FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Strasznie wkurza mnie kiedy inni kierowcy...
  • @hust potwierdzam i amen ;)
    @Rick to troche inna sytuacja niż ta o któraj ja pisałem, raczej chodzi o sytuacje o której pisze kolega @konwel wyzej, dokładnie o to mi chodzi
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  •  A mnie irytuje jeszcze , jak ktoś wymusza pierwszeństwo na mnie wyjeżdżając z podporządkowanej, zajeżdża mi drogę, a za mną nic nie jedzie. Poczekał by chłop ( bo często to chłop) parę sekund i miałby wolną drogę, to nie musi mnie wyhamować, bo mu się spieszy, a potem jedzie 60 km poza zabudowanym.
  • @gross81
    właśnie dlatego tak trudno jest oceniać zajścia na drodze jedynie z opowiadania...
  • ...i dlatego nieoceniony może być wideo-rejestrator.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • ...a mnie wkurz jak ktoś w czasie jazdy rozmawia przez telefon, bo nikt mi nie powie ale uwagi na jeździe nie ma wtedy skupionej, zwłaszcza przy ruszaniu ze świateł-zielone a ten stoi :-(
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Albo gorzej - czerwone i jedzie 
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Najbardziej wkurza mnie siedzenie na zderzaku (oznacza wg. mnie totalny brak wyobraźni), są państwa w których jest to jedno z cięższych przewinień i uważam, że słusznie.

    Brak, późne sygnalizowanie skrętu.

    Mruganie i jazda na zderzaku na lewym pasie autostradą, jak i kretyńska jazda pod 200.
    (nie ten kraj, nie te autostrady)

    Wyprzedzanie na trzeciego, wciskanie się po hulaj dusza wyprzedzaniu, co zmusza innych do hamowania, niebezpiecznie skraca dystans itd..  20 a nawet 10 m odstępu oznacza, że koniecznie trzeba się tam wcisnąć... nawet jeśli uda się wyprzedzić jedno auto.
    Mniej wprawny kierowca może spanikować, ktoś za mną może nie wyhamować itd..
    i tu zgadzam się z hustem, grossem, jercenem.

    Uważam, że w PL kierowcy emanują agresją. Prowadzimy auta tak jak byśmy sobie i innym zawsze chcieli coś udowodnić, a na drogach znajdują się też ludzie, którzy dopiero nabierają doświadczenia i nie szukają mocnych wrażeń choć te są gwarantowane.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • z punktu widzenia kierowcy wkurza mnie gdy inni kierowcy:
    - siedzą na zderzaku trąbiąc i mrugając światłami długimi
    - nie używają kierunkowskazów
    - wyjeżdżają np. ze stacji paliw wprost przede mnie-zmuszając mnie do ostrego hamowania, mimo że za mną nie ma nikogo

    z punktu widzenia rowerzysty (na rowerze jeżdżę równie często co autem) wkurza mnie gdy inni kierowcy:
    - skutecznie blokują ścieżkę dla rowerów, gdy np. nie mogą zjechać ze skrzyżowania
    - zieloną strzałkę traktują jak zielone światło nawet nie zwalniając przed przejazdem dla rowerów/przejściem dla pieszych
    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • @mito "Mruganie i jazda na zderzaku na lewym pasie autostradą, jak i kretyńska jazda pod 200."
    Jeśli często Ci się to zdarza to może najwyższa pora zauważyć, że lewy pas służy do wyprzedzania. Wyprzedzaj wolniejsze pojazdy i wracaj na prawy pas, aby ktoś jadąc 200 mógł Cię wyprzedzić. Blokujesz lewy pas, a potem zdziwiony, że ktoś mruga i jedzie na zderzaku. Typowo polskie. Ci sami kierowcy jadąc na niemieckiej autostradzie szybko uczą się gdzie ich miejsce ( prawy pas)
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @amiskiew Typowo polskie to nie piętnować tych co gnają 200 po polskich autostradach. jeśli wyprzedzam i jadę 150 km/h to dla takiego co jedzie 200 to i tak się wlokę i blokuję lewy pas.
    Typowo polskie to niestety przyjmować że 200 km/h na polskiej autostradzie to norna,a jechać przepisowo 140 km/h to obciach.

    Rapid SB | 1.2 TSI CBZB 105KM | MY15 | Elegance Max | Blue Race | 42000 |Gdańsk
  • @christof Nie możesz wyprzedzać jeżeli na lewym pasie zajedziesz komuś drogę i zmusisz do zmiany prędkości. Nie jesteś policjantem od orzekania czy ktoś jedzie za szybko. Amen ;)
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Co do tego "za szybko" to sprawa jest prosta. Wg przepisów Prawa o ruchu drogowym w Polsce dopuszczalna prędkość np. dla autostrady to 140kmph. Wszystko co jedzie szybciej, jedzie "za szybko". Policjanci chętnie zgadzają się z takim punktem widzenia.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • No i co z tego że ktoś jedzie "za szybko". Jeżeli wjedzie w nas taka rakieta, bo zabraliśmy się za wyprzedzanie i nie zobaczyliśmy go w lusterku, to nasza wina. "Policjantów" blokujących pasy ruchu jest u nas dużo: "ja jadę przepisowo i zmuszę wszystkich do takiej jazdy" 
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • christof - często w trasie spotykam tych "przepisowych" szeryfów drogi. Jedzie lewym pasem, 90 km/h i nie zjedzie na prawy pas (pomimo tego, że jest pusty) bo on jedzie z dopuszczalną prędkością na tej drodze. Przypominam, że jechanie ciągle lewym pasem też jest karane. A po drugie to dlaczego chcesz utrudniać jazdę tym co jadą szybciej od Ciebie? Chcesz się bawić w policjanta? Może zaczniesz blokować lewy zanikający pas jak robi to duża cześć szeryfów z ciężarówek. Trochę luzu na tych drogach. Jest ich coraz więcej i da się szybciej jeździć, niż 10 lat temu, więc dlaczego chcesz tego zabronić. Nie wychodź z założenia, że jesteś panem drogi.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Nie zapominajcie Panowie, że gdy ktoś zasuwa grubo ponad dopuszczalną prędkość to MUSI się liczyć z tym,że inny uczestnik ruchu może nie zwyczajnie nie doszacować jego prędkości, jeśli ta znacząco odbiega od oczekiwanej na danym odcinku drogi.
    Niektóre przypadki zajechania to właśnie takie sytuacje. Jedziesz szybko - jedź i 250, ale myśl przy tym i wczuj się w rolę innych użytkowników i przewiduj.
    Poza tym zbyt duża różnica prędkości między wyprzedzającym i wyprzedzanym jest zwyczajnie niebezpieczna, bo gdy jeden z was złapie gumę, albo się czegoś wystraszy np. zwierzęcia... dzwon może być jak ta lala, bo czasu na reakcję nie będzie.
  • prawda jest taka, że spotkanie kogoś kto jedzie 200 km/h jest raczej rzadkie. Najczęściej lewy pas blokują Ci, którym wydaje się, że ich samochód osiągnął maksymalną prędkość (120-130), więc mają prawo jechać lewym.
    @kros - jak ktoś patrzy w lusterka to zobaczy nawet kogoś kto jedzie 200 km/h.
    Problemem mogą być motory, ale to już inny temat.

    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Odwieczny spor tych co pędzą na załamanie karku z przysłowiowymi zamulaczami:)
    Staram sie nie blokować lewego pasa - jesli jade na tempomacie to zazwyczaj 110-120 na prawym. Jak czasami jade w "manualu"  to jakoś zawsze niechcący jedzie mi sie ze 140 :) - wtedy tez staram sie prawym ale niestety jest to juz za duza prędkość -inni jada tam wlasnie te 100-110 i co chwila trzeba wyprzedzać lewym (wiec można założyć ze i tak większość trasy jedzie sie lewym).
    Ale na tych co podjeżdżają pod zderzak i mrugają światłami jestem strasznie wyczulony.
    Wtedy koles może byc pewien ze nie bede sie szczegolnie spieszyl a i zdarza mi sie "umyc szybe"
    A do tych Panów zapierdalaczy ktorych koronnym argumentem jest to ze lewy sluzy do wyprzedzania mam jedno pytanie:
    Co oni robią na lewym ?? Wyprzedzają nas tylko ??? Jasne :) Widzieliście kiedys zeby taki koles po wyprzedzeniu nas zjechal ma prawy ??? Chyba tylko wtedy kiedy na zderzaku siedzi mu następny frustrat z jeszcze mocniejsza fura.
    Wiec to troche taka mentalonosc Kalego. TY mas sie trzymac przepisow a ja moge ronbic co chce bo jestem mistrzem forumly 1 i przciez jezdze bezpiecznie wiec lewy pas jest tylko MOJ... 
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @amiskiew dziękuję za pouczającą
    odpowiedź na mój wpis. Nie rozumiem tylko dlaczego na niemieckich
    autostradach mam się edukować w sprawie polskich przepisów i
    realiów. Mogę dodać, że prowadziłem po
    autostradach i drogach kilkunastu krajów Europy i w znaczącej większości jeździ się normalniej.
    Czy nadmierna prędkość
    ma znaczenie.. co kilka dni ostatnio są wypadki na A4 i ruch stoi.

    To fakt, że polscy kierowcy średnio radzą sobie z
    gęstym ruchem autostradowym i czasami mają problem z płynnym
    włączeniem się do ruchu na lewym pasie przy wyprzedzaniu jak i
    zbyt długo nie zjeżdżają na pas prawy. Tym bardziej bardzo szybka jazda lewym pasem jest groźna.
    Nie stawiam się w roli policjanta. Po prostu jadę i myślę.. również o
    tym, że na drodze nie wszystko zależy ode mnie i że nie chcę
    narażać innych uczestników ruchu.

    @christof zgadzam się, że to typowo
    polskie, ludzie z wielu krajów często są przez kilka dni w
    lekkim szoku, ogólnym sposobem prowadzenia w PL, szczególnie w
    miastach i na zwykłych drogach.

    @hust zgodzę się z Tobą, dokładniej
    z tym, że nie możesz kogoś zmuszać do zmiany prędkości, dodam,
    ani do niebezpiecznych manewrów. Ostatnio, jadę
    lewym pasem, przede mną kilka samochodów i wyprzedzamy
    ciąg wolniejszych pojazdów po prawej. Jeśli jedziemy ponad
    150km/h, to niech jakiś palant nie zmusza najpierw mnie, później
    kolejny aut, do zjechania na prawy pas i chowania się
    między ciężarówki albo samochody jadące 30km wolniej, bo on musi
    zap... 180 czy 200km/h swoim suvem. Może poczekać minutę. Nawet wyprzedzając kilka pojazdów zawsze zjeżdżam na
    prawy pas kiedy nie muszę mocno i gwałtownie zwalniać.
    Nie zgodzę się
    za to z ostatnim wpisem, kiedy ktoś jedzie tak szybko, czasami trudno
    prawidłowo ocenić sytuację a wyprzedzać może też słabsze auto (i nie piszę o wjeżdżaniu przed maskę). Każdy ma
    prawo bezpiecznie włączyć się do ruchu na lewym pasie i
    wyprzedzać z mniejszą prędkością. To właśnie jadący bardzo szybko pojazd
    stwarza zagrożenie. Oczywiście blokowanie lewego pasa jest irytujące.

    Dodam, że w Niemczech mruganie mnie nie spotkało.




    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • @amiskiew ja nie napisałem ze nie zobaczy, lecz coś zupełnie innego.
    Jeśli chodzi o motocykle to od kilku lat zachowują się zdecydowanie lepiej niż kierowcy z prawkiem kat. B
  • @kros - odnośnie motocykli to masz rację. Jest coraz lepiej i tylko sporadycznie można spotkać "buraka" na motorze. Odnośnie kierowców samochodów to Polacy cały czas się uczą i uważam, że jest lepiej niż np 10 lat temu. Lepsze drogi, lepsze samochody i większa świadomość kierowców zmusza do większego wysilenia umysłu. Niestety są też jednostki niereformowalne, które znają prawo drogowe i za wszelką cenę będą go przestrzegać pouczając (blokując) innych.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?