FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Strasznie wkurza mnie kiedy inni kierowcy...
  • @gross81
    Wybacz mój wybuch...
    Serio to nie mam nic przeciwko spotkaniu. :)
    Słowo. I nie miej żalu. W końcu obu nam na sercu leży bezpieczeństwo na drogach.
    Zgoda? :)
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Motory / skutery.
    Jak stoisz na czerwonym wyprzedza ciebie motor lub skuter zatrzymuje się tak że nie widzi świateł. Jak zmienia się na zielone i można jechać to on wtedy wielce zdziwiony.
    Bo akurat coś robi np. pisze sms a zanim ruszy zmienia się na pomarańcz i przejeżdża 2 a nie 4 samochody.
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Mówi się, że mądrzejszy ustąpi...
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Fakt szkoda mi lakieru na nowym aucie .....

    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • A mnie wkurzają tacy, którzy uwarzają, że można zuszkodzić cudzą własność i mieć na to wylane...
    Poranna niespodzianka...
    DSC_0890.JPG
    1080 x 1440 - 385K
    DSC_0891.JPG
    1080 x 1440 - 423K
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • no to rzeczywiście ohydne! Zawsze pod marketami ogladam z trwoga czy nie czeka na mnie taka "niespodzianka"
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @Jacek
    Współczuję. Tobie ziścił się mój koszmar senny...
    Mam jeszcze taki, że mi ktoś "życzliwy" kapslem jedzie po długości.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @Jacek współczuję!
    znam ten ból... nie będę wrzucał zdjęć, bo bym musiał obfotografować całe auto ;-) u mnie jest tak:

    • tył - zarysowanie parkingowe (nie widać)
    • prawy bok - życzliwy sąsiad, przywalił drzwiami (prawie nie widać)
    • lewy bok - życzliwa sąsiadka oraz sąsiad, 2x uderzenie drzwiami (nie widać)
    • lewy przód - otarcie, życzliwy nieznajomy (prawie nie widać)
    • centralny przód - dotknięcie, życzliwy nieznajomy (nie widać)
    • z przodu kilka odprysków od kamieni... (widać)
    • odprysk na rancie maski, robota mojego ASO... nie udowodniłem (widać)
    • rysa przy lampie, robota ASO... udowodniłem, zrobili swoje czary mary i jest OK
    • ryski przy klamce, robota mojej Pani ;-)
    • rysy na progach, robota pasażerów ;-)

    Jest pewnie tego więcej, ale żeby nie było, to nie ma tragedii, bo w sumie trzeba mieć mega dobre oko, aby to wszystko wyłapać, no może poza odpryskami po kamieniach, bo na czarnym niestety jest to widoczne ;-)

    I jeszcze tak na koniec... właśnie wróciłem z urlopu (trasa 2000km) i chyba mój R ma jakieś zdolności przyciągania obiektów... najpierw facet przywalił kamieniem (raczej kamulcem) w bok, jest odprysk i niestety wgniotka... skończyło się na zeznaniach w komisariacie, nie odpuszczę... potem podczas jazdy, sarna wyskoczyła i uderzyła w lewy bok... zawróciłem, aby sprawdzić, sarny nie było, ale minimalne ślady są...

    żadne z powyższych uszkodzeń nie było z mojej winy, wpływu na ich wystąpienie nie miałem... tak więc @Jacek głowa do góry... pierwsza rysa boli najbardziej ;-) wiem, że to niczego u Ciebie nie zmienia, ale wiedz, że nie jesteś sam ;-)
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Lol to na taksówce nie ma takich przygód. Pozatym 100x bardziej wszystko jest widoczne na czarnym. Czyżby ostatni raz czarne(ciemne) auto?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @bounty twój Rapid to prawdziwy drogowy i parkingowy weteran ;) Pewnych rzeczy nie da się uniknąć jeśli użytkuje się auto regularnie jak np. rysy na progach (mimo nakładek które chronią ale nie to miejsce co trzeba), albo odprysków od kamieni. Mam to pewnie jak większość a tak apropos ASO to mi np. zginęły zaślepki na śruby w obu przednich kołach, zauważyłem dopiero podczas mycia kilka dni po wizycie, interwencja oczywiście wypieranie się i musiałem zabulić za nowe. Teraz jak oddaje auto każe pisać wszystkie duperele które w nim są a jak odbieram to sprawdzam każdy najdrobniejszy element.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81
    "...A tak apropos ASO to mi np. zginęły zaślepki na śruby w obu przednich kołach, zauważyłem dopiero podczas mycia kilka dni po wizycie" - jest też taka opcja, że ktoś wcześniej "zajumał" i ASO bogu ducha winne...
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • A ja myślę, ze kilka zdejmowali dla kontroli i zapomnieli...
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku trafnie założyłeś ;-) następne auto czarne nie będzie ;-)

    @gross81 nie jest tak źle, może tylko tak poważnie to zabrzmiało, jak zacząłem wymieniać ;-)

    Ogólnie trudne jest dla osoby posiadającej typ osobowości "perfekcjonisty" zniesienie jakichkolwiek uszkodzeń... czasami w ogóle żałowałem, że kupiłem nowe auto i że muszę przeżywać te katusze... ale tak jak pisałem wcześniej... pierwsza rysa na aucie boli najbardziej, potem jest już z górki ;-) dbam o auto na 100%, zawsze stawiam R na końcu parkingu hipermarketów, zawsze przy kamerach, etc. a rzeczami, na które nie mam wpływu staram się nie przejmować... pewnych sytuacji się nie przeskoczy.
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Wiem ze oni gdzies je posiali bo zdejmowali obydwa przednie koła. Nie wiem w jakich okolicznościach ale zaślepki zniknęły u nich a stratny musiałem byc ja niestety.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Irytują mnie nie oświetleni rowerzyści i to że nie jadą po drodze dla rowerów gdy jest.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Piesi bez odblasków w nocy na poboczu, rzadko się zdarza, ale jednak
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • @bounty, @van_daal, dzięki :) nie jest to co prawda pierwsza blizna, którą R otrzymał w ulicznych utarczkach. I tak jak bounty też mógłbym dłuugo wyliczać...
    Wkurzają mnie okoliczności jej powstania, czyli przyzwoicie szeroko między autami na parkingu. No ale jak ktoś ma Alfę trzydrzwiową czyli długie drzwi przednie i do tego piwny mięsień to i dwa miejsca parkingowe mu mało, żeby się wytoczyć z pojazdu.
    LB|1.6 TDI CR 105 KM|MY14|Ambition Komfort |Pacific Blue|165 kkm| Lublin
  • Kiedyś obserwowałem na parkingu przed sklepem jak kobieta zaparkowała obok mojego samochodu i byłem przekonany że jak będzie wysiadać to na bank przyłoży. I tak się stało. Gdy jej serdecznie "podziękowałem" za to co zrobiła, ona zareagowała tak: "I co? Może mam jeszcze Panu za to zapłacić?"
    Niestety ludzie myślą, że wszystko mogą, kompletny brak kultury i coś czego nie da się w ogóle komentować.
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Kiedyś nie wytrzymałem. Gdy grubas śmierdzący wysiadając około 7 razy pier... uderzył w mi auto [alfę:)] Normalnie zacząłem tak napierdzielać aż dobrze się nauczył jak wsiadać i wysiadać, gdy miał solidne wgniecenie, powstrzymała mnie dopiero moja mama. Normalnie pianę toczyłem. P.s. Nie polecam tej metody, Bo rant drzwi się zagina.
    Dlatego odkąd mam nowe auta parkuje bez skrupułów na 1,5 miejsca i po skosie, aby ustrzec się przed innymi drzwiami.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @michal123
    Niech zgadnę - blondynka?
    Że zacytuję klasyka: "podłość ludzka nie ma granic!"
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?