FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Kredyt Gotówkowy w VeloBank

Świąt Wielkanocnych, zdrowych i pogodnych
Wszystkim miłośnikom i właścicielom :)

Skody Rapid życzy

RapidKlub.pl

Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Zmiana Blues'a na coś z nawigacją....
  • Tak, na pewno pod plaskiem radio jest 2DIN. Już chyba wiem o co chodzi, nie mogłem zajarzyć jak ta ramka jest zrobiona.
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • a z resztą @bounty już to wszystko super zaprezentował ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • @konwel - dokładnie tak jak piszesz. Też mam R z nowym Swingiem i niestety jak zauważyłeś ramka, panel przedni czy też facia radia (dziwna nazwa :D ) jest elementem obudowy radia. Aby móc zamontować np. rns315/Amundsen+ musisz użyć ramki do nawigacji o numerze 5JA858415 W pierwszym moim poście masz link do aukcji na alledrogo.
  • Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • źle napisałem ta pierwsza jest taka jak z etki
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Dzięki za rozwianie moich wątpliwości;)
    Rapid LB | 1.2 CBZB 105KM | MY14 | Ambition Komfort | Blue Race | 28500km | Gdańsk
  • @vodapaf zainteresowałem się tym "nowym" columbusem z OIII... i pojawiło się kilka pytań:
    1. Czy columbus z OIII pasuje wymiarami do Rapida? Brak info, aby porównać, ale moim zdaniem nie.
    2. Ten Columbus z allegro, który podałeś, nie posiada napędu, który montowany jest w schowku.
    3. Nawet przy założeniu, że radio by fizycznie pasowało, kupilibyśmy napęd, to i tak (opierając się na info z sąsiedniego forum) nie odpalimy nawigacji ponieważ jest ona zakodowana, a kod tylko i wyłącznie przeznaczony do konkretnego auta. Innym sposobem jest kupno nówki w ASO, ale chyba nie o to chodzi...
    Rapid LB | 1.2 TSI 105KM CBZB | MY14 | Ambition Komfort | Czarny Magic perłowy | 100 tys km | Gdańsk, Mazury - "Polska Północna"
  • @bounty
    Z tego co ja się swego czasu orientowałem to:
    Ad. 1. Moim zdaniem nie będzie pasował, wg. mnie jest większy. W każdym razie na pewno musi być inna ramka, której nigdzie nie znajdziesz.
    Ad. 2. Nie wiem czy zauważyłeś i doczytałeś z innego forum ale to co masz na tej aukcji to sam przedni panel. Przyjrzyj się dobrze zdjęciom jak krótkie jest to "radio". W OIII i pewnie teraz w F3 na konsoli środkowej montowany jest tylko panel z wyświetlaczem, który spięty kablem (na zdjęciu widać gniazdo przypominające RJ-45) jest z głównym modułem, który mieści się w innym miejscu auta (w OIII chyba za schowkiem tam gdzie wspomniany napęd CD lub nawet to jeden moduł). Więc i tak tego nie uruchomisz.
    Ad. 3. Prawdopodobnie dopóki Rapid nie dostanie nowej "elektryki" takiego radia i pochodnych np. w postaci wspominanego swego czasu nowego SWINGa z kolorowym wyświetlaczem nie założymy. Nie pomogą tu nawet zakupy w ASO. Pojawi się nowy rok modelowy może będą jakieś zmiany, może będziemy mogli do swoich aut zrobić jakiś przeszczep. Może znów pójdą na oszczędności i tylko jakiś moduł u nas zmienią i wtedy takie radia ruszą u nas. Jeśli będzie to możliwe to można zacząć myśleć o modzeniu.
    Pytanie jeszcze czy dopasują multimedia do obecnej deski rozdzielczej. Jeśli coś zmienią w desce to albo nie założymy nowych multimediów lub będzie rzeźbienie aby dopasować.
    Patrząc na inne modele jest pewna nutka nadziei gdyż YETI pod koniec 2014 roku dostał nowe sprzęty (dotykowe z informacjami jak w OIII i F3 w starej desce). Więc da się dopasować. Pytanie co zmienili w elektryce, że uruchomili to w Yeti, które jest już wiekowe.
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • @bounty oczywiście masz rację kupowanie w ASO mija się z celem, bo jak tak by to miało wyglądać to lepiej byłoby zamówić w czasie zakupu samochodu ;-) a tak lepiej pokombinować , ja też się będę rozglądał, na pewno ktoś coś ciekawego jeszcze wymyśli ;-)
    Rapid SB | 1.2 CBZB 105KM | MY15 | Ambition MAX+KOMFORT | Czerwony Rio Metalic | 42000 km| Ø 6,5 l/100 km | wlkp.
  • Chwilowo nie planuję zmieniać radia u siebie stylistycznie SWING z nową ramką i Climatronic ładnie się komponują (oba mają podłużny mono wyświetlacz) ale przeglądają aukcje ze sprzętem dedykowanym do Skody (http://allegro.pl/fabryczne-skoda-67125?order=pd) jest klika troszkę starszych sprzętów co u nas powinno podejść i chyba ktoś na innym forum już to trenował z wersją od VW.

    Myślę, że np. coś takiego by u nas wsadził w ramkę od Amundsena+ czy od pierwszego SWINGa w Rapidach - http://allegro.pl/nawigacja-radio-skoda-rns-510-ledowa-mapa-v12-i5043290622.html

    Jeśli bym zmieniał to może od razu na tego Columbusa a nie np. na Amundsena+ :)
    RAPID LB | 1.2 TSI CBZB 105 KM @120 KM/213,7 Nm | MY15 (45 tydzień 2014) | AmbitionMAX + USB + Climatronic + Tempomat + Hak | Błękit DENIM | łódzkie
  • Mam równiez sprzęt od dalekich braci :)
    Zakupiłem sprzęcik dawno temu i pasował plug & play...
    W temacie zakupów "chińszczyzny" są zdjęcia z mojego auta i link do navi...

    Używam Automapę Europa, działa wszystko super...

    Sprzęt jest przystosowany do kamery DVR, kamery cofania (załączającej się po szynie Can), odtwarzania filmów, muzy z karty pamięci czy CD... Wysyła info na wyświetlacz zegarów i numerze odtwarzanego utworu, czy częstotliwości słuchanego radia...
    Samej navi nie kodowałem, więc nie wiem czy wysyła kierunek manewru na środkowy wyświetlacz... :D

    erisin.jpg
    669 x 502 - 73K
    użytkownik bliźniaka Rapida - Seat Toledo IV (passion red)
  • ile cie to kosztowało z przesyłka na PLN?
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Teraz kosztuje tylko 180 GBP na ebay.co.uk
    http://www.ebay.co.uk/itm/7-Car-Radio-Sat-Navi-SD-BT-DVD-SD-VW-GOLF-PASSAT-TIGUAN-TOURAN-EOS-ES7086V...

    ale proponuję kupować na ich stronie:
    www.erisin.com
    i w karcie produktu zaznaczyć wysyłkę z UK do Europy... Wtedy nie ma cła i Vat-u poniewaz towar idzie z magazynu w UK...
    Prawdopodobnie teraz jest już sprzęt nowszy i lepszy od mojego... ;)

    użytkownik bliźniaka Rapida - Seat Toledo IV (passion red)
  • Panowie ja mam takie pytanie: co jest potrzebne, jakie kostki aby zamontować nawigacje columbus do rapida. Nie chce ingerować w kable od skody a pewnie są jakieś przejściówki aby po te kable zamontować nowe radio. Proszę o pomoc i napisanie co trzeba dokupić.
    Rapid SB |1,2 TSI 86KM | MY15 | Elegance Max | Biały |
  • Zdaje się, że nie są potrzebne specjalne kable. Standardowe wtyczki ISO do głośników i CAN/AUX są identyczne. Tylko do Columbusa (w zależności od wersji) musisz podłączyć antenę GPS i gdzieś ją opchnąć pod deską rozdzielczą.
    Rapid LB 1.2MPI LPG | MY14 | Elegance | Biel candy | Łódź
  • Czy istnieją "adaptery" z kieszenią jak w radiu blues na radio klasyczne 1din??
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław
  • W przypadku chęci zmiany fabrycznego radia na coś lepszego z nawigacją, polecamy się :)
    http://rapidklub.pl/discussion/405/navipremium-dedykowane-systemy-nawigacyjne-android

  • Link nie robi
    Rapid LB| MY 2015| CGPC 1,2 MPI| Active MAX|Biały Candy|163 tys km.| Wrocław

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?