FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Moderatorzy FORUM
  • Fragment regulaminu:
    IV. Zasady korzystania z forum, nakazy i zakazy
    1. Nie stosuj wulgarnego słownictwa ani innych obraźliwych zwrotów. Wpis zostanie usunięty. 

    Wpis usunięty <mod>
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @jercen to co wyprawiasz jest poniżej krytyki, usunąłeś mój wpis podając nieprawdziwe podstawy! NIE UŻYŁEM NIGDZIE, ANI WULGARNEGO SŁOWNICTWA, ANI INNYCH OBRAŻLIWYCH ZWROTÓW!!! Napisałem prawdę o twoim postępowaniu i to po prostu Cię boli. Uważam, że mimo swoje dużej wiedzy w temacie nie nadajesz się na moderatora. Administrator powinien uwolnić Cię o tej powinności, bo działanie Twoje jest bardzo nie w porządku i szkodzisz w ten sposób forum, bo bez powodu zamykasz rozwojowe wątki. Ten wpis też usuniesz, podając podstawę, że jest wulgarny?
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • @dodan nikt nie będzie usuwał twoich postów jeśli nie łamią regulaminu a np regulamin mówi by edytować swoje posty a Ty co widać wyżej piszesz jeden pod drugim. Co do wypowiedzi, masz prawo wyrazić swoją opinię na dowolny temat, również ten odnośnie funkcjonowania forum czy opinii o moderatorach tym bardziej w tym temacie, oczywiście pod warunkiem ich zgodności z regulaminem. Jest pomysł by powstał temat w którym forumowicze będą mogli ocenić prace moderatorów od momentu ich wyboru, z takim założeniem tez się podejmowaliśmy tego zadania że jesteśmy na próbę i jeśli będzie coś nie tak nastąpi zmiana. Myślę że rozpoczęcie takiej dyskusji leży w gestii administratora forum.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81. Nie pisze postów jeden po drugim. Tylko mój post został usunięty niezgodnie z regulaminem i stąd tak wyszło, że jakby dwa posty napisałem ale po prostu musiałem się odnieś do tego wyczynu @jercena. Myślę, że to jest bardzo dobry pomysł z tematem odnośnie pracy moderatorów, bo moim zdaniem @jercen działa niezgodnie z regulaminem, który wszyscy powinniśmy przestrzegać, a moderatorzy szczególnie powinni trzymać się tej zasady. Niestety te zasady @jercen pogwałcił już dwukrotnie! Najpierw zamknął rozwojowy wątek, bo sam sobie stwierdził, że koniec już tematu, a następnie usunął mój wątek również niezgodnie z regulaminem powołując się na rzeczy, których tam nie było! I jak ja się teraz mogę obronić, jak mojego postu już nie ma? Myślę, że nie może być ktoś moderatorem, kto nie potrafi panować nad swoimi emocjami i nie chce poddać się żadnej krytyce i usuwa posty. Takie coś nie powinno mieć w ogóle miejsca!
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Koledzy to odpowiednie miejsce, w którym to możecie ocenić pracę moderatorów, ich posunięcia, podejmowane decyzje, etc. proszę tylko o konstruktywną krytykę pozbawioną emocji... pochwały też mile widziane. Liczymy się z Waszym zdaniem, wszelkie sugestie i propozycje będą cenne.  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • kol dodan na tej tylko stronie masz już 7 wpisow. To chyba rekord na tym forum. Szkoda tylko, ze z tego nic nie wynika a tylko czepiasz sie moderatora. Co masz swojego do przekazania - w sprawie Rapida? Masz - to wal smialo. Nic nie masz - to nie nabijaj sobie licznika.
    Sam wystawiasz sobie swiadectwo swojej kultury na necie oraz pieknie pokazujesz jak nie nalezy sie zachowywac.
    Kilka razy inni juz podpowiadali Tobie w sprawie zachowania, ale chyba to nie dotarlo jeszcze do Ciebie.
    A z matma to u Ciebie calkiem juz kiepsko.
    Jesli na stronie zostaly Twoje dwa wpisy obok siebie - juz po usunieciu jednego - no to wychodzi na to - ze miales pod rzad trzy wpisy?  Ladnie to tak? A sam najezdzasz na innych. 
  • Moim zdaniem piwko dla @gross81 za efektywną i ogromną pracę w dosłownym znaczeniu słowa moderowanie, już od samego początku.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @crady na tym forum przekazałam już wiele spraw w kwestii Rapida, na pewno nieporównywalnie więcej niż Ty. Bo jak na razie nie dorobiłeś się nawet podpisu w stopce, nie mówiąc już o jakimś twoim merytoryczny wpisie na tym forum. Zauważyłem, ze najczęściej pojawiasz się na forum w tym miejscu gdzie trzeba dolać oliwy do ognia. Odnośnie twoich pouczeń to musze cię uświadomić, że temat Hyde park nie służy do tego, żeby przekazywać tu coś koniecznie o rapidzie. Dokształć się, wiem, że to trudne obce słowa ale może dasz rade jakoś sobie przyswoić, aaa i naucz się liczyć do trzech, jeśli widzisz gdzieś moje trzy wątki pod rząd, albo po prostu idź do okulisty. Pozdrawiam
    Rapid LB / 1.6 TDI CAYC mod 135KM / MY14 / Ambition Komfort / Czarna Perła / 142.500km / Warszawa
  • Proszę niech Moderatorzy się podpisują.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • I znów masa postów przeniesiona... heh wiele for internetowych przerobiłem, ale nigdzie nie było takiego bałaganu i syfu z powodu nadgorliwych moderatorów jak tutaj. Rozumiem przenosić spam jeśli temat jest o tylnych światłach a ktoś pisze o regulacji fotela, ale jeśli ktoś pisze np dlaczego nie TSI w temacie "Rapid - dlaczego TAK/NIE" to ja tego nie ogarniam. Dodam tylko, że te posty które teraz wylądowały tutaj w "spamie" wcześniej były przeniesione do tematu "Rapid - dlaczego TAK/NIE" z jeszcze innego... heh komedia.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Kolega Fredi88 ma 100% racji.

    ps. do NADGORLIWEGO MODERATORA:
    Fermentem jest przenoszenie WSZYSTKIEGO tu, czyli do kosza, bo na pewno nie jest to Hyde Park - czyli tematy wolne, nawet sobie nie zadajesz odrobinę trudu, żeby oddzielić właściwą treść.

    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • Zgadzam się z przedmówcami. Sam spotkałem się tu, na forum, z zarzutami klubowiczów pod moim adresem kasowania wpisów, z czego byłem bardzo zaskoczony. Okazało się, że to nie było tylko raz. Dzisiaj okazało się - że sytuacja się powtarza któryś raz.
    Do moderowania forum uprawnieni są wybrani forumowicze. Jakież było moje zdziwienie, że kilka wpisów klubowiczów, łącznie z moimi, zostało "przeniesione" a tak naprawdę skasowane. Doszło do tego, że jeden moderator ingeruje i kasuje wpisy drugiego moderatora i innych klubowiczów. Admin forum nie zareagował. Nikt nie uznał za stosowne wyjaśnić, wytłumaczyć sytuację.
    Jest to dziwna sprawa. Bo forum prowadzimy sami, dla siebie, dla poszerzania informacji i wymiany doświadczeń. Okazuje się, że rzeczywistość jest zgoła odmienna.
    Nie mam zamiaru wprowadzać zamieszania na forum. Jednak jeżeli pokażą się kolejne wpisy z uwagami o przenoszeniu i kasowaniu wpisów, pora zastanowić się kto i dlaczego tak postępuje oraz wyjaśnić i naprawić całą sytuację.   

    W aktualnej sytuacji - do czasu wyjaśnienia sytuacji - nie będę podejmował dalszych kroków. Jest okazja do zweryfikowania np. mojej "bytności" na forum czy to jako moderatora czy jako klubowicza. 
    Admin ma tu decydujące słowo i największe możliwości działania. Sądzę, że jest okazja do małego podsumowania działalności forum pod zarządem 4 moderatorów. Czyli okazja do wypowiedzi klubowiczów w sprawie "wielkiej" czwórki.
    Pozdrawiam   

    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • To forum nie jest tak wielkie, żeby 4 modów było potrzebnych. 1 by w zupełności wystarczył, max 2 bo nie każdy ma zawsze czas, żeby na forum wejść. Druga sprawa, że forum jest za duże o czym już pisałem kiedyś. Za dużo jest działów i for dublujących się. Ale to już temat na inną rozmowę ;)
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Witam,

    Panowie zacznę od tego że ADMIN zagląda tu bardzo często.
    Jest taka funkcjonalność na forum o której pewnie nie każdy wie, a każdy ma dostęp -> http://rapidklub.pl/plugin/memberslistenh (link znajduje się w prawym menu tuż pod listą ostatnich wiadomości) można sobie ładnie posortować i zobaczyć kto i kiedy był zalogowany np. sprawdzić kiedy był tu admin...

    Ale wracając do tematu. Forum wyglądało "merytorycznie" dużo gorzej przed wyborem Moderatorów i ich praca naprawdę dużo wniosła dobrego. Wiele rzeczy zostało uporządkowanych i posprzątanych. Moderatorzy dbają o porządek i to naprawdę widać.

    Zgodzę się że czasami mogą zdarzyć się wpadki, bo każdy ma prawo do pomyłek lub zbyt pochopnego podjęcia decyzji (sam wiele razy takie podjąłem tu na forum), ale całokształt pracy moderatorów oceniam bardzo dobrze (tak jak zostało wspomniane odnośnie dyskusji na temat moderatorów jest osobny wątek na forum i tam można wyrażać swoje opinie, do czego również zachęcam)

    Przypominam:


    Forum SKODA RAPID
    RapidKlub.pl - wszystko o Skodzie Rapid


    tak się nazywa forum, więc wszystkie wątki które są nie na temat mają prawo być przenoszone do innych dedykowanych do tego działów / tematów. Żeby może nie było irytacji że wszystko jest w jednym wątku co jak ktoś nazwał "koszem". Zostanie utworzona kategoria - hyde park czyli tematy wolne lub jak kto woli "wątki z innnych dyskusji" - i tam można kontynuować różne dyskusje lub wątki które wynikły w czasie wypowiedzi na inne tematy (ta kategoria nadal będzie podlegała moderacji, z tym że w ograniczonym zakresie czyli do zgodności z regulaminem forum). Będzie można tam tworzyć wiele tematów.

    Liczba kategorii: Jak widać pozwala uporządkować forum. Jest ich sporo, ale dlatego że mamy tyle różnych spraw / tematów. W każdej kategorii jest obecnie po kilkadziesiąt postów więc spełniają one swoje zadanie.

    Pozdrawiam.
    Administrator forum RapidKlub.pl
  • Swego czasu założyłem wątek Hyde Park - czyli tematy wolne. Miało i ma służyć do luźnych wypowiedzi nie związanych merytorycznie z samochodem Rapid. Ale niektórzy potraktowali to inaczej. Co gorsza - doszło do "dzielenia" wybranych wpisów między właściwy (swój) temat a Hyde Park. Sam tego nie rozumiem - bo jaki sens przenosić część wpisów, które dokładnie mieszczą się w temacie i odnoszą do konkretnego wątku?
    Proponuję nowy wątek "Śmietnik" z następujacymi zasadami:
    Wpis przeniesiony przez admina/moderatora ma być podpisany adminem/moderatorem.
    Powinna być krótka informacja o przyczynie przeniesienia.
    Autor takiego przeniesionego wpisu może poprawić wpis i umieścić go w stosownym wątku, dalej sam skasować treść tego przeniesionego wpisu w Śmietniku albo wpis zostanie usunięty przez admina/moderatora po pewnym czasie (np. 5 - 7 dniach).
    Czyli w śmietniku wpis przebywa na zasadzie "kwarantanny", by wkrótce ze śmietnika zniknąć.
    Może takie rozwiązanie usprawni nasze forum? Nie będzie problemu z kasowaniem z "zaskoczenia" tylko stosownie do sytuacji klubowicz ma okazję do zweryfikowania swojego wpisu.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @jercen dobry pomysł... proponowałbym tylko kosmetyczną zmianę z "śmietnik" na "kosz" ;-)

    @yunior81 coś z tym przenoszeniem jest, że to trochę rozrywa dyskusję... osobiście mi też się to nie do końca podoba, ale rozumiem ograniczenia forum i jego aktualny rozkład (mnogość) tematów oraz intencje moderatora... zróbmy tak, że w razie czego zgłaszajmy uwagi i podawajmy propozycję poprawy sytuacji ew. problemu, bez zbędnej kłótni... reasumując więcej komunikacji i mniej przepychanek słownych. Przecież wszyscy tutaj obecni oprócz rozmów o naszych autach, motoryzacji, poradach technicznych, rozwiązywaniu problemów jesteśmy także, aby miło spędzić czas, zrelaksować się i odstresować od codziennego zgiełku i pędu życia... także dbajmy, aby tak właśnie było ;-) i oczywiście organizujmy spotkania ;-) 

    ----------

    Taka myśl mnie nurtuje... załóżmy, że chciałbym zorganizować szybki SPOT, albo miałbym problem z autem i chciałbym się spotkać z kimś w pobliżu np. w granicach 50km... w jaki sposób skomunikować się z kolegami w rejonie? Przydałaby się jakaś mapka, jakiś spis lub coś podobnego, np. klikam, pomorskie, wyślij info do wszystkich, etc. czy jest techniczna możliwość stworzenia takiego czegoś?  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Pytanie do Modów:
    kto usunął mój wpis z wątku "Schematy elektryczne" dot. bezpieczników i zmienił tytuł?
    I DLACZEGO?
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • Zgodnie z regulaminem forum:
    ... II. Publikowanie wpisów ... 2. Przed założeniem nowego wątku sprawdź, czy podobny wątek nie jest już na forum ... nie podajemy takich samych wpisów czy załączników wielokrotnie czy też w różnych działach.
    Tym razem sam wpisałeś w różnych wątkach dokładnie takie same ilustracje oraz opis. Może sam nie zwróciłeś na to uwagi. Żaden Twój wpis czy ilustracja nie zostały skasowane. Występuja tylko jeden raz w stosownym wątku.
    Stąd rozbicie tematów (bez dublowania):
    w dziale Elektryka nadwozia wątek Schematy elektryczne (który sam założyłeś) oraz
    w dziale ZTS - wątek Tablica bezpieczników.
    Tam masz z 30 marca swój wpis o bezpiecznikach MY 2016. Nim napiszesz - warto sprawdzić.
    Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Po pierwsze:
    uznałem, że umieszczenie zestawienia bezpieczników do Rapida MY16 w jednym wątku ze schematami elektrycznymi do Rapida MY16 jest całkowicie zasadne ponieważ informacje te uzupełniają się wzajemnie i razem tworzą spójną całość.Tym bardziej, że w pliku zawierającym zestawienie bezpieczników znajdują się odniesienia do tychże schematów elektrycznych. Ponadto dział "Elektryka nadwozia" jest - to oczywiście tylko moje zdanie - najwłaściwszym miejscem do umieszczenia tych informacji.

    Po drugie:
    uznałem, że umieszczenie zestawienia bezpieczników do Rapida MY16 w Twoim wątku "Tablica bezpieczników" (pod rozwagę zostawiam słuszność umiejscowienia tego wątku w dziale ZTS) jest naturalną kontynuacją tego tematu.

    Chronologicznie: najpierw, prawie pół roku temu, dodałem wpis w dziale ZTS a dopiero kilka dni temu dodałem wpis w dziale Elektryka uznając, że tam bardziej pasuje.

    Po trzecie:
    Sam nie usunąłem swojego wpisu z działu ZTS, bo doszedłem do wniosku, że ktoś kto trafi na wątek "Tablica bezpieczników" będzie miał dodatkowe źródło informacji za co się nie pogniewa.
    Jeśli jednak mój zdublowany wpis skądś miał by być usuwany to raczej z działu ZTS.

    Po czwarte:
    "Żaden Twój wpis czy ilustracja nie zostały skasowane" - uprzejmie proszę:
    czy możesz podlinkować mi mój plik z moim zestawieniem bezpieczników? Będę wdzięczny.

    Po piąte:
    czy na tym forum Moderatorzy nie mają już nic innego do roboty?
    Panuje tu już taki ład i porządek, że mój PODWÓJNY wpis nie miał prawa się ostać?

    PS.
    Cytat z wątku "Śmietnik" w dziale "Społeczność RapidKlub":

    "jercen    23 luty

    Tu jest miejsce na czasowy "pobyt" przeniesionych wpisów.
    Wpis przeniesiony (przez admina/moderatora) ma być przez niego podpisany.
    Powinna być krótka informacja o przyczynie przeniesienia.
    Autor takiego przeniesionego wpisu może poprawić wpis i umieścić go w stosownym wątku, dalej sam skasować treść tego przeniesionego wpisu w Śmietniku (poprzez przycisk MODERACJA) albo wpis zostanie usunięty (przez admina/moderatora) po pewnym czasie (np. 5 - 7 dniach).
    Czyli w śmietniku wpis przebywa na zasadzie "kwarantanny", by wkrótce ze śmietnika zniknąć.
    Proponuję nie umieszczać tu dodatkowych komentarzy. W tym układzie Śmietnik praktycznie nie powinien się rozrastać.
    Pozdrawiam"

    W związku z tym, że nawet Tobie nie chce się stosować do Twych własnych pomysłów rozważ usunięcie tego Wątku.
    Pozdrawiam - Paweł
    Był: Rapid LB | 1.6TDI 115KM CXMA | MY16 | Style Max | Szary Quartz Metalizowany | 90k km | Szczecin | Chip: 148KM/323Nm
    Jest: Tiguan eHybrid 245KM | Elegance | Wilcza jagoda
  • @van_daal nie moderatorzy tylko MODERATOR, ktory rzeczywiscie sam sie nawet nie potrafi dostosowac do swojego kiepskiego pomyslu z tym "śmietnikiem", racja ze wątek do usuniecia.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?