie było Excela, była tyko wielgachna Odra, liczyło się na piechotę lub za pomocą suwaka logarytmicznego, a kalkulatory dopiero wchodziły]. Wracam do codzienności i po prostu leję, od czasu do czasu sprawdzając spalanie.
    gentleman.gif
    45 x 37 - 10K
    Rapid Spaceback | 1,2 110 KM | 2015 | Style | Beż cappucino | 25 500 | 3City | 6-F
  • Urlop urlop i po urlopie...
    ale urlop spędzony poza domem z trasą blisko 1400 km to i kilka słów o spalaniu LPG
    Cała trasa w tym roku to raczej spokojna jazda nad polskie morze - trasa z Śląska do Jarosławca naszymi zacnymi drogami (zwłaszcza korki pod Częstochową-bajka).
    ogolnie jak to w lato bywa podróż z klimatyzacją oraz tempem powiedzmy spacerowym - S1, A1 do max 150 km/h
    trasa Toruń-Jarosławiec średnio 70-90km/h
    Meritum:
    gazu zużyto prawie 88 litrów - średnio 6,3 litra za kwotę 160 zł
    Benzyny jeszcze nie wiem ile spaliłem ale za 700 km będę miał dane z ostatnich 2000 km to wtedy podzielę się wynikiem

    Tanio, miło i przyjemnie podróżować z LPG

    Pykło juz 20000 w Rapidzie to i tankowanie wymuszone - i tutaj zaskoczenie...
    2050km od ostatniego tankowania i Rapid potrzebował do syta....10,2 litra
    o dobra jeszcze przed tankowaniem dolałem 325ml cudownego specyfiku z serwisu ale to i tak daje wynik w graniy 0,5 litra/100km benzyny na dotrysk... SZOK bo zawsze paliwko lubiło łyknąć tak około 0,9-1litr Pb95

    Teraz to jest dopiero oszczędność
    Spaceback | 1.2 TSi+LPG 110KM | 2016 | Style Maxx | Race Blue 8X8X | 32000 km | Imielin/Tychy
  • chyba jako jedyny tutaj jeszcze udzielam się ale co tam - mój raport paliwowy za poprzedni zaznaczam niepełny rok
    W drugiej  patrząc od góry kolumnie średnia cena litra LPG i benzyny oraz średnie zużycie LPG i PB95 na każde 100 km
    Ostatnia kolumna to różnica PB95-LPG w ciągu pełnego roku i średnioroczny koszt paliwa na każde pokonane 100 km -łącznie 18 zł i 35 gr;)
    rapid.png
    345 x 152 - 7K
    Spaceback | 1.2 TSi+LPG 110KM | 2016 | Style Maxx | Race Blue 8X8X | 32000 km | Imielin/Tychy
  • Po przejechaniu 3,5 tyś. km spalanie LPG średnio wyszło mi 7l/100km. Jazda pół na pół miasto-trasa. Jestem zadowolony bo jest porównywalne do mojej Fabii z silnikiem 1.4 16v 80KM.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • @glizdziarz a ile to tego wachy kotłuje?
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Dawno mnie tu nie było ale zaobserwowałem, że przy spokojnej jeździe w cyklu mieszanym na zbiornik gazu wychodzi mi max 3l benzyny. Z tym, że mam nawyk z Nubiry czy Fabii żeby na dłuższej trasie co około 150km przełączyć na benzynkę tak na 10-15km.
    W każdym bądź razie jazda Bełchatów - Hel w 3 osoby stykła Rapidce 6,7l/100km LPG i jakieś 3 - 4l benzyny na 500km.
    Rapid 1.2 LB 90KM z LPG MY 2017 Ambition Biały 131000km Bełchatów
  • Czyli średnio litr benzyny na sto, u mnie w MPI jest podpbnie
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Mam przejechane od zamontowania instalacji LPG 19290 km.
    Spalone 1244 litry LPG oraz ok. 110 litrów benzyny - ale spalanie benzyny jest trochę zawyżone, bo miałem trochę problemów z czujnikiem położenia wałka rozrządu.
    Czyli licząc na okrągło: 6,45 litra LPG + 0,55 litra NoPb --> 6,45*2 + 0,55*5 = 12,84+2,75 = 15,59 zł / 100 km.
    Na benzynie miałem spalanie ok. 5-5,5 - ale to tylko dlatego, że jeżdżąc do pracy na autostradzie rzadko przekraczałem 120, teraz nie oszczędzam ;-) Więc warunki porównania są nie do końca identyczne.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM + LPG | MY15 (albo 16) | Ambition Max | 49000 km | Katowice
  • Jeśli jeśli wychodzi ci dotrysk w okolicy +/-  0,5l Pb to nasuwa się pytanie czy nie jest on za mały z uwagi na zachowanie wtrysków Pb w dobrej kondycji. 
    A jeśli nie to w jaki sposób jest realizowana strategia dotrysku, żeby zapewnić wtryskom ich bezawaryjna prace i dawkowanie paliwa. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Nie mam pojęcia jak Holendrzy to robią. Przypuszczam, że sprzedają trochę tych instalacji i najwyraźniej musi to działać. Jedna z polskich firm ma zestaw do tego silnika i na stronie mają informację o dotrysku ok. 0,6 litra. Prins twierdzi, że <5%.
    Na wolnych obrotach chodzi na benzynie (podobno).
    Niedługo będę tankować benzynę, wtedy okaże się ile faktycznie wyszło dotrysku.
    Bardziej obawiam się tego, że jak tankuję benzynę do pełna, to paliwo zalega w baku kilka miesięcy (obecnie od maja), więc będę musiał zmienić strategię tankowania benzyny.
    Jedno co zauważyłem, to przy identycznych warunkach początkowych (długi postój w garażu podziemnym) ta instalacja szybciej przechodzi na lpg niż brc w chevrolecie sparku.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM + LPG | MY15 (albo 16) | Ambition Max | 49000 km | Katowice
  • Zatem tankuj do pełna jakas jakas benzyne 95 premium np vpower 95 lub dolewaj stabilizator do paliwa np alkohol izopropylowy
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • długi postój w garażu podziemnym - to jest auto z LPG?
    LB, 1.2 TSI 81KW, MY17,FRESH, Czerwień Corrida, 18.000 km, Praga, Czechy

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?