FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Planuję zakup Škody Rapid proszę o poradę
  • Wszystko zależy kolego gdzie użytkujesz auto, jeżeli głównie w mieście to różnicy nie zauważysz, natomiast jeżeli często tez podróżujesz gdzieś dalej to bierzesz 110KM tym bardziej ze masz wtedy skrzynie 6 a nie 5.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • 6 bieg robi robotę przy 150km/h jest 2900obr- to bardzo mało, 6 bieg w Rapidzie ma takie przełożenie jak w Audi silniki po 250-300KM czyli dlugi bieg dajacy podstawy do tuningu, gdzie najczęściej ograniczają nas przełożenia skrzyni, taki 6 bieg jeżeli silnik by dal rade podejdzie do ponad 250km/h.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Lepiej wziąść mocniejszy silnik i 6 biegową skrzynię. Jak się nam zachce tuningu to nie wyobrażam sobie przy zwiększonej mocy 5 biegowej skrzyni....
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Tak masz racje, 5 bieg i 200km/h i prawie max obroty, 6 bieg 240km/h i dalej zapas. Potem wymiana na 6 biegowa + półosie to koszty. Taniej dopłacić do 110KM. Z tego co wiem prawie każdy co sie przejedzie moim po chipie tez to chce-a silnik ma dobry zapas wytrzymałości i 140KM nie robi na nim wrazenia , 6 bieg pozwala oszczędzać na autostradzie paliwo, uszy i daje dobry v max. Na razie dobiłem do 229km/h. Miałem Jette i ubolewałem ze ma 5 biegu. Auto 180KM, 360Nm a v max 205km/h i to pod czerwone pole. A niedługo w ofercie będzie Stage2 di 1.2 tsi 90/110KM. Turbina Perun + oprogramowanie daje ok 180KM i 300N ( tylko w manualu ) dla wersji DSG tylko pod 140KM i Nm max 250. Okazało sie ze po problemach z tsi nowe 1.2 tsi ma kuty korbowód. Trwałość bloku silnika powinna być dobra. Producent do 110KM 6 bieg dal wyjątkowo tak na wyrost wiec tylko brać.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Ja jestem zadowolony ze swoich 110KM, do moich "szaleństw" wystarczy, choć nie ukrywam ze do wyprzedzania przydałoby się trochę więcej. U Ciebie poniżej 9 sek do 100 to robi naprawdę fajna robotę, jak spłacę leasing to być może zafunduje chipa.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Poniżej 9 to wystarczy ok 120KM, U mnie na zimówkach na GPS do 100 wyszło 7.7s.a to już czuć, najważniejsze ze elastyczność jest na 6 biegu jak wcześniej na 4.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Mając silnik z turbina i nie zrobic "czipa" to jak miec w domu kobietę i "z niej nie
    korzystac" ;) 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Prawda :) Ja wszystkie swoje kręciłem od 1999r- oczywiście uturbione i nigdy nie było problemu- ale nie było to druciarstwo typu kopiuj wklej. To jak z sexem raz spróbujesz i wiesz że to jest to.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Jestem kolejnym malkonentem ;) Po roku czar prysł i zaczyna mnie wszystko wkurzać. Głównie narzekam na prowadzenie bo przy sztywnym sprężystym zawieszeniu i niskiej masie, w koleinach przy wyprzedaniu mam wrażenie że trace kontakt z drogą i zaraz wyfrune na pobocze.... W miescie jest ok... na szczescie rzadko robie dłuższe wojaże więc tak nie cierpie - niestety w tym roku czeka mnie trasa do chorwacji i już sie boje ;)

    A tak na poważnie w tej cenie w 2010 kupiłem Octavie 1.6 MPI ambition z dodatkami (rabat 12 tysi z placu) i do dzis przeklinam dzień w którym ją sprzedałem....
    Rapid SB | 1.2 TSI @130KM | MY16 | Ambition Max | Race Blue | 27000km
  • Na oponach 215/45/16 w trasie jest OK, ja w trasie po programie jadę pod 220km/h i nie widzę problemy, problem jest tylko z zaduxym prześwitem lepiej ja zglebowac na sprężyny Eibacha i mniej będzie podatna na wiatr.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Polecam 110KM i 6 bieg bo u mnie 125KM jest ok, szczególnie w trasie. W poprzednim aucie, też miałem dużo mniej ale w tym przypadku rzeczywiście więcej znaczy lepiej ;) Podobno te silniki i 1,2 i 1,4 mają trochę więcej koni w badaniach na hamowni niż w papierach.

    ---
    Mam zwykłe gumy 15, letnie Nexen,  (średnie na mokrym, czasami kiedy dodam naprawdę delikatnie więcej gazu zrywają przyczepność przy ruszaniu), zimowe Coninental (są super). Wiele rzeczy jakościowo jest w aucie takich sobie a był okres, że różnych awarii miałem już szczerze dosyć. Na prowadzenie i stabilność nawet przy większych prędkościach (bez dużego wiatru) nie narzekam, również na długich trasach.
    Rapid LB | 1,4 TSI 125KM | MY16 | Ambition Max+ | Biały | Wrocław
  • Do jazdy w mieście polecam 90KM i skrzynię 5 biegową. Na testach jeździłem Rapidem z oboma silnikami. W krakowskich korkach lepiej sprawdził się słabszy silnik. Lepiej pracowała skrzynia 5 biegowa z powodu dłuższych przełożeń na pierwszych biegach. Na skrzyni 6 biegowej musiałem częściej zmieniać biegi
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • @Bigi, tez nabyłem w 2010 r. Nowa OII FL z 1,6 i tez przeklinam
    ren cień w ktorym ja sprzedałem ;) , takich samochodów juz nie ma. 
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Ja np. w swojej 6 zmieniłbym przełożenia 3 i 4 biegu na ciut krótsze reszta mogłaby zostać bez zmian.
    Octavia LB |1,2 CYVA 128KM 250 Nm chip|2018 |Clever| biel Candy | Jelenia Góra
    Diagnostyka i naprawa VW/AUDI/SKODA/SEAT
  • Te przełożenia skrzynia w 110KM są jak dla auta min 180KM, zrobiono tak żeby zbic spalanie ale zabijając elastyczność, dopiero po programie jest OK i przełożenia wtedy są w sam raz.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Patrząc na Wasze niewielkie przebiegi i narzekania to co ja mam powiedzieć? 35 zleceń serwisowych w dwa lata i 163 tys km.
    Ktoś wcześniej pisał, że skoda nic nie udaje. Bzdura! Udaje wszystko jak to bardzo jest przemyślane! Jakie to wspaniałe wieszaczki i cup holdery i miejsca na butelki. Psia mać! to ma być samochód nie koszyk piknikowy. 163 tys km fotel kierowcy jest do wyrzucenia!
    Pycha skody i pycha volkswagena sprawia, że nie kupię u nich więcej żadnego produktu.
    mam też nowe toyoty 102 tys km i nic tylko olej wymieniam.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Toyota Avensis 2.2 diesel 5lat , auto siostry 2razy wymieniany blok silnika , przebieg 150 tyś km i znoe zaczyna znikac płyn, podwozie zardzewiale jak w Roburze, innych drobnych pierdul szkoda wspominać ( to nie Toyota jak kiedyś produkowana w Japan , teraz robiona w GB ) -siostra nigdy nie kupi Toyoty, przesiadka sie do Hondy nowej CRV 2.0 benzyna chodzi na razie OK, ale dwa razy na serwisie była bo check sie zapalił, pozatym nic, auto ma 20 tyś km- teraz niż wszystko chyba takie jest. Choć widziałem Rapida 2013 tsi przebieg 189 tyś zł i w środku był jak nowy, wiec zależy od użytkowania. Jak robisz trasy wchodzisz i walniesz drzwiami i robisz 300km, w miescieprzez 300km zrobisz tak z 30 razy. Niezniszczalny golf IIi zona kupiła w 95r z przebiegiem 30 tyś km. Robiła jazdy tylko po mieście jak taksowka i co 140 tyś km i fotel kierowcy , galka sie starły do zera. A inny golfem robili po 500 tyś km i wyglądał jak nowy, taksowka to extremum zażynania auta, częste starty krótkie trasy, częste wsiadanie, nawet KIA na taksowki skraca gwarancje na 2 lata. Oglądałem policyjna nieoznakowana Kia Ceed po 120 tyś km trup totalny, auto 3 lata, a wyglądało jakby miało min 500 tyś km, kierownica tak wytarta ze masakra, uszczelki od wsiadania drzwi już nie było, fotel zarwany, wytarty- matko boska myślałem ze cofnęli licznik. Ale to specyfika użytkowania samochodu, miasto, interwencje, częste wsiadanie i wysiadanie.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Akurat przesiadka z japońca na japońca pod kątem rdzy to nieudana przesiadka ;)
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Mechanicznie można naprawić i nie widać a blacha to już maskara, zawsze wyjdzie na zewnątrz rdza jak wcześniej była, japonce ładnie z zewnątrz zajrzysz po podwozie to masakra tak ruda, 8 lat i śrubokręt wchodzi w podłogę.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Temat wątku jest podany na górze. Trzymajmy się tego. O walorach pojazdów innych marek można wykorzystać stosowne wątki.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?