FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Opinie o Skodzie Rapid
  • Witajcie, jak tak się obecnie czyta to w mediach narazie opinie o Rapidzie nie są takie złe. Ogólnie dziennikarze chwalą to auto. Oczywiście zależy kto co potrzebuje.

    Ciekawe jak będzie w praktyce?

    aha no i też tak naprawdę w prasie pokazywane są najbardziej "wypasione" wersje na alufelgach itp. A jak pokażą wersję na stalówkach i bez bajerów to już może tak różowo nie być :)
  • no teraz w aktualnym wydaniu Motoru akurat jest test rapida z silnikiem 1.2 TSI 105. KM i w zasadzie nie wypada jakoś rewelacyjnie. Ot tak taki zwykły pospolity samochód.
  • Też uważam że biały jest ok. Wiadomo co nowy samochód to nowy, ale może już ktoś coś zauważył niepokojącego? Np. tzw. choroby wieku dziecięcego, bo w końcu Rapid to nowy model.
  • przesiadłem się z fabii 1 na rapida. Szału nie ma ale przecież to nie jest przesiadka na klasę wyższą. W środku jest więcej miejsca, porezygnowali z kilku elementów które były w fabii: niektóre przydatne - czujniki cofania, 12V w bagażniku haczyki na zakupy, klimatyzacja półautomatyczna, inne mniej regulacja świecenia instrumentów pokładowych, z tylu tylko 2 głośniki zamiast 4. itp. Jak się to porównuje to trochę boli. Zaoszczędzili na wskaźnikach: płynu chłodzącego, pożiom paliwa wyświetlany na wyświetlaczu. Dorzucili kontrolę zapięcia pasów na siedzeniu pasażera.
    jeśli chodzi o komfort wyposażenia to troszkę krok do tyłu, jeśli chodzi o komfort podróżowania w stosunku do fabii 1 jest lepiej. Poprostu trzeba to przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza i przyzwyczaić. Szkoda, że za pewne rzeczy, które kiedyś były standardem w średniej wersji wyposażenia trzeba teraz dopłacać. Ale cóż...
    A i chyba fabia 1 lepiej trzymała się drogi w zakrętach
    Co do kolorów to mam czarnego z jasnym wnętrzem (ambiente czy ambition) prezentuje sie dosć elegancko jeśli chodzi o kombinacje czarnych i jasnych plastików i tapicerki
  • espire: dzięki za info, w sumie faktycznie porównanie do fabii 1 to może nie najlepsze zestawienie, ale faktycznie masz rację jeżeli chodzi o wyposażenie. I chyba Skoda nie jest już wyjątkiem. Za to co kiedyś było standardem, nawet w podstawowych wersjach samochodów teraz trzeba dopłacać i to czasami nie małe pieniądze! Kroją nas na wszystkim. Ale wracając do Rapida zestawienie koloru czarnego z jasnym chyba jest najkorzystniejsze.
  • To zależy do jakiego auta i z jakim wyposażeniem się porównuje Rapida. Do tego dochodzi co kto potrzebuje.
    Ja też jeżdżę Fabią I ale praktycznie golasem gdzie z luksu w tym aucie mam tylko fabryczny centralny zamek i czujniki parkowania (2006 r., Classic + pakiet Active).
    Z tego co do tej pory jeździłem Rapidem to wg. mnie Rapid jest dobrym następcą Fabii I i II. Fajnie się jeździ, czy w zakrętach jest inaczej tego nie pamiętam. Miejsca dużo więcej, jeździłem 1.2 TSI 85 KM w porównaniu do 1.2 HTP 64 KM duży plus. Jedynie co może niektórych drażnić to twarde plastiki. Ja mam w F1 górę deski miękką ale tu fajniej wygląda i nikt jej podczas jazdy ciągle nie maca ;). Mnie osobiście jeszcze zdziwiły przełącznik podnoszenia szyb. Da się automatem opuścić ale już nie podnieść. Trochę przyzwyczaiłem się do tego. Do tego w wersji z tylnymi el. szybami kierowca nie może sterować nimi, choć to ma być poprawione w roczniku modelowym 2014.
    W każdym razie obecny Ambition + pakiet Komfort to zgrabny samochód z potrzebnym wyposażeniem. Do tego trochę ugranie dobrego rabatu i mamy w miarę duży rodzinny samochód dobrze zastępujący Fabię. Jakby jeszcze pojawiły się nowe silniki 1.2 TSI to już dla mnie nic więcej nie potrzeba ale to na razie plotki i pobożne życzenia :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • bylem widziałem jeździłem - liftback  1.2 tsi 105KM - wrażenia:

    skrzynia - ideał, leciutko - krótkie przełożenia, 6 juz od 70 km/h spokojnie można zapinać
    sprzęgło - jak to w prawie nowym samochodzie - malina :)
    sterowanie - poprawne
    przyspieszenie - dupy nie urywa ale jakos sie zbiera - 1 bieg tak jak inni pisali dziwny - w zasadzie tylko do ruszania - ma dziwne opóźnienie zanim samochód zacznie przyspieszać
    wyciszenie - średnie - silnik nie ma pokrywy wiec trochę go słychać (żona zastanawiała sie czy nie jedziemy dieslem :) ) 
    wnętrze - trochę ciasno z przodu (na szerokość) ale tragedii nie ma, z tylu wbrew pozorom dużo miejsca na nogi. w wersji ambition bodajże (bez maxa) strasznie plastikowo i szaro - za to elegance to juz jakby inny samochód.
    ergonomia - chyba bez zastrzeżeń wszystko pod reką.

    Wg mnie jak kupować to tylko doposażone ambition albo elegance - wtedy samochód jakoś "wygląda" i ta plastikowosc nie razi juz w oczy. Ja bede sie chyba decydował na wersje z bezowa tapicerka (tak wiem trudno utrzymać to w czystości) - co prawda Rapida nie dane mi bylo takiego oglądać ale widziałem Toledo oraz Octawie - wrazenie jeszcze bardziej na plus w stosunki do golasa
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • chciałeś chyba powiedzieć że plastikowo jest w activie, ambition, ambiton maxx to jest ta sama wersja wyposarzeniowa, tylko od tego roku dodano maxx w celach wiadomo jakich
    Rapid SB | 1.2 TSi, 85km | MY14 | Ambition | Beż Capucino | 15000 km | Lubelskie
  • byc moze - nie bylo napisane jaki to wersja (bo to jakas uzywka z marca 2013)
    Rapid LB | 1,2 105KM | MY15 | Elegance Max beżowy | Brąz Topaz | Warszawa
  • podobnie jak ty zdecydowałem się na wyższa wersję wyposażenia żeby mieć to beżowe wnętrze bo wg mnie to robi wielką różnice przy tym aucie, choć na siedzenie pewnie jakiś podkład bedzie potrzebny ;-)
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Widziałem test Rapida Spaceback'a na YT z beżową tapicerką. Pewnie nikt z testerów nie martwi się o auto i po 20 000 km tapicerka wyglądała kiepsko ale ...

    Mimo wszystko takie jasne wnętrze wygląda efektownie i napewno kiedyś kupię sobie auto z beżową tapicerką tylko jeszcze nie teraz ... :(
  • W 1.2 TSI 105KM silnik ma pokrywę ale małą :/
  • Ja nie mam problemów ze skoda. To skoda ma problem z niska jakością.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • a w rankingu zadowolenia klientów z nowego samochodu Skoda jest na...3 miejscu zaraz po pierwszej Mazdzie i drugim Mitsubisi :))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • To całkiem możliwe. Jakość jest odczuciem subiektywnym. Skoro w mercedesie od nowości nawet klocków nie zmieniłem, jedynie olej i wycieraczki (91 kkm) Wiem co można oczekiwać od nowego samochodu. I nie mam na myśli tutaj wyposażenia, czy użytego materiału, bo akurat za te pieniądze tego się spodziewałem. Ilość usterek i nie dorobień jest zbyt duża. Tak więc jakość w moim odczuciu jest słaba.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku Nie chcę brać w obronę Skody,też mi trochę zalazła za skórę, ale weź pod uwagę, że Rapid jest nowym modelem i musi minąć parę lat zanim upora się z drobnymi usterkami.
  • powiem więcej Dacia jest na....czwartym miejscu w klasyfikacji zadowolenia z nowego auta na 27 marek, ach te rankingi....:))
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Problem w tym że Logan jest bezpośrednim konkurentem Rapida...
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • nie bardzo konkurencja :) full wypas logan jest dalej dużo tańszy niż najtańszy rapid. Idąc tym tokiem rozumowania rapid moze być konkurentem Audi A4 :D
    Rapid LB | 1.4 DSG 122KM | MY15 | Elegance MAX | niebieski RACE| 50kkm | KRK
  • Panowie przejdźcie się do salonu dacii i usiądźcie w tym aucie z przodu z tyłu pobawcie się jej kokpitem i jeśli to nie wystarczy to poproście o jazdę próbną. Dla mnie to wydłużony  fiat panda. Porównując do skody  to coś  koło fabii I generacji z zahaczeniem o felicję. MCV na taxi się nada.
    Skoda nie jest autem prestiżowym ale Loganem po prostu wstydził bym się jeździć no chyba że jako 2 albo 3 auto w rodzinie może by uszło.
    Rapid SB | 1.2TSI CBZB 105KM | MY15 (4 tydzień 2015) | EleganceMAX | Błękit RACE | 55000+km | Bielsko-Biała
  • Niektórzy się wstydzą jeździć Skodą...

    Kwestia perspektywy, z której patrzysz i może czasem próżności.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?