FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zmiana Blues'a na coś z nawigacją....
  • temat został z niewiadomych przyczyn usunięty - proszę zajrzeć tutaj http://navipremium.eu/pl/produkty/nawigacje-skoda/nawigacja-skoda-detail

    napisaliśmy w tej sprawie do administracji

  • Pod nawigacjami dla skody są dwa rodzaje. Który?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Jak wyciągnąć radio.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • NaviPremium
    navi jakie podajesz było omawiane już wcześniej tylko TAŃSZE jak dobrze sie poszuka to nawet kilka stówek taniej
    Rapid SB/1.2 MPI/MY14/Ambition komfort/ Szary metalik
  • Warte to czegoś? Czy da się instalować apki na androida i z nich korzystać. Czy da się wlozy sim. Tak jak do telefonu?
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • @supermajku: Cytując ze strony:
    - Google Play – dowolne dogrywanie programów, multimediów
    - Istnieje również możliwość podłączenia modemu 3G poprzez USB

    W tej cenie to modem powinien być wbudowany no i rozdzielczość 800x480 też nie zachwyca. Jak dla mnie zbędna zabawka, przy cenie ok 1000-1200 jeszcze można by rozważyć ale 2100 to przesada.
    Rapid LB | 1.2 TSI 90KM | MY16 | Ambition MAX | Beż Cappuccino | 45 500km | 5,929L/100km | Bydgoszcz
  • Samo radio jest mocowane 4 wkrętami do deski. Śruby są dostępne po zdjęciu ramki wokół radia. Potem już tylko wyciągnąć samo radio, odłączyć wtyczki antenową i główną i radio masz w ręce.
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak cena za wysoka! Myślałem czy tam terminal taxi i wszystko inne da się mieć, takie Combo i nic na szybie to było by ekstra.

    Jak zdjąć ramkę
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Odkopie temat, czy ktos ma i moze sie pochwalic jakims nieoryginalnym radiem z navi obsługiwanym na maxi docie i z kierownicy, wizualizacja cofania czyli wszystko co w oryginalnym? Nie chce wydac wiecej niz 1500, jesli cos macie bede wdzieczny za link


    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • tak tylko pewnie zadna funkcja które opisałem wyżej by nie działała z tym radiem
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Piszą ze zadziała z kierownicą. Interesuje mnie takie coś ale koniecznie z wbudowaną anteną GPS, mozliwoscia wlozenia karty sim i na androidzie.
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Przejrzałem juz troche tego, rozmawiałem, pisałem i wiem ze ciezko cos ogarnąć co bedzie zapewniało działanie wspomnianych funkcji, no moze poza fabrycznymi. Firma GMS ma kilka dedykowanych do R radyjek ale to juz kwestia 2 tys
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • A jeśli  budzet jest do 3000 to co mozna polecic ale nie chinszczyzne? Oplaca sie oryginalny modul blouetooth i rns 510? Jak te nawigacje skody mapy sie sprawuja?

    A cos innego niz skodowskie? Clarion czy cos ktos testował? Z tymi ramkami to chyba duzo zabawy?
    Rapid LB | 1.6 TDI 90KM | MY15 | Ambition Max, DSG, Xenony | Wawa
  • Może ja podepnę się pod stary juz temat...Mam pytanie, czy w nowym aucie jest możliwość np w ASO (może uda się dogadać z elektrykiem po godzinach?) zamienić radio zwykłe,cienkie - Blues na coś z wyświetlaczem,dotyk? Chodzi o Rapida Fun z 2015r.
    Rapid SB|1.2 CJZD 110KM|MY16|Fun|Beż Cappucciono|1800 km|Chorzów
  • Przy zamianie radia należy sprawdzić ilość anten. Do Bluesa jest tylko jedna antena. Do odbiorników z "wyższej" półki są prowadzone 2 anteny.


    Klasyczna antena na dachu służy do odbioru GPS, AM/FM i DAB.
    Druga antena zintegrowana z tylną szybą -R130- służy do odbioru FM2.
    anteny do radia.jpg
    331 x 535 - 86K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Mam Bluesa, czeka na zamontowanie nowy Swing (od kolegi z forum ;-)... zastanawia mnie czy mając Bluesa ta druga antena "jest obecna" w moim R i tylko brakuje wiązki? Jeśli tak, można ją podłączyć / poprowadzić?
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • Fizycznie radia zamienić można. Natomiast bez drugiej anteny niektóre funkcje, związane z odbiorem, mogą być ograniczone. Co do poprowadzenia - podłączenia drugiej anteny: ta jest "wtopiona" do tylnej szyby. Stąd prowadzona jest wiązka do radia. Sądzę, że nikt nie będzie wymieniał tylnej szyby, by mieć "oryginalnie" jak z fabryki. W tym układzie można popróbować (jak radio nie będzie miało dostępne wszystkie funkcje) podpiąć się drugim kablem antenowym, by otrzymac brakujące funkcje.     
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • @bounty jak będziesz miał problem z odbiorem lub funkcjami to polecam na serwisie aukcyjnym "adapter antenowy FAKRA" i sprawę będziesz miał załatwioną.
    Rapid LB | 1.6 TDI CXMA 115KM | MY2016 | Ambition MAX| Biel Candy | Gorzów Wlkp.
  • @jercen, @mskrapi1980 dzięki koledzy za porady... jak tylko skończy mi się gwarancja, co nastąpi niebawem, to z czystym sumieniem będę mógł przeprowadzić wszystkie zaplanowane modyfikacje... w tym m.in. podmiana radia, które zbiera kurz na półeczce chyba od początku lipca ;-)  Pozdrawiam
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?