FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
1.2 TSI spalanie LPG i koszt przejechania 100 km
  • Są w tym kraju garaże, gdzie są czujniki LPG. Takie to dziwne?
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM + LPG | MY15 (albo 16) | Ambition Max | 49000 km | Katowice
  • OK, w związku z tym, że dzisiaj tankowałem benzynę, to podzielę się statystykami:
    45,37 litrów benzyny po przejechaniu 13955 km na LPG (w tym 15 km na koniec na benzynie) - czyli 0,33 benzyny/100 km
    13940 km pochłonęło 942 litry LPG - czyli 6,76 litra LPG/100 km

    Koszt paliwa: 1873 zł LPG + 237 zł benzyna
    Koszt 100 km: 2110 zł/139,55 = 15,12 zł
    Dodatkowo wlałem dodatek do benzyny za 85 zł, czyli do tej kwoty można doliczyć 0,61 zł, więc razem można przyjąć 15,73 zł.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM + LPG | MY15 (albo 16) | Ambition Max | 49000 km | Katowice
  • No to spalił Ci jakieś 4 razy mniej benzyny niż mi na samą rozpałkę w obecnych warunkach temperaturowych nie wspominając o dotrysku przy pracy na gazie.
    Rapid SB | 1.2 CJZC 90KM | Beżowa Padlina | MY16 | Bielsko
  • W tej instalacji mam jakoś szalenie nisko ustawione przełączenie na LPG. W chevim sparku u żony jest instalacja BRC i w przypadku takich samych warunków początkowych (garaż) przełączenie w sparku następuje po dwukrotnie dłuższym dystansie. I podobnie jak u Ciebie - spark więcej spala na odpalanie, niż rapid z dotryskiem.
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM + LPG | MY15 (albo 16) | Ambition Max | 49000 km | Katowice
  • 6-7 litrów LPG, wyskoki powyżej 7 litrów w bardzo niesprzyjających warunkach (duże obciążenie, duże prędkości, klima).
    Rapid LB | 1.2 CJZD 110KM + LPG | MY15 (albo 16) | Ambition Max | 49000 km | Katowice
  • Po 5000km - ciągle klima
    lpg średnio  5,5-6L
    benzyna 38L
    trasa max 120km/h
    komputer na trasie(bez autostrad) pokazuje spalanie 4,2-4,5L

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?