FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zmiany w cenniku Rapida
  • bywa ja chcialem zamawiac siatki do bagaznika i tez sie okazlo od przynajmniej maja sa w standarzie ;0
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Dzisiaj rozmawiałem ze sprzedawcą i nie mogę dorzucić tego pakietu, bo jeżeli w konfiguratorze na stronie internetowej pakietu nie można zamówić po wybraniu xenonów, to fizycznie tak jest, bo oni w salonie korzystają z tego samego konfiguratora... Szkoda trochę, ale cóż poradzić... To tak z informacją dla potomnych.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Style Plus | Biel Laser | 116000 km | Sochaczew
  • Powoli potwierdzają się informacje jakie dostałem z salonu na temat podwyżki Rapida o 600 zł. 
    W cennikach tych zmian jeszcze nie ma ale w konfiguratorze cena Rapida już jest podniesiona o 600 zł. Pytanie czy to tylko błąd czy przyspieszyły się podwyżki, które wg. informacji miały być po nowym roku.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • kurde chyba jest babol jakis na stronie bo wprowadzają konfigurator dla nowej fabii (jest juz niby na stronie modelu ale wyskakuje blad po wybraniu tej opcji)

    a co do rapida to ceny poszly duzo bardziej do gory - innych nie sprawdzałem ale dla mojego modelu Rapid LB 1.2 tsi ELEG MAX (ceny za goly samochód):

    cena w moim zamówieniu - 65900
    cena w cenniku na stronie - 65950
    cena w konfiguratorze - 67 600

    wiec podwyzki jest az 1700 

    ps wersja active jest w tej samej cenie
    ambition od 1000 do 1200 droższy
    elegance 1700 w kazdej wersji
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Masz rację. źle zerknąłem ale np. moja konfiguracja jest o 1290 zł droższa niż do tej pory z cennika i konfiguratora
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Mi w konfiguratorze cena wyskoczyla 1400 zł wiecej.

    --
    edit
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Ja pakietu serwisowego i gwarancji dodatkowej nie liczę bo mam w cenie.

    Może zwiększają różnicę w cenach miedzy Fabią III a Rapidem lub po trochu przygotowują się do nowych silników bo one są droższe niż te stare TSI. Zobaczcie w O3 jak duża jest różnica między wersją 85 KM a 105 KM 6 biegów, coś koło 5000 zł a u nas w Rapidzie chyba 2500 zł.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • pakiet serwisowy akurat jest w tej samej cenie
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • @krisr77
    a fakt, mea culpa, poprawione.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • Nie chodzi chyba o silniki bo active nie zdrożało a tam tez pełna gama dostępna. Wydaje mi sie powoli chca sobie odbić pakiety max i te bony. Tylko kto im teraz to kupi
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Jest też inne wyjaśnienie. 
    Szykują już cenniki pod wyprzedaż. Za miesiąc ludzie zapomną o podwyżce a niektórzy nawet nie będą o niej wiedzieć bo dopiero w cennik zerkną. Wtedy Skoda ogłosi wyprzedaż rocznika z jakimś tam "mega" rabatem liczonym już od zmodyfikowanego cennika i ostatecznie upust ze strony Skody już nie będzie taki "mega" dla producenta i będzie więcej dla niego :)

    Teoria odbicia sobie MAXów i bonów też jest słuszna ale bardziej chyba prawdopodobna jest ta z wyprzedażą i zmniejszeniem strat z nią związanych.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • no całkiem słuszna teoria :)
    tylko mi sie wydje ze teraz przez połtora miesiaca beda mieli lekki zastoj :)
    zastanawia mnie tez to dlaczego w konfiguratorze jest nowa cena a w cenniku nadal stara, to chyba nie problem uaktualnić cennik  
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • To co pisze kolega @grzesk to nawet nie teoria a normalne zwyczaje sprzedawców stosowane co roku, dlatego wyprzedaże rocznika i ew wielkie zyski z tego faktu to fikcja, wliczając jeszcze strate z rocznika i brak mozliwosci wlasnej konfiguracji.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • zobaczymy ile tych rabatow nadaja :) oby sie nie okazalo ze 1700 podwyższyli zeby pozniej dac 2500 rabatu
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Jak bylem ostatnio w serwisie i z nudów poszedlem pooglądać VW bo moja dziewczyna choruje na UPa, pogadalem chwile z dilerem i okazuje sie ze np na ten model nie przewiduja zadnego rabatu wyprzedażowego :)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • tak jak na golfa :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Wczoraj przy okazji robienia zdjęć zahaczyłem sprzedawcę o te zmiany w konfiguratorze i potwierdził mi tą podwyżkę tylko nie powiedział mi kiedy ona wejdzie w życie twierdząc, że teraz nie pamięta i musiałby w papiery zerknąć.
     Powiedział też, że z dokumentów wynika, że nie tylko na tym się skończy. Mówił, że coś kombinują z MAXem bo ma na niego większa cenę i nie wiadomo czy czasem znów nie będzie osobno jak pół roku temu w postaci pakietu komfort czy tylko zmienia coś z wyposażenia tego pakietu i dlatego cena rośnie.

    Na koniec nie wiem czy ściema i próbował mnie trochę urobić bo nie załapałem się na wyprzedaż rocznika ale powiedział, że mam liczone auto po starych cennikach czyli bez ostatniej podwyżki 50 zł i tego z konfiguratora ale przyszli odbiorcy będą liczeni po nowych cenach jeśli wejdą w życie łączcie z tymi co wezmą z wyprzedaży, no chyba, że te ceny wejdą dopiero w styczniu to po staremu.
    Nie wiem na ile to był chwyt marketingowy a ile prawda ale do tej pory wszystko co mówił, no może poza wiedzą o zmianach w aucie się sprawdzało.

    Jeśli tak będzie to, rzeczywiście mogę stosunkowo niedużo stracić a auto już będę miał a jak nie to już nic nie zrobię, że fabryka zrobiła taki ruch i widzę nie tylko mnie. Pocieszam się tym, że i tak mam najniższą cenę z 10 salonów z którymi rozmawiałem i rabat 19% drogą nie chodzi.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Maxi dot pewnie wejdzie kolorowy - za dopłata (tak jak w Octawkach)
    Co do ceny to jutro będę sie widział ze swoim handlowcem, ale raczej jest to chwyt marketingowy. Zarówno salon jak i klienta powinny obowiązywać ceny z dnia zamówienia. Osobna kwestia jest liczenie cen dla aut z wyprzedaży, tu rzeczywiście moga probowac cos kombinowac , ja bede musial sobie to wszystko skalkulować jak juz bede znał kwote rabatu.
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • Zadne zmiany cenniki cię nie obowiązują. Zarówno Ciebie jak i sprzedawce obowiązują nawet nie cennik, ale kwota na umowie. Jedyne zastrzeżenie co do zmiany ceny z tego co pamiętam, jest związane ze zmianą stawki vat. Reszta zmian wymaga zmiany pisemnej umowy.
    Rapid SB | 1.2 CBZA 86KM | MY15 | Ambition Max + Dynamic + Pakiet na bezdroża | Czerwień Corrida | 4500km | Lublin
  • najpierw trzeba miec ta umowe :)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?