FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zmiany w cenniku Rapida
  • Na jakiejś belgijskiej stronie wpadło mi w oko, że np. cornery czy LH/CH włączyli ale właśnie na 14.10. Na 12.12.3 da się zakodować ale wywala błąd spalonej żarówki lub nic się nie dzieje. Na 14.10 na pierwszy rzut oka niby się koduje ale okazuje się, że w sterowniku samochodu nic się nie zapisuje. 
    Ewentualnie wrzuca na chwile ustawienie ale po chwili wraca do pierwotnej wersji. Tak myślę bo przy kodowaniu HHC na 12.12.3 wywala mi na chwilę błąd TPM ale wszystko się ustawia i działa. Jak to samo próbuje na 14.10.2 to też pojawia mi się błąd TPM ale wchodzę ponownie w kodowanie to wszystko jest po staremu więc HHC nie zaskoczyło.

    OK ale odbiegliśmy od głównego tematu.
    Mamy drożej ale i auto możemy bardziej rozbudować.
    Ciekawe co dla klientów Skody, którzy są już bazie a wcześniej dostawali jakieś kupony producent będzie oferował przy zamówieniu :) ? Wcześniej to były pakiety gwarancji i przeglądów a np. dla F3 pakiety wyposażenia za 1 zł.

    Rapid się zmienia na plus a ja jak na razie po tych 5 miesiącach jestem zadowolony z auta i tak myślę, że jak kiedyś będę zmieniał auto to też będzie to Rapid tylko już nowocześniejszy :). Większej Octavii nie potrzebuje, choć fajnie mi się też nią jeździ bo czasem mam dostęp do O3. Zresztą O3 jeśli chciałbym mieć w tej samej cenie to byłaby to Active+Amazing z kilkoma obowiązkowymi dodatkami i silnikiem 1.2 85 KM.
    Aha co najlepsze. W cenniku O3 na MY2016 najsłabszy silnik to właśnie 85 KM. W Rapidzie 90 KM a auto przecież lżejsze.
    To 90 KM fajnie jeździ i w przyszłości nie wiem czy bym nie wziął jednak tego słabszego ale z DSG :). Zresztą to pieśń przyszłości. Teraz cieszę się, że mam w aucie to co planowałem a udało się nawet więcej i mam go w fajnej cenie, której teraz bym nie uzyskał. Co będzie kiedyś będziemy myśleć za klika lat :)

    Z chęcią będę obserwował rozwój Rapida a i może uda się przeszczepić do naszych obecnych modeli.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Owszem na plus dla koncernu. Tak czy siak więcej złotówek wezmą mimo wszystko. Tak jak w restauracji większa porcja za więcej zl. Koszt przygotowania taki sam....

    Zmiana lamp plus ich kodowanie. Może dać efekt, myślę ze tam na pewno będzie jakiś moduł co będzie komunikował się z komputerem.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Faktycznie LED w przeciwmgłowych, byłem wręcz przekonany że w głównej. Lipa w ch....
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition Max | Beż Cappuccino | 25000km | Łódź
  • @grzesk Myślę, że tu chodzi bardziej o rocznik modelowy niż o wersję kabla, ale to tylko moje domysły.
  • Tego nie wiem. Tak jest napisane w jednym z komentarzy, że robione jest na 14.10. Co do rocznika modelowego to robione było na MY15 czyli takim jak mój. Nie wiem tylko czy z początku MY15 czy z produkcji od listopada gdzie też drobne zmiany były. Ewentualnie to może być uzależnione od wersji wyposażenia. Może tam robili na Elegance a ja mam AmbitiomMax ale trochę rozbudowany i myślałem, że mam bogatszy komputer. Może jednak nie :-)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Poniżej link do nowego cennika.
    "Cennik obowiązuje od 25.05.2015 r. do odwołania i dotyczy aut z roku modelowego 2016, wyprodukowanych w 2015 r."
    http://www.skoda-auto.pl/Documents/models/rapid/cenniki/R1ST16151501B.pdf
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • No i nieaktualne - właśnie jest nowy cennik. Głowna zmiana: upust standardowy zmniejszony do 3000 ale za to, w zamian, można wziąć za darmo pakiet wyposażenia za 6000. Wiec jak ktoś planuje brać dobrze wyposażonego Rapida to pewnie wyjdzie mu nawet mniej niz w poprzednim cenniku.
  • Kwestia jeszcze ile i co uda się wyrwać od dilera. U mnie jak liczyłem to cennikowo wyszło teraz taniej. Jeśli tak jest to może się okazać, że u sprzedawcy już dużo nie ugramy. Już na początku roku było słabiej niż na jesień.

    -----

    Miałem chwilę to zrobiłem porównanie najnowszego cennika MY17 z ostatnim MY16:

    - w MY17 z wyposażenia Active wyleciały auta ze skrzynią DSG. W SB jak i LB,
    - wersja SB podrożała o 100 zł w wyposażeniu Ambition i Joy, oraz o 120 zł w Style, Active nie zmienił ceny,
    - wersja LB podrożała o 80 zł w wyposażeniu Ambition i Joy, oraz o 120 zł w Style, Active nie zmienił ceny,
    - wersja SB jest teraz droższa o 20 zł względem LB jeśli chodzi o wyposażenie Ambition i Joy, Style SB nadal tańsze o 350 zł względem Style LB,
    - teraz pakiet przeglądów na 4 lata/60000 km w standardzie,
    - nie ma pakietów MAX. Teraz wszystko w ramach normalnych opcji,
    - pakiet COMFORT dla Style podrożał na 2250 zł z 2200 zł ale też został wzbogacony o lampki LED nad tablicą rejestracyjną,
    - pakiet AUDIO dla Ambition otrzymał lamki LED nad tablicą rejestracyjną ale cena bez zmian,
    - dla Active podrożał czujnik parkowania z tyłu z 1250 zł na 1400 zł,
    - pojawiła się kamera cofania za 1100 zł dla wszystkich wersji bez Active (niedostępne),
    - wyświetlacz MAXI-DOT jest teraz w sekcji PODRÓŻUJ KOMFORTOWO,
    - pojawił się "Tempomat z ogranicznikiem prędkości" za 900 zł w Active, Ambition i Joy a w Style za 200 zł,
    - pojawił się "Uchwyt z parasolką pod fotelem pasażera" jako standard dla wszystkich wersji bez Active (niedostępne),
    - pakiet funkcjonalny do bagażnika podrożał na 350 zł z 300 zł ale został wzbogacony o gniazdo 12V w bagażniku,
    - pakiet LIGHT AND RAIN ASSIST podrożał na 1150 zł z 1100 zł ale został wzbogacony o oświetlenie LED wnętrza,
    - opcje w których mamy do wyboru lampy przeciwmgłowe z LED z automatu dostały lampki LED nad tablicą rejestracyjną ale ceny nie uległy zmianom,
    - usunęli pozycję "instalacja radiowa",
    - "Trójramienna skórzana sportowa wielofunkcyjna kierownica obsługująca radio z małym
    pakietem skórzanym dla pakietu Dynamic" staniała na 450 zł z 550 zł,
    - "
    Trójramienna skórzana sportowa wielofunkcyjna kierownica obsługująca radio i telefon
    z małym pakietem skórzanym dla pakietu Dynamic" staniała na 550 zł z 650 zł,
    - dla wnętrza AMBITION poza czarnym środkiem można teraz wybrać niebieskie, Tak samo dla STYLE, poza czarnym i beżowym teraz do wyboru jest niebieskie,
    - pojawiła się opcja "Tapicerka częściowo skórzana czarna (zawiera także podłokietnik z tyłu, pakiet SIMPLY CLEVER a w wersji AMBITION dodatkowo pakiet zimowy) za 3600 zł dla Ambition i 2900 zł dla Style,
    - teraz "Klamki wewnętrzne – chromowane" oraz "Chromowane elementy kontrolne nawiewów powietrza" w standardzie we wszystkich wersjach, nawet w Active,
    - nie ma już podziału na "jednotonowy lub dwutonowy" sygnał dźwiękowy. Może teraz wszędzie jest dwutonowy, chyba, że poszli w oszczędności i jest jednotonowy dla wszystkich. Trzeba to będzie zweryfikować jak już ktoś będzie miał auto z MY17,
    - pojawiła się możliwość zamówienia "Listew wzdłuż dolnej części szyb bocznych w kolorze chromu". Niedostępne dla Active a dla pozostałych wersji za 500 zł,
    - pakiet przeglądów na 4 lata/120000 km staniał na 2500 zł z 4210 zł.

    Więcej zmian tak na szybko nie zauważyłem. Napewno zmiany są w przypiskach ale tego nie weryfikowałem.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Jednym słowem będzie co modzić ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  •  Konkurencja robi się coraz większa, więc Skoda musiała trochę "doposażyć" Rapida.
    A może spadła sprzedaż ?
  • @yunior81 a co tu z tych rzeczy co napisałem jest do modzenia aby zasługiwało na poświęcony czas i dało wymierny efekt ? Chromy, ledy wewnątrz, czy nad tablicą, które już mamy? Ewentualnie w Twoim przypadku możesz pobawić się z kamerą cofania lub można założyć gniazdo 12V ale to już można było dawno zrobić.

    Ja mam chęć na inne elementy/mody, których akurat w tym cenniku nie ma ;) Ale to przyszłość i czekanie na okazje. A jeden z nich jest w Twoim aucie :P

    @lukasz13 i u chyba jest "pies pogrzebany".
    Gdzieś niedawno widziałem statystyki i w porównaniu do zeszłego roku sprzedaż Rapida bardzo spadła.
    Po drugie nawet w którejś z gazet pisali, że ze względu na to, iż po pierwszym bumie na Rapida w 2014 r. sprzedaż bardzo spadła, planują w kolejnych wersjach (tego nie wiadomo czy już w FL czy dopiero w Rapidzie II) poprawić jakość auta aby znów rozruszać sprzedaż, zwłaszcza wersji LB (co mnie dziwi bo wydawało mi się logiczne, że LB będzie lepiej się sprzedawało od SB bo jest autem funkcjonalniejszym, większym, lepiej wykończonym a w tych samych pieniądzach co SB)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk kamera fajny bajer, niektorzy  właściciele Rapidow w ciemnym kolorze pewnie pomyślą o chromie na krawędzi drzwi pod szybami. Myśle, mozna znaleźć kilka ciekawych rzeczy. Mówisz, ze ledy we wnętrzu mozna bylo zalozyc, pewnie tak ale co ori to ori. Tym bardziej , ze ceny ledow w ASO nie sa jakies wysokie. Ja za ledy nad tablica zapłaciłem w ASO mniej niz w innych sklepach handlujących HiDami. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Dobrze to określiłeś - bajery :-)
    A z LEDami to chodziło mi o te nad tablicą rejestracyjną. Źle sformułowałem zdanie.
    A ja twierdzę, że oryginalne powinno być lepsze od innych produktów ale sam dobrze wiesz, że nie zawsze tak jest i trzeba się dobrze przyglądać. Sam masz przykład z głupimi dywanikami i sam też mam z przodu zamienniki bo oryginalne są jakieś niedorobione.
    A z LEDami nad tablicą to może zorganizujesz jakieś większe zakupy dla forumowiczów ?
    Nie każdy ma takie układy w ASO :-)
    Ja jak zakładałem płaciłem 28 zł za szt. też w ASO i wydaje mi się, że jest to dobra cena, tym bardziej jak na ASO.

    W każdym razie co do modów to rzecz gustu. Ja wolę mody funkcjonalne, z bajerów to zaszalałem tylko z LEDami przy tablicy bo koszt był stosunkowo niewielki.

    Dobra koniec OT bo odjeżdżamy od tematu :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk możesz rozwinąć dlaczego rapid LB jest autem lepiej wykończonym niż SB? Byłem przekonany że auta są identyczne poza bagażnikami. Jeśli jest inaczej to mnie oświeć.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Zgadza się oba auta są identyczne właśnie poza bagażnikiem, który w SB jest plastikowy aż boli a w LB jest jak w Octavii wyłożony wykładziną przez co się nie rysuje a jednocześnie lepiej wygłusza. Fakt to tylko bagażnik ale dla mnie to ważne miejsce w aucie  przez co można powiedzieć, że LB jest lepiej wykończony niż SB.

    A tak z innej beczki to te wprowadzane oszczędności jakoś mnie nie przekonują. 
    Stara F1 miała cały bagażnik wyłożony wykładziną, F2 już większość plastik a F3 i taki Rapid SB to już plastik fantastik, który wg. mnie w bagażniku jakoś nie ma bytu, chyba, że nikt tam nic nie wozi. Wszystko się wtedy rysuje, obija. I nie mówię tu o jakimś zawodowym użytkowaniu bagażnika ale zwykłym prywatnym, domowym. Wożenie tylko wózka dla dziecka już powoduje powstawanie śladów na plastiku a co dopiero inne rzeczy jakie możemy przewozić.

    Krótko, chodziło mi właśnie tylko o bagażnik.
    Po za tym nic do SB nie mam, też mi się podoba i rozważałem tą wersję ale wielkość bagażnika, jego wykończenie a przede wszystkim cena zadecydowały, że mam LB :)

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @grzesk, w samochodzie wszystko co jest ponad podstawową wersję jest bajerem za który nie mało płacimy, przykład: klima auto działa jak manual ale inaczej wygląda tj. lepiej przez co środek auta zyskuje. Da się bez tego żyć i w przypadku awarii nie zastanawiamy się, która klapa się zacięła itd. i tak można po kolei wymieniać. Kupując podstawową wersję jeździsz tak samo jak elegancem i jeszcze kupa kasy zostaje w kieszeni.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • @yunior81 Akurat z klimą to Ci się nie udało i potwierdzi to wielu forumowiczów.
    Manual, a climatronic to jak skrzynia manualna,a DSG.Nie chodzi tylko o wygląd.
  • Pojawił się nowy cennik Rapida. Zmiany jakie nastąpiły względem
    ostatniego czyli pierwszego na MY17 to:

    - "Przednie reflektory przeciwmgłowe przyciemnione z LED oraz
    oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej w technologii LED"
    dostępne teraz również dla JOY za 100 zł. Wcześniej tylko dla
    Ambition i Style za 450 zł, gdzie cena dla nich pozostała,

    - "Przednie reflektory przeciwmgłowe przyciemnione z funkcją
    CORNER z LED oraz oświetlenie tylnej tablicy rejestracyjnej w
    technologii LED" dostępne teraz również dla JOY za 550 zł.
    Wcześniej tylko dla Ambition i Style za 900 zł, gdzie cena dla nich
    pozostała,

    "Pakiet Chrome (chromowane elementy: dźwigni zmiany biegów, na
    kierownicy, przycisk dźwigni hamulca ręcznego)" teraz jako
    standard od Ambition wzwyż. Wcześniej tylko dla Style. Zmiana w
    cenniku chyba tylko ze względu na pomyłkę w druku bo od kiedy
    pamiętam to w Ambition zawsze te elementy były chromowane.

    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Pojawił się nowy cennik Rapida.

    Jedyną zmianę jaką wprowadzili od ostatniej modyfikacji to:
    - "Możliwość rezygnacji ze standardowej klimatyzacji" dla wersji Active.

    Szkoda tylko, że jednocześnie przy skorzystaniu z takiej opcji cena auta nie ulega obniżeniu.

    Co ciekawe taka sama możliwość pojawiła się też w cenniku O3.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Od kilku dni mamy nowy cennik:

    - zmiana jest tylko jedna względem poprzedniego. Pojawił się dodatkowy oficjalny rabat w wysokości 2000 zł. Nie ma szczegółowych informacji na jakich zasadach jest przyznawany poza tym, że dotyczy zamówień konsumenckich składanych od 12.07.2016 r., reszta info w salonach.

    Czyli teraz mamy 3500 zł + 2000 zł + pakiet przeglądów lub 4500 zł + 2000 zł.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?