FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Strasznie wkurza mnie kiedy inni kierowcy...
  • Szanowny Panie @amiskiew sądząc po Pana wypowiedz jest Pan zreformowanym kierowcą, lecz takich zreformowanych kierowców pędzących jak struś pędziwiatr są pełne cmentarze, a ich ofiar jest na nich jeszcze więcej. Wspomina Pan coś o przestrzeganiu i znajomości prawo o drogowym, bez niego, prznajmniej  tak myślę, nie dało by się użytkować dróg. Obecnie przez tak zreformowanych kierowców mamy wolną amerykankę na polskich drogach. Jeżeli Pana w czymś obraziłem to przeprasza, lecz w swoim długim życiu widzałem wielu zreformowanych kierowców w workach plastikowych.
    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt
  •  To ja bym do tych ciekawych wypowiedzi dodał jeszcze kierowców tzw. Tirów, którzy jadąc szybciej od jadącego przed nim Tira o 5 km/h koniecznie musi go wyprzedzić co trwa nie raz kilka minut.Najczęściej są to kierowcy z Litwy,Białorusi, Rosji i Ukrainy.
  • @gumol - nie wiem gdzie Ty widziałeś wolną amerykankę na polskich drogach. Nie jest idealnie, ale jak pojedziesz na Ukrainę, Rumunię, Bułgarię to docenisz polskie drogi. Wydaje mi się, że jesteśmy w trakcie cywilizowania ruchu drogowego. Dużo brakuje nam do kultury jazdy Niemca, ale jesteśmy daleko z przodu przed Rosjanami, Ukraińcami, Rumunami i ogólnie krajami wschodu. Tak jak wszędzie znajdą się zawalidrogi i wariaci drogowi.  Jeśli chodzi o mnie to bliżej mi to tych drugich i nie zamierzam tego zmieniać.  Jeżdżę szybko, ale z głową. Jeżdże od 20 lat, średnio 15- 17 kkm rocznie i jak do tej pory nigdy nie miałem wypadku, kolizji, a przez ten czas zaplaciłem dwa mandaty. Oba w 98 roku, jako młody kierowca pędzący Ładą Samarą :-) 

    "w swoim długim życiu widzałem wielu zreformowanych kierowców w workach plastikowych" - jesteś policjantem, grabarzem czy bajkopisarzem?
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Szanowny Panie @amiskiew na taki dictum nie mam słów. Mogę tylko życzyć Panu bardzo dużo szczęścia i jeszcz więcej rozwagi.
    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt
  • Bardzo długo powstrzymywałem się od wzięcia udziału w tej dyskusji, ale co tam. Chciałbym przekazać pozostałym kilka może oklepanych ale bardzo dobrych myśli, które warto zastosować w życiu i na drodze. Dużo mogę powiedzieć na ten temat gdyż od wielu lat pracuję prowadząc przeróżne samochody, motocykle, również uprawiam sporty motorowe. Tak więc pierwszą najbardziej uniwersalną zasadą jest: NIE RÓB DRUGIEMU CO TOBIE NIE MIŁE. Myślę, że się zgodzicie zwłaszcza osoby, które skoro już stanęły na czyjejś drodze to muszą oprócz tego umyć szyby. (jakby miało to coś dać). Na drodze dla wszystkich wżne są równe szanse, prawa i dla wszystkich jest ważne bezpieczeństwo. Gdy mam swobodę jeżdżę ekonomicznie, lecz szanuję tych co się spieszą. Gdy się śpieszę to tak jak by mnie nie było, aby nikt nie musiał hamować zwalniać lub zmieniać toru jazdy. przemykam szybko i niewidzialnie. Co do mrugania światłami to jeżeli jest to z daleka to po to abyście mieli czas na powrót na prawy i abyście widzieli że coś mknie. jeżeli z bliska to znaczy że nie wykorzystaliście możliwości i się ociągacie na lewym pasie. Bliżej mi do jazdy tak jak @amiskiew . Proszę wszystkich aby Ci wolniejsi przepuścili tych szybszych, a Ci szybsi niechaj pozwolą tym wolniejszym jechać po swojemu. Nie regulujcie ruchu na siłę. niechaj każdy jedzie swoi tempem, płynnie i z zachowaniem dużej odległości. Co do wyprzedzania kolumn... skoro kolumna powstała to z jakiegoś powodu się nie kurczy, jeżeli znajdzie się jeden szybszy od 10 wolniejszych to pozwólcie mu na to i czasami trzeba taką kolumnę na raty zrobić nawet jak ma się 300 koni, a wyprzedzany nie może utrudniać wyprzedzania. Patrzcie w lusterka często i zanim cokolwiek uczynicie i nawet już po manewrze. Bądźcie cierpliwi, machanie rękami, trąbienie, wulgaryzmy, mruganie i dziwne gesty nic nie zmienią i nawet nie pomogą. Uśmiech i przepuszczenie pomoże nawet przepuszczającemu. Na drodze nie wolno się denerwować, bo to i tak nic nie zmieni. Zapytajcie się, czy sami wszystko dobrze robicie aby pouczać innych? Proszę ruszajcie razem jak wagoniki na zielonym, zostawiajcie przejazd przez skrzyżowanie, jeżeli jedziecie prosto to prawy pas ze strzałką zostaw wolny, jeżeli jedziesz spokojnie to jedź po prawej. Przepuść, daj pierwszeństwo, nie hamuj dla jednego przechodnia gdy za tobą jedzie jedno auto a potem jest wolne, taka uprzejmość na siłę nie zmyje poprzednich przewinień. jeździjcie szybko i bezpiecznie przewidujcie. pomyślcie za innych, może ktoś ma gorszy dzień? Drogi są dla wszystkich: pieszych, kolarzy, furmana, szybkich i wolnych. Jeżeli parkujesz szeroko w trosce o auto to zrób to tak aby nikt inny nie stracił miejsca do zaparkowania.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Mądrze prawisz waćpan.

    Przypomniałeś mi też o jeszcze jednych wkur...aczach:
    tych, którzy na zapchanych parkingach stawiają auta tak, że zajmują dwa miejsca parkingowe.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @supermajku wywod nawet ok poza tym o kolumnach bo tu bzdury wypisujesz zaprzeczajac swoim wczesnejszym slowom. Nie da sie bezpiecznie, bez zajezdzania, bez spychania, bez zmuszania kogos do hamowania minac takiej kolumny samochodow. Co to znaczy "robic ja na raty" tak jakby uczestnicy tej kolumny byli tam z wlasnej woli...Pewnie kazdy chcialby sie wydostac z niej ale tylko jeden na dziesieciu uwaza ze jest lepszy i musi wykonac swoja misje wyprzedzenia tych wszystkich patałachów swiadomie jadacych w kolumnie poprzez brak umiejetnosci. Nie idzcie ta drogą panowie, wyzbadzcie sie tych tych mylnych przeswiadczeń!!!
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Mili panowie i oczywiście panie.
    Chciałem z tego miejsca podziękować panu który na A1 zajechał mi drogę, zmusił mnie do wyhamowania z prędkości 140 do 50 km/h.
    Sprawdziłem i faktycznie mam dobre hamulce i refleks, pasy jak się okazało też zdają egzamin. Żona mnie uspokoiła już pana nie chcę obić lewarkiem i wsadzić kierunkowskazu (którego ni raczył włączyć) w du.... tylko podziękować że nikomu nic nie zrobił swoją głupotą.
    Patrzmy w lusterka proszę.

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Coś dla miłośników nadmiernej prędkości, oczywiście żartem.
    11751845_858153864275371_4927915934135511595_n.jpg
    750 x 731 - 72K
    Rapid LB |1,2 TSI 63 kW LPG | MY15 | Elegance Max | Błękit Race | 27500 | Hanysowo der Hauptstadt
  • @Gross zgodnie z prawem można wyprzedzac kilka aut naraz. Niekiedy znajdziesz tam nie patalachow a poprostu Punta 1.2 jeżeli ktoś czuje, że może to idzie do przodu. O wszem wpychanie jest złe, ale spokojne wjechanie jest dobre. Dla zdrowia psychicznego kierowcy przed którego jest wjechane, a ten kierowca jest dobry i patrzy w lusterka więc widzi, że jest wyprzedzany to niech odejmie trochę gazu tak z 1% to pozwoli jemu uniknąć nerwów i będzie szczęśliwszy. A ten szybszy i tak zaraz odjedzie. Więc moi drodzy pomyślcie proszę dlaczego ktoś tak zrobił.

    Co jeszcze mnie irytuje.... Kamerkowicze. Dlaczego? Jedzie taki kierowca- kamerzysta amator i myśli sobie mam kamerkę to udowodnię.... I udowodnił tak, że on płacił za pomoc gdy go z drzewa zdejmowalem. A kamerkę szlak trafił i nic nikomu nie udowodnił. A mógł skupić się nie tylko na czubku własnego nosa. Kamerki zamontowane powodują brak myślenia za innych i zapominają o zasadzie ograniczenia zaufania.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku
    No teraz "dowaliłeś" z tymi kamerkami.
    Ja swoją kupiłem po tym, gdy ok 01:00, na jednej z głównych ulic Szczecina, jakiś skur...
    zjechał nagle przede mnie i dał po hamulcach. Tuż przed krzyżowaniem, przy zielonych.  Ledwo gnoja ominąłem. Obaj zatrzymaliśmy się przed tym skrzyżowaniem. Rozglądałem się dłuższą chwilę zdezorientowany, bo nie zaskoczyłem co się dzieje i odjechałem. Zielone ciągle się świeciło a mnie "telepało" jeszcze przez 5 min. Zero świadków.

    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @supermajku cyt..."Dla zdrowia psychicznego kierowcy przed którego jest wjechane, a ten kierowca jest dobry i patrzy w lusterka więc widzi, że jest wyprzedzany to niech odejmie trochę gazu tak z 1%."   - Znowu bzdura na podtrzymanie teorii że "wariatowi" trzeba pomagać niebezpiecznie wyprzedzać w miejscu gdzie nie ma do tego sposobności . Pewnie tu nikt nikogo nie przekona do swoich poglądów ale jak dla mnie nie ma przyzwolenia ani wytłumaczenia na takie zachowanie na drodze i żeby było jasne, na autostradzie zawsze zjeżdżam na prawy pas by ułatwić jazdę jadącemu szybciej, bo tam zwyczajnie sa ku temu możliwości. 
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Proponuje zakończyć ten temat, bo jak widzę porozumienie nie jest osiągalne.
  • Wracając do tematu.
    Gdy ktoś opuszcza ulice z pierwszeństwem, bez lub z włączonym na ostatnią chwilę kierunkowskazem. Gdy ja czekam na włączenie się do ruchu aby nikomu nie wjechać przed zderzak. Zwłaszcza gdy za takim patafianem ciągnie się jeszcze sznur aut.
  • A na mnie wczoraj mrugał "palant" na autostradzie, żebym zjechał jak przede mną jechało jeszcze kilka aut które to z kolei jechały za Tirem, który wyprzedzał innego Tira. Gość w Mercedesie oczywiście ma zawsze pierwszeństwo, nawet jak go nie ma.
  • @gross81
    Czy dobrze Cię pojąłem?
    Ktoś, kto wyprzedza długi ciąg pojazdów jadących wolno (bo mają do tego prawo), na długim, prostym odcinku drogi krajowej, wzdłuż przerywanej linii, na którym nie obowiązuje ZAKAZ WYPRZEDZANIA, jest wariatem, któremu NIE WOLNO pomagać niebezpiecznie(!?!) wyprzedzać, bo (z Twojej strony) nie ma przyzwolenia ani wytłumaczenia na takie zachowanie na drodze, a Ty, żeby było jasne, TYLKO NA AUTOSTRADZIE zawsze zjeżdżasz na prawy pas, by ułatwić jazdę jadącemu szybciej, bo (TYLKO) tam zwyczajnie są ku temu możliwości?
    Czyli (logicznie wnioskując) Ty NIGDY nie ułatwiasz wyprzedzania na zwykłych "międzymiastówkach" (nawet tych dosyć szerokich, z poboczem) nikomu (czyli WARIATOM bo przecież tylko WARIACI na nich wyprzedzają)? Nigdy nie zjedziesz do prawej (a może wręcz celowo do środka?) i nigdy, ale to nigdy, nie zdejmiesz nogi z gazu nawet o 1%, by pozwolić temu (jak go określasz) wariatowi BEZPIECZNIE schować się przed zbliżającym z naprzeciwka pojazdem?
    Czy dobrze zrozumiałem???

    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal poczytaj ten wątek od początku, tak moze ze dwa razy jesli masz problemy z odpowiednią interpretacja tego co w nim napisałem a wtedy pewnie dużo ci się rozjaśni :)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Przeczytałem, więcej niż dwa i nadal wychodzi mi... to co wychodzi.
    Moje zdanie w tej sprawie jest takie, jak supermajku.
    Żyj, i daj żyć innym. Nie chcesz wyprzedzać - nie wyprzedzaj.
    Ale nie wmawiaj mi, że jak jedzie sznur pojazdów, to musi być tego jakiś mistyczny powód i ten powód kategorycznie wyklucza możliwość wyprzedzania innym. Skąd ty takie bzdurne teorie wytrzasnąłeś?!!!
    Chyba, że mylisz sznur pojazdów wlokących się za maruderem z klasycznym korkiem.
    Bo OMIJANIE na siłę korka również traktuję za przejaw chamstwa i mnie to irytuje.
    Ale chamy te rzadko zagrażają mojemu życiu i nawet zostawiam im miejsce (być może mają naprawdę ważny powód, by się spieszyć? - nie mnie to oceniać).
    Ale PARSZYWE GNOJE, które celowo doprowadzają do zagrożenia mojego życia poprzez CELOWE uniemożliwienie uniknięcia czołówki... mogę Cię zapewnić, że w ostateczności zepchnę każdego takiego PARSZYWEGO GNOJA na pobocze. AMEN!
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Podwójna ciągła, zakręt na zakręcie, duży ruch z przeciwka, wąska droga a na przodzie powiedzmy kombajn zbożowy (ostatnio miałem taki przypadek), zza którego nic nie widać więc auta z trudem go wyprzedzają - rzeczywiście tylko taki "AS" jak Ty może sobie poradzić w takich czy podobnych warunkach i wyprzedzić nas maruderów, a raczej jednego bo inaczej czołówka a potem wepchnąć się na siłę na maskę! Mam nadzieje że Cie nie spotkam na drodze, tyle w temacie z mojej strony.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Widzę, że to Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
    czwarty post w tym temacie:
    "- wyprzedzają na trzeciego" - mnie się czasem zdarza, ale nigdy na podwójnej ciągłej.
    Cztery posty wyżej:
    "Ktoś, kto wyprzedza długi ciąg pojazdów jadących wolno (bo mają do tego
    prawo), na długim, prostym odcinku drogi krajowej, wzdłuż przerywanej
    linii, na którym nie obowiązuje ZAKAZ WYPRZEDZANIA
    "
    Tyle w tym temacie.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?