Opinie o Skodzie Rapid - Forum SKODA RAPID

Umów się na jazdę próbną Skodą Rapid

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opinie o Skodzie Rapid
  • Witajcie, jak tak się obecnie czyta to w mediach narazie opinie o Rapidzie nie są takie złe. Ogólnie dziennikarze chwalą to auto. Oczywiście zależy kto co potrzebuje.

Ciekawe jak będzie w praktyce?
  • aha no i też tak naprawdę w prasie pokazywane są najbardziej "wypasione" wersje na alufelgach itp. A jak pokażą wersję na stalówkach i bez bajerów to już może tak różowo nie być :)
  • no teraz w aktualnym wydaniu Motoru akurat jest test rapida z silnikiem 1.2 TSI 105. KM i w zasadzie nie wypada jakoś rewelacyjnie. Ot tak taki zwykły pospolity samochód.
  • Też uważam że biały jest ok. Wiadomo co nowy samochód to nowy, ale może już ktoś coś zauważył niepokojącego? Np. tzw. choroby wieku dziecięcego, bo w końcu Rapid to nowy model.
  • przesiadłem się z fabii 1 na rapida. Szału nie ma ale przecież to nie jest przesiadka na klasę wyższą. W środku jest więcej miejsca, porezygnowali z kilku elementów które były w fabii: niektóre przydatne - czujniki cofania, 12V w bagażniku haczyki na zakupy, klimatyzacja półautomatyczna, inne mniej regulacja świecenia instrumentów pokładowych, z tylu tylko 2 głośniki zamiast 4. itp. Jak się to porównuje to trochę boli. Zaoszczędzili na wskaźnikach: płynu chłodzącego, pożiom paliwa wyświetlany na wyświetlaczu. Dorzucili kontrolę zapięcia pasów na siedzeniu pasażera.
    jeśli chodzi o komfort wyposażenia to troszkę krok do tyłu, jeśli chodzi o komfort podróżowania w stosunku do fabii 1 jest lepiej. Poprostu trzeba to przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza i przyzwyczaić. Szkoda, że za pewne rzeczy, które kiedyś były standardem w średniej wersji wyposażenia trzeba teraz dopłacać. Ale cóż...
    A i chyba fabia 1 lepiej trzymała się drogi w zakrętach
    Co do kolorów to mam czarnego z jasnym wnętrzem (ambiente czy ambition) prezentuje sie dosć elegancko jeśli chodzi o kombinacje czarnych i jasnych plastików i tapicerki
  • espire: dzięki za info, w sumie faktycznie porównanie do fabii 1 to może nie najlepsze zestawienie, ale faktycznie masz rację jeżeli chodzi o wyposażenie. I chyba Skoda nie jest już wyjątkiem. Za to co kiedyś było standardem, nawet w podstawowych wersjach samochodów teraz trzeba dopłacać i to czasami nie małe pieniądze! Kroją nas na wszystkim. Ale wracając do Rapida zestawienie koloru czarnego z jasnym chyba jest najkorzystniejsze.
  • To zależy do jakiego auta i z jakim wyposażeniem się porównuje Rapida. Do tego dochodzi co kto potrzebuje.
    Ja też jeżdżę Fabią I ale praktycznie golasem gdzie z luksu w tym aucie mam tylko fabryczny centralny zamek i czujniki parkowania (2006 r., Classic + pakiet Active).
    Z tego co do tej pory jeździłem Rapidem to wg. mnie Rapid jest dobrym następcą Fabii I i II. Fajnie się jeździ, czy w zakrętach jest inaczej tego nie pamiętam. Miejsca dużo więcej, jeździłem 1.2 TSI 85 KM w porównaniu do 1.2 HTP 64 KM duży plus. Jedynie co może niektórych drażnić to twarde plastiki. Ja mam w F1 górę deski miękką ale tu fajniej wygląda i nikt jej podczas jazdy ciągle nie maca ;). Mnie osobiście jeszcze zdziwiły przełącznik podnoszenia szyb. Da się automatem opuścić ale już nie podnieść. Trochę przyzwyczaiłem się do tego. Do tego w wersji z tylnymi el. szybami kierowca nie może sterować nimi, choć to ma być poprawione w roczniku modelowym 2014.
    W każdym razie obecny Ambition + pakiet Komfort to zgrabny samochód z potrzebnym wyposażeniem. Do tego trochę ugranie dobrego rabatu i mamy w miarę duży rodzinny samochód dobrze zastępujący Fabię. Jakby jeszcze pojawiły się nowe silniki 1.2 TSI to już dla mnie nic więcej nie potrzeba ale to na razie plotki i pobożne życzenia :)

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!

TOP10 - najwięcej postów napisali:

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?