FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
1,6TDI LB MY16 Quartz | van_daal
  • Próbowałeś z android auto od googla ? 
    Jaki wcześniej miałeś telefon że Ci nie działało ? 
    RAPID SB| 1.2 CJZD 110 KM | MY16 | Ambition MAX + Bolero + SmartLink| Beż cappuccino | 2300000 km | Sosnowiec
  • Nie no Bolero wymiata, świetny ten kolor Qwarcowy, na Swingu nie da rady uzyskać obrazu nawigacji z telefonu? Co to za przycisk koło podgrzewania foteli kierowcy? W innych R widziałem wyłącznik trakcji a u Ciebie?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • Miałem Xperię P i nie działało, choć ML sobie doinstalowałem. Prawdopodobnie dlatego, że to nie była apka dedykowana dla tego fona.
    Jak w opcjach ustawiłem na android auto to i tak łączy się po ML.
    Podejrzewam, że Mapy Googla i tak by nie działały w czasie jazdy.
    @MDMA66
    "Nie no Bolero wymiata, świetny ten kolor Qwarcowy" - dzięki :)
    "na Swingu nie da rady uzyskać obrazu nawigacji z telefonu?" - połączenie fona z radiem wymaga SmarLinka. W Swingu takiej opcji do wyboru chyba nie ma...
    "Co to za przycisk koło podgrzewania foteli kierowcy?" - włącznik/wyłącznik czujników parkowania - mam czujniki z przodu i chyba wtedy taki przycisk dają.
    EDIT:
    Sprawdziłem w konfiguratorze i SmartLink wymaga minimum Bolera. Więc ze Swingiem niestety lipa.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Przy okazji powrotu do obuwia letniego postanowiłem zakupić dodatkowy komplet felg. Oryginalne Diony pozostaną z oponami zimowymi. Jako że wybór felg jest ogromny - nie było łatwo...
    Ostatecznie padło na felgi OXXO Decimus Black (6,5x16 ET38).
    Efekt oceńcie sami:
    httprapidklubpluploadsFileUpload6db3eabb40a7a3d93624a23eb06d65aajpg
    R z OXXO 3.jpg
    1000 x 412 - 149K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • image
    image
    R z OXXO 0.jpg
    3107 x 1770 - 2M
    R z OXXO 2.jpg
    2247 x 1385 - 1002K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Felgi zajebiaszcze też o takich marze ale chciałbym te RAY albo Italia tylko że mam opony 16 i nie widzi mi się kupna nowych, zresztą niby czarne felgi nie pasują do ciemnych kolorów a tu wyglądają bardzo ładnie. Auto ma wygląd i wyposażenie na 76tys wole takiego wypaśnego Rapida niż gołą Octavie...
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • MDMA66 za 76 tyś zł  to mam już Octavie combi 1.2 tsi elegance lub 1.4 ambition+ parę dodatkowych bajerów. Mając taką kasę na wydanie bez wahania bym celował w segment wyżej.
    Wracając do tematu aluski pięknie się prezentują a i plener też niezły po prostu bajkowo to wyszło

    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Dzięki koledzy.
    W kwestii pleneru to fotki zrobiłem na pasie byłego radzieckiego lotniska k/ Stargardu.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Racja Octavia nie wiele droższa z pakietem Amazing ma już jest spoko wyposażenie. Co to za pozycja w cenniku Octavii 1.4 110KM g-tec CNG czyżby ziemny w Polsce zyskiwał na popularności? Gdzie to można tankowac?
    Rapid SB | 1.2 TSI 110KM LPG | MY 2016 | Style Max | Czarny Magic perłowy | 218000 | Oświęcim
  • No i stuknęło 30000...
    30000.jpg
    1632 x 918 - 530K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Nie przyszło mi do głowy by się pochwalić bo mam taki wynik z naddatkiem :)
    Życzę jeszcze co najmniej 10x tyle bez awarii
    Pozdrawiam 
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Ja się nie chwalę tylko stwierdzam fakt ;) Z żalem zresztą.
    A że udało mi się fotkę pstryknąć...
    Dzięki za życzenia i wzajemnie miliona bez awarii!
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Miliona...??? Chyba zartujesz ... 200 tys. I oby nas było stać na nowe - skody :)
    Rapid LB | 1.2 110KM | MY16 | StyleMAX | Czarny Magic perłowy | Zielona Góra
  • Kolego van_daal, mam rapida SB z 2016 roku z tym samym silnikiem, 16000km przebiegu. Mam do Ciebie takie pytanie: jak np. na 3 biegu gdzieś w granicach 50km/h dodasz i odpuścisz gwałtownie gaz to masz takie dziwne puk puk, takie metaliczne, jakby jakiś luz był na czymś?
    Rapid SB | 1.6 TDI 115KM CXMA | MY16 | JOY | WHITE LF9F | 83000 | Spytkowice koło Rabki Zdroju
  • Kolego mariuszl30, ;)
    jak widać po mojej stopce, mam na osi ponad 30 tyś. Dotychczas nie zauważyłem zjawiska, które opisujesz. Jednakże, mając na uwadze, że zjawisko to mogło pojawiać się stopniowo mogłem je przeoczyć. Postaram się zatem wkrótce (najwcześniej jutro rano) zwrócić szczególną uwagę na zachowanie auta w przywołanych przez Ciebie okolicznościach. Wnioski przedstawię w kolejnym wpisie...
    EDIT:
    Odpowiedź w tym wątku.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Oprócz dodania kamery cofania (opis w TYM wątku):


    postanowiłem zmienić opony letnie na całoroczne Michelin Crossclimate+ 195/55/R16:


    ... znudziło mi się ciągłe zmienianie kół lato-zima-lato... i ten stres: zdążę przed przymrozkami czy nie?
    A przy okazji odrobinę bardziej komfortowo się zrobiło. No i samochód z profilu lepiej wygląda... ;D

    02.JPG
    1342 x 718 - 494K
    195_55_16.JPG
    1289 x 860 - 575K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Napisz jak się  zimą sprawują te Michałki w porównaniu do typowych zimówek, bo latem to zapewne super.
    Wiem do zimy daleko i niech tak zostanie :D
    Rapid LB | 1.2 MPI + LPG | MY15 | Active | 201 000 | Wawa
  • Póki co, tak jak piszesz, oponki są super. Auto trzyma się na zakrętach jakby bieżnik klejem ktoś posmarował. :)
    Na poprzednich (215/45), przy licznikowych 100km/h auto miało ok. 95 na GPSie. Teraz ma 98-99km/h.
    Tak do śmiechu:
    nie wiem co mi odwaliło ale pierwszy zakup to były... 215/55/16! :))
    Nawet się zmieściły w nadkolu (przód) ale praktycznie zero zapasu (przy skrętach). Podejrzewam, że nadkola zostawiłbym na pierwszym progu. Także ten... Jak komuś taki pomysł chodzi po głowie to już niech da sobie spokój. :D
    Ten rozmiar, który ostatecznie mam jest akuratny.
    < m >
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • No i popełniłem kolejnego moda - choć nie osobiście ofkors.
    Tym razem wskoczyła nowa mapka do silnika :D
    Przybyło kilka kucy i niutonków:


    Pierwsze wrażenie - samochód z włączoną klimą jest żwawszy niż wcześniej bez...
    MAPA.jpg
    1559 x 1892 - 147K
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Rapcio sprzedany za 44500,-

    Służył mi wiernie przez 7 lat.

    Wydaje mi się, że znalazł się w dobrych rękach...
    A przynajmniej taką mam nadzieję.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?