FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Samochodowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zmiana Blues'a na coś z nawigacją....
  • Też się zastanawiam nad zmianą SWINGa na coś z nawigacją. Zastanawiam się jak też urządzenia współpracują z interfejsem CAN. No i co muszę dokupić, jakieś przejściówki itp?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Przy zamianie SWINGa na nawigację chyba muszę dokupić nową ramkę, z tego co widzę ze zdjęć. Czy może ktoś już dokonywał takiej podmiany?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Ja sie do tego przymierzam ale tak jak bounty nie bardzo wiem jaki sprzet wybrać zeby ładnie smigał z kierownica i maxidotem i jeszcze dobrze był wpasowany, te oryginalne troche drogie...
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @konwel współpracują tylko muszą posiadać canbus. Są nawigacje dedykowane pod pierwsze radia "prostokątne" (potrzebna ramka) lub nowsze "trójkątne" (te nie potrzebują ramki). Interesuje mnie jeszcze, aby kombajn był wyposażony w tuner dvbt hd (do odbioru tv cyfrowej), modem do łączności z internetem (na razie mam taki 3g na usb), rejestrator jazdy (potrzebna kamerka) ciekawe czy można podłączyć przód i tył... oczywiście urządzenie ma bluetooth, więc może pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego. Ciekawe czy mając modem, można korzystać z yanosika... to wszystko sprawia, że takie urządzenie może być przydatne, stąd przymiarka do podmiany...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @konwel - tak, musisz wymienić ramkę. Ale możesz też założyć dodatkową ramkę i wtedy będziesz mógł zamontować dowolne radio 2DIN. Ja mam taki zabieg w planach, ponieważ mój R nie posiada BT ani kamery cofania.
  • @bart
    Co to znaczy dodatkowa ramka. 
    Co do anteny to wyczytałem gdzieś, że aby podłączyć obie anteny z R konieczna jest przejściówka z dwóch anten na jedno wejście nowego radia.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @gross81 tak widziałem, ale musiałbym osobno dokładać, tuner dvbt-hd, rejestrator jazdy, kamerki, etc. wolałbym już kupić wszystko w pakiecie... urządzenie używane, bez f-vat za 1350zł, starszy model...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Wybór np. na aliexpress jest ogromny, tylko pytanie które urządzenie wybrać...

    Starszy model (typ radia):


    Radio 7'' (+ramka)



    Radio 8'' (+ramka)

    Nowy model (typ radia):


    Radio 8''

    radio_swing.png
    1280 x 960 - 2M
    Nowy obraz.jpg
    670 x 398 - 47K
    Nowy obraz (1).jpg
    749 x 414 - 49K
    130704 ŠKODA Rapid 2014 - Radio SWING_jpg.jpg
    640 x 480 - 54K
    Nowy obraz.jpg
    721 x 411 - 53K
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Ja nie wiem czy bym się zdecydował przy takim urządzeniu na kupno na tym aliexpress, wiadomo jaka jakosc, mozliwe ze sie popsuje szybciej niz zamontujesz i wtedy co chinska gwarancja? ;) i fv o której pisałes tez nie uświadczysz. Mysle ze jakies elementy do R, listwy itp to owszem mozna kupic tam ale z elektronika to nie bardzo to widze
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • @konwel - jak spojrzysz na zdjęcie z postu kolegi bounty przedstawiające stary model Swinga to zauważysz, że radio ma kontury dopasowane do ramki SKODY/VW/SEATa. Panel radia ma też szersze wymiary niż stosowane w stacjach multimedialnych 2DIN. Dlatego jeżeli nie zdecydujesz się na montaż jakiejś stacji dedykowanej lub któregokolwiek z produktów VW to będziesz potrzebować dodatkowej ramki, która pozwoli wkomponować radio w ramkę SKODY. Poniżej załączyłem zdjęcie z jakiegoś VW, bo nie mogłem nigdzie znaleźć R. Co się tyczy anteny to potrzebne będzie ustrojstwo, które chyba nazywa się separatorem antenowym prostym FAKRA, o ile nic nie pomyliłem.


    blog-AVH-P4300DVD-GOLFVI.jpg
    500 x 374 - 68K
  • @bart chyba nie do końca o to chodzi, za dużo tych ramek ;-)  przy założeniu, że kupuje nawigację dedykowaną do rapida wyjścia są dwa, mówić krótko: stary typ radia + ramka lub nowy typ bez ramki

    @gross81 dokładnie tak i to właśnie odstrasza mnie od kupna navi z chin (brak gwarancji, brak rachunku, niska jakość, etc.)... z drugiej strony, to co dzisiaj nie ma napisu "made in china" ;-)
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty no może i wszystko ma taki napis, ale jak jest produkowane dla jakiegoś koncernu lub wielkiej firmy to masz chociaż jakąś gwarancję, a tak? czy z alli można łatwo odzyskać pieniądzę? lub jaka jest gwarancja? ciężko powiedzieć
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • no i jeszcze pytanie czy teraz warto robić jakieś przeróbki? co z gwarancją? no i zastanowić się jeśli już tak bardzo ktoś chcę tej nawigacji w samochodzie na stałe, czy nie zainwestować w oryginał
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • @bart
    ale ja mam nowego Swinga i trochę nie bardzo wiem jak miałbym tam wymienić ramkę. Chyba musiałbym cały ten plastik dookoła?
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • chociażby to teraz znalazłem na allegro używane ale oryginał http://allegro.pl/skoda-rapid-navigacja-columbus-5e0919606-i5019228031.html

    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • taki oryginalny columbus fakt bedzie pasowal super i nikt sie nie przyczepi do tej zmiany (odnosnie gwarancji na auto), ale chyba jest on troche ograniczony, nie ma tylu funkcji i mozliwosci co zamienniki tego typu co wyzej wrzucił bounty z tym ze jak juz to kupowałbym u polskiego sprzedawcy. Tak samo z mapami, trzeba chyba płacic spora kase za aktualizacje no i ogólnie tamte wizualnie robia lepsze wrazenie.
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Wiem jak wygląda stara ramka, ale nie mam pojęcia jakbym miał zastosować po wyjęciu nowego SWINGA. W nowym dolne przyciski są wpasowane w duży kawałek plastiku, w starym wszystko było w ramce 2DIN.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @konwel ale w nowym przecież przyciski od radia też mieszczą się w ramce (chyba się nie mylę) 2din, tylko tak wygląda jakby były osobno, można w tę ramkę dopasować navi, lub założyć starą ramkę i do niej dopasować , navi są dostępne i takie i takie do obydwu ramek
    ramka.jpg
    335 x 264 - 40K
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?