FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Planuję zakup Škody Rapid proszę o poradę
  • @Figaro82 dzięki za odpowiedz :) zastanawiam się jeszcze nad kamera cofania, wiem ze w rapidzie sa czujniki parkowania przód/tył (wer. Style+pakiet), zastanawiam się jak to jest zobrazowane na wyświetlaczu, mamy te "dynamiczne linie" przy skręcaniu kol? Tak jak w Octavii?
    skoda_parkpilot.jpg
    857 x 643 - 102K
  • Mamy.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Dzień dobry,
    Chciałbym się doradzić czy zakup auta demo jest opłacalny?
    Interesuje mnie model: http://www.skoda-dobron.pl/samochody-nowe/skoda-rapid-liftback-13/
    Cena chyba jest do negocjacji. Nie wiem czy nie lepiej dołożyć i zamówić nowy.
  • P....ło ich z cenami w Dobroniu, w podobnej cenie kupisz nowego z tego roku a znając ich dobrze, szczerze odradzam zakup w tym salonie.
    Samochód kupuje się raz, więc lepiej nawet podjechać dalej i kupic w dobrej, realnej cenie, czasami z bonusami niz taką "okazję" z Dobronia.
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Cena moim zdaniem za duża jak za wersję używaną.
    @yunior81 nie rozumiem Cię, raz ich chwalisz, a drugim razem ich odradzasz :)
    Brak Skody
  • @yugoton samochody demo, zastepcze czy jeszcze z innym statusem które salony starają sie wypchać to jak dla mnie lipa, ludzie je katują a jak wiadomo nowy silnik trzeba lagodniej traktować, lepiej rozejrzyj sie w innych salonach z zapytaniem o oferte na nowe auto, ponegociuj twardo a wyrwiesz nowe auto ze swoja konfiguracją w dobrej cenie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Witam.
    Zastanawiam się nad zakupem.
    Pozdrawiam.
  • Witaj Czlowiek :)
    Jak poważnie zastanawiasz się nad wyborem Rapida, to warto podjąć teraz ciekawą decyzję, dotyczącą wyboru silnika. Aktualnie masz w ofercie m.in. silnik 1.2 TSI. Za kilka miesięcy silnik zostanie zastąpiony nową jednostką 1.0 TSI. Na forum jest już trochę info o zmianach w Rapidzie i ich silnikach. Wspomniana jednostka jest dłuższy czas montowana do Skod i całej serii pojazdów VW, i zasadniczo nie sprawia problemów. Natomiast nowa jednostka jest stosunkowo młoda. Prawdopodobnie będzie też i droższa.
    Jest więc możliwość zamówić autko w wyższym stopniu wyposażenia z aktualnym silnikiem.
    No chyba że jesteś za większym silnikiem 1.4 lub silnikiem D. Ale jak dokonasz wyboru - to się pochwalisz. Pozdrawiam.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @Czlowiek - jeśli po przeczytaniu tego forum dalej chcesz kupić nowego Rapida to jesteś desperatem. Rapid to tni duży samochód i na tym zalety się kończą. Jeśli chcesz wydać kasę na nowy samochód po to żeby mieć kilka lat spokoju bez napraw i kosztów to źle trafiłeś. Rapid jest dobrym wyjściem, ale jako używany. Wtedy płacisz polowe ceny nowego i możesz sobie remontować na własny koszt.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • druga zaleta to spalanie i u mnie na tym sie tez konczy :)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • To jest aż tak źle? To jaka jest alternatywa Dacia Logan?
  • Citroen C-Elysee, Peugeot 301, Fiat Tipo, Dacia Logan same budzetówki wiec szału nie ma. Wiecej o "budżetowości" rapida mozesz poczytać w tym watku
    http://rapidklub.pl/discussion/1075/rapid-auto-budzetowe#Item_33
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • No toście Panowie pojechali po bandzie. Mi jakoś nie odradzaliście zakupu. Jak mówimy o kwocie do 60 tys. to da się na pewno wyrwać jeszcze wyprzedażowe Ople Astry czy Toyoty Auris a być może Kia Ceed też. Tyle, że będą gorzej wyposażone i mają mniej miejsca w środku i w bagażniku. 
    Skoda Octavia III FL / 1.2 TSI 85KM/ 2017/ Ambition/ Pacific Blue/ 2500/ Kraków
  • @sethcracow najwidoczniej nie czytałeś moich postów, które do Ciebie kierowałem :)
    Brak Skody
  • Ja przy następnym zakupie rozważę kupno używanego dwulatka z lepszym wyposażeniem. Cenowo wyjdzie lepiej,a  jak ma się wku..ć to za mniejszą kasę.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Nie ma co przesadzać, wszystkie nowe auta i sprzęt ma się psuć. Nie jest tak źle, w porównaniu do Logana Peugeota C, znam osoby które od początku bardziej psioczą na te auta niż kilka osób na forum. Rapidow w Polsce sprzedali kilka tysięcy, a negatywnych opin na forum jest tylko kilka. Mam Audi A4 2016 i nie sadze czy te auto warte jest wydania kwoty 250 tyś zł i czy wydanie 190tys zł więcej niż rapida jest tego warte- Twierdze ze nie. Do 20 tyś km już mialem dwie poważne awarie osprzętu, tylko jedno obsługa serwisu jest lepsza- chyba ze tak mi się wydaje.
    Skoda Rapid LB/ 1.2TSI chip150KM/ 249Nm /MY 2017/ Style Max / Blue Race/ 11.000km/ Szczecin
  • Po roku jazdy Rapidem mogę śmiało polecić.Spełnia się jako auto rodzinne.Żadnych uwag,całkowicie spełnia moje oczekiwania i w rozsądnej cenie.Testowałem Citroena C elysse i peugeota 301 i rapid wygrał zdecydowanie.Amen
  • Wszystko zależy od poprzedniego samochodu i wymagań. Jak jeździłem Fiatem to stukania, pukania, pęknięty alternator, korozja nadkoli było standardem i przesiadka do Rapida byłaby zbawieniem. Ale, że przed Rapidem miałem Lagunę, która płynęła po drodze, była cicha, miękkie materiały i przyjazny serwis to Rapid, a głównie ASO wypada słabiutko.
    PinkFloyd - zgadzam się z Tobą, że Rapidow sprzedali kilka tysięcy. Ale na forum nie ma nas aż tak dużo i nie wszyscy zapisani biorą udział w życiu forum, a z tych którzy się udzielają każdy był już w ASO z jakąś wadą. Uwierz mi, że z Laguną przez pierwsze 4 lata nie byłem w ASO po za serwisami. Moja żona ma Kia i choć nie jestem zwolennikiem ASO KIA (tez pracują patałachy) to na sam samochód nie mogę złego słowa powiedzieć.
    A ma go już 10 lat.
    Rapid LB|1,2 85 KM| MY14| Ambition| Blue Denim| 105000 km| Kraków
  • Prawda też jest taka, że forum odwiedzają pasjonaci lub ludzie ktorzy mają jakiś problem i szukają rozwiązania. Wiecci posiadacze rapidów których z nami nie ma prawdopodobnie nie mają problemów z autem. Ja też póki co jestem zadowolony z zakupu
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • To ze jest malo negatywnych opini na forum to normalne, malo kto przyzna obiektywnie ze kupil kiepskie auto. Ja na poczatku tez nawet chwalilem ale teraz obiektywnie twierdze ze auto nie jest warte wiecej niz 30 tys a jak widze konfiguracje kolegow za 70-80 tys to sie usmiecham pod nosem. Ocene obniza tez kiepski serwis i obsluga klienta, nie tak to powinno wygladac przy nowym samochodzie. Jestem tego zdania co @amiskiew, lepiej kupic uzywke, dosc ze taniej to jeszcze liczysz sie z ew. naprawami i za rozsadne pieniadze, dodam jeszcze nizsze ubezpieczenie lub calkiem darowanie sobie ac. Przy r ani ubezpieczac ani nie, placi sie po 2 tysie bo jednak auto prawie nowe a potem w razie czego w aso by byla jazda z cena naprawy.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?