FORUM SKODA RAPID :: Wyszukiwarka Forumowa

 


Witamy na Forum miłośników Skody Rapid i Rapid Spaceback
   - usterki, opinie i Wasze wrażenia z użytkowania Rapida!

dołącz do nas!
Trochę na luzie
  • Witam wszystkich,trochę na wesoło w tym świątecznym klimacie !!!

    Autobus wycieczkowy zbliża się do granicy.
    - Panie kierowco, zatrzymaj się pan, musimy siku na „boczek” - po raz któryś z rzędu rozochoceni pasażerowie zmuszają kierowcę do zatrzymania. Po dłuższej chwili, gdy już zajęli miejsca w autobusie, kierowca pyta głośno:
    - Czy kogoś brakuje?...
    Cisza w autobusie.
    Po przekroczeniu granicy do kierowcy podchodzi mężczyzna i mówi lekko bełkocząc:
    - Panie kierowco, zauważyłem, ze nie ma mojej żony...
    - Jak to - wścieka się kierowca – przecież pytałem was, czy kogoś nie brakuje!
    Na to facet:
    - Ale mnie jej nie brakuje, ja tylko mówię, że jej nie ma...

    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Teraz juz wiem, dlaczego pojemnosc bagaznika podaja w litrach ...
    butelki.jpg
    536 x 314 - 165K
  • bez komentarza ...

    samopomoc.jpg
    740 x 559 - 336K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Zdjecie z dzis z godz. 10.15 :)
    r1.jpg
    1224 x 1224 - 114K
    r2.jpg
    734 x 979 - 47K
    Corolla | 1,6 132KM | MY18 | Classic Plus | Czarny | EPi
  • ciekawe czy ma zimówki;)
    Rapid LB|1.2 TSi 90 KM|MY16|Ambition Max|Biel Candy|20500 km| Praszka
  • Witam,może nie aż tak,ale trochę prawdy w tym jest.
    Pozdrawiam !!!
    FORUM 1.png
    506 x 398 - 446K
    * RAPID LIFTBACK * 1,2 TSI * 86 KM * MY15 * AMBITION MAX * BEŻ CAPPUCINO *31 450 * RYBNIK *
  • Dobrze że w R jest trochę inne zabezpieczenie :)
    zabezpieczenie 2.jpg
    623 x 473 - 92K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Byliśmy ubrani i przygotowani na Sylwestra. Włączyliśmy telefoniczną sekretarkę, zapalili nocne światło, zakryliśmy klatkę z papużką i wyrzucili kotkę na podwórze. Zadzwoniliśmy i zamówili taksówkę. Taksówka podjechała a myśmy z domu wyszli przednimi drzwiami.
    Kiedy wychodziliśmy, kotka prześliznęła się miedzy nogami z powrotem do domu. Nie chcieliśmy, by została w domu, bo jak tylko jest sama, stara się dopaść papużkę. Żona wsiadła do taksówki a ja wbiegłem do domu, bym ją złapał i dał na dwór. Kotka ale uciekła na piętro, a ja musiałem ją gonić.
    Żona, która czekała w taksówce, nie chciała, by taksówkarz wiedział, że dom będzie całą noc pusty. Więc powiedziała, że zaraz wrócę, tylko poszedłem powiedzieć dobranoc mojej matce. Po kilku minutach wsiadam do taksówki, obok żony. Przepraszam, że tak długo to trwało - powiedziałem, kiedy taksówka ruszyła. - Ta k...a schowała się pod łóżkiem. Musiałem ją kilka razy wieszakiem pocisnąć w d..ę, aby z tamtąd wyszła! Starała się mi uciec, ale ją złapałem za kark. Potem już tylko zapakowałem w koc, aby ta c..a mnie nie podrapała. Ale - udało się ! Przeciągłem ją po schodach na parter i wyrzuciłem na podwórze! Mam nadzieję, że znowu nie załatwi się pod drzwiami!  
    Ta cisza w taksówce była czarująca :)  
  • Trochę drastyczne zdjęcia (dla klubowiczów o mocnych nerwach):
    Na szczęście to nie Rapid ...
    kot 1.jpg
    800 x 600 - 158K
    kot 2.jpg
    800 x 600 - 128K
    kot 3.jpg
    800 x 600 - 167K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Kilka lat temu wszedl mi tak samo nasz kot pod maske. Byla to chwila. Przyjechalem do domu, wszedlem tylko po klucze, wsiadam, zapalam auto i cos silnik "ciezko" idzie. Wiec gaz do dechy i dym spod maski (fajczyl sie pasek klinowy). Jak sie okazalo siedzial tam kot. "Na szczescie" urwalo mu noge i kawalek ogona i dzieki temu ze bylo duzo sniegu zmrozilo mu noge i sie nie wykrwawil. Przeszedl operacje i smiga zdrowy do dzisiaj. Od tego czasu czy lato czy zima jak jade do rodzicow bo tam to sie stalo to za kazdym razem przed uruchomieniem silnika trabie zeby pouciekaly. Pewnie dla niektorych to tylko kot, ale ja bardzo lubie zwierzeta i ciesze sie ze skonczylo sie tak jak sie skonczylo.
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  • Córka do ojca: Tatko, w klasie jeden chłopak mówił mi, ale nie zrozumiałam. Mówił mi, że mam ładną przednią szybę, piękny bagażnik, super nadwozie a moje zderzaki nie mają żadnej skazy. Na to ojciec: Powiedz mu, że jeszcze jesteś na gwarancji, a jak spróbuje podnieść klapę, by sprawdzić poziom oleju, to mu urwę rurę wydechową!  

    -Tato, kup mi skuter!
    -Nie mam pieniędzy!
    -To sprzedaj mamę!
    -Co?!
    -A na co nam? Mnie już nie karmi, tobie nie staje, a dla sąsiada ją nie bedziemy utrzymywać! 

    Do taksówki wskakuje naga dziewczyna i podaje adres. Taksówkarz rusza i ciągle we wstecznym ją ogląda. Po chwili milczenia dziewczyna nerwowo odzywa się: Nie widział pan w życiu gołej kobiety? - Widziałem, tylko zastanawiam się, skąd wyciągnie pani pieniądze za kurs ...

    Żona do męża: - Widziałeś pomięty banknot 10 zł?
    - Nie - odpowiada znudzonym głosem.
    Żona wyciąga 50 zł i mnie.
    - A widziałeś pomięte 100 zł? - Nie.
    No to zobacz - i mnie 200 zł.
    A widziałeś pomięte 30 tysięcy? Mąż niepewnie odpowiada - Nie.
    No to przejdź i zobacz co jest w garażu! 

    Późno w nocy, praktycznie bez samochodów, na drodze, deszcz leje, burza, gość chce jechać stopem. Zobaczył w dali światła samochodu, jak zbliżają się, wolno, bardzo wolno. Wydaje mu się to trochę dziwne, niemniej samochód - to samochód, kiedy zatrzymał się, uradowany wskakuje. Chce podziękować kierowcy, ale spostrzega, że za kierownicą nie ma nikogo... Bardzo się wystraszył, ale nim zdążył zareagować, samochód znowu powoli ruszył. Gość siedzi, niczym zaklęty, śmiertelnie przerażony, nie może się ruszyć. Kiedy się opamięta, otwiera drzwi, wyskakuje i ucieka. Wciąż ogląda się za siebie, boi się, że samochód przyśpieszy i przejedzie go, więc zatrzymuje się dopiero w miasteczku. Tam spostrzega knajpę, wchodzi, zamawia podwójną wódkę, wszystkim obecnym opowiada swoją niesamowitą przygodę. Wszyscy są zszokowani, podziwiają jego odwagę.
    Po kwadransie, wchodzi dwóch przemoczonych gości, zamawiają kolejkę. Kiedy usadowili się, jeden mówi drugiemu: Zobacz, to ten kretyn, co nam wskoczył do samochodu, kiedy myśmy go pchali!

    Przy barze czeka policjant na zamknięcie lokalu. Chwilę przed zamknięciem z baru wytoczy się gość, ledwo stoi na nogach. Policjant zwróci uwagę na niego i czeka. Mężczyzna zygzakiem rusza na parking, z trudem wyciąga klucze z kieszeni. Wypróbuje je przynajmniej do pięciu samochodów, w międzyczasie kilka razy klucze mu upadną, sam też kilka razy się podnosi. Wreszcie otwiera swój samochód, otworzy go, siada za kierownicą i dziesięć minut siedzi i próbuje uruchomić silnik.
    W tym czasie wszyscy pozostali goście już odjechali. W końcu, kiedy silnik zapalił, policjant bez chwili wahania, staje przed samochodem i każe wysiąść kierowcy. Każe dmuchać, ale bez efektu. Zaskoczony policjant dziwi się, jak to możliwe, a gość odpowiada: No dzisiaj padło na mnie jako symulant, pozostali już odjechali.

    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Coś dla melomanów i miłośników czworonogów...
    Biedny ten pies już przy zamykaniu drzwi kierowcy  :)
    pedały.jpg
    700 x 350 - 74K
    jak przewozić pieska.jpg
    849 x 620 - 253K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Jak myslicie, gdyby prezydencką limuzyną byla Skoda Rapid-oczywiscie czarna, to by jej pekla gumka? ;). Wg. mnie R. by w zyciu tak nie zawiodl :D
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Sorry jak jeżdżą na starych 6 letnich oponach to się nie ma co dziwić. Jak zwykle wstyd na cały świat... To, że przeciętny Kowalski kupuje używane opony po Niemcu który je "zutylizował" w DE, to nie powinno znaczyć, że głowa państwa ma na takich jeździć. Wiem... tu jest akurat forum auta które jest stosunkowo młode i raczej mało kto bawi się w używki, ale niestety pośród ludzi których znam w PL rzadko kto kupuje nowe opony (niestety). Wiadomo, że w tym BMW też nikt używek nie założył, ale wg mnie jazda na 6 letnich oponach to przesada...
    Seat Leon ST FR | 1,4 TSI 125KM | MY17 | FR | Alor Blue | 0km :) | Hönigsberg
  •  To przecież auto pancerne, a więc dużo cięższe od normalnych aut i wymiana opon przewidziana przez producenta to 2 lata. A Polak chce zaoszczędzić. Oto Polska właśnie.
  • Kilka fotek ze stacji kontroli.
    eko rozwiązanie na F Mondeo.jpg
    400 x 334 - 46K
    gwozdek.jpg
    600 x 337 - 60K
    mocny przód.jpg
    300 x 285 - 28K
    mocowanie zbiornika LPG.jpg
    430 x 361 - 62K
    niebezpieczny bezpieczny.jpg
    210 x 350 - 27K
    niebezpieczny bezpieczny 2.jpg
    430 x 346 - 61K
    nowy rodzaj tarczy.jpg
    430 x 344 - 64K
    od przybytku głowa nie ....jpg
    300 x 349 - 53K
    od przybytku głowa nie ... 2.jpg
    430 x 346 - 84K
    odwrotnie założony też hamuje.jpg
    430 x 346 - 56K
    olej ma być na patelni.jpg
    430 x 344 - 56K
    pianka i wełna na izolacji C4.jpg
    430 x 345 - 66K
    po co kupować nowe.jpg
    430 x 345 - 62K
    podświetlenie LED pod samochodem.jpg
    430 x 358 - 66K
    startowanie przyciskiem w BMW 3.jpg
    430 x 344 - 52K
    szybka naprawa.jpg
    430 x 357 - 70K
    twardy zamiast lusterka.jpg
    500 x 367 - 55K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • Tak odnośnie nowych silników w VAGu ;)
    13512227_1071401776273098_7870480206948273194_n.jpg
    500 x 484 - 34K
    Rapid LB |1,2 TSI 86KM | MY2015 | Elegance Max Wnętrze Beż | Biały Candy| 52000km | Szczecin
  • Coś z historii aż do współczesności :)
    Kilka fotek przybliży zmiany kluczy - od mechanicznych do elektroniki :)

    ad. 1 Całe dziesięciolecia samochody były zapalane na korbę.
    ad. 2 Kluczyk nie był potrzebny w ogóle. Należało tylko załączyć "zapłon" stosownym przełącznikiem.
    ad. 3 Taką rolę przejął na długo kluczyk, nazwany popularnie od oryginalnego producenta osprzętu Bosch.
    ad. 4 Był uniwersalny, stosowany w motocyklach jak i samochodach, bezpośrednio nie służył do uruchomienia silnika.
    ad. 5 Konkurencyjnym produktem była stacyjka z kluczem włoskiej firmy Scintilla.
    ad. 6 Wiele osób pamięta już takie kluczyki do stacyjki. Drzwi samochodu jednak nadal otwierały się innym kluczem.
    ad. 7 Dalszym krokiem było wprowadzenie chipu do kluczyka.
    ad. 8 Dalszy postęp to składane kluczyki. Kierowcy nie groziło już dziurawienie kieszeni. Te na zdjęciu nie zmieniły się praktycznie przez kilka dziesięcioleci.
    ad. 9 Nowa era to wprowadzenie otwierania samochodu i zapalanie silnika bez klucza.
    ad. 10 Chociaż niektóre kluczyki wygladają jakby nie miały części mechanicznej, to na wypadek awarii miały wsuwany, chowany metalowy klucz. Bez tego nie można by otworzyć samochodu przy rozładowanym akumulatorze.
    ad. 11 Kształty kluczy przez ostatnie dziesięciolecia ewoluowały i niektórzy producenci - np. Mercedes-Benz ...
    ad.12 ... lub Mini miały swoje rozwiązania. Klucz do Mini wkłada się do właściwej szczeliny szerszą końcówką.
    ad. 13 Im bardziej marka luksusowa, tym bardziej kluczyk musiał być dopracowany i wskazywać na luksus. 
    ad. 14 Czasem chodzi o stylistyczne popisy.
    ad. 15 Podobnie jak przy personalizacji wnętrza czy wyglądu pojazdu, dla niektórych firm klient może dobrać również wygląd kluczyka.
    ad. 16 Dzisiaj niektóre firmy dla tańszych wersji pojazdów pozostają nadal przy klasycznej koncepcji klucza i stacyjki.
    ad. 17 Z drugiej strony stoją prestiżowe firmy. Kluczyk nowego BMW serii 7 ma nie tylko dotykowy wyświetlacz, na którym są wyświetlane informacje o zamknięciu pojazdu, czy stanie paliwa, lecz służy również jako pilot zdalnego sterowania zaparkowanego pojazdu w wąskiej przestrzeni.   
    ad. 18 Niektóre firmy umożliwiają właścicielom wybranych modeli opcję sterowania częścią funkcji samochodu przy pom. zdalnego dostępu poprzez smartfon. Dla samochodów elektrycznych można np. ustawić opcje czasu ładowania.
    imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage
    foto 001.jpg
    800 x 600 - 87K
    foto 002.jpg
    800 x 600 - 67K
    foto 003.jpg
    800 x 600 - 41K
    foto 004.jpg
    800 x 600 - 119K
    foto 005.jpg
    800 x 600 - 102K
    foto 006.jpg
    800 x 600 - 92K
    foto 007.jpg
    800 x 600 - 98K
    foto 008.jpg
    800 x 600 - 90K
    foto 009.jpg
    800 x 600 - 61K
    foto 010.jpg
    800 x 600 - 134K
    foto 011.jpg
    800 x 600 - 43K
    foto 012.jpg
    800 x 600 - 64K
    foto 013.jpg
    800 x 600 - 59K
    foto 014.jpg
    800 x 600 - 90K
    foto 015.jpg
    800 x 600 - 54K
    foto 016.jpg
    800 x 600 - 41K
    foto 017.jpg
    800 x 600 - 70K
    foto 018.jpg
    800 x 600 - 84K
    Rapid LB | 1.2 CBZA 88kW | MY13 | Ambition Komfort | Srebrny Brilliant metaliza | 88 tkm | Katowice | Ø 6,1 l/100 km
  • jercen bardzo ciekawe :)

SPRAWDŻ AKCESORIA DO SWOJEJ SKODY


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Zostań Patronem RapidKlub.pl, dzięki Tobie forum będzie nadal funkcjonowało i pomagało innym użytkownikom!

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na RapidKlub, kliknij jeden z tych przycisków!

Witaj na internetowym forum samochodu SKODA RAPID - zapraszamy do dyskusji!
Masz skodę? Chcesz kupić Rapida? Dołącz do nas!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

RapidKlub.pl
 - lista użytkowników forum

Moderatorzy forum:
@van_daal @gross81 @grzesk @jercen


ANKIETY SKODA RAPID:
Jaki kolor do Rapida?
Jaki wybraliście silnik?
Spaceback czy Liftback?
Jaki wybrałeś pakiet / wersję wyposażenia do Rapid'a?
Czy jesteś zadowolony z użytkowania Skody Rapid?